Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Czwartek, 08 lutego 2007, 11:11

Znamy skład Polaków na MŚ w Sapporo

Stefan Hula
Stefan Hula
fot. Tadeusz Mieczyński
Po środowym konkursie PŚ w Klingenthal, trener Hannu Lepistoe podjął decyzję o tym, którzy polscy skoczkowie polecą na MŚ w Sapporo.

Niespodzianek w składzie kadry nie ma. Do Adama Małysza, Kamila Stocha oraz Piotra Żyły, którzy od kilku dni mogli być już pewni miejsca w drużynie na Mistrzostwa Świata, dołączyli Robert Mateja oraz Stefan Hula.

Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że Stefan Hula zdoła przez najbliższe dwa tygodnie odzyskać wysoką dyspozycję, a Robert Mateja ustabilizować swoje skoki i obaj będą w Sapporo wsparciem dla drużyny.
Tadeusz Mieczyński, źródło: Przegląd Sportowy
oglądalność: (6046) ilość komentarzy: (80)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 21:36

Polacy, a Rosjanie i Szwajcarzy:

No, cóż w ten sam sposób podliczyłem Szwajcarów i Rosjan, a tutaj już tak to różowo nie wygląda:
Rosja: 890,5 pkt
Vassiliev 238,1
Ipatov 225,9
Kornilov 225
Rosliakov 201,5
Szwajcaria: 873 pkt
Ammann 252,6
Kuettel 241,2
Moellinger 200,1
Landert 179,1
A więc jak widać Szwajcarów nie należy jeszcze przekreślać, bo Kuettel i Ammann mogą nadrobić trochę punktów. I to Szwajcarów powinniśmy się bardziej obawiać niż Czechów. Wychodząc z założenia że: Austriacy, Norwegowie i Finowie są poza naszym zasięgiem, a Słoweńcy i Japończycy nic nie pokazali do tej pory poza zwycięstwem Urbanca i 3. miejsca Kasaiego w loteryjnych konkursach, to wg takich statystyk mamy szansę na 7. miejsce. Ale tak jak już mówiłem (przed zrobieniem tych statystyk) takie wstępne oceny da konkurs na K120 indywidualny i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć, jak na razie zajmujemy 5. miejsce w Pucharze Narodów, które zapewne stracimy po drużynówce w Willingen, ale potem może jeszcze odrobić, a 5. miejsce by było niezłe, nigdy tak wysoko nie byliśmy, w sezonie 2001/2002 rzutem na taśmę wyprzedzili nas Słoweńcy, po tragicznym dla nas konkursie w drużynowym w Planicy.
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 20:40

Polacy, a Czesi:

@andbal:
Dzięki za tą statystykę właśnie o to mi chodziło.
Ja zrobiłem także swoją, a mianowicie podliczyłem średnie z konkursów które się odbyły w tym sezonie najprawdopodobniejszej 4 Polaków i Czechów, którzy będą startować w drużynówce i wyszło mi:
Polska 862,3 pkt
Małysz 261,3
Stoch 204,1
Żyła 199,1
Mateja 197,8
Czechy 843,9 pkt
Janda 224,8
Koudelka 216,9
Hajek 206,2
Matura 196
Wliczyłem w to LGP, które raczej pod tym względem lepiej wyszło Czechom. Nie liczyłem DSQ Stocha w jednym z konkursów LGP.
Nie twierdzę, że to nie jest kontrowersyjna statystyka, ale zawsze coś ona pokazuje.
Można by było tak właściwie też podliczyć: Niemców, Rosjan, Szwajcarów, Słoweńców i Japończyków. Ale na dzień dzisiejszy można tylko w przypadku Rosjan i Szwajcarów powiedzieć kto wystartuje.
fan skoków (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 20:24

@jozek_sibek

Nie zapominaj, że Mateja w drużynie skacze o niebo lepiej niż indywidualnie.
michalkin82 (*et5.pai.net.pl)
08 lutego 2007, 18:08

