Sobota, 29 grudnia 2007, 17:37

P¦ w Oberstdorfie: Morgenstern wygrywa kwalifikacje, Małysz 3.

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
fot. Tadeusz Mieczyński

Z problemami przebiegały kwalifikacje do niedzielnego konkursu TCS w Oberstdorfie. Mimo to, do jutrzejszego konkursu zakwalifikowało się trzech naszych zawodników.

Najpierw po skokach pierwszych kilkunastu zawodników, m.in. dwóch naszych reprezentantów, wiatr zmienił kierunek z tylniego na przedni, na skutek czego Walter Hofer i Miran Tepes wstrzymywali kolejnych skoczków na belce.

Następnie organizatorzy mieli problemy z przygotowaniem torów najazdowych, w których zrobiła się wyrwa po skoku Janne Happonena.

W tych okoliczno¶ciach pierwsze miejsce wywalczył Thomas Morgenstern, który, mimo niezbyt czystego skoku na 136 m, otrzymał zaskakuj±co wysokie noty za styl. Drug± pozycję zaj±ł Gregor Schlierenzauer (137,5 m), natomiast trzeci± - Adam Małysz, po dobrym skoku na 137 m.

Bardzo ładnie spisał się Kamil Stoch, który sklasyfikowany został na wysokim, siódmym miejscu (127 m). Do konkursu zakwalifikował się debiutuj±cy w Turnieju Czterech Skoczni - Maciej Kot (117 m). Zaj±ł on ostatnie miejsce premiowane awansem - 49. W jutrzejszych zawodach nie wyst±pi Marcin Bachleda, który uplasował się na 53. pozycji, po skoku na 115 m.

TCS w Oberstdorfie - kwalifikacje
L.p.ZawodnikKrajOdlNotaStatus
1 Thomas Morgenstern AUT136.0m141.8PQ
2 Gregor Schlierenzauer AUT137.5m141.5PQ
3 Adam Malysz POL137.0m140.6PQ
4 Simon Ammann SUI132.5m136.0Q
5 Janne Ahonen FIN128.5m130.8PQ
6 Michael Neumayer GER129.0m129.2Q
7 Kamil Stoch POL127.0m127.1Q
8 Janne Happonen FIN126.5m126.7Q
9 Wolfgang Loitzl AUT126.0m126.3PQ
10 Veli-Matti Lindstroem FIN125.5m123.4Q
11 Arttu Lappi FIN126.0m123.3Q
12 Roman Koudelka CZE125.0m123.0Q
12 Dimitry Vassiliev RUS125.0m123.0Q
14 Martin Schmitt GER125.0m122.5Q
15 Jernej Damjan SLO124.5m122.1PQ
16 Andreas Kuettel SUI124.0m121.7PQ
17 Andreas Kofler AUT123.5m121.3PQ
18 Stephan Hocke GER123.0m118.9Q
18 Severin Freund GER123.0m118.9Q
20 Andreas Vilberg NOR122.5m118.0Q
21 Primoz Peterka SLO122.5m117.0Q
21 Shohhei Tochimoto JPN122.5m117.0Q
23 Anders Bardal NOR121.5m116.7Q
24 Ville Larinto FIN122.0m116.1Q
25 Taku Takeuchi JPN121.5m115.2Q
26 Martin Koch AUT122.0m115.1Q
27 Jan Matura CZE121.0m114.8Q
27 Ilja Rosliakov RUS121.0m114.8Q
29 Robert Kranjec SLO121.0m113.8Q
30 Anders Jacobsen NOR120.0m112.0Q
30 Arthur Pauli AUT120.0m112.0Q
30 Radik Zhaparov KAZ120.0m112.0Q
33 Georg Spaeth GER119.5m111.6Q
34 Jakub Janda CZE118.5m110.3Q
35 Sigurd Pettersen NOR119.0m109.7Q
35 Roar Ljoekelsoey NOR119.0m109.7Q
35 Borek Sedlak CZE119.0m109.7Q
38 Heung-Chul Choi KOR118.0m108.9Q
39 Vincent Descombes Sevoie FRA118.0m108.4Q
40 Andrea Morassi ITA118.0m107.9Q
41 Manuel Fettner AUT118.5m107.8Q
42 Nikolay Karpenko KAZ118.0m106.4Q
43 Emmanuel Chedal FRA117.0m106.1Q
44 Martin Cikl CZE117.5m106.0Q
45 Matti Hautamaeki FIN116.5m105.7Q
45 Michael Uhrmann GER116.5m105.7Q
45 Julian Musiol GER116.5m105.7Q
48 Maciej Kot POL117.0m105.1Q
49 Guido Landert SUI115.5m102.9
49 Dimitry Ipatov RUS115.5m102.9
51 Noriaki Kasai JPN114.5m102.1
52 Sebastian Colloredo ITA115.0m102.0
52 Marcin Bachleda POL115.0m102.0
54 Daiki Ito JPN115.0m101.5
55 Johan Erikson SWE115.0m100.0
56 Yong-Jik Choi KOR113.5m98.8
57 Fumihisa Yumoto JPN113.5m97.8
58 Joerg Ritzerfeld GER113.5m96.3
59 Andreas Wank GER111.5m95.7
60 Andreas Aren SWE112.0m95.6
61 Bjoern Einar Romoeren NOR113.5m95.3PQ
62 Vitaliy Shumbarets UKR112.0m95.1
63 Felix Schoft GER111.0m93.3
64 Denis Kornilov RUS110.0m91.5
65 Kevin Horlacher GER110.5m91.4
66 Martin Mesik SVK109.5m89.6
67 Alexey Korolev KAZ107.0m85.6
68 Erik Simon GER105.0m82.0
69 Primoz Pikl SLO104.0m78.7
70 David Lazzaroni FRA101.0m67.3
71 Maksim Anisimov BLR97.5m66.0
72 Illimar Paern EST96.5m62.7
DSQ Pavel Karelin RUS
DNS Jens Salumae EST
DSQ Oleksander Lasarovich UKR
NR Tom Hilde NOR 0.0PQ



Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (33841) ilo¶ć komentarzy: (229)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Hakuba HS131
26.08.2017
godz. 11:00
Sobota, godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska300
2.KOT MaciejPolska210
3.LEYHE StephanNiemcy154
4.KOUDELKA RomanCzechy140
5.ŻYŁA PiotrPolska120
6.HULA StefanPolska110
15.STOCH KamilPolska44
19.WOLNY JakubPolska34
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Trondheim HS105
15.09.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska180
1.STRAUB RamonaNiemcy180
3.SZPINIEWA AnnaRosja110
4.MARUYAMA NozomiJaponia77
5.AVOCAT GROS OceaneFrancja76
22.SZWAB JoannaPolska20
27.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Kandersteg HS106
16.09.2017
godz. 18:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy130
3.GOERLICH LuisaNiemcy125
4.HARALAMBIE DanielaRumunia120
5.MAIR SophieAustria86
6.KARPIEL KamilaPolska77
10.TWARDOSZ AnnaPolska51
14.RAJDA KingaPolska35
27.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl