Na żywo:
[X] Zamknij
Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Sobota, 05 stycznia 2008, 10:37

Tragedia na skoczni - 14-letni Holender nie żyje

Jermo Ribbers
Jermo Ribbers
fot. Tadeusz Mieczyński

Tragicznie zakończył się piątkowy trening skoczków w Oberstdorfie. Śmierć poniósł 14-letni Holender, Jermo Ribbers, który trenował skoki w miejscowym klubie.

Wypadek miał miejsce około godziny 15.30, na mniejszym obiekcie, a młody skoczek był pod nadzorem trenera. Panowały sprzyjające waruki pogodowe. Podczas jednej z prób Holender upadł na zeskok w okolicach 50-60 metra. Na domiar złego, jak podają niektóre źródła, skoczek dwukrotnie uderzył o bandę zeskoku. Uderzenia te musiały być bardzo mocne, choć ten element obiektu był wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego.

Holendra starali się reanimować lekarze, ale ich działania nie przyniosły skutku. Chłopiec zmarł w chwilę po przewiezieniu do szpitala.

Skoczek miał na swoim koncie ponad 100 skoków tej zimy, od pół roku był członkiem klubu narciarskiego Oberstdorf, uczył się i mieszkał w szkole sportowej z internatem.

Paweł Guzik, źródło: wintersport.nl
oglądalność: (33837) ilość komentarzy: (140)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
karabinier (*198.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 czerwca 2009, 17:31

-

skoki sa bardzo niebezpieczne widziałem jak skoczek skaczący na k67 walnął się nartą poleciał na zeskok k45 zrobił salto ispadł na na płaski teren k30
lol (*203.telpol.net.pl)
23 maja 2009, 12:18

Jermo

Youtube/Upadki Skoki Narciarskie/ 1 minuta 35 sekunda.
lol (*203.telpol.net.pl)
23 maja 2009, 11:37

Jermo

Film z jego upadkiem jest na youtube na upadki skoczków narciarskich będzie pisało Jermo Ribbers 1993-2007 no i jego skok.Wygłądał groźniej niż skok Jana Mazocha.
seba (*ird.wilan.pl)
11 marca 2008, 20:41

-

skoczek zaczyna karierę w wieku 10 lat
seba (*ird.wilan.pl)
11 marca 2008, 20:40

skoki

ja go widziałem sam jestem skoczkiem
(*t14.ekspres.net.pl)
26 stycznia 2008, 15:19

Dlaczego musi stać sie tragedia żeby ludzie pomysleli nad tym co robią??

Kto dopuścił do tego żeby te dziecko skakało? czy nie mogł poczekać na odpowiedni wiek >? płaczcie teraz bo jest za kim ale już za pózno, kochane dziecko nie zyje.
doris (*h16.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl)
11 stycznia 2008, 14:17

-

to straszne... młodzi ludzie mają takie wielkie plany, ambicje, marzenia... mam nadzieję że jego dusza jest w niebie i tak jak o tym marzył lata razem z aniołami po błękitnym niebie nad skoczniami... podziwiam go za odwgę. to nie jest nikogo wina. Bóg chciał go mieć przy sobie...chłpak musiał być cudowny.
anonim (*80.54.0.150)
07 stycznia 2008, 15:36

Wiele i NIC

wiele życia miał przed sobą ehh ,mógłby być świetnym skoczkiem ale wiecie co mnie dziwi! GODZINĘ SZUKAM I NIE ZNALAZŁEM ANI JEDNEGO WIDEO Z JEGO WYPADKIEM... W ONECIE PISZA TYLKO ZE ZMARŁ!
(*242.internetdsl.tpnet.pl)
07 stycznia 2008, 09:36

-

Dwa lata temu oglądałam część zawodów "Lotos Cup", na najmniejszej skoczni w Zakopanem. Skakał tam m. in. Klimek. Pamiętam, że jeden z zawodników upadł i długo się nie podnosił. Kto się rzucił do niego na pomoc? Nie lekarze-ratownicy, nawet nie rodzice - tylko inni, równie młodzi zawodnicy. Skandal!
A teraz taka tragedia. 14 lat - całe życie było przed Nim :-(. Odpoczywaj w pokoju, teraz latasz już znacznie wyżej (') (') (').
(*179.neoplus.adsl.tpnet.pl)
06 stycznia 2008, 17:52

-

znałem go zawodów z zakopanego fajny kolega bardzo mi szkoda ale skoki nie są sportem bezpiecznym zdazajz sie wypadki
kuba1611 (*184.adsl.inetia.pl)
06 stycznia 2008, 11:04

-

SZkoda młodego... Szczere współczucia dla rodziny
Sandy (*o98.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 21:40

-

Matko Boska, straszna tragedia.... :(
[*][*][*]
;> (*enk.lcs.net.pl)
05 stycznia 2008, 21:31

-

kurde. szkoda dzieciaka :(
LKS Olimpia Goleszów (*186.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 21:10

-

moim zdaniem to musial być skok na skoczni wiekszej niz K65. Skąd to wiiem? Sam skakalem kilka lat na nartach i w zakopanym tez min. na sredniej i małej krokwi a bede mial 14 lat i upadki sie zdarzaly i nigdy niebylo takich obrazen na skocznaich mniejszych niz K65..;/ smutne...;( [*] Brawa dla niego ze skakał i za odwage...
... (*b16.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 21:04

[*]

[*][*][*][*]:(
14 lat! DLACZEGO!
MACIE RACJE! POWINNY BYĆ TEŻ I NA TRENINGACH SŁUŻBY MEDYCZNE! Dlaczego ludzie nie myślą...dbają tylko o sławy i zawody najwyższej rangi!
A NA JAKIŚ TRENINGACH TO JUŻ NIE MOŻE BYĆ BO TO TYLKO TRENINGI!
Ale już niestety za póxno...stało się! ;(
[*]
skoczek (*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 20:55

-

Podstawą która powinna zaistniec w skokach to obecność Pomocy medycznej takze na treningach , tu licza się ułamki sekund kto wie może przeżył by gdyby pomoc zjawiła sie w odpowiednim czasie , możliwe żę trenerzy nieocenili tego upadku aż tak tragicznie i sami chcieli pomóc skoczkowi a dopiero potem zadzwonili po ambulans, jednak narazie niemozemy nic duzo powiedziec sprzydały by się jakies informacje , to wogule troche dziwnie wyglada , w Radiu mówili że to było na skoczni K60 i że skoczek zle ustawił narty przy lądowaniu i uderzył o bande , troche to niewiarygodne. Ale widocznie 14 latek to zamłody organizm na takie sytuacje , Kiedyś byłem świadkiem upadku 18 letniego skoczka W Zakopanem na K85 na igielicie , oczywiscie powodem byl silny wiatr , skoczek zaraz za progiem zrobił salto ale niedoprzodu tylko na bok coś jak Morgenstern, pzreskoczył bande do K65 , gdzie leżał nieprzytomny choć troche się poruszał, trenerzy zamiast dzwonic po karetke mysleli ze skoczek wstanie o własnych siłach , jednak jeden z trenerów innego klubu uswiadomil temu rozwazającemu ze tu trzeba dzwonić po karetke i zadzwonili, po czym Młody trener pobiegł na dół i poniósł skoczka do boksu , co tez było troche nieodpowiedzialne gdyz zawodnik mogl doznac urazu kręgosłupa, na szczęście skoczek wyszedł cało skonczyło się tylko na wstrząsie mózgu. W Brew pozorom skoki na skoczniach niewydają się bardzo niebezpieczne , jednak jeśli zawodnik , który jescze nieoskakał skoczni , nagle dostaje podmuch to niema szans na wyjsxcie z opresji , dlatego Działacze powinni kłaśc nacisk na warunki w jakich trenuja skoczkowie
Skoczek (*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 20:24

-

Chodi o zminimalizowanie wys. progu i prędkości , juz lepszą skocznia jest Okurayama , prędkosci zazwyczaj ponizej 90 Wys progu stosunkowo wysoka ale Zeskok Stromy A więc lepszy gdyż zawodnik nawed gdy upadnie to niez taka wielką siłą jak na wypłaszczony obiekt , na stromym zeskoku prędkość rozkłada sie tak jakby na zjazd zresztą pewnie widzieliście Fatalny Upadek Daito Takahashi , który zakończył się naprawde szczęsliwie , gdyby to była skocznia z tzw Długą bulą o łagodnym przejściu to skoczek ten mógłby złamać kręgosłup !
Troche za mało wiemy na temat tego upadku , ale na 99% było to na skoczni K120 ,

niewiem tylko czy skoczek upadł w locie czy dopiero po wylądowaniu ?
betii (*t57.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 20:07

