Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Sobota, 29 grudnia 2007, 17:37

PŚ w Oberstdorfie: Morgenstern wygrywa kwalifikacje, Małysz 3.

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
fot. Tadeusz Mieczyński

Z problemami przebiegały kwalifikacje do niedzielnego konkursu TCS w Oberstdorfie. Mimo to, do jutrzejszego konkursu zakwalifikowało się trzech naszych zawodników.

Najpierw po skokach pierwszych kilkunastu zawodników, m.in. dwóch naszych reprezentantów, wiatr zmienił kierunek z tylniego na przedni, na skutek czego Walter Hofer i Miran Tepes wstrzymywali kolejnych skoczków na belce.

Następnie organizatorzy mieli problemy z przygotowaniem torów najazdowych, w których zrobiła się wyrwa po skoku Janne Happonena.

W tych okolicznościach pierwsze miejsce wywalczył Thomas Morgenstern, który, mimo niezbyt czystego skoku na 136 m, otrzymał zaskakująco wysokie noty za styl. Drugą pozycję zajął Gregor Schlierenzauer (137,5 m), natomiast trzecią - Adam Małysz, po dobrym skoku na 137 m.

Bardzo ładnie spisał się Kamil Stoch, który sklasyfikowany został na wysokim, siódmym miejscu (127 m). Do konkursu zakwalifikował się debiutujący w Turnieju Czterech Skoczni - Maciej Kot (117 m). Zajął on ostatnie miejsce premiowane awansem - 49. W jutrzejszych zawodach nie wystąpi Marcin Bachleda, który uplasował się na 53. pozycji, po skoku na 115 m.

TCS w Oberstdorfie - kwalifikacje
L.p.ZawodnikKrajOdlNotaStatus
1 Thomas Morgenstern AUT136.0m141.8PQ
2 Gregor Schlierenzauer AUT137.5m141.5PQ
3 Adam Malysz POL137.0m140.6PQ
4 Simon Ammann SUI132.5m136.0Q
5 Janne Ahonen FIN128.5m130.8PQ
6 Michael Neumayer GER129.0m129.2Q
7 Kamil Stoch POL127.0m127.1Q
8 Janne Happonen FIN126.5m126.7Q
9 Wolfgang Loitzl AUT126.0m126.3PQ
10 Veli-Matti Lindstroem FIN125.5m123.4Q
11 Arttu Lappi FIN126.0m123.3Q
12 Roman Koudelka CZE125.0m123.0Q
12 Dimitry Vassiliev RUS125.0m123.0Q
14 Martin Schmitt GER125.0m122.5Q
15 Jernej Damjan SLO124.5m122.1PQ
16 Andreas Kuettel SUI124.0m121.7PQ
17 Andreas Kofler AUT123.5m121.3PQ
18 Stephan Hocke GER123.0m118.9Q
18 Severin Freund GER123.0m118.9Q
20 Andreas Vilberg NOR122.5m118.0Q
21 Primoz Peterka SLO122.5m117.0Q
21 Shohhei Tochimoto JPN122.5m117.0Q
23 Anders Bardal NOR121.5m116.7Q
24 Ville Larinto FIN122.0m116.1Q
25 Taku Takeuchi JPN121.5m115.2Q
26 Martin Koch AUT122.0m115.1Q
27 Jan Matura CZE121.0m114.8Q
27 Ilja Rosliakov RUS121.0m114.8Q
29 Robert Kranjec SLO121.0m113.8Q
30 Anders Jacobsen NOR120.0m112.0Q
30 Arthur Pauli AUT120.0m112.0Q
30 Radik Zhaparov KAZ120.0m112.0Q
33 Georg Spaeth GER119.5m111.6Q
34 Jakub Janda CZE118.5m110.3Q
35 Sigurd Pettersen NOR119.0m109.7Q
35 Roar Ljoekelsoey NOR119.0m109.7Q
35 Borek Sedlak CZE119.0m109.7Q
38 Heung-Chul Choi KOR118.0m108.9Q
39 Vincent Descombes Sevoie FRA118.0m108.4Q
40 Andrea Morassi ITA118.0m107.9Q
41 Manuel Fettner AUT118.5m107.8Q
42 Nikolay Karpenko KAZ118.0m106.4Q
43 Emmanuel Chedal FRA117.0m106.1Q
44 Martin Cikl CZE117.5m106.0Q
45 Matti Hautamaeki FIN116.5m105.7Q
45 Michael Uhrmann GER116.5m105.7Q
45 Julian Musiol GER116.5m105.7Q
48 Maciej Kot POL117.0m105.1Q
49 Guido Landert SUI115.5m102.9
49 Dimitry Ipatov RUS115.5m102.9
51 Noriaki Kasai JPN114.5m102.1
52 Sebastian Colloredo ITA115.0m102.0
52 Marcin Bachleda POL115.0m102.0
54 Daiki Ito JPN115.0m101.5
55 Johan Erikson SWE115.0m100.0
56 Yong-Jik Choi KOR113.5m98.8
57 Fumihisa Yumoto JPN113.5m97.8
58 Joerg Ritzerfeld GER113.5m96.3
59 Andreas Wank GER111.5m95.7
60 Andreas Aren SWE112.0m95.6
61 Bjoern Einar Romoeren NOR113.5m95.3PQ
62 Vitaliy Shumbarets UKR112.0m95.1
63 Felix Schoft GER111.0m93.3
64 Denis Kornilov RUS110.0m91.5
65 Kevin Horlacher GER110.5m91.4
66 Martin Mesik SVK109.5m89.6
67 Alexey Korolev KAZ107.0m85.6
68 Erik Simon GER105.0m82.0
69 Primoz Pikl SLO104.0m78.7
70 David Lazzaroni FRA101.0m67.3
71 Maksim Anisimov BLR97.5m66.0
72 Illimar Paern EST96.5m62.7
DSQ Pavel Karelin RUS
DNS Jens Salumae EST
DSQ Oleksander Lasarovich UKR
NR Tom Hilde NOR 0.0PQ



Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (32317) ilość komentarzy: (229)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Kornel (*193.ssp.dialog.net.pl)
21 grudnia 2008, 15:10

:D

Zawsze pozostaje nadzieja ze w tym roku znow Adam w oberstdorfie da oznaki porzadnej formy ale tym razem ja utrzyma :D
kibicka (*r88.neoplus.adsl.tpnet.pl)
30 grudnia 2007, 01:34

-

musi jutro malysz wygrac przynajmniej zeby byl 2 to bedzie oki potem bedzie jeszcze lepiej
Kobrus (*232.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 23:46

-

Adaś THE KING! Zawsze w niego wierzyłem, wierzę i będę wierzył! A ludzie, którzy mają inne zdanie niech sobie skoczą z drzewa na banię!
fachowiec (*83.2.227.3)
29 grudnia 2007, 22:43

kwalifikacje

Adam w kwalifikacjach nie telemarkuje, bo po co ! W zawodach pokaże jak się dostaje po 19.5pkt. i o gra tych austr., amatorów kwaśnych jabłek!
Pawełek (*83.2.227.3)
29 grudnia 2007, 22:02

Adam

Adam,jesteś silny i będziesz coraz silniejszy!
rosa (*-71.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 21:54

-

zgadzam się z vero...morgi był zdecydowanie za wysoko oceniony...
rosa (*-71.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 21:46

skoki

jesli ma ktoś ochote porozmawiać na temat skoków... to zapraszam na moje gg 5119409! JUTRO POWRÓT MISTRZA! ADAŚ WRÓCI NA TRON CZYLI TAM GDZIE JEGO MIEJSCE!
rosa (*-71.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 21:44

-

prosze ludzie odpowiedźcie mi na pytanie kto komentował kwalifikacje na tvp sport...mam nadzieje że włodek Sz. bo go bardzo cenie!
Cukiereczek (*w60.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 21:31

Skoki

Niezle Stoch i Malysz, ale Kot i Bachleda to nie porozumienie. Powinni wziasc tych co dobrze na MP skakali, nie mowie o Murance bo za mlody i jak naraZie tylko na Krokwi naprawde daleko lata. Ale innych co sobie zasluzyli, a od Bachledy to powinni chociaz wymagac tej 50siatki.
KO (*108.olsztyn.mm.pl)
29 grudnia 2007, 21:00

-

Gratuluje wszystkim polakom! TCS jest zawsze zaskakujace i najlepsze dla polskich skoczkow!
(*031.skynet.net.pl)
29 grudnia 2007, 20:24

do kibic_malysza

Nie wiem , włączyłem ostatnich 20 skoczków
AZ67Alkmar (*031.skynet.net.pl)
29 grudnia 2007, 20:15

do "kibic małysza"

Na TVN soport komentował Szaranowicz.Napisałem o jego babolu lilka wiadomości wczesniej i stąd ten zestaw cytatów za które dzięki
passenger_krytyk
29 grudnia 2007, 20:01

Szaranowicz jest ok

- Dynamicznie wyszedł z progu, ach, to jego ułożenie bioder w locie!
- O Małyszu: "Posłaniec Nadziei" i "Ambasador naszych aspiracji europejskich"
- O Bachledzie: "jest dynamit! Udane wyjście z progu!... i... źle...
- Goldi skakał zapładniając wyobraźnie...
- Dość szczęśliwy upadek Rosjanina...
- Morgenstern ma błyskawiczne uda...
- Szuka, szuka powietrza...
- Hannawald jest pod takim obstrzałem, że postanowił publicznie się odsłonić ze swoją dziewczyną...
- Coś mu stało się z głową... (o Kranjcu)
- Kurczy się nasz Harry Potter skoków narciarskich...
- Tak!...jest!. ..Będzie daleki skok!...A jednak... Zabrakło powietrza na dole...
- Dobrze skoordynowany automatyzm rozpada się... (o Peterce)
- Rosjanie przebudzili się... ale niestety skaczą gorzej niż w zeszłym roku...
- Najdłuższa liczba metrów w tym sezonie.
- Sędziowie docenili jego walkę w locie...
- Szkoda, że...Goldberger nie jest Japończykiem!
- Spaeth długo dochodzi...
- Szanowni państwo, jesteśmy już po pierwszej kolejce... (przed 2 serią sobotniego konkursu w Kuusamo)
- To oczywiście Andreas Widhoelzl, wszyscy znają tę twarz... (na ekranie Ahonen)
- Oj, poważny błąd, zawodnik skrzyżował narty zaraz po wyjściu z progu, to tak, jakby zaciągnął hamulec ręczny w samochodzie...
- Wiatr cofnął Małysza o jakieś 4 metry...
- Końcówka zapowiada się nam niezwykle eksplozywnie...
- Hess nie puszcza jeszcze Hannawalda, bo coś wciąż wisi w powietrzu...
- Trudna sytuacja rodzinna nakazuje mu dokonać wyboru: zrezygnować ze skoków lub poszukać innej pracy... (o Mateji)
- Małysz poszedł wczoraj na przebieżkę, ale sobie nie pobiegał, bo musiał uciekać przed fanami.
- Żeby Adam na dole miał dobre wiatry!
- Podczas pokazywania wyników - po konkursie: "Bachledy na razie nie widać... pewnie będzie w trzeciej dziesiątce... Na pewno będzie na następnej stronie... o, nie ma, to na następnej już na pewno... też nie ma... musiałem gdzieś przegapić... O! właśnie dostałem informacje, ze Bachleda jest na 14 miejscu!"
- Majkel Uhrmann.... Michael, przepraszam...
- Takie niemieckie "zieeeh", znaczy ciągnij. Hannawald umie ciągnąć!
- Ritzerfeld, dziewiętnastolatek ,...Hess ma do niego słabość...
- Ahonen dał z siebie odrobinę radości... a jednak nie...
- Tami Kiuru... dostał podmuch i otworzył się w powietrzu!
- Wykorzystał wszystko, czym obdarzyła go natura... (o Hannawaldzie)
- Nawet skoczkom zdarzają się czasami ludzkie odczucia...
- Uwaga proszę państwa! Leeeeeeeeci Ahonen i jeeeeest! Przewrócił się!
- Japończycy odmładzają ekipę skoczków. Przykładem jest nowa twarz w drużynie japońskiej Akira Higashi (o 32 letnim Japończyku)
- Hannawald eksplodował, a to zawsze pozostawia ślad..
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
AZ67Alkmar (*031.skynet.net.pl)
29 grudnia 2007, 19:57

Szaranowicz

Oglądałem kwalifikacje na żywo w tvp sport komentowane przez "fachowca" od skoków Szaranowicza. Jest konsekwentny. Rok temu zagubił się w regulaminie TSC i teraz kiedy dzisiaj została do skakania pierwsza 10-ka , to już zaczął kojarzyć pary ( czyli znowu jak w 2006 założył że 10-ka , wtedy 15-ka kwalifikuje się w/g miejsc PŚ) Dobrze , że pracuje w TV ,a nie np na okręcie atomowym. Założe się ,że wystrzelił by przez pomyłkę rakietę z głowicą jądrową.
pk (*6D8.dip0.t-ipconnect.de)
29 grudnia 2007, 19:50

-

@passenger_krytyk

Dlaczego skok najlepszego w tej chwili skoczka Morgiego ma byc wypadkiem przy pracy, mimo szczerych checi nie zrozumialem.
Malysz dzisiaj zaskoczyl wszystkich napewno zwyzka formy ale przez to skok Morgiego nie jest gorszy a moze lnawet lepszy.
(*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:48

-

nie podniecajcie sie tak skokiem Małysza, sam powiedział że miał szczęście i nie powiało mu w plecy jak skakał a czołówce wiało 1m w. Przy równych warunkach Małysz może będzie 5
michał (*213.199.253.218)
29 grudnia 2007, 19:46

-

Pragnę zwrócić uwagę wszystkim, że Małysz skakał w podobnych warunkach co Morgenstern i Schlierenzauer. Z obecnego punktu widzenia, wygląda na to, że Adam zaczyna łapać odpowiednią formę, odpowiedni rytm.
Sądzę, że stać Adama jutro na podium. Bo jeśli jego jutrzejsze skoki będą tak dobre jak dzisiejsze, to "pudło" powinien mieć w kieszeni. Jednakże nie wymagajmy zbyt wiele od żywej legendy skoków. On ma już swoje lata. Już dużo osiągnął.
Paradoksalnie, Morgenstern może nie wytrzymać presji, podobnie jak Schlierenzauer w zeszłym sezonie.
Ludzie, powolutku otwiera się szansa przed Adamem Małyszem na zwycięstwo w Turnieju Czterech SKoczni!
Ale nie zapeszajmy.
krzych (*c97.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:46

-

a czemu hilde nie skoczył ? co to oznacza to NR ?
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 19:46

nieznany (*935.centertel.pl)

Faktycznie, co nie zmienia faktu, że Stoch skacze z Ciklem, a Malysz z Kotem ;)
pk (*6D8.dip0.t-ipconnect.de)
29 grudnia 2007, 19:45

-

Malysz mial maly przysiad i to 3 miejsce jest O.K. chociaz Morgi dostal troche za wysokie noty. Ale dobrze sie stalo ze Morgi jutro skacze chyba z Hilde a Schilli z Romoerem. Dla Kota siedziec do konca w takim towarzystwie to fajne uczucie i do tego jeszcze Stoch. Jutro jezykiem urzedowym przed ostatnimi skokami pierwszej seri bedzie Polski.
gocha (*252.rad.vectranet.pl)
29 grudnia 2007, 19:43

-

Znowu się to zaczyna ile będzie musiał skoczyć więcej od Austriaka żeby wygrać, dwa metry trzy metry bo na to aby sędziowie "przejrzeli na oczy"nie ma raczej szans w przypadku Ahonena zajęło im kilka dobrych lat/
(*111.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:39

-

myślę że gdyby klimek startował to wszedłby do konkursu i byłby lepszy od bachledy albo Miętus!
Magdalena (*82.177.244.150)
29 grudnia 2007, 19:36

-

Będzie bitwa norwesko-austriacka ;P Z par przedstawionych na stronie FIS-u wynika, że Vilberg zmierzy się z Paulim, Romoeren z Schlierenzauerem, a Hilde z Morgensternem. Chyba dość ciekawie zapowiada się pojedynek Janda-Kofler, Ljoekelsoey-Damjan, Hautamaeki-Neumayer i Ahonen-Uhrmann.
Usia (*z65.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:27

-

Na 44 miejcu jest CIKL a nie Chedal! Tak jest na stronie FIS i dlatego Stoch ma z Ciklem skakać!
jozek_sibek (*r43.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:26

@nieznany (*145.neoplus.adsl.tpnet.pl),

T.Hilde został przesunięty na 50 miejsce,dlatego 44 ma Cikl.
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 19:26

Mati85 (mateuszlozinszek@gmail.com)

Kot skacze z Małyszem !
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 19:22

@nieznany (*145.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Sam jesteś kretyn, bo Stoch skacze z Ciklem, wejdźsobie na oficjalną stronę FIS-u, a dopiero potem się mądruj !
Paula (*152.ip.netia.com.pl)
29 grudnia 2007, 19:19

Będzie dobrze!

ja tam wierzyłam i wierzyć będę w Adama! jutro łatwo nie będzie ale Wierze z całego serca że Adaś powalczy! został dziś skrzywdzony bo Morgi powinien być 3 ale trudno oby jutro było jeszcze lepiej! AAADAAAM MAŁYSZZZ AAAADDDAAAMMM!
szpan (*169.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:16

nie na temat

Ej to z kim wkońcu Kot skacze? A i jeszcze szczochwi wyszedł jeden skok a w konkursie bedzie znów to samo..- przegra rywalizacje w parze i siś popłacze!
Kubol (*r9.ists.pl)
29 grudnia 2007, 19:16

TAK CHCE TO ZOBACZYC

TARAZJASZ, było by wspaniale gdyby Achonen i Małysz stoczyli walke o zwyciestwo w T4S.
sołtys (*156.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:13

.

A skąd wiadomo jakie Małysz miał warunki ? Przecież nie pokazywali strzałek dopiero przy Austriakach pokazali wykresy.
lol (*f28.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:13

jednak

Adam Małysz vs Maciej Kot
Kamil Stoch vs Martin Cikl
Qba (*w87.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:12

fanMałysza

Zgadzam sie z tobą:) Tylko zeby było w miare obiektywnie jesli chodzi o wiatr i będzie super.A zauwazyliscie ze jak Kruczek mówi ze małysz ma swietną formę to jest kiepsko a jak mówi ze nie jest swietnie to Adam skacze bardzo dobrze:D
fanMałysza (*-52.cust.tele2.pl)
29 grudnia 2007, 19:09

do ZZZ

Dla mnie Adam i tak jest zwycięzcą tych kwalifikacji, skakał z tej dwójki w najtrudneijeszych warunkach (Morgi i Schleiri skakali przy ciszy na skoczni).
Niechce zapeszac przed jutrzejszym dniem ale powinno być jutro dobrze. A co wy o tym sadzicie ?
Pozdro dla prawdziwych wiernych fanow Adama Mistrza.
King Is Back ! !

Wierny fan od 2000R.
_Mithrandir (*230.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 19:09

-

Oby ten sezon, tak jak poprzedni, stał się wielkim popisem Adama :)
(*245.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:08

-

dlaczego w relacji live przy nazwisku Hilde jest NR ?
jozek_sibek (*r43.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:07

@Zenio i @czesio11

Hilde ma numer 50.
Adam z maćkiem w parze.
Kamil z Ciklem.
(*245.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:05

-

a dlaczego Hilde przeniesli na koniec listy?
Fanka (*036.tcz.vectranet.pl)
29 grudnia 2007, 19:04

Pary I rundy.

Jednak Małysz z Kotem, a Stoch z Ciklem. Hilde wyladował na końcu listy i skacze z Morgim.
(*245.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:02

-

w TV pokazywali ze Małysz skacze z Musiolem
Kornik (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 19:00

-

mam 2 bilety do sprzedania do zakopanego na 25 i 26 stycznia na sektor C. Zainteresowanych zapraszam na GG: 2944302
A co do kwalifikacji to gratuluje Adamowi i wierze że bedzie dobrze, a jeśli chodzi o Morgiego to było wiadomo że dostanie lepsze noty. Lider zawsze był faworyzowany, tak samo było z Adamem jak wygrywał. Tak było jest i będzie i to jest normalne. Przypomnijcie sobie Predazzo jak Adam zdobył 2 złote medale. Wtedy po konkursie wszyscy mieli pretensje do sędziów że Małysz dostał za wysokie noty. Trzymajcie kciuki jutro a nie przejmujecie sie takimi drobiazgami. I jeszcze jedno, ciekaw jestem gdzie podziali sie ci wszyscy co chieli zwalniać trenera i mówili Małyszowi żeby kończył kariere bo już sie wypalił.
saba (*f19.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:59

-

zenio nie siej zametu bo takie nie sa:P "jednak - z powodu nieprawidłowości regulaminowych - na ostatnią pozycję został przesunięty Tom Hilde,"....
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:59

@Zenio

Masz złe informacje. http://www.fis-ski.com /pdf/2008/JP/3097/2008JP3097SLR1.pdf - tu (bez spacji) są dobre pary
Tarazjasz (*he3.punkt.pl)
29 grudnia 2007, 18:58

-

Powiem tak: jest dobrze.

Jest znakomicie.

Uśmiech na twarzy Adama i iskra w oku - tego było trzeba.

Jeśli jutro warunki ani sędziowie nie wypaczą zawodów, to do Małysza (najprawdopodobniej oczywiście) doskoczyć może jedynie Gregor. Morgenstern nie jest natomiast aż tak mocny w pojedynczych skokach - inna technika, budowa ciała i styl sprawiają, że "przeskakiwanie skoczni" nigdy nie będzie jego domeną. Gregor natomiast nie jest tak solidny - nigdy jeszcze nie oddał dwóch skoków w konkursie na naprawdę najwyższym swoim poziomie, a wyprzedzenie Adama będzie tego wymagać. Reasumując - obaj Austriacy są do pokonania. Na pewno jeśli chodzi o TCS. Bo gdy mowa o Pucharze Świata... Wydaje mi się, że egipskie wczasy nie przygotują Thomasa na trudy całego sezonu. A - to też nie przypadek - ja żadnego Austriaka z Kulą od dawna nie widziałem, a skoczków mieli przez ten czas znakomitych.

Inaczej rzecz ma się, jeśli do walki wkroczy Ahonen - ostatni wielki, obok Adama, skoczek przełomu wieków. O ile Janne odnajdzie swoją najlepszą dyspozycję - a na TCS ponoć specjalnie się przygotowywał - to możemy liczyć na wspaniałe widowisko. Czy nie chcielibyście zobaczyć dwóch najwybitniejszych skoczków ostatniej dekady w swojej najwyższej formie jednocześnie...?
saba (*f19.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:56

-

nut peirwsze skacze zawodnik slabszy wiec kot.... a co to jest to "NR" przy nazwisku hilde przy wynikach live?
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:56

@nut

Mylisz się, Kot będzie skakał przed Małyszem, słabsi skaczą najpierw ;)
(*d87.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:55

-

Małysz skacze z Kotem
a potem Austraki biją się z Norwegami
nut (*174.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:54

