Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Sobota, 05 stycznia 2008, 10:37

Tragedia na skoczni - 14-letni Holender nie żyje

Jermo Ribbers
Jermo Ribbers
fot. Tadeusz Mieczyński

Tragicznie zakończył się piątkowy trening skoczków w Oberstdorfie. Śmierć poniósł 14-letni Holender, Jermo Ribbers, który trenował skoki w miejscowym klubie.

Wypadek miał miejsce około godziny 15.30, na mniejszym obiekcie, a młody skoczek był pod nadzorem trenera. Panowały sprzyjające waruki pogodowe. Podczas jednej z prób Holender upadł na zeskok w okolicach 50-60 metra. Na domiar złego, jak podają niektóre źródła, skoczek dwukrotnie uderzył o bandę zeskoku. Uderzenia te musiały być bardzo mocne, choć ten element obiektu był wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego.

Holendra starali się reanimować lekarze, ale ich działania nie przyniosły skutku. Chłopiec zmarł w chwilę po przewiezieniu do szpitala.

Skoczek miał na swoim koncie ponad 100 skoków tej zimy, od pół roku był członkiem klubu narciarskiego Oberstdorf, uczył się i mieszkał w szkole sportowej z internatem.

Paweł Guzik, źródło: wintersport.nl
oglądalność: (34058) ilość komentarzy: (140)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
karabinier (*198.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 czerwca 2009, 17:31

-

skoki sa bardzo niebezpieczne widziałem jak skoczek skaczący na k67 walnął się nartą poleciał na zeskok k45 zrobił salto ispadł na na płaski teren k30
lol (*203.telpol.net.pl)
23 maja 2009, 12:18

Jermo

Youtube/Upadki Skoki Narciarskie/ 1 minuta 35 sekunda.
lol (*203.telpol.net.pl)
23 maja 2009, 11:37

Jermo

Film z jego upadkiem jest na youtube na upadki skoczków narciarskich będzie pisało Jermo Ribbers 1993-2007 no i jego skok.Wygłądał groźniej niż skok Jana Mazocha.
seba (*ird.wilan.pl)
11 marca 2008, 20:41

-

skoczek zaczyna karierę w wieku 10 lat
seba (*ird.wilan.pl)
11 marca 2008, 20:40

skoki

ja go widziałem sam jestem skoczkiem
(*t14.ekspres.net.pl)
26 stycznia 2008, 15:19

Dlaczego musi stać sie tragedia żeby ludzie pomysleli nad tym co robią??

Kto dopuścił do tego żeby te dziecko skakało? czy nie mogł poczekać na odpowiedni wiek >? płaczcie teraz bo jest za kim ale już za pózno, kochane dziecko nie zyje.
doris (*h16.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl)
11 stycznia 2008, 14:17

-

to straszne... młodzi ludzie mają takie wielkie plany, ambicje, marzenia... mam nadzieję że jego dusza jest w niebie i tak jak o tym marzył lata razem z aniołami po błękitnym niebie nad skoczniami... podziwiam go za odwgę. to nie jest nikogo wina. Bóg chciał go mieć przy sobie...chłpak musiał być cudowny.
anonim (*80.54.0.150)
07 stycznia 2008, 15:36

Wiele i NIC

wiele życia miał przed sobą ehh ,mógłby być świetnym skoczkiem ale wiecie co mnie dziwi! GODZINĘ SZUKAM I NIE ZNALAZŁEM ANI JEDNEGO WIDEO Z JEGO WYPADKIEM... W ONECIE PISZA TYLKO ZE ZMARŁ!
(*242.internetdsl.tpnet.pl)
07 stycznia 2008, 09:36