-

Rzeczywiście paranoja!!! Po co inwestować w Mateję, skoro facet przez 10 lat kariery nie dał do tego powodu. Powinni zabrać młodzież żeby nabierała doświadczenia. Po co Hula i Mateja???????
Gdzie młodzi maja się uczyć na MP jedynie???
Sądzę że większej lipy nie zrobiliby niż tych dwóch panów, a może lepiej by skakali nawet...
Szkoda, że w Polsce nie inwestuje się w młodych zdolnych, a jedynie w zgrane karty(Mateja) i skoczków bez formy(Hula).
Smutne...
PS> Obym się mylił, ale będziemy mieli problemy z 8 na MŚ
Pire (*tk9.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 18:04

stama64

Brawa !!!!! to było super...Herrr by pomógł druzynie na MŚ i nietylko jak były te wszystkie czaty z polskimi skoczkami czy Kruczkiem to pytałam: ,, A co z Alexem Herrrem (przesadziłam z ''r'' ale wafel)czy jest mozliwy jego wystep w naszej kadrze???" - nikt nie udzielił na to pytanie odpowiedzi, unikaja tematu to pewne. jak tylko baedzie czat kolejny to ich o to bede martretowac!!!!!!!!!!
siwa571 (*cy9.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 17:32

gdzie jest herr

miał skakac dla Polski a gdzie on jest P.Tajner co bał się Pan że bedzie skakał lepiej od Małysza to jest obciach taka ekipe na mistrzostwa świata wysyłac 3 zawodników by wystarczyło skoro inni nie mają formyniech siedza w domu a nie wycieczkę im fundować niech jada za swofa forse a nie za nasza
ppp (*213.134.180.54)
08 lutego 2007, 16:57

-

Wybaczcie, ale dla mnie to jest skandal. Trzech skoczków jak najbardziej zasłużyło na wyjazd na MŚ i śa to oczywiście Małysz, Stoch i Żyła, za swoją dobrą formę ostatnio, dobrze rokującą na niedaleką przyszłość. Hula i Mateja to nieporozumienie. Lubię Roberta, ale nie można dostawać nominacji za nic!!! 4 bezsprzecznie najlepszych polskich skoczków w tym sezonie to: Małysz, Skupień, Stoch, Żyła (kolejność alfabetyczna). Na dodatek Żyła raczej był cieniutki przez cały sezon, ale końcówkę ma piorunującą i za to duży plus. Porównując wyniki Skupnia, Matei i Huli w tym sezonie w żaden sposób nie da się ułożyć skład tak jak to zrobił pan Kruczek! To już nie jest zwykła niesprawiedliwość, to jest chamstwo!!! Czy nie można było poczekać do Willingen? Czy nie można było posłać tam Skupnia, Matei, Huli i np. Bachledy lub Śliża? Czy nie można było zrobić ewentualnych eliminacji do kadry na podstawie wyników? Wtedy sprawę mielibyśmy jasną. Czemu kadra zostaje ogłoszona na ponad dwa tygodnie przez rozpoczęciem mistrzostw?? Czemu nie mogła zostać ogłoszona po MP? Czyżby dlatego, że zachodziło zbyt duże ryzyko pogromu Huli i Matei przez Skupnia??? A żeby zamknąć usta Wojtkowi daje mu się wycieczkę do Willingen! Szlag człowieka trafia! Po co on ma tam jechać jak kadra na MŚ jest ustalona??
Pire (*tk9.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 16:17

-

Słabo mi :-( Hula??????!!!!!!! wybaczcie mi moze ma jekas lepsza forme ale po tym co ostatnio zobaczyłam mam watpliwosci, w sumie jedzie chyba jako ten''5''....Co do Adama, Kamila i Piotrka to zdecydowanie powinni jechac!!!!!! Brawa za ta decyzje, trzymam kciuki a jak by był Alex to bysmy mogli nawet o medal w druzynie powalczyc _SERIO!!!!!!!
olivvv (*114.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 15:46

-

"Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że Stefan Hula zdoła przez najbliższe dwa tygodnie odzyskać wysoką dyspozycję [! ODZYSKAĆ ?!!! ja coś przespałam ?], a Robert Mateja ustabilizować swoje skoki [jego skoki są ustabilizowane...tylko czasem zdarza się mu skoczyć lepiej niż "beznadziejnie"] i obaj będą w Sapporo wsparciem dla drużyny. "

pozdrawiam autora ;] wykazał się niezwykłym poczuciem humoru :D
(*p74.iap.pl)
08 lutego 2007, 15:35

-

Na MP polski pewnie Hula bedzie skaka dobrze i wyprzedzi skupnia bo Wojtek pewnie sie załamie bo to jest niewpożądku zeby tak go ignoroać przez cały sezon więc powiem tak na Skalite albo bedzie fatalne odejscie Wojtka S z powodu już wymienionego.. ale ja wolałbym zeby pokazał trenerom jaki błąd popełnili i zajął 2 miejsce taki układ tez jest możliwy. Bardzo szkoda Wojtka bo na K90 byłby na 100 % mocniejszy od mateji bo Skupień jest bardziej siłowym skoczkiem a mateja to taki latawiec ruski co czasem sie urwie i na buli spada. I nieweim co sie tak jaracie Mateja ze zająl 34 miejsce ... moim zdaniem to on powinien być w 20 zresztą Zyła i Hula też wczoraj skakali ponizej swoich możliwości 34 miejsce MTAEJI to jest porazka przy tak słabej obsadzie jak nielubią SKUPNiA to chociaż mogli jakiegoś MIĘTUSA wziąśc czy kogoś z tej paki.Co do Huli To skacze słabo ale myśle że jeszcze przed MŚ sie pozbiera
Adiś (*u74.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 15:27

A gdzie skupień??