-

Nie przypuszczałem, że doczekam dnia w którym w pierwszej serii Maciej Kot będzie skakał po Małyszu...
Greger (*214.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:52

Sonda

http://www.4schanzentournee.com/

Sonda na stronce - odpowiedź nasuwa się sama.
geo (*t43.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:51

PARY ZATWIERDZONE PRZEZ FIS

http://www.fis-ski.com/pdf/2008/JP/3097/ 2008JP3097SLR1.pdf


przestancie wprowadzać zamet
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:51

@zenio

http://www.fis-ski.com/pdf/2008/JP/3097/2008JP3097SLR1.pdf
wejdź se tu i nie wprowadzaj ludzi w błąd !
Ja (*164.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:48

-

tak tak-zmowa przeciwko Polakom,żeby tylko wygrali Austriacy.Spisek jakiś!Trzeba chyba powiadomić specjalne służby do walki z oszustwem.Ludzie,nie rozśmieszajcie mnie,nie ośmieszajcie siebie.Widocznie zasługują na takie noty.I na pewno lepiej się na tym znają,niż komentujący tutaj.Marnujecie tylko miejsce,które mogłoby być wykorzystane przez ludzi,którzy naprawdę maja coś do powiedzenia.Ja liczę na emocje i sprawiedliwą rywalizację (tj.bez kaprysów pogodowych).Niech wygra najlepszy.
karolsa (*230.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:48

-

jakos nie chce mi sie wierzyc ze malysz tak szybko odzyskal dobra forme ja kibicuje austriaka i kamilowi wierze w was chlopaki KOFLERKU NIE DAJ SIE KOFFFFAM CIE
Bartek (*114.strowgernet.pl)
29 grudnia 2007, 18:47

-

W pierwszej serii zawodów w Oberstdorfie Adam Małysz (3. miejsce w kwalifikacjach) zmierzy się z Niemcem Julianem Musiolem (48.), rywalem Kamila Stocha (7.) będzie Francuz Emmanuel Chedal (44.). Najtrudniejszy przeciwnik - Gregor Schlierenzauer (2.) przypadł Maciejowi Kotowi (49.).
geo3 (*t43.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:47

pary

kot z małyszem
stoch z ciklem
(*-45.lodz.mm.pl)
29 grudnia 2007, 18:46

-

Hej. Nie no z tymi notami to bez przesady - cos musialo byc nie tak - nie wierze ze nagle 5 sedziow sie zmowilo i kazdy dal Malyszowi o 1 pkt mniej niz Morgiemu ?
geo3 (*t43.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:45

jest lista startowa

http://www.fis-ski.com/pdf/2008/JP/3097/2008JP3097SLR1.pdf
prezes (*p74.iap.pl)
29 grudnia 2007, 18:43

-

Chciałbym zauważyc ze gdy skakał Maciek pokazali wiatr i było 1,5 na buli i 1,6 na zeskoku , a gdy skakał Rosliyakov to było 1,7 i 1.6 ale pod narty ! niewiem jak miał Bachleda ,
Kubix (*240.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:41

Do Łukasz

@Łukasz : Komentował nasz ukochany włodek i jego pomyłka " Zamiast Kuettel to Kuttin " z krzesła spadłem
Bartek (*a50.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:41

-

austriacy mieli lepsze warunki, a morgi znowu miał dodane pkt, wiem bo oglądałem
KobietaMafii (*130.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:41

konkurs

48 Julian Musiol GER [ vs. ] 3 Adam Malysz POL
Adam wygra tę parę, a Kamil Stoch bedzie musiał troszeczkę się postarać, ale i tak to zdolny skoczek, pozdrawiam obu
Adriano/Lipinki (*106.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:41

Super skoki!!

W Adama zawsze wierzyłem i bedę wierzył. Nareszcie przyszedł ten błysk, choć Jego skoki przez ostatnie konkursy były dobre, no ale teraz to już nie jest ten Adam, teraz to jest znowu ten Wielki Adam. Gratuluję. Oby forma był do końca sezonu. Kamilowi też gratuluje, bardzo dobry skok. Nareszcie sie Nasz Kamil przełamał. I w dzisiejszych kwalifikacjach też trochę sie ostał na miejscu lidera (hehe, ponad godzinę), oby było tak dalej! Super! Fajnie też, że ZDF pokazał te kwalifikacje na żywo :)
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:40

nieznany (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Tylko że Stoch nie będzie skakać z Chedalem, tylko z Ciklem chyba ;(
Kubix (*240.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:40

-

Brawa dla Polakow xD Morgenstern jak zwykle faworyzowany ;/ szkoda gadac ;/ Schlieri chyba cos sobie w nozke zrobił xD
było widac jak go pokazywali trzymał sie za ramie kogos i pokazywał noge....:) moze nie wystartuje i dadza kotu kogos innego :P
Stach (*j89.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:40

Sędziowie

to cygany.Wyciągnęli za uszy Morgensterna na pierwsze miejsce. Adam i Schlierenzauer zostali skrzywdzeni. Adam jest bnajlepszy. Jutro to udowodni ! ADAM LEĆĆĆĆĆĆĆĆĆ !
JABOL (*187.cia.com)
29 grudnia 2007, 18:40

-

to b. dobrze sie stalo!
Bjoern Einar Romoeren dolozy Thomas Morgenstern'owi
I co wy na to?
Łukasz` (*928.lodz.dialog.net.pl)
29 grudnia 2007, 18:39

-

NIech ktoś napisze, kto komentował skoki na tvp sprt? znów nudziarz szczęsny albo o zgrozo SNOPEK? czy wreszcie Włodek ?
MG (*82.177.244.150)
29 grudnia 2007, 18:39

-

Właśnie, Hilde na końcu! Sami spójrzcie (usunąć spację z linku)
http://www.sportresult.com/ sports/sj/sj.asp
Ravi (*-77.flashnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:39

AM

Jak on to robi!?... Odpowiedzcie mi proszę, bo ja już naprawdę nie potrafię wymyślić żadnej odpowiedzi...
lol (*f28.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:39

