Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Czwartek, 15 marca 2007, 15:55

PŚ w Lillehammer: Treningi i kwalifikacje przełożone

lillehammer
lillehammer
fot. Karolina Osenka

Właśnie odwołano dzisiejsze serie treningowe oraz kwalifikacje. Powodem podjęcia takiej decyzji jest zły stan torów najazdowych.

Są one zbyt mokre i miękkie, co uniemożliwiłoby sprawiedliwe przeprowadzenie skoków. Trening przełożono na jutro na godzinę 9.00, a potem przeprowadzone zostaną kwalifikacje.

 

Korespondecja z Lillehammer: Karolina Osenka

Karolina Osenka, źródło: informacja własna
oglądalność: (16079) ilość komentarzy: (191)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
(*126.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 marca 2007, 08:51

...

kiedy pojawi sie jakis news odnośnie dzisiejszych treningów i kwalifikacji? nie bedzie ich można śledzic "na żywo"?
Fanka (profesor)
16 marca 2007, 08:48

-

Adam nie jest "zużyty". Jeśli będzie dobrze prowadzony, na pewno może skakać do najbliższych igrzysk, a może nawet dłużej – mówi prof. Jerzy Żolądź, człowiek, który organizm Małysza zna jak nikt.

– Nigdy nie mieliśmy takiego sportowca – dodaje fizjolog prof. Marek Zatoń. Rzeczywiście, poznałem organizm Małysza bardzo dobrze – mówi profesor Jerzy Żołądź, z którego osobą wiążą się nierozerwalnie sukcesy polskiego skoczka.




REKLAMA Czytaj dalej





Profesor Żołądź był w słynnym "teamie" Małysza, obok trenera Apoloniusza Tajnera i psychologa Jana Blecharza, kiedy Adam z przeciętnego skoczka przeistoczył się w wielkiego mistrza. Od tamtego czasu kariera Małysza rozwinęła się nieprawdopodobnie. (...)

Żołądź i fizjolog Marek Zatoń profesor z wrocławskiej AWF są jednak zgodni co do jednego – Małysz może skakać na wysokim poziomie jeszcze bardzo długo. – Skoczek nie ma tak dużych obciążeń treningowych, jak choćby kolarz czy biegacz. Trening jest dość krótki i nie powoduje wielkiego zmęczenia. Poza tym było już przecież kilku zawodników, którzy skakali bardzo długo. Teraz z kolei, zawodnicy zaczynają w coraz młodszym wieku. Taki Schlierenzauer, jeśli będzie dobrze prowadzony, może skakać na wysokim poziomie dziesięć lat albo dłużej. A Małysz? Może jeszcze skakać pięć lat albo dłużej....



REDAKCJO ! dajcie jakąś informację co z tymi treningami dziś !
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Angela18sn (*mbo.altec.pl)
16 marca 2007, 07:47

bedzie transmisja w tv??

witam .. chcialabym sie dowiedziec czy bedzie transmisja na zywo w tv na eurosporcie?? bo patrzalam na telegazete ale tam nic nie ma... pozdrawiam ... oby adam im dzis wszystkim pokazal .... hehehe
ZKuba 36 (*229.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 marca 2007, 00:53

Adam

Adam jest obecnie w tak doskonałej formie, że praktycznie jedynym zagrożeniem jest...sam Adam. Rwie się do skakania i trenerzy jak widać nie zawsze potrafią Go pohamować. Mistrzostwo Świata na dużej
skoczni w Sapporo przegrał wyłącznie na własne życzenie, skacząc bez opamiętania w przeddzień zawodów. "Wypsztykał" się. Obecnie zawody są co kilka dni. Odwołanie dzisiejszych treningów i kwalifikacji uniemożliwiło Adamowi popełnienie ponownie tego błędu.
Jestem dobrej myśli i jeżeli jutrzejszy (daisiejszy) konkurs dojdzie do skutku to przewiduję zmianę na pozycji lidera w wyścigu o Kryształową Kulę.
Greg1702 (*130.adsl.inetia.pl)
16 marca 2007, 00:23

-

No i dobrze ze sa przelozone. Przynajmniej Adas troche odpocznie i bedzie mial wiecej sil by dalej wygrywac inaczej bedzie znowu tak ze w treningach i kwalifikacjach bedzie najlepszy a w konkursach nie bedzie wygrywal.
(*088.chello.pl)
15 marca 2007, 23:15

-

Nie ma takiej mozliwosci zeby teraz nagle Adam stracil automatyzm czy forme! Poza tym przypominam ze zazwyczaj przerwy miedzy konkursami wynosza 5 dni wolnych, a teraz jakby nie patrzec sa 2 (!) dni wolne.
Mi (*ien.topole.waw.pl)
15 marca 2007, 22:50

-

Snuć teorii spiskowych nie będę - nie dojdziemy, czy decyzja o przełożeniu dzisiejszych treningów i kwalifikacji miała jakieś drugie dno..Ale moim zdaniem Adamowi taka długa przerwa najlepiej nie robi. Wybija go z takiego zwycięskiego "ciągu", sprawia, że ma więcej czasu na myślenie...Może (tfu tfu!!!) utracić automatyzm - a co za tym może iść - szczyt formy może przeminąć i zacznie się delikatna tendencja zniżkowa. I to może właśnie zadziałać na korzyść Jacobsena. Ale zastrzegam - to moje, osobiste zdanie, niczym nie podparte, również noszące cechy "teoretyzowania spiskowego" :-) Więc kończę - i zaczynam trzymać kciuki za Adaśka :-)
Piotrek (*182.8.12.vie.surfer.at)
15 marca 2007, 22:32

-

@wieniu

ciesz się, że nie musisz słuchac np. komentarzy Austriaków, tam komentuje Goldberger, bardzo nudna transmisja, na mundialu byli jeszcze słabsi

komentarz angielski na Eurosporcie jest za to bardzo interesujący, chociaż gośc się czasami myli, ale OK

najlepsze są jednak komentarze niemieckie, ale musi przyjśc taki gościu, to jest chyba satyryk Harald Schmidt, taki co opowiada "antypolskie" kawały w swoim show, jedna dostępna transmisja z Romoeronem 239 m i Ahonenem 240 m jest na YouTube, polecam
Piotrek (*182.8.12.vie.surfer.at)
15 marca 2007, 22:06

-

Martin Hoelwarth był znany z tego, że lubił krytykowac. Jakieś 8-10 lat temu razem z Goldbergerem dośc mocno wpływali na szkoleniowca i rządzili sobie w kadrze.
Nie dziwię się, że wreszcie wyleciał, chociaż trochę mi go szkoda, fajnie się go oglądało. Ale teraz Austria ma przecież godnych następców, dla nich to żadna strata pozbyc się Hoelwartha, który już raczej na podium nigdy nie stanie z racji wieku.
jimi (*des.ds1.agh.edu.pl)
15 marca 2007, 22:02

Nowy artykuł

http://www.sport. pl/skoki/1,65075,3990799.html
Ravi (*-77.flashnet.pl)
15 marca 2007, 21:10

El Fenomeno cz. II

...A jak wszyscy mówią
i, co wydaje się być zapisane gdzieś tylko w tych widocznych jedynie nam, niestrudzonym kibicom Adama, gwiazdach,

jutro ów krok zostanie postawiony,

postawiony, choć słowo to jest tak wielce nieadekwatne w odniesieniu do Małysza

może bardziej - wylatany, przefrunięty, wyszybowany...

Bo skokom, ot przyszła taka dygresja, bliżej chyba do królowej sportu niż do narciarstwa...

Gdy odbywa się chód, zawodnicy twardo stąpają po ziemi.
Latanie z nartami na nogach to też takie stąpanie - tyle że w powietrzu...

W chodzie wygrywają ci najwięksi racjonaliści - tak bowiem mało tu pola do fantazji pozostawił sobie człowiek.
Bo co jeszcze fantastycznego da się wyczarować w maszerowaniu?...

Dlatego pewnie ktoś powiedział, by chodzić po chmurach...
Wszyscy pukali się tylko w głowy, bo co to za nierealna mrzonka!
Chodzić po chmurach!?

Niewielu zrozumiało...

W ostatnich 10 latach jeden się raptem znalazł...

Zobaczymy go jutro w koszulce lidera PŚ na najwyższym stopniu podium.


***errata

*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2007-03-15 21:27:55 ***
loolek (*243.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 20:27

szok:)

Martin Hoellwarth nie wystartuje w tym sezonie już w żadnym z konkursów narciarskiego Pucharu Świata - poinformował prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Toni Innauer.

Powodem odsunięcia zawodnika od reprezentacji są jego wypowiedzi dotyczące innych zawodników zespołu i atmosfery panującej w austriackiej kadrze.

"Komentarze Martina miały zły wpływ na atmosferę w zespole, zawodnicy są z tego niezadowoleni, co ma negatywny wpływ na ich formę. Uznaliśmy, że przed ważnymi zawodami w Lillehammer, Oslo i w Planicy taka sytuacja nie może mieć miejsca" - powiedział Innauer.

szok...
FAW (*138.internetdsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 20:22

Mimo wszystko wpadamy w obłęd!!

Tylko spokuj nas uratuje bedzie co mabyć!!!
Zauważyłem jedną prawidłowość popadamy w skrajności i zaczynamy się zachowywać jak schizofrenicy. Wypisujemy, że odwołują zawody w celu uniemożliwienia zdobycia pucharu śwwiata przez Adama,a w nastepnym zdaniu piszemy że jak by Małysz wyszedł na prowadzenie w kwalifikacji generalnej po zawodach w Oslo, to najlepiej juz niech sobie odwolaja nawet loty w Planicy!!! Mentalność Kalego w całej krasie!!
Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie i w spokoju czekać na rozwoj wypadkow.
Ferdynand Kiepski (*154.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 20:11

Skocznia

Na skijumping mają trochę nieaktualne zdjęcia! Myślałem że skocznia w Lillehammer wygląda tak jak na tym zdjęciu. A tu sie okazuje że tam jest biało a nie zielona trawa.

A te tory to wyglądały jakby je zaczęli robić dopiero jak Hofer przyjechał i ich do roboty zagonił
(*104.wist.com.pl)
15 marca 2007, 20:01

-

Nie uda im się to, w zeszłym sezonie w F1, FIA robiła wszystko aby wygrał Schumacher, i niestety im się to nie udało...mysle że i tym razem Kojonowi się też to nie uda
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:58

@Malinka

Mnie też przykro. Ale pocieszam się ze z naszych to tam i tak nikogo nie bedzie
Przeciez nie dopuszcza do startu pozakadrowiczow i juniorów a reszta na PS i MSJ. Ci najwazniejsi
Gocha (*252.213.unknown.vectranet.pl)
15 marca 2007, 19:53

-

Na stronie gazety wyborczej z tyt. Kwalifikacje odwołana,praca wre" są zdjęcia ze skoczni. Faktycznie niezbyt ciekawie te tory wyglądają
Rafaell (*181.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:52

-

Jutro jak sie odbędzie konkurs to będzie bardzo ciekawy. mam nadzieje że Adam poleci najdalej. Trzymam kciuki (..... )
Rafaell (*181.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:48