Szkoda że trenerzy nie pomyśleli o Wojtku Skupniu. Wojtek podczas PK wygrał tam a Stefan Hula skacze słabo i wątpie że do Saporro wyszlifuje formę
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 14:54

@linta_89

Widzę że ciebie, nie przekonam (ani ty mnie), więc proponuje zawieszenie broni do pierwszego konkursu MŚ, ale i tak przypuszczam, że ten konkurs nic nie zmieni, więc wszystko się okaże po konkursie drużynowym kto miał rację.
pozdrawiam
PS
Ja też zbytnio teraz nie mam czasu, żeby pisać, więc dobrze się składa.
polar5 (*a94.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 14:12

-

Malysz stoch zyla rozumiem.Ale zamiast Matei mogl byc SKupiec lub Sliz.
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:48

-

@bunny i reszta

A co jakby Stefan był wysoko w MP. Powiedzmy w "trójce". W końcu skacze u siebie.
Ciekawa jestem waszych komentarzy po takim obrocie sprawy.
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:26

@linta_89

Po trzecie w drużynie skacze 4, a nie 3 z tego co wiem.
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:24

@linta_89

Po pierwsze przypomnij sobie początek sezonu, kiedy to tylko Małysz istniał i to koło 5-6 miejsca, a teraz mamy Żyłę i Stocha, a Małysz jest w zdecydowanie lepszej formie. Po drugie w drużynie nie liczą się miejsca tylko nota za skoki, a tu wypadamy lepiej.
Raczus:* (*137.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:23

Bedzie dobrze:)

bede happy jesli uda nam sie zdobyc 5 miejsce:) będe również very happy jesli wygraja Austriacy (bardzo prawdopodobne:D) pozdro for all:*
martynka15 (*217.smgr.pl)
08 lutego 2007, 13:19

-

z tym Mateja to naprawde walnal.z calym szacunkiem dla Roberta ale on ma juz swoje lata i sie wypalil.dajmy szanse mlodym,nie znanym.niestety dopiero za 2lata w sklad naszej ekipy powoinno wejsc kilku mlodych skoczkow poniewaz teraz maja po 14 lat.Brakuje nam swiezosci i luzu.spojrzmy na ekipe Austriakow-oni tam maja po 17 lat i skacza 100 razy lepiej od,np.Matei. uwazam ze Lepistoe powinien postawic na mlodosc a nie na doswiadczenie.
i tak trzmam kciuki!!
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:14

@linta_89

Po pierwsze u nas też widać poprawę, po drugie: patrząc na Kligental: naszych 3 punktuje, ich 3 punktuje, po podliczeniu not za skoki wychodzimy na +.
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:10

-

A ja obstawiam, że drużynowo zajmiemy miejsce 4-6, o które powalczymy z Niemcami i Rosjanami. Gdy obstawiałem na Turyn uważałem że zajmiemy miejsca 5-7, z akcentem na 6. Jak widać niewiele się pomyliłem, i myślę że teraz też się nie pomylę.
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:07

-

@Henio
Ale się dziś nie zgadzamy:)
Mówiąc kiepsko miałam raczej na myśli porównanie formy z jesieni i początku zimy do obecnej formy zawodnika. Nie twierdzę, że jest kiepski, bo bardzo bym go w pewien sposób oczerniła. Dalej wierzę w niego i życze mu powrotu do formy. Ale słowa krytyki pewnych ludzi na pewno mu w tym nie pomogą.
Robert Mateja to inna bajka, choć nie zapominajmy, że w tej bajce też były sukcesy (może nie w tym sezonie, ale jednak).
Pozdrawiam i obyśmy się w końcu kiedyś zgodzili:)
fan skoków85 (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 13:04

@marekrz

Czesi mają lepszą drużynę od nas? Z której strony? Popatrz np. na wyniki ostatniego konkursu, i jeszcze raz się zastanów kto ma lepszą drużynę.
Henio (*195.26.24.12)
08 lutego 2007, 12:58