-

Kamil Stoch vs Emanuel Chedal
Adam Małysz vs Julian Musiol
Maciej Kor vs Gregor Schlierenzauer
(*f72.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:39

-

Malysz -Kot....
Taka para wyszla po NR(co to znaczy?)dla Hilde
fanMałysza (*-52.cust.tele2.pl)
29 grudnia 2007, 18:39

do ZZZ

Ja też zauważyłem ze gdy Morgenrstern i Schlieri skakali wiatr wyraźnie osłabł i była niemal cisza ! Małysz natomiast skakał przy wietrze w plecy !
Adam Górą !
WoJtAs (*172.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:38

-

jesli z hilde to prawda ze moze zdyskfalifikowany albo cos to malysz bedzie w parze z kotem
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:38

chyba rzeczywiście się pomyliłem ;(

Chyba jednak Stoch skacze z Ciklem, sorry ;(
(*245.ztpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:38

-

Stoch wygra na 100% Kot przegra na 100% a Małysz wygra na 90%
(*s74.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:38

no no

Carmen
Ty jak i ta reszta cwelów, frajerów, kibiców na pół etatu, nic nie macie do gadania. Jutro Małysz wygra, a takze wygra cały TCS. Nie wiem jak bedzie z PŚ ale ON wraca do formy. I Morda Lamusy~!
zzz (*195.205.199.10)
29 grudnia 2007, 18:38

-

Dwaj ostatni mieli słabszy wiatr w plecy, powaznie!
boro (*181.nid.vectranet.pl)
29 grudnia 2007, 18:37

-

rzeczywiscie ale o co chodzi z nim ciekawe
laufer (*FC6.dip.t-dialin.net)
29 grudnia 2007, 18:37

Szkoda mi Morgiego

Pchaja go do przodu, a on wychudl jak Hanavald przed pojsciem do wariatkowa. Wyglada jak kosciotrup.
EDI Zabierzów (*134.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:37

-

Faktycznie ostatnia dwójka miała prawie 0 wiatru na dole a to jest dużo zwłaszcza że niektórzy mieli po 1,5 m/s w plecy .
skoki (*115.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:37

skpki

noty M ałysz to perfekt tak mu nie dadzą wygrać
KobietaMafii (*130.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:37

TCS w Oberstdorfie

Ej, a kaj druga seria kwalifikacji?. A Małyszowi życze siły w nogach na jutrzejszym konkursie! Bytom 3ma kciuki za Adama
skok (*80.54.27.201)
29 grudnia 2007, 18:36

skoki

Kot- Morgerstern
Małysz-Uhrman
Stoch-Karpyenko
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:36

@blacha

Normalnie mi wyszło, Hilde przesunięto na koniec, ale on ma start zapewniony i zamiast z Chedalem Stoch skacze z Kazachem
(*-58.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:36

-

Adam jest wielki a morgi w końcu się zatnie i tyle z niego będzie brawo dla Kota i brawo dla Kamila który sie naprawde dzis spisał ale noty adasia mogłyby być wyższe liczę,że jutro podium będzie
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:35

@boro

Nie wiem czemu, naciśnij zakładkę u góry, PŚ live, i tam jest na końcu, a przy jego nazwisku napisali NR. Ale on ma automatyczną kwalifikację
necrobutcher (*-61.rzeszow.mm.pl)
29 grudnia 2007, 18:34

-

"Absolutnie przewidywalny scenariusz"

Dwa młode giganty Morgenstern i Schlirenzauer nie śpią. Są zdolniejsi od Koflera, Loitlza i Kocha. To widać gołym okiem, nie od dziś. Więcej talentu mają, to wszystko. Wykorzystują to wspaniale. Inni koledzy z reprezentacji są tylko dobrzy, z przebłyskami bardzo dobrymi. Wypompowali się w Engelbergu. TCS to inna bajka, tutaj nie ma dla nich miejsca na podium. Morgenstern dalej wielki, ale czuje już oddech Małysza i Ahonena. Ci dwaj jak wypalą z formą podgrzeją atmosferę rywalizacji o PŚ. Wszystko jeszcze możliwe, z przegraną Morgensterna włącznie. Choć to takie nieprawdopodobne.

Ahonen wie kiedy uderzać. Lubi TCS a TCS lubi - najwyraźniej - jego. Jak trafi tu z formą to kto wie czy nie wygra turnieju. Byłoby to wydarzenie bez precedensu. Ile to juz razy Ahonen nie wygrywał niemiecko-austrackiego mitingu!

Małysz sezon rozpoczął jak zwykle słabo. Jak zwykle, bo nie licząc 2001/2002 i częściowo 2002/2003 bywało przeciętnie. Jeszcze w latach 90-tych wskakiwał się w sezon dosyć mozolnie, by zachwycać piorunującymi końcówkami. Nie bez powodu jest królem Oslo.
Czy teraz zaczyna marsz na szczyt od TCS? Tak jak w 2000/2001? Kto by wówczas pomyślał, że skromny dekarz z wąsami przyćmi gwiazdę Schmitta?! Schmitt był sto lat świetlnych przed Małyszem. Do czasu. Od tamtych chwil Małysz jest 200 lat świetlnych przed Schmittem. Będzie powtórka? Morgenstern zostanie zrzucony z Olimpu?
Qba (*w87.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:34

-

Nie ma sie co przejmowac notami dla Morgiego,skoczył dobrze i tyle.Wazny jest konkurs:) Oby jutro Adam Był najlepszy.
boro (*181.nid.vectranet.pl)
29 grudnia 2007, 18:34

-

czemu hilde przesuniety na koniec przeciez zajal 18 miejsce?
zzz (*195.205.199.10)
29 grudnia 2007, 18:34

-

oglądałem, morgiemu i schieremu wiatr osłabł, powaznie! mieli na dole 0,4m/s a do nich wiatr byl ok 1.5m/s i nie mowie tak, dlatego ze jestem za malyszem!
WoJtAs (*172.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:34