-

Przykro mi aż sie niechce wierzyć.Dlaczego taki młody chłopak który dąrzył do realizacji swych marzeń;(
Fudżin (*-77.ticom.pl)
05 stycznia 2008, 20:00

-

Dramant...
fabio (*2-4.apus-net.pl)
05 stycznia 2008, 19:59

-

Życie jest niesprawiedliwe ludzie. Jedni skoczkowie pięknie przeżyją sobie karierę a taki łebek taki dramat. Jestem niepełnosprawny i skoki to moja pasja i od zawsze chciałem być skoczkiem, siedzę w domu na tyłku i tyle mogę a inni mogą się cieszyć zdrowiem i skokami. Broń Boże nie jestem zazdrosny ani nie życzę im źle ale poprostu mówię, że życie to wielka niesprawiedliwość.
stasek (*kf2.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 19:52

-

co wy bredzicie o mniejszych progach i prędkościach przecież wtedy nie dalo by sie skakac zamiast skakac na k 85 po 85 to skakalibyśmy po 60 góra. Skoki to nie sport taki aki się niektórym wydaje że odbijesz się i skoczysz 60.
garfield (*-75.gprs.plus.pl)
05 stycznia 2008, 19:45

-

Straszne...strasznie mi przykro ;(;(;(
był taki młody jeszcze tyle było przed nim a to wszystko sie ...skonczyło
na zawsze w pamięci ...
oOoLcIa (*102.adsl.inetia.pl)
05 stycznia 2008, 19:05

-

` Wielkie kondolencje dla rodziny ! ;(( ehh.. ile nie winnych ludzi musi zginąć by wreszcie było bezpieczniej?:( ehh.. miał tylko 14 lat ! ;( tak szybko i tragicznie zginął :( był zaledwie 2 lata młotszy ode mnie:(

(*) ;((
tomas9551 (*194.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 19:00

-

współczucia dla rodziny :(
(*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 18:42

-

skąd macie takie informacje ze to się sało na K 50 ?
monteks81 (*125.chello.pl)
05 stycznia 2008, 18:39

-

I pomyśleć,że miał 14 lat........14 LAT!
monteks81 (*125.chello.pl)
05 stycznia 2008, 18:37

-

Straszne!
vicky (*118.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 18:28

[*]

Przykre...:(

Współczucie i kondolencje dla rodziny chłopca...
Skoki to niebezpieczny sport... echh..
manuel@ (*iec.rokita.clubnet.pl)
05 stycznia 2008, 18:15

-

O, Boże!..to straszne....Taki wypadek....14 lat...****
maciejas (*t25.piotrkow.net.pl)
05 stycznia 2008, 18:14

-

Straszna tragedia. Najszczersze kondolencje dla rodziny tego chłopca. [*]
lolopo (*202.gprs.plus.pl)
05 stycznia 2008, 18:10

@emu

Drogi emu, Bóg jest złośliwy i zabiera ludzi, aby sprawić innym przykrość. Ot co.
alcia (*ost.111.135.martel.pl)
05 stycznia 2008, 16:25

-

bardzo mi go szkoda i wspołczuje jego rodzinie. to byl moj kolega... [*]
criss (*144.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 16:10

[*]

Mysle ze kazdy ze skoczkow zdaje sobie sprawe z tego iz moze miec wypadek i zginac, niewazne czy jest to doswiadczony skoczek czy junior taki jak ten chłopiec.
Kazdy sport niesie za soba jakies ryzyko wazne jest wlasnie to zebysmy zdawali sobie sprawe z tego ryzyka.UBOLEWANIE nad tym ze On niezyje nic nie da trzeba zrobic cos by taki wypadek juz nigdy nie mial miejsca.
Syriusz (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 15:59

Ostatni taki wypadek

Chyba ostatni taki wypadek był w 2002, kiedy młody Węgier złamał kręgosłup przed MŚ juniorów, ale o ile pamiętam, przeżył...
mania (*195.116.40.189)
05 stycznia 2008, 15:47

-

skończcie..jakbyście nie mieli o co sie kłucić.. nie ważne za mlody czy za mało doświadczony czy przemęczony czy cokolwiek innego ...raczej ważny jest sam fakt ważne że on nie żyje .. tragedia [*]
Aino (*80.54.232.2)
05 stycznia 2008, 15:45

[*]