-

Dwa lata temu oglądałam część zawodów "Lotos Cup", na najmniejszej skoczni w Zakopanem. Skakał tam m. in. Klimek. Pamiętam, że jeden z zawodników upadł i długo się nie podnosił. Kto się rzucił do niego na pomoc? Nie lekarze-ratownicy, nawet nie rodzice - tylko inni, równie młodzi zawodnicy. Skandal!
A teraz taka tragedia. 14 lat - całe życie było przed Nim :-(. Odpoczywaj w pokoju, teraz latasz już znacznie wyżej (') (') (').
(*179.neoplus.adsl.tpnet.pl)
06 stycznia 2008, 17:52

-

znałem go zawodów z zakopanego fajny kolega bardzo mi szkoda ale skoki nie są sportem bezpiecznym zdazajz sie wypadki
kuba1611 (*184.adsl.inetia.pl)
06 stycznia 2008, 11:04

-

SZkoda młodego... Szczere współczucia dla rodziny
Sandy (*o98.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 21:40

-

Matko Boska, straszna tragedia.... :(
[*][*][*]
;> (*enk.lcs.net.pl)
05 stycznia 2008, 21:31

-

kurde. szkoda dzieciaka :(
LKS Olimpia Goleszów (*186.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 21:10

-

moim zdaniem to musial być skok na skoczni wiekszej niz K65. Skąd to wiiem? Sam skakalem kilka lat na nartach i w zakopanym tez min. na sredniej i małej krokwi a bede mial 14 lat i upadki sie zdarzaly i nigdy niebylo takich obrazen na skocznaich mniejszych niz K65..;/ smutne...;( [*] Brawa dla niego ze skakał i za odwage...
... (*b16.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 21:04

[*]

[*][*][*][*]:(
14 lat! DLACZEGO!
MACIE RACJE! POWINNY BYĆ TEŻ I NA TRENINGACH SŁUŻBY MEDYCZNE! Dlaczego ludzie nie myślą...dbają tylko o sławy i zawody najwyższej rangi!
A NA JAKIŚ TRENINGACH TO JUŻ NIE MOŻE BYĆ BO TO TYLKO TRENINGI!
Ale już niestety za póxno...stało się! ;(
[*]
skoczek (*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 20:55

-

Podstawą która powinna zaistniec w skokach to obecność Pomocy medycznej takze na treningach , tu licza się ułamki sekund kto wie może przeżył by gdyby pomoc zjawiła sie w odpowiednim czasie , możliwe żę trenerzy nieocenili tego upadku aż tak tragicznie i sami chcieli pomóc skoczkowi a dopiero potem zadzwonili po ambulans, jednak narazie niemozemy nic duzo powiedziec sprzydały by się jakies informacje , to wogule troche dziwnie wyglada , w Radiu mówili że to było na skoczni K60 i że skoczek zle ustawił narty przy lądowaniu i uderzył o bande , troche to niewiarygodne. Ale widocznie 14 latek to zamłody organizm na takie sytuacje , Kiedyś byłem świadkiem upadku 18 letniego skoczka W Zakopanem na K85 na igielicie , oczywiscie powodem byl silny wiatr , skoczek zaraz za progiem zrobił salto ale niedoprzodu tylko na bok coś jak Morgenstern, pzreskoczył bande do K65 , gdzie leżał nieprzytomny choć troche się poruszał, trenerzy zamiast dzwonic po karetke mysleli ze skoczek wstanie o własnych siłach , jednak jeden z trenerów innego klubu uswiadomil temu rozwazającemu ze tu trzeba dzwonić po karetke i zadzwonili, po czym Młody trener pobiegł na dół i poniósł skoczka do boksu , co tez było troche nieodpowiedzialne gdyz zawodnik mogl doznac urazu kręgosłupa, na szczęście skoczek wyszedł cało skonczyło się tylko na wstrząsie mózgu. W Brew pozorom skoki na skoczniach niewydają się bardzo niebezpieczne , jednak jeśli zawodnik , który jescze nieoskakał skoczni , nagle dostaje podmuch to niema szans na wyjsxcie z opresji , dlatego Działacze powinni kłaśc nacisk na warunki w jakich trenuja skoczkowie
Skoczek (*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 20:24