-

tez szkoda bo maciek mial slabe noty, dostal 50pkt od sedziow. tak to by byl 5 miejsc wyzej, ale dobrze ze sie chociaz dostal.
crazy21 (*2.200.54.80.static.rdi.pl)
29 grudnia 2007, 18:33

-

czekałam na tą chwilę! Oby Adaś jutro pokazał kto jest najlepszy! będzie ciekawie ...
pk (*6D8.dip0.t-ipconnect.de)
29 grudnia 2007, 18:32

-

Schili i Morgi to specjalisci od blefowania.
W takich warunkach skoczyli naprawde dobrze. Mlaysz napewno byl dzisiaj super ale ciezko porownywac te skoki bo byly duze przerwy i zmienne warunki. Jutro zobaczymy kto ma lepsze nerwy.
Malysz-Uhrmann napewno ciekawiej niz Morgenstern-Kot.
Mike (*-34.interq.pl)
29 grudnia 2007, 18:32

-

Adam jak wygrywa to cos konkretnego czyli caly konkurs 4 skoczni dla Morgiego zostawia tylko ochłapy w formie kwalifikacjii hahahahha POLSKA SIŁA !
laik (*205.lom.vectranet.pl)
29 grudnia 2007, 18:32

SKOK

Za uszy ciągną sędziowie Morgiego - dzisiaj powinien być trzeci i to bez dwóch zdań. OSZUSTWO !
Ozimki (*70B.dip.t-dialin.net)
29 grudnia 2007, 18:32

-

Pozdrawiam tych wszystkich niedowiarkow ktorzy juz Adama skreslili ?!
misiek (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:32

-

Kot będzie miał twardy orzech do zgryzienia.To i tak cud że się załapał , ale dzięki temu że warunki się zmieniały udało sie kosztem Japończyków Kasai i Ito
blacha (*035.chello.pl)
29 grudnia 2007, 18:31

-

I ZNÓW BENDZIE TAK JAK ZAWSZE,PRZEZ CAŁY ROK WSZYSCY SKACZA DOBRZE ALE W PLANICY ITAK PUCHAR ODBIERA MAŁYSZ:):):)
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:31

-

Pary się zmienią, Childe nie skakał, albo go przesunęli na koniec ;(
Qba (*w87.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:29

-

Adas swietnie:D super ze wraca.Morgi mnie zdziwił ale w koncu to dominator jak narazie PŚ ale widac ze sie strasznie cieszył z tego skoku który był dobry ale nie rewelacyjny a Adam spokojny jak zawsze:) Jest faworytem do pudła tylko zeby tak wiaterek nie krecił jutro.A i jeszcze brawa dla Stocha i Kotka:)
Ziutek (*kp1.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:28

-

Zaje...skok Małysza dobry skok Stocha 47 kot czego wy od polakow chcecie
_Mithrandir (*230.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:28

-

Adam pewnie świadomie nie pchał się na całego w kwalifikacjach ;) W konkursie będzie jeszcze lepiej na pewno :D
ToMeK121 (*222.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:28

-

Normalnie zal mi tych pajacow ktorzy oceniaja skoki :/ czemu tego morgensterna ciagna tak na sile :/ to sa jakies jaja , jak mozna dawac takie noty za taki skok :/
Brawo Polacy! jestem spokojny o ich forme... ktora bedzie sie na pewno piela w gore:P
pozdro dla wszystkich prawdziwych fanow naszych skoczkow :P
mala (*203.broker.com.pl)
29 grudnia 2007, 18:28

-

no adam wrescie pokazales klase mysle ze forma wroci i damy rade:>
29 grudnia 2007, 18:28

~~

@ Kocinka


Zupełnie sie z tobą zgadzam... Dodam, że Małysza ranią notami :( IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
MIKE (*-34.interq.pl)
29 grudnia 2007, 18:28

-

TO JEST SCIEMA.MALYSZ POWINIEN WYGRAC MIAL NAJLADNIEJSZY SKOK,LOT,LONDOWANIE ITP a te buraki Morgi i Szliri sa pchani na sile ich noty to FAKE ! Czyby jakas korupcja
robert (*224.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:27

-

dlaczego Morgi dostaje takie wysokie noty? To nie pierwszy już raz w tym sezonie
Krzycholek (*162.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:26

-

morgi 1 ADAM 3 jest dobrze Adam 2 odległosc gdyby nie londowanie na 2 nogi!
Buli (*146.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:26

Morgi

Morgi pierwszy bezsensu ale to tylko kwalifikacje :) najgorsze moty powinien dostać ledwo ustał.
Blacha (*035.chello.pl)
29 grudnia 2007, 18:25

-

Teraz wyszło jak wiele ludzi tutaj nie ma mózgu i wogóle nie zna się na sporcie,sport jest zawsze nieprzewidywalny,Wy już od godziny ustalacie pary,a tutaj Gregor zrobił wam suprise...
Białystok (*193.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:25

-

I dobra , Schliri walnął , przynajmniej Stoch będzie w parze z Ciklem a nie Hautamaekim
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:25

o jak dobrze !!!!