To jest straszne. Młody chłopak, nadzieja holenderskich skoków, miał przed sobą całe życie... Świeć, Panie, nad jego duszą.
Zastanawiam się tylko, czy rodziców Klimka nie przestraszy ten wypadek i czy nie zabronią mu skakać. Oby nie.
[*]
(*l97.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 15:04

-

[*]
kasia (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:36

-

[*] [*]
Maciek (*102.adsl.inetia.pl)
05 stycznia 2008, 14:33

-

Wina trenera. Nie powinien tak przemeczać młodego skoczka. On przecież miał dopiero 14 lat.
saba (*233.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:30

-

ale przyklad..lol...moj 30 letni szwagier tez sobie skacze na K25 rekreacyjnie i tez ma napewno mniej skokow niz muranka:P
saba (*233.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:27

-

" mozna miec 15 lat i skakac czesciej niz jakis inny z PS:)"
czysto hipotetyczna sytuacja ktora sie nie zdarza w dzisiejszych skokach.....

", ale starszy niedoswiadczonu "

czy istnieja tacy?:P skaczac wiele lat chociazby na samych treningach i zawodach nizszej klasy automatycznie nabywa sie doswiadczenia.... straszy zawodnik poprostu nie moze byc niedoswiadczony, moze miec mniejsze umiejetnosc w technice ale to juz inny temat:P
Iwona (*9e1.speed.planet.nl)
05 stycznia 2008, 14:27

-

14 lat, tragedia :(
Dona (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:26

-

za przykłas podam Słowaka , od kilku lat skacze sam na własna reke i w jego kraju nie ma skoczni, wiec udaje sie do Zakopanego, gdzie podruz kosztuje, co za tym idzie nie jezdzi do zakopanego zbyt czesti , wg. mnie taki Kot ma wiecej skoków w zyciu oddanyck niz on!
(*222.olsztyn.mm.pl)
05 stycznia 2008, 14:23

-

....Katastrofa.....
Dona (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:20

-

doswiadczenie odgrywa duza role, wiek jest mniej istotny mozna miec 15 lat i skakac czesciej niz jakis inny z PS:) według mnie tak jest, ale kazdy ma swoje zdanie fakt starszemu , doswiadczonemu łatwiej wybronic sie od upadku, ale starszy niedoswiadczonu tak czy siak zaliczy upadek!
saba (*w16.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:18

-

oj dona nie zgodze sie z tym"! Wiek nie odgrywa tu roznicy, decuduje BÓG!".....

wiek a co za tym idzie DOSWIADCZENIE ma ogromne znaczenie!
doswiadczony zawodnik, ktory skacze wiele lat ma wyrobione nawyki, ktore w kryzysowych sytuacjach moga mu pomoc, taki 13letni chlopiec, ktory nie ma doswiadczenia ma o wiele trudniej i moze sie to skonczyc tragicznie, wazna jest tez waga zawodnika
taki leciutki klimek, ktory wazy zaledwie 38kg nie ma zadnej szansy jesli powieje mocniejszy wiatr....

PS...uwazam ze jedyny konkurs PS w ktoryym powinien stratowac to zakopane.. tamta skocznie zna doskonale i MP pokazaly ze zasluguje by tam pojechac, ale to tak w razie wyjatku..
Jack (*228.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:18

O matko

O Matko takiego smiertelnego upadku to chyba jeszcze wogle w histori skoków nie było, chyba.Bardzo mi przykro z tego powdu,ale tak to jest jak sie zbyt wsześnie wypuszcza na skocznię młodego zawodnika,no bo on miał dopiero 14 lat...
derek (*l55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:16

:(

:( :( :( :( :( :( :(
kitrak (*-15.acn.waw.pl)
05 stycznia 2008, 14:13

-

@fabio:

Materace byłyby złym pomysłem. Wyobraź sobie normalne lądowanie na 70 metrze z materacami - skoczek mógłby odnieść wtedy jeszcze cięższy wypadek, wgniotłoby go momentalnie w ziemię.

[']
fabio (*2-4.apus-net.pl)
05 stycznia 2008, 14:08

przebudowa skoczni

Według mnie trzeba pomyśleć nad przebudową skoczni, np. żeby próg skoczni nie wynosił 3m wysokości a 1 metr. Bądź położyc na buli jakieś materace od 30 metra do 70 metra na skoczni K-120.
Dona (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:07

-

Smierc młodego, obiecujacego zawodnika to zawsze jest cios nietylko dla rodziny ale i dla swiata sportu,Niestety w zycie skoczka upadki sa wpisane, niektore konczas ie szcesliwe niektore tak jak dla Jermo:(:*(:( miejmy nadzieje , ze tam , gdzie teraz jest jest mu lepiej i jest tam skocznia wybudowana specialnie dla niego.....


pojawiło sie tu wiele dyskusji , co do startu Klimka w PS, niech wyniki zdecyduja, bo to ze Klimek kiedys bedzie miał upadek to jest pewne, niewiadome jednak jak sie dla niego to skonczy! Rownie dobrze skoczek straszy , doswiadczony mógłby byc na miejscu Jermo! Wiek nie odgrywa tu roznicy, decuduje BÓG!
staszek (*123.elisa-laajakaista.fi)
05 stycznia 2008, 14:04

wspolczucie

Jako ojciec 3 skaczacych chlopcow wyrazam glebokie wspolczucie dla rodziny tragicznie zmarlego na skoczni chlopca. Sami doswiadczylismy juz kilku czasem powaznie wygladajacych upadkow -
raz zlamany obojczyk, naciagniete sciegna, podrapane twarze.... Zawsze jest pewna obawa, ze moze sie cos stac. Jednak jako kiedys duzo grajacy w pilke nozna wiem, ze skoki narciarskie sa duzo bezpieczniejsze. Niestety nieszczescia sie zdarzaja i jest to bardzo trudne i ciezkie do zniesienia zwlaszcza rodzicom. Wspierajmy ich duchowo. stan
ss (*-34.oskbraniewo.pl)
05 stycznia 2008, 13:57

-

[*][*][*][*]
Tofik Michał Pawlus (*lan.big4.pl)
05 stycznia 2008, 13:51

-

Ja też jestem skoczkiem narciarskim i też pare razy ładnie przydzwoniłem ale jeszcze nigdy nie słyszałem że ktoś sie zabił na skoczni [*]Współczucie........
?? (*w16.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:45

-

a na jakiej to bylo skoczni? o jakim punkcie K?
Michał 12 (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:39

-

Wie ktos jak on się nazywał?
(*t90.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:37

-

jezus maria śmiertelnego wypadku nie było chyba od 15 lat jak nie więcej, nie mogę w to uwieżyć
zmugol (*174.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:34

-

R.I.P :(
(*116.adsl.inetia.pl)
05 stycznia 2008, 13:33

[*]

Smutne :( [*] A ja jeszcze bardziej jestem przeciwny wystawianiu Klimka w PŚ !
krwisty (*-20.ssp.dialog.net.pl)
05 stycznia 2008, 13:28

-

Jak rano dowiedziałem sie o tym to mnie zmroziło...przecież śmierć na skoczniach to rzadkość,lecz jak w każdym sporcie ryzyko jakieś istnieje.Refleksji i przemyśleń nasuwa sie dużo,może zmniejszyć prędkości najazdowe,może lepsze profile skoczni porobić,może bandy i jakieś siatki pozakładać jak w narciarstwie zjazdowym,może nie puszczać skoczków w trudnych warunkach ?W końcu budowa skoczni krytych też w jakimś stopniu zapobiegnie wypadkom...tak można gdybać i mnożyć i szukać winnych,lecz to życia temu chłopakowi już nie wróci.Dusza jego uniosła sie na skrzydłach gołębich w prost do bram niebios.To był ostatni skok w jego młodym zyciu skok w objęcia śmierci.Niech pobija rekordy tam, gdzie już nic zlego mu się nie przytrafi ,pod czujnym okiem Reinharda Hessa i Sw.Piotra.Swieć Panie nad jego młodą duszą:-(
fdhgjhd;hjpfjl; (*10.10.11.125)
05 stycznia 2008, 13:18

-

I kto wmówił sobie wogole, ze chodzi o jakisrekorg guinessa ? Murańka ma przed sobą duża kariere i im wcześniej zacznie "obcowac" z Pucharem Świata, tym prędzej zdobędzie dościawczenie potrzebne do rywalizacji w kolejnych latach. Myśle, że szalenśtwem było by niedopuszczenie Klimka do zawodów
xxx (*6-3.89-161.tel.tkb.net.pl)
05 stycznia 2008, 13:16

-

chwila chwila, a skad wiadomo ze to byl Jermo Ribbers?
przemo (*141.devs.futuro.pl)
05 stycznia 2008, 13:14

brak słów

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie:-(
fdhgjhd;hjpfjl; (*10.10.11.125)
05 stycznia 2008, 13:13

-

nie chce mi sie czytac tych wszystkich postów ale powiedział ktoś, że puszczanie na skocznie K-120 skoczków w wieku ok 14 lat to nie rozsądne itp. I , że Murańki nie powinni dopuścić do PŚ w Zakopanem. To powiedźcie mi jak taki skoczek sie ma razwijać skoro beda mu odbierane możliwosci startów w poważniejszych imprezach. W Austri normalnym jest, że skoczkowie w takim wieku trenują już na dużych obiektach. Myśle, że Murańce jak najbardziej się należy start na Krowki . Pokazały to choćby ostatnie Mistrzostwa Polski.
Kriss (*10.3.3.80)
05 stycznia 2008, 12:55

JA

No i po co puszczają skoczkow takich mlodych?
Oko (*140.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:39

-

To sie stalo na sredniej skoczni w Obersdorfie, przed chwila na TVN24 podali informacje o tym tragicznym wypadku
Verus (*194.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:38

-

No i humor szlag trafil...
[*]
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:20

-

tapro: 15 letni Steven Collins wygrywał konkurs PŚ na MAMUCIE a ty chcesz im zabronić startu w PK... Sport nie powinien być niczym ograniczony wypadki sie zdarzaja każdemu upadali 22 letni Mazoch i 24 Choi wiec wiek nie ma tu nic do rzeczy... A propo tej tragedii nie chce sobie wyobrażać co czuja jego rodzice. Jeszcze nie zaczał naprawde życia a juz je skończył :(
taproflar
05 stycznia 2008, 12:15

[ * ]

Czas przy tym na refleksję

To utwierdza mnie tylko w moim maniakalnym powtarzaniu ,że dzieci 13,14 ,15 letnie ( jak nasz Murańka) nie powinny brać udziału w poważnych zawodach typu PK, PŚ

""...Wybitny fiński trener skoków narciarskich Mika Kojonkoski pomysł udziału Klimka w Pucharze Świata określa krótko - szaleństwo.
Już wkrótce pewnie dowiemy się, co wybiorą rodzice i trenerzy Klimka. Czy poczekają, aż dojrzeje do zawodowej kariery, czy też będą chcieli wykorzystać moment i wygrać jak najwięcej właśnie teraz, kiedy chłopaka tak świetnie niesie po skoczni.
Pokusa jest duża, w końcu z cudownych dzieci bardzo często wyrastają całkiem przeciętni dorośli."

Ktoś się uparł aby Murańka zawędrował do księgi Guuinessa co w świetle tej tragedii http://skroc.pl/5d98 wydaje sie być grą hazardową.
Ktoś tu napisał ,że rodzice Mateusza Rutkowskiego to prości ludzie i nie utrzymali go na wodzy a ojciec Murańki to "cwaniak" i pilnuje wszystkiego. Dziękuje za takie cwaniactwo jak sie nie chce posłuchać co mówią na ten temat Fachowcy z branży psychologicznej i fizjologicznej, tylko pcha sie dziecko do bicia jakis rekordów Guuinessa.

Dzięki Bogu już nie poskacze już dziś i może jutro. Dzięki Tad za tą wspaniałą wiadomość. Może dotrze wiadomość o tej tragedii dzieciaka z Holandii do naszej ekipy i do rozsądnych ludzi.

Jeśli nie , to próba charakteru Klimka i jego odpor ności psychicznej. Już cios jeden dostał. Oby tylko jutro nie chciał pokazać co to nie on

Jestem Przeciw udziałowi Klimka i podobnych mu dzieciaków w takich zawodach jak PK i PŚ czy nawet FiS Cup.

LUDZI OPANUJCIE SIĘ
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
boga (*200.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:10

-

to straszne szkoda mi go najbardziej rodzicom wspułczuje boze miej go w opiece
Usia (*196.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:08

-

Kondolencje dla rodziny...