-

Jutro Małysz wszystkim pokarze na co go stać. Nie będzie miał sobie równych!!!!!!!!!!!!!!!!!. Juz jutro będzie liderem.
pablo (*s41.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:46

-

jesli chodzi o odwolanie konkursow w planicy to mam mieszane uczucia... z jednej strony to maja ulubiona skocznia ;D a z drugiej gdyby ADAM objal prowadzenie w oslo to konkursy w planicy mogly by sie nie odbyc ;D
(*181.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:43

-

Jak myślicie Malysz wygra puchar świata??? Bo ja mysle ze bez problemu. Jest teraz w najwyrzszej formie i nie ma na niego sily.
harry (*xy2.telkonet.pl)
15 marca 2007, 19:38

-

jak odwolaja teraz wszystkie konkursy dla mnie zwyciezca bedzie i tak ADAM MALYSZ !!!!!!!!!!! Mowcie co chcecie.
Malinka (*m98.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:33

-

@rimi
Ja jadę. Rano wyruszam do Zakopca. Mam nadzieję, że się nie okaże, że tam nie ma nic i jadę na darmo :-/

@Usia
I to jeszcze jakie zawaliforgi :-/ A Ty się też na COC wybierasz :P?
Jarek (*101.amplus.net.pl)
15 marca 2007, 19:26

-

Ja myślę, że w Planicy to się nie uda. Nawet, jeżeli spadnie śnieg, to ciężko będzie przygotować tak dużą skocznię. Tam jeden błąd przygotowawczy może kosztować czyjeś życie! Pamiętacie, jak Małysz upadł w Salt Lake City? To była dużo mniejsza skocznia, a mimo to Małysz doznał wstrząśnienia mózgu. Tu jest dużo większa prędkość, jak się leci, to osiąga ona nawet 120 km/h, więc trochę dużo. Dlatego myślę, że to się nie uda.
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:25

@Malinka

No tak "fanki gurom" a my kibice skoków, to zawalidrogi, ciągle na cos narzekające.
Jarek (*101.amplus.net.pl)
15 marca 2007, 19:14

-

Planica ma problem, bo właśnie sprawdziłem w przepisach pewną ważną rzecz: jeżeli zawody nie mogą się odbyć, to decyzja musi zapaść na maksimum osiem dni przed zawodami. Oznacza to, że dziś do północy zapadnie decyzja. Jeżeli nic nie będzie wiadomo, to znaczy, że zawody się odbędą. Nie wiem, na co Słoweńcy czekają, jeżeli skocznia jest naprawdę w tak fatalnym stanie.
Widziałem kilka wypowiedzi i apeluję: nie obrażajmy się nawzajem! Ktoś napisał: nie panikujcie! My nie panikujemy, my się martwimy o zawody.
hmmm (*-21.brutele.be)
15 marca 2007, 19:13

-

Webcam z lillehamer

http://www.weather-forecast.com /locations/Lillehammer.webcams.shtml
Malinka (*m98.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:09

-

@Usia

Ha ha ha, pomyliłam się ;-) Nie chodziło mi o jutrzejszy, tylko o sobote i niedziele (czyli tak jak napisałaś). Jestem zakręcona przez ten wyjazd i cały czas wydaje mi się, że jutro jest już sobota.
Niestety chyba nikogo nie interesuje COC :-( No tak, co tam taki byle jaki, podrzędny COC, ważniejszy jest PŚ i inne sprawy z tym związane. Lepiej pisać o tym co interesuje "ogół", aniżeli o tym co może zainteresować co 100 osobe :-/
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:05

@Malinka

PK w Zaku jest w sobotę i niedzielę.
Na portalu raczej żadnego "redaktora" to nie interesuje a szef chyba nie wrócił jeszcze z Finlandii.
malyszka (*o17.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 19:02

-

ale tak na prawde to fajnie by bylo gdyby ostatnie zawody w tym sezonie odbyły sie w zakpcu juz widze te tłumy ludzi dziennikarzy i wszyscy by mu zaspiewali 100 lat i takie piekne fajerwerki no super by było!!!
harry (*xy2.telkonet.pl)
15 marca 2007, 18:57

-

@malyszka
Z nieoficjalnych wiadomosci po wreczeniu krysztalowej kuli Adasiowi a Zakopanym ma on przyjaechac do nas na Lysice (Gory Swietokrzyskie) aby wreczyc mu druga kule z krystalicznie czystej wody z Lysicy :))))
@Fanka
Adas musi zalatwic sprawe w pucharze nordyckim a potem niech sobie odwoluja Planice.
Jesli odbeda sie te dwa konkursy nawet z kojonkowskim na torach zjazdowych Adas osiagnie cel. Jest problem taki zeby sie tyklko odbyly te 2 . 60pkt przy takiej dyspozycji Jacobsena w 2 konkursach to pestka dla Adaska.
dawid (*167.chello.pl)
15 marca 2007, 18:53

MAŁYSZKA!!!!!!!!!

Jezeli faktycznie zostaną odwołane zawody w planicy ( w co nie wierze) to puchar wreczą w oslo.

PS. małyszka maż niezła wyobrażnie !!!!!!!!!! :(
ZKuba 36 (*v20.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:52

indor

Jaką sprawę mógłby Adasiek załatwić DZISIAJ ???
Przeskoczyć 3x skocznię i jutro, w czasie zawodów,
wylądować w połowie stawki? O to Ci chodzi????
Napiszę przekornie, ale wszystko wskazuje na to, że zawody ustawiane są pod... Małysza !!!
Jacobsen będzie wypoczęty i może byc b. grożny ale,
na szczęście, dzisiaj nie było żadnych skoków i Adam
również będzie wypoczęty, tak samo jak inni skoczkowie
wykazujący ostatnio oznaki przemęczenia (Amman, Morgenstern, Schlierenzauer i kilku innych) i wierzę, że
właśnie oni wypełnią przepaść między Adamem a Jacobsenem i już jutro wszystko będzie jasne.
Inna sprawa to pytanie czy jutro zawody się odbędą.
Ktoś wcześniej napisał, że dziś wiało z prędkością 18km/h a jutro ma być ok 32km/h tj ok 9m/s.
Ale na to to ani my ani Tepes nie ma wpływu.
malyszka (*o17.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:44

-

jeszcze zobaczycie kto ma racje ja juz zarezerwowałam hotelik w zakopcu na wekend nastepny !!!
DJ MILKA (*704.centertel.pl)
15 marca 2007, 18:44

skoki narciarskie

Bardzo bym chciała by kryształowa kula trafiła w rence Andersa Jakobsena myśle że
Małysz już się dość nachapał
FAN ADAMA MAŁYSZA (stały bywalec)
15 marca 2007, 18:36

-

Nie ulega wątpliwości, że Norwegia jest potęgą jeśli chodzi o sporty zimowe, a wśród nich także skoki narciarskie.

Rzec by można, że historia skoków narciarskich, to w dużej mierze historia norweskich skoków.

"Wielki narciarski tort", jak wyraził się w tym sezonie trener Norwegów Mika Kojonkoski, tylko dwa razy w ciągu swej przeszło dwudziestopięcioletniej historii został zjedzony przez zawodników norweskich. W sezonie 1986/1987 jedzącym okazał się Vegard Opaas, a w sezonie 1993/1994 tortem zajadał się Espen Bredesen. Dla Norwegów skoczek nie mniej symboliczny niż słynny Birger Ruud. Z Bredesenem bowiem Norwegowie kojarzą okres swej świetności w skokach. Nie ulega wątpliwości, że wygranie Turnieju Czterech Skoczni, zdobycie Pucharu Świata, a także odbywające się w 1994 roku Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer, to przecież wspaniały sukces Espena Bredesena, który w sezonie tym zgarnął narciarskiego "wielkiego szlema".

Gdyby jednak bliżej przyjrzeć się wspominanemu sezonowi, to zauważylibyśmy, że tuż za plecami Norwega czaił się nie kto inny, jak idol naszego Orła z Wisły - Jens Weissflog. Niemiec, który w TCS zajął drugie miejsce, podczas Igrzysk także wywalczył złoty medal (dla odmiany na dużej skoczni), w Pucharze Świata także był drugi. Jeszcze przed konkursami w Falun, Oslo oraz przed zawodami w Planicy strata Jensa Weissfloga do Bredesena wynosiła jedynie 43 punkty. Zawody jednak nie odbyły się. Odbył się tylko jeden konkurs lotów, który pełnił jednocześnie rolę MŚ w Lotach. Próżno szukać Weissfloga na liście startowej tamtego konkursu.

Dzisiaj wszyscy kibice w Polsce czekają na rozwój wydarzeń, na to czy odbędą się wszystkie konkursy i czy Adam Małysz będzie drugim skoczkiem w historii, któremu dane będzie zdobyć cztery kryształowe kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Będzie to jednak niezwykle ciężkie zadanie (i to z bardzo różnych względów). Niemniej jednak uważam, że szanse są duże. Pod warunkiem, że Adam nie podzieli losów swojego idola i będzie miał szansę uczestniczyć w uczciwej rywalizacji.

Bez specjalnego głoszenia spiskowych teorii dziejów przyznam, że ostatnią szansą dla Jacobsena jest po prostu brak konkursów. W chwili obecnej każdy kolejny konkurs działa już tylko na jego niekorzyść. Czyżby to miała być ta zdrowa rywalizacja, o której wspominał jeszcze przed paroma dniami Mika Kojonkoski?

Pożyjemy, zobaczymy.
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
malyszka (*o17.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:34

>>>

moja matka jest sekretarka w pzn i porzyszło pismo ze jesli adam w oslo bedzie liderem to w zakopcu wrecza mu puchar bo planica odwołana bedzie!!!!
harry (*xy2.telkonet.pl)
15 marca 2007, 18:21

-

@Marcin
Toz mowie ze wywoluja duchy co niektorzy. jaki ten nasz narod jest podejrzliwy i upie rdliwy. Kuzwa nie dlao sie jedchac to co mieli kojonkoskiego tam polozyc na torach.?
Lepiej katolicki w 99% narodzie pomodlecie sie o zime. a nie tworzcie teorii spiskowej.
Marcin (*i-8.acn.waw.pl)
15 marca 2007, 18:18

-

@do INDORA i innych

OGARNIJCIE SIĘ. A potem pomyślcie logicznie. Co ma Kojonkoski do tego, czy zawody się odbędą czy nie? Czy Lepistoe miał jakikolwiek wpływ na konkursy w Zakopanem? Nie? To nie gadajcie głupot.

Jeżeli temperatura wynosi 0 stopni a tory nie są dobrze przygotowane to faktycznie dziwne - z drugiej strony decyzja mogła zostać podjęta, gdy temperatura była dodatnia. W ogóle te tory najazdowe to obecnie chyba największy problem w skokach narciarskich - powinien istnieć zapis o konieczności posiadania torów sztucznie chłodzonych od spodu (jak w Oberstdorfie).

Ale na pewno nie jest to powód do wykrywania podstępów - na razie odwołali tylko treningi i kwalifikacje, jeśli zaczną kręcić jutro, wtedy dopiero będzie można się zastanawiać.

