Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl STS - Zakłady bukmacherskie
Piątek, 31 stycznia 2003, 15:16

Kwalifikacje do Bad Mitterndorf zakończone

Florian Liegl
Florian Liegl
Najdalszy skok serii kwalifikacyjnej oddał Austriak- Florian Liegl. Jeden z najwyższych skoczków świata poleciał na odległość 206,5m, ustanawiając tym samym nowy rekord skoczni. Drugie miejsce zajął Andreas Widhoelzl, po skoku na 200m. Swą wysoką formę potwierdził Robert Mateja, który osiągnął 189,5m i zajął świetne, 10 miejsce. W kwalifkacjach nie brali udziału Adam Małysz oraz Sven Hannawald.

Do formy wydaje się powracać Matti Hautamaeki, który jakoś nie może się odnaleźć w tym sezonie. Skok na 196,5m dał mu bardzo wysokie, 3 miejsce.

Dobrze spisał się także Martin Schmitt, który wciąż nie jest w najwyższej formie. Niemiec uzyskał w serii kwalifikacyjnej 197,5m, co dało mu 4 lokatę. Niezłą dyspozycję potwierdził Jakub Janda (195,5m) i 5 miejsce.



W słabej formie jest Andreas Goldberger. Skok na 153,5m nie dałby mu nawet awansu do jutrzejszych zawodów, jednak jako skoczek pierwszej 15-tki PŚ miejsce w czołowej 50-tce miał już zapewnione.

Do jutrzejszych zawodów zakwalifikowali się wszyscy nasi reprezentanci. Najgorzej skoczył Tomisław Tajner- 156,5m i 45 lokata. Troszkę lepiej spisał się Marcin Bachleda, który dzięki odległości 163m uplasował się na miejscu 41.

Wyniki:
(miejsce, zawodnik, odległość, nota (belka) pozostali z 12 belki
1. Liegl Florian AUT 206.5m 195.8p (11)
2. Widhoelzl Andreas AUT 200m 193p (10)
3. Hautamaeki Matti FIN 196m 186.7p
4. Schmitt Martin GER 197.5m 185p
5. Janda Jakub CZE 195.5m 183.6p
6. Lindstroem Veli-Matti FIN 192m 181.9p
7. Kranjec Robert SLO 194m 181.3p
8. Ljoekelsoey Roar NOR 191m 181.2p (10)
9. Ingebrigtsen Tommy NOR 192.5m 179.5p
10. Mateja Robert POL 189.5m 179.4p
11. Nagiller Christian AUT 191.5m 179.3p
12. Duffner Christof GER 193m 179.1p
13. Pettersen Sigurd NOR 190m 175.5p (11)
14. Romoeren Bjoern Einar NOR 186.5m 174.8p (11)
15. Bystoel Lars NOR 186m 171.2p
16. Ahonen Janne FIN 184.5m 168.9p (10)
17. Kasai Noriaki JPN 182.5m 168p
18. Lappi Arttu FIN 180.5m 164.1p
19. Stensrud Henning NOR 177.5m 162p
20. Wasiliew Dmitrij RUS 175.5m 161.1p
21. Koch Martin AUT 177.5m 160p
22. Medved Igor SLO 178m 159.6p
23. Cecon Roberto ITA 177.5m 159p
24. Kiuru Tami FIN 172m 155.4p
25. Dessum Nicolas FRA 172.5m 155p
26. Kofler Andreas AUT 171.5m 153.8p (11)
27. Alborn Alan USA 170.5m 153.6p
28. Matura Jan CZE 170m 153.5p
29. Uhrmann Michael GER 172.5m 153p (11)
30. Peterka Primoz SLO 172.5m 152.5p (10)
31. Juris Jaan EST 169.5m 152.4p
32. Salminen Pekka FIN 170.5m 152.1p
33. Zonta Peter SLO 170.5m 150.1p (11)
34. Bracht Kai GER 168m 149.1p
35. Miyahira Hideharu JPN 169m 148.8p (11)
36. Hoellwarth Martin AUT 169m 148.8p (10)
37. Forfang Daniel NOR 167m 147.9p
38. Kokkonen Akseli FIN 166m 146.2p
39. Jaafs Kristoffer SWE 166.5m 145.8p
40. Rosliakow Ilia RUS 165m 145.5p
41. Bachleda Marcin POL 163m 144.6p
42. Chedal Emmanuel FRA 161.5m 141.3p
43. Ritzerfeld Joerg GER 161.5m 141.3p
44. Spaeth Georg GER 158.5m 136.2p
45. Tajner Tomisław POL 156.5m 135.3p
46. Jones Clint USA 157m 134.9p
47. Hlava Lukas CZE 155.5m 134.1p
48. Mesik Martin SVK 157.5m 134p
49. Schwarzenberger Reinhard AUT 155m 134p
50. Steinauer Marco SUI 154m 132.8p
51. Jussilainen Risto FIN 152.5m 129.5p
52. Bader Ferdinand GER 151.5m 128.8p
53. Goldberger Andreas AUT 153.5m 127.2p (11)
54. Takano Teppei JPN 149.5m 125.9p
55. Vrhovnik Blaz SLO 150m 125p
56. Bardal Anders NOR 148m 121.6p
57. Fatkullin Ildar RUS 137m 110.4p
58. Parma Jiri CZE 131.5m 97.8p
59. Lang Grega SLO 127m 96.9p
60. Salumae Jens EST 127.5m 96p
61. Kreuzer Christoph NED (DNS)
62. Silajew Aleksiej RUS (DNS)
63. Hannawald Sven GER (DNS)
64. Małysz Adam POL (DNS)
tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4297) ilość komentarzy: (26)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Aśka
01 lutego 2003, 16:49

Grrrrrr...

Czy Matti nie mógł tak skoczyć w konkursie?!!
Nela
01 lutego 2003, 16:32

Urodzinki Floriana...

Florian ma dzis urodziny a nikt o tym nie pamieta!!!!!!!!!!!!!!! :(((((((((((((
Nela
01 lutego 2003, 12:46

Urodzinki Florianka...

Florianku!!!Dziś są Twoje urodzinki i mam nadzieje, że przyniosą Ci szczęscie i pooooleeeecisz daaaaleeeekooooo... :))) Z tej okazji, bo widzę, że nikt za bardzo o tym nie pamięta, zyczę Ci wszystkiego NAJ, NAJ, NAJ... samych sukcesów i obyś szczęśliwie i bezpiecznie lądował!!!!!!! POWODZENIA W DZISIEJSZYM KONKURSIE!!!
bjoen einar
01 lutego 2003, 12:07

za 2 godziny zawody

Nie mogę się doczekać, konkurs juz za niespełna 2 godziny.Liczę ,że Adam wygra dzisiaj.Oby reszta Polaków skakała dobrze. To będzie heroiczna walka Hannawalda z Małyszem.
yo
01 lutego 2003, 11:05

MARTIN

MARTIN DE BESCIAK ;P JESZCZE WAM DZISIAJ POKAZE !!!!! DRZYJ SVEN DRZYJ !!!!!!!!!!!!
01 lutego 2003, 02:09

Mateja

Dzisiaj jest dzien Mateji.Pewnie wygra.
rafalski
31 stycznia 2003, 23:07

Pochwała

Co do Tomka Pochwały, to wygrał "kwalifikacje" wewnętrzne do mamuta na Wielkiej Krokwi, ale nie pojechał, bo "rok temu poważnie rozbił się na mamucie i nie warto ryzykować jego zdrowia". ;-))) - oto cały mój komentarz....
dj andee
31 stycznia 2003, 22:57

-

aha i niech wygra małysz, drugi będzie mateja a trzeci bachleda :) zakładam się o 100 kapsli od piwa że tak będzie :)
dj andee
31 stycznia 2003, 22:56

-

zgadzam się z wami jeśli chodzi o bachledę to bardzo utalentowany skoczek podobnie jak pochwała, którego jakoś nie widujemy. co do metod treningowych wszystkich skoczków oprócz małysza proponuję zastosować program treningowy koreańczyków nauczą się czegoś chłopcy nasi :) ewentualnie estończyków albo holendrów :)
31 stycznia 2003, 21:45

Kto wygra..?