-

Chodi o zminimalizowanie wys. progu i prędkości , juz lepszą skocznia jest Okurayama , prędkosci zazwyczaj ponizej 90 Wys progu stosunkowo wysoka ale Zeskok Stromy A więc lepszy gdyż zawodnik nawed gdy upadnie to niez taka wielką siłą jak na wypłaszczony obiekt , na stromym zeskoku prędkość rozkłada sie tak jakby na zjazd zresztą pewnie widzieliście Fatalny Upadek Daito Takahashi , który zakończył się naprawde szczęsliwie , gdyby to była skocznia z tzw Długą bulą o łagodnym przejściu to skoczek ten mógłby złamać kręgosłup !
Troche za mało wiemy na temat tego upadku , ale na 99% było to na skoczni K120 ,

niewiem tylko czy skoczek upadł w locie czy dopiero po wylądowaniu ?
betii (*t57.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 20:07

-

Przykro mi aż sie niechce wierzyć.Dlaczego taki młody chłopak który dąrzył do realizacji swych marzeń;(
Fudżin (*-77.ticom.pl)
05 stycznia 2008, 20:00

-

Dramant...
fabio (*2-4.apus-net.pl)
05 stycznia 2008, 19:59

-

Życie jest niesprawiedliwe ludzie. Jedni skoczkowie pięknie przeżyją sobie karierę a taki łebek taki dramat. Jestem niepełnosprawny i skoki to moja pasja i od zawsze chciałem być skoczkiem, siedzę w domu na tyłku i tyle mogę a inni mogą się cieszyć zdrowiem i skokami. Broń Boże nie jestem zazdrosny ani nie życzę im źle ale poprostu mówię, że życie to wielka niesprawiedliwość.
stasek (*kf2.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 19:52

-

co wy bredzicie o mniejszych progach i prędkościach przecież wtedy nie dalo by sie skakac zamiast skakac na k 85 po 85 to skakalibyśmy po 60 góra. Skoki to nie sport taki aki się niektórym wydaje że odbijesz się i skoczysz 60.
garfield (*-75.gprs.plus.pl)
05 stycznia 2008, 19:45

-

Straszne...strasznie mi przykro ;(;(;(
był taki młody jeszcze tyle było przed nim a to wszystko sie ...skonczyło
na zawsze w pamięci ...
oOoLcIa (*102.adsl.inetia.pl)
05 stycznia 2008, 19:05

-

` Wielkie kondolencje dla rodziny ! ;(( ehh.. ile nie winnych ludzi musi zginąć by wreszcie było bezpieczniej?:( ehh.. miał tylko 14 lat ! ;( tak szybko i tragicznie zginął :( był zaledwie 2 lata młotszy ode mnie:(

(*) ;((
tomas9551 (*194.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 19:00

-

współczucia dla rodziny :(
(*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 18:42

-

skąd macie takie informacje ze to się sało na K 50 ?
monteks81 (*125.chello.pl)
05 stycznia 2008, 18:39

-

I pomyśleć,że miał 14 lat........14 LAT!
monteks81 (*125.chello.pl)
05 stycznia 2008, 18:37

-

Straszne!
vicky (*118.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 18:28

[*]

Przykre...:(

Współczucie i kondolencje dla rodziny chłopca...
Skoki to niebezpieczny sport... echh..
manuel@ (*iec.rokita.clubnet.pl)
05 stycznia 2008, 18:15

-

O, Boże!..to straszne....Taki wypadek....14 lat...****
maciejas (*t25.piotrkow.net.pl)
05 stycznia 2008, 18:14

-

Straszna tragedia. Najszczersze kondolencje dla rodziny tego chłopca. [*]
lolopo (*202.gprs.plus.pl)
05 stycznia 2008, 18:10

@emu

Drogi emu, Bóg jest złośliwy i zabiera ludzi, aby sprawić innym przykrość. Ot co.
alcia (*ost.111.135.martel.pl)
05 stycznia 2008, 16:25