Życie jest po prostu okrutne, ale nie róbmy z tej "okazji" nagonki na skoki narciarskie.
Dzis umarło w Europie setki 14 latków o których się nigdy nawet nie dowiemy, że istnieli.
To po prostu wypadek, koszmarny wypadek,...
Może z powodu tej smierci trochę przystopuja z tym ganianiem za rekordami na skoczniach w tak niskim wieku, oby...
Kuba (*217.75.59.203.brzesko59.ptc.pl)
05 stycznia 2008, 12:06

*****

ehhh
HJ (*181.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:06

+

Panie Boże bądz z Nim i jego rodziną!
(*247.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:02

-

[*][*][*]Biedny;([*][*][*]
Cała kariera przed nim:(
... :( (*116.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:02

-

straszna tragedia ... współczuje rodzicom ... wiem co to znaczy jak by moj brat miał taki upadek ['] ['] [']
05 stycznia 2008, 11:59

-

TO RZECZYWIŚCIE TRAGEDIA... IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
05 stycznia 2008, 11:56

~~

Koszmar.! Kiedys gdzieś czytalem, że trener wlasnie w nim poklada najwieksze nadzieje



Wspolczucia dla jego rodziny [*]

;(( IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
baranskia (*nat.homenett.pl)
05 stycznia 2008, 11:50

TRAGEDIA... słów brak... a wczoraj przecież pogoda nie była za dobra chyba.

+ + +
Kondolencje dla rodziny!
+ + +
I modlitwa za zmarłego!
+ + +
PS:
Nie chciałbym być w skórze tego trenera... oby to nie było z jego winy... na 100% będzie miał teraz i śledztwo... i prokuratora na karku... i wyrzuty sumienia pewnie do końca życia :(
jasiek (*794.lubin.dialog.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:47

Jermo Ribbers

http://www.wintersporters.nl/weblog/539/
kolow (*-18.broadband.pl)
05 stycznia 2008, 11:46

-

@Henning

Henning, piszesz straszne bzdury. Jakie to ma znaczenie co z niego byl za talent. Nie tobie oceniać i na pewno nie po talencie sportowym, kogo szkoda a kogo nie szkoda.
krzych (*223.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:36

-

wielka szkoda , że w tak młodm wieku poniósł śmierc i to na skoczni :(:( [*][*][*][*]
krwisty (*-20.ssp.dialog.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:30

-

To naprawde tragedia jeszcze dziecko a śmierć godopadła...jak on miał na imię?Kondolencje dla rodziny.
Natusia2162 (*t55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:30

-

Biedak:(Zginal tak mlodo:(Zycie sprawia wiele niespodzianek. Szkoda tylko, ze wiecej jest tych zlych:(
Szczere kondolencje dla rodziny tego mlodeko zawodnika
[*][*][*][*][*]
(*167.213.38.84.otvk.pl)
05 stycznia 2008, 11:25

-

[*] [*] [*]
(*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 11:18

-

Naley coś jeszcze zrobić aby skoki były bezpieczniejsze , myśle ze progi skoczni powinny być bardziej niskie a takze prędkosci nizsze. Moze ograniczenia jakieś ? przeciez 14 latek jest napewno słabszym organizmem niz 25 latek z tym ze w skoki to spoort dla młodych, mysle ze przedewszystkim Nienależy przeprowadzać treningow i zawodów w trudnych warunkach
OwcaKlaudia (*107.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:14

-

[*] brak słów
Daga (*f26.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

[*]
maciejas (*t25.piotrkow.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

Jak dwukrotnie o bandę?
[*]
(*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

Coś nie tak ostatnio zamiast bezpieczniej jest coraz gorzej, Przeciez Juz bardzo dawno nikt sie na skoczni niezabił , a jesli chodzi o bandy to powinno się to zmienić, kiedyś byłem na treningu na Sredniej krokwi jeden ze skoczków zrobił salto i wylądował na zeskoku K65 ! (skakał na 85) wydaje mi się też ,żę mogło do tego przyczynić się to żę na treningach niema hospitalizaji, a przeciez tu liczą się sekundy
xxx (*6-3.89-161.tel.tkb.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

chłopak miał pecha, niestety...świec panie nad jego dusza [*]
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Ałmaty HS106
20.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Hinterzarten HS108
09.08.2014
godz. 20:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.AIGNER ClemensAustria200
2.PEIER KillianSzwajcaria120
3.PODZORSKI LukaszPolska109
4.JARZABEK DawidPolska105
5.LACKNER ThomasAustria90
8.STEKALA AndrzejPolska60
11.HEBEL SebastianPolska46
14.KANTYKA PrzemyslawPolska32
18.LEJA KrzysztofPolska27
18.RUDA AdamPolska27
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.