Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Poniedziałek, 26 marca 2007, 13:25

Alan Alborn kończy karierę

Alan Alborn
Alan Alborn
fot. Tadeusz Mieczyński
Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków amerykańskich - Alan Alborn - po finałowym konkursie PŚ w Planicy podjął decyzję o definitywnym zakończeniu kariery.

Amerykanin już raz - po sezonie 2002/2003 - ogłosił zakończenie kariery, ze względu na problemy z kolanem. Dokładnie rok później 26-latek z Alaski powrócił do treningów i przez kolejne sezony próbował odzyskać dawną dyspozycję.

Alborn jednak do bardzo dobrego skakania powrócić już nie zdołał. Jego największymi sukcesami do teraz pozostają miejsca w czołowej "10" w sezonie 2001/2002 w szwajcarskim Engelbergu oraz w Bischofshofen.

Również w 2001 roku Amerykanin miał niezwykle udane lato - uplasował się na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix.

W swoim ostatnim występie w karierze Alborn uplasował się na 34. miejscu w sobotnich zawodach w Planicy. 26-letni Amerykanin zamierza teraz zostać trenerem młodych skoczków w Park City.

Tadeusz Mieczyński, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (7202) ilość komentarzy: (33)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
(*105.neoplus.adsl.tpnet.pl)
27 marca 2007, 19:34

-

po następnym sezonie odejdzie ahonen,schmitt
po tym hoellwarth
Adam będzie nadal trwał tak jak Japończyki
Witek (*169.aep.bellsouth.net)
26 marca 2007, 18:26

-

Nie chcialbym sie czepiac, ale czy Alan juz czasem nie skonczyl kariery bodaj dwa lata temu? Innym takim skoczkiem byl Florian Liegl, ktory tez skonczyl dwa lata temu, tyle ze dalej skacze. Masahiko Harada zakonczyl kariere 5 lat temu a rok temu moglismy go widziec na sredniej skoczni na olimpiadzie. O Takanobu Okabe chyba nie ma wogole sensu wspominac podobnie jak o Funakim bo ilekroc informacje o koncu ich kariery zaczynaly sie potwierdzac w rzeczywistosci, ci wracali. Prawda jest taka, ze w ostatnim LGP skakal nawet Nicolas Dessum a ten to juz naprawde zakonczyl kariere lat temu kilka.
James (*110.neoplus.adsl.tpnet.pl)
26 marca 2007, 17:55

-

Amerykanie nigdy nie mieli dobrych skoczkow bo wola inne sporty(baseball,koszykowke czy z zimowych hokej)i na te wlasnie sporty jest tam zapotrzebowanie w zwiazku z czym ski jumping jest tam praktycznie martwy...Szkoda bo gdyby byl to ich sport narodowy pewnie liczyli by sie w stawce o najwyzsze trofea..A sam Alan Alborn byl akurat sredniakiem....
mika (*-30.icpnet.pl)
26 marca 2007, 17:40

To żw szkoda to fakt..

ale do cholery nie piszcie, że to był dobry skoczek bo to nieprawda - był cieniasem bez sukcesów!!
FANatyk (*tic.e-wro.net.pl)
26 marca 2007, 17:21

-

nie, żebym się czepiał, ale słowo ,,utytuowany" jakoś słabo mi do niego pasuje...
gugu (*-14.tvk.torun.pl)
26 marca 2007, 15:25

-

Szkoda że alborbna już nie ma :( Tera tylko te cieniasy i Clint :/
Morro (*ore.faith.pl)
26 marca 2007, 14:54

Alborn

Szkoda go. Może Clint Jones jeszcze trochę "podciągnie" skoki w tym kraju. Nawet w tak słabej formie Alborn był najlepszym skoczkiem w USA. Kto go teraz zastąpi?? Oby ten ktoś wziął przykład z Alborna i skakał tak, jak Alborn w swoim najlepszym sezonie.
kurczak (*131.telbeskid.com.pl)
26 marca 2007, 14:33

-

przecierz jest jeszcze Clint Jones
mikiw (*184.petrus.pl)
26 marca 2007, 14:10

-

No cóż wielka szkoda, że zakończył swoją karierę, może gdyby poskakał za rok mógłby być dobry - kto by sie lata wcześniej spodziewał po Jandysie, że wygra PŚ.
Po odejściu Alana ciekawy jestem co stanie się z drużyną amerykańską i ich trenerem, Keulerem.

Dodam jeszcze, że dopiero sezon się skończył,a już sympatyczny skoczek żegna kariere skoczka. To dopiero początek, napewno jeszcze wielu zawodników podzieli los Alborna po tym sezonie
KaRoLkA ;-) (*80.51.66.4)
26 marca 2007, 14:06

-

zawsze jest mi okropnie żal , gdy dowiaduję się , że jakiś skoczek kończy karierę...:-( tym razem też tak jest :-( zawsze to znaczy , że oddał ostatni skok w PŚ itp...:-( a dla skoków amerykańskich Alan zrobił na pewno bardzo dużo i dobrze , że chociaż nie zamierza rozstać się z nimi całkiem...;-)
Z. (*130.internetdsl.tpnet.pl)
26 marca 2007, 13:36

-

To koniec startów Amerykanów przez jakiś czas. Drużyna się rozsypała całkowicie.
Szkoda. Mam nadzieje, ze jak trenerowi pójdzie mu lepiej.

@nieznany
Co ty piszesz? Nie pisz bzdur. Rozumiem Lepistoe kończy karierę trenerską (za jakiś czas) ale Kruczek? Weź, on jeszcze nawet jej nie zaczął więc co ma kończyć?
(*251.neoplus.adsl.tpnet.pl)
26 marca 2007, 13:32

-

nie z lepistoe tylko z kruczkiem i klimowskim
a po sezonie 2008/09 kruczek podobno ma iść na emeryturę]
Jak Adam dotrwa do Vancouver?
(*251.neoplus.adsl.tpnet.pl)
26 marca 2007, 13:29

-

Lepistoe zakończy karierę trenerską po następnym sezonie czyli 2007/08
Adam bedzie pracował z Lepistoe i Klimowskim
Zawody
Puchar
Świata
Letni Puchar
Kontynentalny

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»


Ankieta
Kto był największym odkryciem sezonu letniego?
Phillip Sjoeen
Daniel-Andre Tande
Władysław Bojarincew
Jakub Wolny
Junshiro Kobayashi
Cene Prevc
Miran Zupancic
Głosuj
  1. Phillip Sjoeen
    99,99%
  2. Jakub Wolny
    99,99%
  3. Cene Prevc
    99,99%
  4. Władysław Bojarincew
    99,99%
  5. Daniel-Andre Tande
    99,99%
  6. Junshiro Kobayashi
    99,99%
  7. Miran Zupancic
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.