-

bardzo mi go szkoda i wspołczuje jego rodzinie. to byl moj kolega... [*]
criss (*144.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 16:10

[*]

Mysle ze kazdy ze skoczkow zdaje sobie sprawe z tego iz moze miec wypadek i zginac, niewazne czy jest to doswiadczony skoczek czy junior taki jak ten chłopiec.
Kazdy sport niesie za soba jakies ryzyko wazne jest wlasnie to zebysmy zdawali sobie sprawe z tego ryzyka.UBOLEWANIE nad tym ze On niezyje nic nie da trzeba zrobic cos by taki wypadek juz nigdy nie mial miejsca.
Syriusz (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 15:59

Ostatni taki wypadek

Chyba ostatni taki wypadek był w 2002, kiedy młody Węgier złamał kręgosłup przed MŚ juniorów, ale o ile pamiętam, przeżył...
mania (*195.116.40.189)
05 stycznia 2008, 15:47

-

skończcie..jakbyście nie mieli o co sie kłucić.. nie ważne za mlody czy za mało doświadczony czy przemęczony czy cokolwiek innego ...raczej ważny jest sam fakt ważne że on nie żyje .. tragedia [*]
Aino (*80.54.232.2)
05 stycznia 2008, 15:45

[*]

To jest straszne. Młody chłopak, nadzieja holenderskich skoków, miał przed sobą całe życie... Świeć, Panie, nad jego duszą.
Zastanawiam się tylko, czy rodziców Klimka nie przestraszy ten wypadek i czy nie zabronią mu skakać. Oby nie.
[*]
(*l97.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 15:04

-

[*]
kasia (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:36

-

[*] [*]
Maciek (*102.adsl.inetia.pl)
05 stycznia 2008, 14:33

-

Wina trenera. Nie powinien tak przemeczać młodego skoczka. On przecież miał dopiero 14 lat.
saba (*233.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:30

-

ale przyklad..lol...moj 30 letni szwagier tez sobie skacze na K25 rekreacyjnie i tez ma napewno mniej skokow niz muranka:P
saba (*233.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:27

-

" mozna miec 15 lat i skakac czesciej niz jakis inny z PS:)"
czysto hipotetyczna sytuacja ktora sie nie zdarza w dzisiejszych skokach.....

", ale starszy niedoswiadczonu "

czy istnieja tacy?:P skaczac wiele lat chociazby na samych treningach i zawodach nizszej klasy automatycznie nabywa sie doswiadczenia.... straszy zawodnik poprostu nie moze byc niedoswiadczony, moze miec mniejsze umiejetnosc w technice ale to juz inny temat:P
Iwona (*9e1.speed.planet.nl)
05 stycznia 2008, 14:27

-

14 lat, tragedia :(
Dona (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:26

-

za przykłas podam Słowaka , od kilku lat skacze sam na własna reke i w jego kraju nie ma skoczni, wiec udaje sie do Zakopanego, gdzie podruz kosztuje, co za tym idzie nie jezdzi do zakopanego zbyt czesti , wg. mnie taki Kot ma wiecej skoków w zyciu oddanyck niz on!
(*222.olsztyn.mm.pl)
05 stycznia 2008, 14:23

-

....Katastrofa.....
Dona (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:20

-

doswiadczenie odgrywa duza role, wiek jest mniej istotny mozna miec 15 lat i skakac czesciej niz jakis inny z PS:) według mnie tak jest, ale kazdy ma swoje zdanie fakt starszemu , doswiadczonemu łatwiej wybronic sie od upadku, ale starszy niedoswiadczonu tak czy siak zaliczy upadek!
saba (*w16.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:18

-

oj dona nie zgodze sie z tym"! Wiek nie odgrywa tu roznicy, decuduje BÓG!".....

wiek a co za tym idzie DOSWIADCZENIE ma ogromne znaczenie!
doswiadczony zawodnik, ktory skacze wiele lat ma wyrobione nawyki, ktore w kryzysowych sytuacjach moga mu pomoc, taki 13letni chlopiec, ktory nie ma doswiadczenia ma o wiele trudniej i moze sie to skonczyc tragicznie, wazna jest tez waga zawodnika
taki leciutki klimek, ktory wazy zaledwie 38kg nie ma zadnej szansy jesli powieje mocniejszy wiatr....