Swoją drogą to bardzo znamienne - Polacy na świecie ogólnie uchodzą za krętaczy i oszustów, nie dziwne zatem, że sami wszędzie doszukujemy się spisków...

Wrzućcie na luz.
Szanias (*t62.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:16

-

LUDZIE - OPANUJCIE SIĘ I WYPIJCIE MELISSĘ...

Konkurs jutro się odbędzie . Stronka accuweather.com , na której nigdy jeszcze się nie zawiodłem przeiwduje jutro max 1-2 stopnie C , 10-12 km/h wiatru z jednego kierunku i ew. opady deszczu ze śniegiem .




Malinka (*m98.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:15

-

Redakcjo proszę o artykuł na temat jutrzejszych zawodów pucharu kontynentalnego w Zakopanem. Jutro rano mam wyjazd i zastanawiam się czy w ogóle jechać, bo nie ma any słychu, ani dychu o tych zawodach :-(
harry (*xy2.telkonet.pl)
15 marca 2007, 18:14

-

@Fanka
Ty masz @fanke ja mam harego :) sobowtorow sie namnozylo czy co
Oto moj :)))) hary (*176.smgr.pl), 15 marca 2007, 17:53

Ludziska nie wywolujcie duchow. Jak mial jakis skoczek zleciec razem z lawina sniegu z najazdu to chyba lepiej ze odwolali. Adas jak ma wygrac krzysztalke to wygra .
Moze byc to niemozliwe jasli odwoalaja nastepne zawody. Zubilewicz mowi ze nadchodzi jeszcze zima .

Kurde bela oni tam nie maja cieklego azotu : -195 stp. Celsjusza . Mozna bylo przymrozic deko co nie? W Zakopcu zuzyto 10 letni zapas azotu cieklego hahahaha
Normalny (*i83.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:09

dzieci, dzieci...

Mówił Wam już ktoś, że jesteście, delikatnie mówiąc, niemądrzy?
Kojonkoski winny? Tak, tak... I nie zapomnijcie o UKŁADZIE...
Bardzo dobrze, że nie ma dziś skakania. Małysz odpocznie i Jacobsen nie będzie miał pod tym względem przewagi. Ale o tym oczywiście nie pomyśleliście. Bo po co myśleć?
pablo (*248.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:06

afera

mysle ze zrobiliscie tylko wielka afere z tego ze odwolali dzisiejsze treningi i kwalifikacje. Zobaczycie bedzie tak jak w Kuopio gdzie odwolali serie probna.
malyszka (*s18.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 18:02

zawody beda

nie siejcie paniki jutro zawody beda w niedziele beda ale adam juz wtedy bedzie liderem i nikt mu nie odbierze pucharu fajnie by było jakby zawody w planicy sie nie odbyły a wreczenie pucharu w zakopcu przy 100000kibicow polskich!!
jimi (*des.ds1.agh.edu.pl)
15 marca 2007, 17:54

-

Kurcze mogli po Lahti jeszcze ich pare razy puścić, żeby Adam odrobił całkowicie straty i zyskał przewage 1000 punktów.A tak poważnie to ciekawy jestem jak się PZN ustosunkowuje do rezultatów juniorów i kto pojutrze staruje w CoC i FIS Cup
hary (*176.smgr.pl)
15 marca 2007, 17:53

-

Mi się wydaję ze wielu życzyłoby sobie by Adaś nie wygrłą 4 raz kryształowej kuli i pozasportowymi metodami dązą do tego. Ale sie przeliczą..zobaczycie.
krisek (*100.grybow.net.pl)
15 marca 2007, 17:49

Coś tu śmierdzi!

Sprawdzałem pogodę dla Lillehammer pod adresem http://www.wunderground.com/global/NO.html. Pisze że w tej chwili temperatura wynosi 5.4 i nie ma wiatru.
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:36

@rimi

Liste startową PK w Zakopanem trzeba trzymaqc w głębokiej tajemnicy z wiadomych powodów :P
Może Prezes zakazał publikowania :P
Malinka (*ak4.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:36

-

No właśnie!!! Gdzie są jakieś informacje na temat jutra? Proszę, napiszcie coś. Rano wyjeżdżam do Zakopanego, a na dobrą sprawę nawet nie wiem czy są zawody i w ogóle kto przyjedzie :-(
gregu (*de7.tcompressor.com)
15 marca 2007, 17:35

....

Z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się że w razie nieprzeprowadzenia konkursów w Planicy są plany przeprowadzenia 2 konkursów w Trondheim.. ( niestety tez w norwegii :/ ) Już nie mieli gdzie ...
Qba (*108.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:35

-

Ludzie uspokujcie sie!!!!!!!!!!!!!! przeciez zawodów jeszcze nie odwolają i nie wydaje m i sie zeby mieli odwolac......Adas jutro skoczy sobie przed konkursem ze 2 razy i bedzie ok:).nie ma sie co denerwowac.Jezeli tam zeczywiscie jest temperatura od okolo 5 stopni to dobrze ze owolali te treningi.lepiej zeby sie konkurs w równych warunkach odbyl.
miś uszatek (*b-0.eranet.pl)
15 marca 2007, 17:35

-

OK,
nie ma problemu.
Ale piwa i tak nie lubię.
Wróć.
Może i lubię, ale od pewnego do produkcji polskiego piwa wykorzystuje się żołć bydlęcą, która trawi potem wątrobę, że hoho. Są wyniki badań (ale nie są szerzej znane) pokzaujące, jak w ciągu np. 2 lat piwko może zupełnie zniszczyć wątrobę, jak u nałogowego alkoholika z wieloletnim stażem. Po prostu chemia.
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:26