Stoch chyba będzie w parze z Ciklem, albo z Chedalem ;)
pkw (*mic.10-87-r.retail.telecomitalia.it)
29 grudnia 2007, 18:23

-

Morgi skoczy dziś; będzie się bał bezpośredniej rywalizacji z Małyszem
WoJtAs (*172.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:22

-

kto kiedys wątpil w Adasia? ;d on jest mistrzem! jutro wygra! powodzenia!
pkw (*mic.10-87-r.retail.telecomitalia.it)
29 grudnia 2007, 18:21

-

Małysz z Romoerenem, Stoch z Uhrmannem (o ile reszta przyzwoicie skoczy)
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:21

jeszcze gorzej :(

A teraz Stoch trafiłby na ..... Hautamekiego ;(
petti (*146.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:20

-

serio Morgi nieskacze w kwali? Czyli mamy mega pare- Małysz-Morgenstern.
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:20

Para stocha, narazie ;)

A Stoch narazie trafiłby na .... Uchrmana ;(
konstantynopolitańczykowianeczka (*198.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:19

@Janko-muzykant1

Weź już skończ z tymi reklamami ;/;/;/
Janko_Muzykant1 (*240.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:19

-

Wszyscy do buków! Trza ich ograc za brak wiary w Adasia! Bwin daje na turniej 133 kursy!

wale 250 PLN na to ze adas na koniec turnieju bedzie w pierwszej 7, kurs 1/1,85

Link: http://adserver.itsfogo.com/click.aspx?zoneid=32552

a kurs na zwyciestwo Adama w calym cyklu to 29/1 !
the_foe (*108.ssp.dialog.net.pl)
29 grudnia 2007, 18:18

-

Ciekawe czy Hoffer-drukarz juz mysli jakby t zrobic by Morgi skakal z nr 1
petti (*146.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:18

-

obniżyli belke a Kuettel mimo to uzyskuje 95,2 na progu? Coś mi tu nie pasuje.
konstantynopolitańczykowianeczka (*198.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:17

-

Ej, no, to w konkursie nie będzie tak, że ostatnia 10 będzie skakać w kolejności jak w klasyfikacji generalnej?! A myślałam, że Kot będzie z Morgensternem, a Stoch z Sedlakiem...
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:17

A jednak nie będzie zajefajnej pary ;)

Małysz będzie chyba skakał z Romorenem ;)
petti (*146.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:17

-

z tego wynika że Adam najprawdodpobniej skacze w parze z Romorenem- dobrze mówie?
BLACHA (*035.chello.pl)
29 grudnia 2007, 18:16

-

Jaki rekord?Widac że na skokach to się wogóle nie znasz...
Traja (*a77.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:16

;D

adam malysz miazdzy, miazdzy, miazdzy, miazdzy....

na wzor chrzescijanin tanczy

przed skokiem malysz obnizyli belke ?
(*154.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:15

-

Adam po zwyciestwo!
w calym turnieju
Małysz mistrzem!
konstantynopolitańczykowianeczka (*198.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:14

-

Kurcze, Kot będzie skakał z Morgensternem... ;P A Stoch z Borkiem Sedlakiem :)
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:14

nieznany (*145.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Bachleda się nie dostał, a Kot się dostał !
petti (*146.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:13

-

ch.. mnnie zaraz strzeli? Czemu znowu pzerwa przed Małyszem? Znaowu przestarszył sie Hofer odlegoscią Ammana czy jak?
konstantynopolitańczykowianeczka (*198.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:12

-

Brawo, Stoch 3.! Kot się zakwalifikował! Czy można sobie wymarzyć lepszy scenariusz?
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:12

-

Stoch może trafić na Hautamekiego albo Uhrmana ;(
KUBA (*t79.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:09

Małysz jutro wygra

zobaczycie małysz jutro wygra,a w garmisch bedzie 3
jaro (*185.89-161.tel.tkb.net.pl)
29 grudnia 2007, 18:09

-

moim zdaniem Włodek dość czesto sie myli w swoich komentarzach, ale jest i tak najlepszy wsrod pozostalych lomentatorow.
Białystok (*193.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:08

-

Kotek miał farta trzeba przyznać, ale przynajmniej sobie poskacze w konkursie o bardzo wysoką stawkę :)
necrobutcher (*-61.rzeszow.mm.pl)
29 grudnia 2007, 18:08

-

Sielanka, Kot debiutuje w PŚ. Brawo, ale o 30-tce może póki co pomarzyć. Może trafi w konkursie na Małysza?! ;)
Mati_rulez (*1-4.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:08

Może będzie ciekawa para ???

Ale było by fajnie, jak by Stoch skakał z Kotem w parze ;)
z (*2-1.aster.pl)
29 grudnia 2007, 18:05

-

jak kasai nie zwali to kot nie wejdzie bo reszta ma zagwarantowany udzial
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:05

-

Kot skakał w takich warunkach to "lepsi" tez moga. Wystarcza ze go przeskocza i wejda skoro sa "lepsi" Skakać!
Czerwa (*227.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 18:02

-

Wiatr ok 2 M/s w plecy. czekają na lepsze warunki
z (*-61.rzeszow.mm.pl)
29 grudnia 2007, 18:01

-

Jeszcze jeden spaprany skok i Kot będzie w konkursie.
_Mithrandir (*230.adsl.inetia.pl)
29 grudnia 2007, 18:00

-

@Janek_Muzykant1

Tania reklama, i tak wiadomo, że tak kasy nie wpłaciłeś.
Janek_Muzykant1 (*240.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 17:57

-

Wszyscy do buków! Trza ich ograc za brak wiary w Adasia! Bwin daje na turniej 133 kursy!

wale 250 PLN na to ze adas na koniec turnieju bedzie w pierwszej 7, kurs 1/1,85

Link: http://adserver.itsfogo.com/click.aspx?zoneid=32552

a kurs na zwyciestwo Adama w calym cyklu to 29/1 !
Art92 (*202.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 17:45

-

Dajcie link albo napiszcie gdzie można oglądać na żywo? proszę szybko
radek (*173.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 17:45

TO DOBRZE

Z jednej strony to dobrze że Bachleda i Kot będą mogli poprawić swoje skoki. Jednak z drugiej szkoda mi troche Kamila Stocha, który miał szanse na dobry wynik, dzięki czemu mógłby trafić na słabszego rywala wkonkursie. Happy-Sad
Art92 (*202.internetdsl.tpnet.pl)
29 grudnia 2007, 17:43

ELO jak można na żywo oglądać kwalifikacje?? Dajcie linki

ELO jak można na żywo oglądać kwalifikacje? Dajcie linki
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Ałmaty HS106
20.09.2014
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz cały ranking


Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.