PS...uwazam ze jedyny konkurs PS w ktoryym powinien stratowac to zakopane.. tamta skocznie zna doskonale i MP pokazaly ze zasluguje by tam pojechac, ale to tak w razie wyjatku..
Jack (*228.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:18

O matko

O Matko takiego smiertelnego upadku to chyba jeszcze wogle w histori skoków nie było, chyba.Bardzo mi przykro z tego powdu,ale tak to jest jak sie zbyt wsześnie wypuszcza na skocznię młodego zawodnika,no bo on miał dopiero 14 lat...
derek (*l55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:16

:(

:( :( :( :( :( :( :(
kitrak (*-15.acn.waw.pl)
05 stycznia 2008, 14:13

-

@fabio:

Materace byłyby złym pomysłem. Wyobraź sobie normalne lądowanie na 70 metrze z materacami - skoczek mógłby odnieść wtedy jeszcze cięższy wypadek, wgniotłoby go momentalnie w ziemię.

[']
fabio (*2-4.apus-net.pl)
05 stycznia 2008, 14:08

przebudowa skoczni

Według mnie trzeba pomyśleć nad przebudową skoczni, np. żeby próg skoczni nie wynosił 3m wysokości a 1 metr. Bądź położyc na buli jakieś materace od 30 metra do 70 metra na skoczni K-120.
Dona (*125.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 14:07

-

Smierc młodego, obiecujacego zawodnika to zawsze jest cios nietylko dla rodziny ale i dla swiata sportu,Niestety w zycie skoczka upadki sa wpisane, niektore konczas ie szcesliwe niektore tak jak dla Jermo:(:*(:( miejmy nadzieje , ze tam , gdzie teraz jest jest mu lepiej i jest tam skocznia wybudowana specialnie dla niego.....


pojawiło sie tu wiele dyskusji , co do startu Klimka w PS, niech wyniki zdecyduja, bo to ze Klimek kiedys bedzie miał upadek to jest pewne, niewiadome jednak jak sie dla niego to skonczy! Rownie dobrze skoczek straszy , doswiadczony mógłby byc na miejscu Jermo! Wiek nie odgrywa tu roznicy, decuduje BÓG!
staszek (*123.elisa-laajakaista.fi)
05 stycznia 2008, 14:04

wspolczucie

Jako ojciec 3 skaczacych chlopcow wyrazam glebokie wspolczucie dla rodziny tragicznie zmarlego na skoczni chlopca. Sami doswiadczylismy juz kilku czasem powaznie wygladajacych upadkow -
raz zlamany obojczyk, naciagniete sciegna, podrapane twarze.... Zawsze jest pewna obawa, ze moze sie cos stac. Jednak jako kiedys duzo grajacy w pilke nozna wiem, ze skoki narciarskie sa duzo bezpieczniejsze. Niestety nieszczescia sie zdarzaja i jest to bardzo trudne i ciezkie do zniesienia zwlaszcza rodzicom. Wspierajmy ich duchowo. stan
ss (*-34.oskbraniewo.pl)
05 stycznia 2008, 13:57

-

[*][*][*][*]
Tofik Michał Pawlus (*lan.big4.pl)
05 stycznia 2008, 13:51

-

Ja też jestem skoczkiem narciarskim i też pare razy ładnie przydzwoniłem ale jeszcze nigdy nie słyszałem że ktoś sie zabił na skoczni [*]Współczucie........
?? (*w16.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:45