-

Ludzie, czy ktoś z Was widział jak wygląda śniegowe błoto lub śniegowa breja? Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek narty na nogach i jeździł po tej breji??????/
Chyba NIKT!
Ten śnieg jest niebezpieczny na zeskoku!!! Może bardziej niebezpieczny niz te rozjeżdżone tory. Trochę zdrowego rozsądku! tak bardzio Wam zależy by połamali nogi?
Może to tylko źle przetłumaczono. Może to śnieg jest beznadziejny?
No i kto każe Adamowi jutro skakać 6 razy?
Ja laik bym tego nie zrobiła. Co mu zaszkodzi jeden skok w treningu i dzień odpoczynku dzisiaj?
miś uszatek (*b-0.eranet.pl)
15 marca 2007, 17:25

-

Atlantis,
piwska nie lubię. Jak masz ochotę, to sam się przespaceruj.

W mojej wypowiedzi nie było nic, uzasadniającego twój tekst, będący na poziomie onetu. Te spiskowe teorie są po prostu bzdurne.

Glutek,
Popieram. Gdyby próbowali coś kombinować, to raczej poprzez Tepesa. Zresztą, jak zawodnik jest w takiej formie, jak Małysz to, w pewnych granicach, nie ma znaczenia, jakie sa warunki, jak jest przygotowana skocznia.
Przypomina mi to wszystko sytuację sprzed kilku lat, kiedy próbowali puścić na siłę dokończyć konkurs i zapewnić Hannewaldowi dodatkowe punkty. Wiadomo jak się to skończyło. Załamał się psychicznie, a Adaś zdobył kulę.
15 marca 2007, 17:25

-

W Lillehammer jak i w Oslo konkursy się odbędą. Małysz wyprzedzi Jacobsena, w Planicy konkursy zostaną odwołane. - Przynajmniej tak myślę. IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Glutek (*b67.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:13

Szanowni Forumowicz

Jak widzę Wasze posty to po prostu mi się płakać chce. Płakać mi się chce bo nie wiedziałem, że tak wielka jest głupota niektórych z Was. Co wam przyszło do tych pustych łbów, że konkurs się nie odbędzie? Czy kwalifikacje i seria próbna wypaczają konkurs? Co za jeden wielki debil by tak pomyślał. Ech... Kto Wam powiedział że z 5 konkursów nie odbędzie się żaden? No kto? A ja myślę że będzie ich 5 i nic się nie zmieni. Ot co. Proszę nie myśleć że organizatorzy prowadzą spisek przeciw Małyszowi, by anulować końcowe konkursy... same szajbusy na tym Forum... A nawet gdyby jakiś konkurs został anulowany to i tak przynajmniej jeden zostałby powtórzony tyle że na innej skoczni, gdzie amplituda temperatur w ciągu dnia i nocy jest niska - czyli np. w Skandynawii. A myślicie że nie ma sposobu na gwałtownie przychodzącą wiosnę? Tory zbyt mokre? I to ma być ten problem? Ludzie... nie osłabiajcie i nie ogłupiajcie innych... tragedia... Konkursy się odbędą i NIEMOŻLIWYM jest by 5 konkursów zostało anulowanych, bo jeszcze nigdy taka sytuacja nie miała miejsca, odkąd zawody są rozgrywane. Szanowni Forumowicze - trochę rozsądku i rozumu - bo tego Wam brak.
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:11

@indor

A po kie licho Adam ma startować w kwalifikacjach???????????
Jedna seria próbna powinna mu wystarczyć (lub jeden trening)!
To Mistrz a nie przedskoczek, co sie skakac ma nauczyć!
XXX (*188.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:11

-

Pisze ogólnie!!!!!!-nie czytam komentarzy,bo w wiekszości są prymitywne..niektórzy bawia mnie do łez...tak tak-kombinują...hahahaha
miś uszatek (*b-0.eranet.pl)
15 marca 2007, 17:09

Ale bzdury

Tak czytam i czytam.
Zapominacie o telewizji i sponsorach. Po prostu o zaangazowanych w to wszystko pieniądzach.
Adaś woli zmrożone tory, ale z drugiej strony miękkie, faworyzują zawodników z silnym odbiciem.
Jeśli chodzi o Planicę, to były już informacje o tym, że, gdyby nie można było tam przeprowadzić konkursów, odbędą/odbedzie się dodatkowy/dodatkowe w Skandynawii.

air_show (*d26.internetdsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:08

Przekręt czy nie

Ludzie powstrzymajcie się od głoszenia tej spiskowej teorii dziejów. Zobaczymy jutro, czy zawody się odbędą. Jak Norwegowie będą kombinować, żeby rzeczywiście się nie odbyły to możemy wtedy krzyczeć, że grają nieuczciwie, ale teraz może by tak wziąć na wstrzymanie.
pablo (*248.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:08

skoki

Skoki narciarskie to oprócz pilki noznej moj ulubiony sport i zawsze ogladam konkursy skoko(nawet gdy nie skacza polacy) i szczerze nie spotkalem sie jeszcze z zadnym przekretem. Nigdy nie myslalem nawet ze w skokach takie cos istnieje ale jak widac sie mylilem
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:05