Co do naszych Polaków to największą sympatią darze Marcina Bachledę,wiem,że jest dobry i stać go na wiele-życzę mu jak najlepiej. Ale wygrać powinien Florian Liegl bo on jest nie tylko dobrym skoczkiem,ale także cudownym chłopakiem..,ma super uśmiech. Zresztą niech wygra NJLEPSZY!!
Air Bull
31 stycznia 2003, 21:43

Brawo Polacy

Piękny skok Adama na treningu. Brawo Robert Mateja. Jak tak dalej pojdzie to jurto bedziemy mieli polski dzień na skoczni Kulm.
joł joł
31 stycznia 2003, 21:40

skoki

Mysle ze Bachleda nie ma szans na 30-tke bo to mamut ale punktowac jeszcze bedzie a w nastepnym sezonie bedzie mial powyzej 200pkt.Do kolesia pamietaj ze dla Bachledy to w zasadzie pierwszy sezon i na mamutach praktycznie nie skakał i mozna go w razie czegoś jakos wytłumaczyc natomiast Tonio skacze juz i skacze skakał tez na mamutach i wolałbym ze by nikt nie porównywał Bachledy do T.Tajnera bo ja uwazam ze to jest jak niebo i ziemia Bachleda pokazywał juz klase natomiast Tajnerowi szło dobrze -odziwo-w Engelbergu i jego umiejetności są duzo mniejsze mimo ze jutro moze byc nawet lepszy od Bachledy, zeby jeszcze wytrzymał Mateja i jutro tak dobrze skakał no i zeby oczywiscie tak rewelacyjnie spisywał sie Małysz powodzenia im zycze a was pozdrawiam kolesia tez.
joł joł
31 stycznia 2003, 21:29

skoki

Do Agi (co do naszych ktorzy boja sie skoczyc to sie nie zgadzam)Bachleda skacze słabiej na mamutach bo praktycznie nigdy na nich nie skakał jesli w ogóle skakał a to dlatego ze A.Tajner sie na nim wczesniej nie poznał i przez to ze brał swojego synalka itd. a T.Tajner nie to ze sie boi tylko nie umie takie jest moje zdanie natomiast jesli chodzi o Mateje to uwazam ze jesli wszystko dobrze pojdzie to do konca sezonu i w całym nastepnym to bedzie skakał na tyle dobrze by byc cały czas w 30-tce i na koniec nastepnego sezonu moze dobije do 300pkt.Bachleda tez juz pokazał klase w 5 konkursach jak dobrze naliczyłem 8 razy juz punktował a był juz 4 razy w 20-tce i mysle ze najblizszych latach to moze byc dobry skoczek a niestety narazie na mamutach punktow nie zdobedzie przez brak doswiadczenie.Co do reszty to moze cos bedzie z Pochwały i Sobczyka kiedys ale z Tajnera chyba nie bardzo a tak w ogóle to wydaje mi sie ze ten wowik3 to kretyn.Pozdrawiam Age i reszte.
Wowik3
31 stycznia 2003, 21:18

-

Tak powiedzial moj dziadek
wowik3
31 stycznia 2003, 21:11

-

Malysz sie nam przejadł .CZAS NA MATEJE ROBERTA.DO BOJU ROBERT !!!!!!!!!!!!JESTESMY Z TOBA!!!MALYSZ TO KUPA ZLOMU KTORY NIC NIE WART
31 stycznia 2003, 20:39

mmmmm

A mnie zastanawia Robert Mateja -czy wytrzyma te napięcie i skoczy hoćby tak samo jak w kwalifikacjach. My tu gadu o małyszu a tu drugi świetny skoczek zaczyna łapać prawdziwą formę. MATEJA POKAŻ WSZYSTKIM ŻE NIE JESTEŚ NIESPEŁNIONYM TALENTEM.
wowik3
31 stycznia 2003, 20:23

Biathlon

Uwazam ze Biathon jest dyskryminowany.W nim Tomek Sikora tez odnosi sukcesy.Ciagle jest w 1 dziesiatc w zawodach a w klasyfikacji jest 6
wowik3
31 stycznia 2003, 20:20

Hahahahahahahaha

najbardziej to boi sie skoczyc Tomislaw Tajner
31 stycznia 2003, 20:18

Jestem tu stałym bywalcem

i uważam że to cud że 4 polaków w konkursie.ostatni raz tak bylo chyba przed rokiem
TAJNER
31 stycznia 2003, 19:50

JA

TO JA WE WŁASNEJ OSOBIE . PISZE Z aUSTRII . 30 osiągne na luzie i wreszcie przestaniecie mnie krytykować. macie jeszcze czas!!!!
Aga
31 stycznia 2003, 19:45

Skoki

Bardzo lubię Hannavalda i mam nadzieje że wygra ,a drugi będzie Adam. Natomiast z innych Polaków na 30 stać tylko Mateje . inni są za młodzi na mamuta i boją się daleko skoczyć .
dj andee
31 stycznia 2003, 16:46

Jestem stalym bywalcem i komentatorem na skijumping.pl :)

dobrze że weszli do konkursu bo już zapowiadało się na katastrofę - dwóch polaków w konkursie.............. trzeba wierzyć w naszych skoczków bo w innych dyscyplinach zimowych raczej kiepsko z nami.....
skolim
31 stycznia 2003, 16:01

jeszcze bedzie przepieknie, jeszcze bedzie normalnie!

poczekajmy do konkursu... bo moze byc piekny. Uwaga na Widelca i Liegla. I żeby nie było narzekań po konkursie i żadnych docinków nawet pod adresem Tonia. Hani? Nadal uważam ze nie wygra...
31 stycznia 2003, 15:42

comment

Brawo Mateja !!! A Tonio faktycznie sobie poszlifował bulę. Niestety. Ale dobrze że się załapał. Bachleda jak Feniks - powstał z popiołów. A zastanawia mnie 1 rzecz: czy Hani nie zrobił sobie krzywdy tym skokiem 214 -metrowym. Na Kulm'ie to już właściwie płaskie a wiemy że Hani jest wysoki z płaskim radzi sobie średnio. Jeszcze nigdy też nie opuścił 2 skoku treningowego !!! Jeżeli chodzi o Adama: apeluję o sopkój. Przypomnę tylko Engelberg i Hakubę. Tam też skakał świetnie na treningach a konkursy oglądaliśmy już przerażeni...Ale trzeba wierzyć, bo nic innego nam nie pozostało.
GD_Luk
31 stycznia 2003, 15:39

Liegl

Oby Adam wygrał i oby dwóch wielkich nie pogodził Liegl:)))
makres
31 stycznia 2003, 15:35

-

no nie mogę uwierzyć. tonio wszedł!!!! Wprawdzie jako 47, alec wszedł!!!
Zawody
Puchar
Świata
Puchar
Kontynent.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS134
10.01.2015
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska550
2.LEJA KrzysztofPolska520
3.KANTYKA PrzemysławPolska462
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska430
5.PEIER KillianSzwajcaria392
6.RUDA AdamPolska365
8.JARZĄBEK DawidPolska319
17.BIELA StanisławPolska181
30.GUT PawełPolska110
36.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
43.KOT JakubPolska88
66.HEBEL SebastianPolska54
74.KUKUŁA ArturPolska42
124.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
133.KASTELIK DominikPolska13
137.GĄSIENICA AndrzejPolska11
141.KOJZAR MateuszPolska10
148.BYRT TomaszPolska9
158.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
24.01.2015
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.HARALAMBIE Daniela VasilicaRumunia281
4.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
5.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
11.PAŁASZ MagdalenaPolska126
22.TWARDOSZ AnnaPolska98
23.RAJDA KingaPolska96
34.SZWAB JoannaPolska59
38.KARPIEL KamilaPolska50
44.KIL JoannaPolska44
Pełna klasyfikacja..»



Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.