-

a na jakiej to bylo skoczni? o jakim punkcie K?
Michał 12 (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:39

-

Wie ktos jak on się nazywał?
(*t90.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:37

-

jezus maria śmiertelnego wypadku nie było chyba od 15 lat jak nie więcej, nie mogę w to uwieżyć
zmugol (*174.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 13:34

-

R.I.P :(
(*116.adsl.inetia.pl)
05 stycznia 2008, 13:33

[*]

Smutne :( [*] A ja jeszcze bardziej jestem przeciwny wystawianiu Klimka w PŚ !
krwisty (*-20.ssp.dialog.net.pl)
05 stycznia 2008, 13:28

-

Jak rano dowiedziałem sie o tym to mnie zmroziło...przecież śmierć na skoczniach to rzadkość,lecz jak w każdym sporcie ryzyko jakieś istnieje.Refleksji i przemyśleń nasuwa sie dużo,może zmniejszyć prędkości najazdowe,może lepsze profile skoczni porobić,może bandy i jakieś siatki pozakładać jak w narciarstwie zjazdowym,może nie puszczać skoczków w trudnych warunkach ?W końcu budowa skoczni krytych też w jakimś stopniu zapobiegnie wypadkom...tak można gdybać i mnożyć i szukać winnych,lecz to życia temu chłopakowi już nie wróci.Dusza jego uniosła sie na skrzydłach gołębich w prost do bram niebios.To był ostatni skok w jego młodym zyciu skok w objęcia śmierci.Niech pobija rekordy tam, gdzie już nic zlego mu się nie przytrafi ,pod czujnym okiem Reinharda Hessa i Sw.Piotra.Swieć Panie nad jego młodą duszą:-(
fdhgjhd;hjpfjl; (*10.10.11.125)
05 stycznia 2008, 13:18

-

I kto wmówił sobie wogole, ze chodzi o jakisrekorg guinessa ? Murańka ma przed sobą duża kariere i im wcześniej zacznie "obcowac" z Pucharem Świata, tym prędzej zdobędzie dościawczenie potrzebne do rywalizacji w kolejnych latach. Myśle, że szalenśtwem było by niedopuszczenie Klimka do zawodów
xxx (*6-3.89-161.tel.tkb.net.pl)
05 stycznia 2008, 13:16

-

chwila chwila, a skad wiadomo ze to byl Jermo Ribbers?
przemo (*141.devs.futuro.pl)
05 stycznia 2008, 13:14

brak słów

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie:-(
fdhgjhd;hjpfjl; (*10.10.11.125)
05 stycznia 2008, 13:13

-

nie chce mi sie czytac tych wszystkich postów ale powiedział ktoś, że puszczanie na skocznie K-120 skoczków w wieku ok 14 lat to nie rozsądne itp. I , że Murańki nie powinni dopuścić do PŚ w Zakopanem. To powiedźcie mi jak taki skoczek sie ma razwijać skoro beda mu odbierane możliwosci startów w poważniejszych imprezach. W Austri normalnym jest, że skoczkowie w takim wieku trenują już na dużych obiektach. Myśle, że Murańce jak najbardziej się należy start na Krowki . Pokazały to choćby ostatnie Mistrzostwa Polski.
Kriss (*10.3.3.80)
05 stycznia 2008, 12:55

JA

No i po co puszczają skoczkow takich mlodych?
Oko (*140.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:39

-

To sie stalo na sredniej skoczni w Obersdorfie, przed chwila na TVN24 podali informacje o tym tragicznym wypadku
Verus (*194.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:38

-

No i humor szlag trafil...
[*]
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:20

-

tapro: 15 letni Steven Collins wygrywał konkurs PŚ na MAMUCIE a ty chcesz im zabronić startu w PK... Sport nie powinien być niczym ograniczony wypadki sie zdarzaja każdemu upadali 22 letni Mazoch i 24 Choi wiec wiek nie ma tu nic do rzeczy... A propo tej tragedii nie chce sobie wyobrażać co czuja jego rodzice. Jeszcze nie zaczał naprawde życia a juz je skończył :(
taproflar
05 stycznia 2008, 12:15