@Atlantis

Co sie dziwisz, dzieci musza jakoś odreagować bo dzis swoich Morgusiów i Gregusiów nie zobaczą.
To, że dla Adama to odwołanie treningów to wielki plus, tego juz nie dostrzegają. Przecież dodatkowe treningi sa potrzebne niedoświadczonym skoczkom a nie skoczkom klasy Adama :)
gregu (*de7.tcompressor.com)
15 marca 2007, 17:05

spokojnie

O spisku jeśli już bedziemy mogli mówić jutro jeśli odwołają zawody... co po tych dzisiejszych treningach czy kwalifikacjach... Dla wszystkich sytuacja jest taka sama... Jacobsen odpoczywa, Adam też... i reszta też... Juto bedą musieli zrobić te kwalifikacje więc i tak każdy odda tyle samo skoków...Z tym że jutro Adam nie odpuści żadnego z treningów... Hannu Lepistoe chyba jest na miejscu i widzi co jest grane więc dopóki on w tej sprawie nie zabrał glosu to i wy milczcie bo jaka anty-podnieta nikomu nie słuzy.. Jutro będzie ok ;-)
XXX (*188.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:04

-

Żal mi Was-jak mozna wypisywac takie głupoty??no,chyba,że Mika ma wpływ na pogodę i steruje temperaturą...jeśli tak,to bójcie sie ludzie,bo ześle na Was pioruny!!!!Wszędzie sa szpiedzy i ktos mu doniesie....a tak w ogóle może potruja wszystkich zawodniów,z wyjątkiem Norwegów,może odperawiali czary.....Nigdy nic nie wiadomo...
Usia (*d69.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 17:02

-

Oglądałam fotki z MŚJ.
Mamut w Planicy wygląda koszmarnie :(
jimi (*des.ds1.agh.edu.pl)
15 marca 2007, 17:01

-

Sorry nie wytrzymuje, jestem tak samo jak Wy rozgoryczony, bo chciałem dziś pośledzić skoki naszych skoczków, ale stało się inaczej.Jednak śmieszą mnie trochę te opinie o wielkiej konspiracji.Może rzeczywiście organizatorom nie szczególnie zależało na rozgrywaniu dziś treningów i kwalifikacji, ale taki przekręt po prostu nie przejdzie, żeby już żadne zawody się nie odbyły.
15 marca 2007, 16:59

-

Utwierdzam się tylko w jednym przekonaniu: Kojonkoski to idiota przez duże "OOOOOOOOOOOO"!!! =/ Nie chodzi tu nawet o Lillehammer - on po prostu całokształtnie zgłupiał! I nie dziwię się, że Anders ma problemy z psychiką, skoro jego trener jest psycholem! =/ Widzicie, dla mnie zawsze był najlepszym trenerem, ale o to najlepszy przykład jak można kogoś znienawidzić w niecałe 2 tygodnie, lubiąc go jakieś 5 lat!! =| IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
jimi (*des.ds1.agh.edu.pl)
15 marca 2007, 16:51

-

dobra koniec tych żartów, zastanówcie się chwile gdyby Norwedzy chcieli żeby zawody się nie odbyły, odwołaliby je jutro bo na co mieliby odwoływać dziś treningi i kwalifikacje.
Jarek (*101.amplus.net.pl)
15 marca 2007, 16:51

Tory

Według mnie mogli inaczej zrobić. Nawet jeżeli na skoczni nie ma aparartury do utrzymywania stałej temperatury na rozbiegu, to tory można było zmrozić ciekłym azotem. Z tego, co pamiętam, takie coś zrobili w Zakopanem (ale tam plany pokrzyżował wiatr) i z tego, co mówili, jeżeli raz spryska się tory, albo i cały rozbieg, to wytrzyma to ok. 15 godzin, więc spokojnie można byłoby rozegrać treningi i kwalifikacje, a potem dać drugą dawkę na konkurs albo rozegrać go gdzieś ze dwie godziny wcześniej. Jedynym problemem byłby wtedy zeskok, ale z tym też można sobie jakoś poradzić. Druga część komentarza może trochę nie na temat, za co bardzo przepraszam, ale muszę zadać to pytanie. W Planicy pogoda bardzo wiosenna, więc trudnością będzie rozegranie zawodów, szczególnie na tak dużej skoczni. Jak myślicie, gdzie w takim układzie mogą być przeniesione zawody finałowe? Opcji może być kilka, m. in. średnia skocznia w Planicy, Klingenthal, Falun, Vikersund, Oslo, Lillehammer, Trondheim, a nawet Zakopane. A co wy na ten temat myślicie?
jimi (*des.ds1.agh.edu.pl)
15 marca 2007, 16:46

-

Najlepiej złóżmy petycje na stronie FIS o ukaranie Norweskiego związku narciarskiego, niech do końca sezonu Norwedzy nie skaczą i w ramach zadość uczynienia postawią nam w Polsce 5 skoczni normalnych
dario (*xy1.tkdami.net)
15 marca 2007, 16:43

NORWEDZY robią przekręt...

Śmiać mi się chce. Kojonkowski z Jacobsenem oglądają "koncert" upadłego Matti Nykanena, Jacobsen nie będzie trenował bo go "kolanko boli", w Lillehammer są "złe tory" i nie ma treningów ani kwalifikacji... Jacobsen tą skocznię zna super, tu prawie zawsze trenuje, Adam jej nie lubi, choć w ostatnim konkursie był na 3- cim miejscu, nawet prowadząc po 1-wszej serii. Dla mnie widać gołym okiem, że Norwedzy wraz z fińskim trenerem(który jest "troszkę zakłamany", mówiąc co innego w wywiadach, a myśli i robi zupełnie inne rzeczy chcąc zdeprymować Adama-to taka walka ...). Także sytuacja w PŚ cały czas jest bardzo dynamiczna i zależy od bardzo wielu czynników:
1.GOSPODARZA ZAWODÓW( 2 konkursy w Norwegii...) ... Plus dla Adama to Oslo:))
2.WIATR plus np. mgła
3.TEPES... bez komentarza...
4.TEMPERATURY(szczególnie Planica)...
korniszon (*s65.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:38