@Z

Znowu się z Toba nie zgodzę, że Stefanowi idzie kiepsko!
W porównaniu z Mateją który raczej do I.O. już raczej zakończy karierę ,młodszy o 10 lat Hula powinien już w przyszłym roku błyszczeć!
W tym roku Stefan na pewno jest gorszy od Żyły i Stocha ale w porównaniu z Robertem jednak się broni ,
choćby ilością punktów w PŚ a sądzę , że w ostatnim konkursie w Klingental skoczyłby dal;ej od Matei.
Nie należy zapominać, że ostatni konkurs PŚ miał wyjątkowo słabiutką obsadę (stąd też relatywnie wysokie miejsca Żyły i Stocha)
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 12:47

-

@nieznany (*b19.edial.pl)

Ja też jestem zdania, że Stefanowi idzie bardzo kipsko, ale mnie nie ponosi i go nie wyzywam, tak jak robią to niektórzy tutaj i nie tylko. Przeciwnie wciąż licze, że się pozbiera.
Oczywiście, że szczere wypowiedzi są najbardziej cenne, ale pewne słowa idzie wyelimonować lub zastąpić zwyczajnie innymi.
fan skoków (*zis.interblock.pl)
08 lutego 2007, 12:31

-

Hul akurat ma dobry styl lotu, tylko z odbiciem juz gorzej.Wychodzi strasznie anemicznie z progu.Mimo wszystko wydaje sie ze to w przyszlosci bedzie skoczek na mamuty i wieksze skocznie.On jest bardziej lotnikiem niz skaczacym silowo tak jak np Zyla czy Skupien i Sliz z naszej kadry.I prosze go tu nie obrazac.
(*b19.edial.pl)
08 lutego 2007, 12:28

-

Nie jest to tylko moje zdanie ale ok. Przepraszam, poniosło mnie. Ale przynajmniej wypowiedziałem sie szczerze
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 12:26

-

@nieznany (*b19.edial.pl)

Nie ma to jak wsparcie dla zawodnika, co? Lepiej go wyśmiać i zmieszać z błotem.
Tacy są polscy kibice (choć może obrażam tych prawdziwych).
(*b19.edial.pl)
08 lutego 2007, 12:25

-

Hula powinien z resztą zmienić troche styl i nastawienie do skoków. Jak siedzi na belce to widac u niego przerazenie + anemiczne wyjście i wygląd w locie jakby kija połknął. Błaga chyba Boga żeby jak najszybciej spadł i nic sobie nie zrobił...
(*159.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 12:18

-

Konkurs drużynowy
1.Austria
2.Finlandia
3-4. Norwegia,Japonia(u siebie zawsze grożna)
5-6 Niemcy, Rosjanie
7-10 Czesi, Polacy, Szwajcarzy, Słoweńy
(*b19.edial.pl)
08 lutego 2007, 12:17

-

O matko! Hula to nasz znak firmowy na całym świecie, podobnie jak Adam Małysz. Niestety w przeciwnym tego słowa znaczeniu
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 12:15

-

@Henio

Czyżbyś życzył jakiemuś naszemu zawodnikowi jakiegoś potknięcia, żeby tylko leciał jakiś inny? :) Żartuję oczywiście.
Historia Fortuny pokazała, że czasem zmiany idą na lepsze, ale czy zawsze tak jest?
Owszem nigdy nic nie wiadomo, dlatego trzeba miec plan rezerwowy. Ale myślę, że Lepistoe wie co robi zabierając takich a nie innych zawodników. Trzeba ślepo mu zaufać, bo tylko to nam pozostaje:)
Henio (*195.26.24.12)
08 lutego 2007, 12:12

MŚ a PK

Jeśli w USA ma ktoś skakać to chyba już musiał wyjechać z kraju!
Sądzę ,że ze wzgledu na MP starty w USA mogłyby być odwołane ,a zr esztą po USA też ładnych parę konkursów PK w tym roku zostało choćby ostatnie w Zakopcu.
Henio (*195.26.24.12)
08 lutego 2007, 12:07

@Z

Pięciu rzeczywiście wylatuje do Japonii,ale jeśli przed wylotem trzech będzie niedysponowanych to i tak poleci zupełnie inna piątka.
O ile pamiętam to Fortuna w 1972r też miał do Sapporo nie lecieć i dopiero w ostatniej chwili został do ekipy dokooptowany
Wirginia (*828.walbrzych.dialog.net.pl)
08 lutego 2007, 11:57

Rutkowski

A jak ma być 'oskakany' jak mu w ogóle skakaćnie pozwalają?
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:54

-

@Henio
Dlatego na ewentualnoć kontuzji (oby nikomu się nie zdarzyła) czy braku formy jedzie rezerwowy.
No chyba, że znowu, jak to powiedziałeś "bajdurzę"?
Wirginia (*828.walbrzych.dialog.net.pl)
08 lutego 2007, 11:53

-

Właśnie gdzie gdzie jest Rutkowski (mogliby wymienić go na Hulę).
Jedyna nasza nadzieja w Adamie, który będzie nas ciągnął w z wyz.
Oczywiście poziomu na pewno obniżać nam nie bedą Kamil I Piotr ale to wszystko od nich zależy.
My nic zrobić nie możemy, oprócz trzymania kciuków i wiary, ze będzie dobrze. :)

Trzeba wierzyć trenerom.

[ja osobiście jestem zadowolona bo Kamil jedzie a Szlirencałer wczoraj wygrał]
Henio (*195.26.24.12)
08 lutego 2007, 11:51

@ Z

Chyba trochę bajdurzysz?
Wiadomo ile osób leci i natyle są rezerwacje a w każdej chwili w przypadku kontuzji,choroby czy braku dyspozycji skład i tak może być zmieniony!!!
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:47

-

@Henio
Nie można zrobić kwalifikacji z prostego powodu. Trzeba podać składy dużo wcześniej, żeby zrobić rezerwacje lotów, hoteli, itp. To nie jest wyjazd do Niemiec, tylko Japonii. Sami trenerzy o tym mówili.
kiep (*249.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:46

Hula

"Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że Stefan Hula zdoła przez najbliższe dwa tygodnie odzyskać wysoką dyspozycję"

Jak to odzyskać?? To kiedy on ją miał?
Henio (*195.26.24.12)
08 lutego 2007, 11:34

Ja wole kwalifikacje

Czy 15.02, na MP nie można zrobić kwalifikacji i:
A) pierwsza piątka na MŚ,
b) druga piątka na PK.
Czy tak nie byłoby objektywniej i pojechali by do Japonii zawodnicy w aktualnie najwyższej formie?
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:28

-

@o ja cię kręcę
Jedzie Stefan bo najwyraźniej nie ma lepszego zawodnika na dzień dzisiejszy. Lepistoe i Kruczek wiedzą co robią. Trzeba im zaufać.

Czego możemy szukać w drużynówce? Szczęścia na pewno. Mamy jednego zawodnika z świetną fomą i dwóch z bardzo przywoitą. Myślę, że miejsca 5-6 jest w zasięgu naszej kadry. Choć łatwo nie będzie. Rosjanie, Czesi są dosyć mocni. Szwajcarzy mają Kuettel i Ammanna. O Japończykach trudno coś powiedzieć. Niemcy też nie mają w swojej kadrze rewelacji. No wiadomo, że z Austriakami nie mamy szans.
Na pewno chłopcy powalczą i drużynowo i indywidualnie. Nam pozostaje w nich wierzyć i trzymać za nich kciuki:)
nie wiem :) (*234.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:23

nasi w sapporo

Myślę że Adam Małysz będzie na podium, Kamil Stoch i Piotr Żyła gdzieś pomiędzy 10 miejscem a 20.Robert Mateja I Stefan Hula gdzieś około 25-30

Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:23

-

To jest skład jak najbardziej do przyjęcia. W zasadzie to takiego składu można było się spodziewać.

Mam nadzieję, że Stefan na spokojnie potrenuje i wszystko będzie ok. Co do Roberta Matei to stac go na dobre soki i on dobrze o tym wie. Poza tym, pokazywał już, że drużyna może na niego liczyć.
o ja cie kręce (*236.neoplus.adsl.tpnet.pl)
08 lutego 2007, 11:20

-

Mam pytania:
1. Po co Hula jedzie na MŚ?
2. Dlaczego nie jedzie Ł Rutkowski?
3. Czy mamy czego szukać w drużynówce?
Fifi (*nat.mtnet.com.pl)
08 lutego 2007, 11:19

Znamy skład Polaków na MŚ w Sapporo

wierze ze nasi chlopcy pokaza klase na tych zawodach.
wierze rowniez w talent mlodego zyly ktory moze pokazac na co go stac i byc moze(czego mu zycze) zostanie objawienem tych misztrzostw.pozdrawiam
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Ałmaty HS106
20.09.2014
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
27.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
4.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
5.WUERTH SvenjaNiemcy150
7.PAŁASZ MagdalenaPolska126
26.SZWAB JoannaPolska59
45.TWARDOSZ AnnaPolska26
48.RAJDA KingaPolska22
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Czy polski skoczek stanie na podium klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Nie
    99,99%
  2. Tak
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.