[ * ]

Czas przy tym na refleksję

To utwierdza mnie tylko w moim maniakalnym powtarzaniu ,że dzieci 13,14 ,15 letnie ( jak nasz Murańka) nie powinny brać udziału w poważnych zawodach typu PK, PŚ

""...Wybitny fiński trener skoków narciarskich Mika Kojonkoski pomysł udziału Klimka w Pucharze Świata określa krótko - szaleństwo.
Już wkrótce pewnie dowiemy się, co wybiorą rodzice i trenerzy Klimka. Czy poczekają, aż dojrzeje do zawodowej kariery, czy też będą chcieli wykorzystać moment i wygrać jak najwięcej właśnie teraz, kiedy chłopaka tak świetnie niesie po skoczni.
Pokusa jest duża, w końcu z cudownych dzieci bardzo często wyrastają całkiem przeciętni dorośli."

Ktoś się uparł aby Murańka zawędrował do księgi Guuinessa co w świetle tej tragedii http://skroc.pl/5d98 wydaje sie być grą hazardową.
Ktoś tu napisał ,że rodzice Mateusza Rutkowskiego to prości ludzie i nie utrzymali go na wodzy a ojciec Murańki to "cwaniak" i pilnuje wszystkiego. Dziękuje za takie cwaniactwo jak sie nie chce posłuchać co mówią na ten temat Fachowcy z branży psychologicznej i fizjologicznej, tylko pcha sie dziecko do bicia jakis rekordów Guuinessa.

Dzięki Bogu już nie poskacze już dziś i może jutro. Dzięki Tad za tą wspaniałą wiadomość. Może dotrze wiadomość o tej tragedii dzieciaka z Holandii do naszej ekipy i do rozsądnych ludzi.

Jeśli nie , to próba charakteru Klimka i jego odpor ności psychicznej. Już cios jeden dostał. Oby tylko jutro nie chciał pokazać co to nie on

Jestem Przeciw udziałowi Klimka i podobnych mu dzieciaków w takich zawodach jak PK i PŚ czy nawet FiS Cup.

LUDZI OPANUJCIE SIĘ
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
boga (*200.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:10

-

to straszne szkoda mi go najbardziej rodzicom wspułczuje boze miej go w opiece
Usia (*196.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:08

-

Kondolencje dla rodziny...

Życie jest po prostu okrutne, ale nie róbmy z tej "okazji" nagonki na skoki narciarskie.
Dzis umarło w Europie setki 14 latków o których się nigdy nawet nie dowiemy, że istnieli.
To po prostu wypadek, koszmarny wypadek,...
Może z powodu tej smierci trochę przystopuja z tym ganianiem za rekordami na skoczniach w tak niskim wieku, oby...
Kuba (*217.75.59.203.brzesko59.ptc.pl)
05 stycznia 2008, 12:06

*****

ehhh
HJ (*181.internetdsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:06

+

Panie Boże bądz z Nim i jego rodziną!
(*247.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:02

-

[*][*][*]Biedny;([*][*][*]
Cała kariera przed nim:(
... :( (*116.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 12:02

-

straszna tragedia ... współczuje rodzicom ... wiem co to znaczy jak by moj brat miał taki upadek ['] ['] [']
05 stycznia 2008, 11:59

-

TO RZECZYWIŚCIE TRAGEDIA... IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
05 stycznia 2008, 11:56

~~

Koszmar.! Kiedys gdzieś czytalem, że trener wlasnie w nim poklada najwieksze nadzieje



Wspolczucia dla jego rodziny [*]

;(( IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
baranskia (*nat.homenett.pl)
05 stycznia 2008, 11:50

TRAGEDIA... słów brak... a wczoraj przecież pogoda nie była za dobra chyba.