-

zmrozenie torów zajmuje około godzine roboty przy uzyciu azotu a oni odwołali o 15:30 serie i kwali ktore miały byc za 2,5h to raczej by zdązyli zrobic tory a pozatym przeciez jest tam 0 stopni przekręt i tyle :/
karian (*che.abp.pl)
15 marca 2007, 16:36

odwolane kwalifikacje

jutro jakobsena zaboli kolano i nicnie bedzie mogl zrobic
zreszta hydrauliczne kolanko jest najlepsze polskiej produkcji a adas umie latac na wysokosci bo dekarze na dachach pracuja
polski dekarz mawygrac z norweskim hydraulikiem toz to byl by skanadal w norwegii
ale wszystko ku temu zmierza ze konkursu nie bedzie bo jakobsen nie moze wygrac i dlatego konkurs odwolaja i w oslo bedzie to samo
.perfidia norwegowi kojonkowskiego jestsielka a to ponoc taki przyjaciel polakow i tak zakopane lubi
a sniezkami go wyrzucac
burak jeden
pasila (*154.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:30

-

Mi to tez smierdzi... Torow nie zdarzyli przygotowac... pfff... W Planicy na MŚ juniorow skocznie udaje sie przygodować a tam przecież jest ok 10 st C... A tam w Norwegii nie... Ludzieee to śmierdzi na kilometr...:/

Niech jutro Adaśko pokaże gdzie wszystkich miejce... i dzie raki zimuja...

Adaś lec!!! lec!!! lec!!!
FAW (*138.internetdsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:29

@ Indor

Norweska forsa je topi !! Pisałem Ci już o tym ze 2 miesiace temu!!
Jednak caly czas mam nadzieje ze to tylko moje bardzo subiektywne odczucie.
Nie pozostaje mi juz nic tylko napisac trzymaj sie Brachu i nie poddawajmy sie jutro bedzie lepiej!!
Usia (*219.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:26

-

Najbardziej "zaniepokojeni" sa skoczkowie ;)
Nareszcie mają dzień odpoczynku od skakania.
WSZYSCY!
FAW (*138.internetdsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:20

Kurcze a jednak !!!

Tak jak przypuszczałem!! niestety!!!
Tego się można było spodziewać! zrobią wszystko żeby tylko nie odebrać norwegowi pucharu, i nie poddadza sie do konca !!
Pisałem wczesniej że ci dawj zrobią wszystko co im ich wladza karze( granatowe marynarki z FISu) , a wniosek jest jeden puchar ma zdobyć norweg i tyle!!
Nie chodzi tu nawet o Jaccobsena,a o norwega wogole, a że w tym sezonie najlepszy z nich jest jaccobsen to na niego wypadlo.
Pieniądze rzada swiatem !!!!
Obym sie mylil!!! nawet nie probuja przenies zawodow z planicy!!! ida w zaparte ze wszystko niby ok a potem powiedza ze trudno!!
zbysio47 (*195.137.162.149)
15 marca 2007, 16:18

znow na biega

znow na biega trzeba bedzie typowac skoki u bukmachera
nie wszyscy mieszkaja blisko kolektur bukmacherskich
skoki zaczna sie o 17 tej a ary do typowania pewnie o 15
do d,,,,,,,,,,,,y to wszystko
ozimki (*a35.z.pppool.de)
15 marca 2007, 16:17

-

A jutro powiedza ze konkurs jest odwolany bo Jacobsen musi wygrac ,tory topnieja i roznica punktowa tez topnieje szybciej niz tory,cos mi tu smierdzi.......


Adac....lec....lec
Usia (*219.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:15

Wielki PLUS dla Adama!

Ludzie, to woda "na młyn" Adama!
Trenerzy nie będa go dziś zmuszać do skakania i jutro będzie latał WYPOCZĘTY!!!
jimi (*des.ds1.agh.edu.pl)
15 marca 2007, 16:14

-

Kwalifikacje i treningi powinny odbywać się dzień wcześniej bo tak to skoczkom będzie brakowało świeżości w ostatnich skokach
Ania (*ame.h-net.pl)
15 marca 2007, 16:12

-

Jeśli faktycznie to sprawka Norwegów, to mam nadzieję, że się obróci przeciwko nim...Wierzę jednak, że tak nie jest i walka o PŚ będzie fair play
Re_natka (*203.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 marca 2007, 16:11

Niedługo zacznę sie przyzwyczajać..

..do konkursów, serii próbnych i kwalifikacji przekładanych z powodu złych warunków. Konkurs rozpoczęty w terminie i rozegrany bez problemów to rzadkość. Szkoda :( Ten sezon jest naprawdę pechowy;/
Zawody
Puchar
Świata
Puchar
Kontynent.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
24.01.2015
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.HARALAMBIE Daniela VasilicaRumunia281
4.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
5.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
11.PAŁASZ MagdalenaPolska126
22.TWARDOSZ AnnaPolska98
23.RAJDA KingaPolska96
34.SZWAB JoannaPolska59
38.KARPIEL KamilaPolska50
44.KIL JoannaPolska44
Pełna klasyfikacja..»


Ankieta
Jaki będzie dla polskich skoczków sezon zimowy 2014/2015?
Jeszcze lepszy niż poprzedni
Równie dobry jak poprzedni
Nieco gorszy od poprzedniego
Znacznie słabszy niż poprzedni
Głosuj
  1. Jeszcze lepszy niż poprzedni
    99,99%
  2. Równie dobry jak poprzedni
    99,99%
  3. Nieco gorszy od poprzedniego
    99,99%
  4. Znacznie słabszy niż poprzedni
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.