+ + +
Kondolencje dla rodziny!
+ + +
I modlitwa za zmarłego!
+ + +
PS:
Nie chciałbym być w skórze tego trenera... oby to nie było z jego winy... na 100% będzie miał teraz i śledztwo... i prokuratora na karku... i wyrzuty sumienia pewnie do końca życia :(
jasiek (*794.lubin.dialog.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:47

Jermo Ribbers

http://www.wintersporters.nl/weblog/539/
kolow (*-18.broadband.pl)
05 stycznia 2008, 11:46

-

@Henning

Henning, piszesz straszne bzdury. Jakie to ma znaczenie co z niego byl za talent. Nie tobie oceniać i na pewno nie po talencie sportowym, kogo szkoda a kogo nie szkoda.
krzych (*223.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:36

-

wielka szkoda , że w tak młodm wieku poniósł śmierc i to na skoczni :(:( [*][*][*][*]
krwisty (*-20.ssp.dialog.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:30

-

To naprawde tragedia jeszcze dziecko a śmierć godopadła...jak on miał na imię?Kondolencje dla rodziny.
Natusia2162 (*t55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:30

-

Biedak:(Zginal tak mlodo:(Zycie sprawia wiele niespodzianek. Szkoda tylko, ze wiecej jest tych zlych:(
Szczere kondolencje dla rodziny tego mlodeko zawodnika
[*][*][*][*][*]
(*167.213.38.84.otvk.pl)
05 stycznia 2008, 11:25

-

[*] [*] [*]
(*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 11:18

-

Naley coś jeszcze zrobić aby skoki były bezpieczniejsze , myśle ze progi skoczni powinny być bardziej niskie a takze prędkosci nizsze. Moze ograniczenia jakieś ? przeciez 14 latek jest napewno słabszym organizmem niz 25 latek z tym ze w skoki to spoort dla młodych, mysle ze przedewszystkim Nienależy przeprowadzać treningow i zawodów w trudnych warunkach
OwcaKlaudia (*107.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:14

-

[*] brak słów
Daga (*f26.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

[*]
maciejas (*t25.piotrkow.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

Jak dwukrotnie o bandę?
[*]
(*p74.iap.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

Coś nie tak ostatnio zamiast bezpieczniej jest coraz gorzej, Przeciez Juz bardzo dawno nikt sie na skoczni niezabił , a jesli chodzi o bandy to powinno się to zmienić, kiedyś byłem na treningu na Sredniej krokwi jeden ze skoczków zrobił salto i wylądował na zeskoku K65 ! (skakał na 85) wydaje mi się też ,żę mogło do tego przyczynić się to żę na treningach niema hospitalizaji, a przeciez tu liczą się sekundy
xxx (*6-3.89-161.tel.tkb.net.pl)
05 stycznia 2008, 11:13

-

chłopak miał pecha, niestety...świec panie nad jego dusza [*]
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
27.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
4.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
5.WUERTH SvenjaNiemcy150
7.PAŁASZ MagdalenaPolska126
26.SZWAB JoannaPolska59
45.TWARDOSZ AnnaPolska26
48.RAJDA KingaPolska22
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
27.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.MANDL ZigaSlowenia305
4.LEJA KrzysztofPolska261
5.QUECK DannyNiemcy260
6.PODŻORSKI ŁukaszPolska254
7.RUDA AdamPolska251
9.KANTYKA PrzemysławPolska216
13.JARZĄBEK DawidPolska186
28.BIELA StanisławPolska101
29.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
42.KOT JakubPolska68
49.HEBEL SebastianPolska54
52.GUT PawełPolska50
57.KUKUŁA ArturPolska42
93.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
103.GĄSIENICA AndrzejPolska11
107.KOJZAR MateuszPolska10
122.JANOTA KonradPolska6
139.KASTELIK DominikPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Czy polski skoczek stanie na podium klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Nie
    99,99%
  2. Tak
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.