Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Poniedziałek, 04 lutego 2008, 11:32

Puchar Kontynentalny w Braunlage przeniesiony do Hinterzarten

FIS
FIS

Wysokie temperatury i brak śniegu coraz bardziej dają się we znaki organizatorom zawodów w skokach narciarskich w tym sezonie.

Po odwołaniu zaplanowanych na miniony weekend konkursów PK Pań oraz FIS Cup w Ljubnie, dziś ogłoszono, że nie odbędą się również następne zawody Pucharu Kontynentalnego, w niemieckim Braunlage.

Przyczyną takiej decyzji jest oczywiście problem ze śniegiem. W tej chwili na skoczni leży bowiem zaledwie 7 cm nieubitego białego puchu, a prognozy na najbliższe dni zapowiadają dodatnie temperatury i opady deszczu.

Ostatecznie podjęto jednak decyzję, że zawody w Braunlange zostaną przeniesione do Hinterzarten (HS 108).

Pod wielkim znakiem zapytania stoją tymczasem konkursy FIS Cup, zaplanowane na 16 i 17 lutego w Szczyrku. Na razie bowiem wciąż brakuje tam śniegu lub chociażby ujemnych temperatur...

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4642) ilość komentarzy: (35)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
F. (*767.dip.t-dialin.net)
07 lutego 2008, 00:09

-

@Jadwiga, zapewniam w Hiza, przynajmniej na skoczni, śnieg jest jak najbardziej ;) tylko ta godzina zwodów w niedzielę... ugh =/
Henio (*195.26.24.12)
05 lutego 2008, 13:00

Skład na Hi"za-sekowania Klimka c.d.

Po co ciągną Hulę i Kota do Liberca - powinni startować w Hi'za przynajmniej byłyby szanse na jakieś pkty i ew.szukanie,próba zwiększenia limiti w PK?
Pewnie pkty w Hiza są w stanie zdobyć poza w/w tylko Bachleda ,Żyła,Mateja ,Rutkowski i .Klimek Murańka.
Ale oskładzie na CoC jak zwykle zadecyduje Nepotyzm mi8 prywata Apoloniusza!
xXx (*242.icpnet.pl)
05 lutego 2008, 12:31

-

To ja myślę że w składzie będzie Maciej Kot, Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal i Krzysztof Miętus, a po treningu z 7 odpadną: Jakub Kot, Dawid Kubacki i G. Miętus albo K.Kowal.
Adi.P. (*113.zana.trustnet.pl)
05 lutego 2008, 10:10

Na MŚJuniorów

możemy wystawić 7 zawodników , ale jedynie w treningach. Limit w zawodach to 4 z każdego kraju, poza Czechami , bo Koudelka broni medalu.
Usia (*170.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 lutego 2008, 09:12

No niestety juz znalazłam o Skalitem

Z portalu kombinacja norweska:
(informacja dotyczaca zawodów PŚB w KN na ten weekend)

Niestety potwierdziły się obawy Komitetu Organizacyjnego w Szczyrku i zawody Pucharu Świata B, które miały się odbyć w najbliższy weekend zostały odwołane po przeprowadzonej dziś kontroli naśnieżenia. W Szczyrku panują dodatnie temperatury, które uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie skoczni i tras na Kubalonce.
Usia (*170.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 lutego 2008, 09:09

-

No i Redakcjo, co słychac na Skalitem? Czy tam już trenuja nasi juniorzy przygotowujacy się do MŚJ a czy pozwolimy by nie mieli na MŚJ przewgi "swojej" skoczni?
Jadwiga (*217.153.109.30)
04 lutego 2008, 18:24

skoki narciarskie

A jak w Hinterzarten też nie będzie śniegu? To co zrobią?
Usia (*221.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 16:50

@globi

7 naszych na MŚJ? A to jakim cudem? Chyba może tylko 4 startować, bo reszta to raczej rezerwowi!
globi (*118.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 16:42

MSJ

MŚJ są w Szczyrku za 3 tygodnie a możemy tam wytawić 7 naszych mój drogi przedmówco
miszka (*z34.internetdsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 15:45

juniorzy

Czy mógłby ktoś wyjasnić mi, czy Ł. Rutkowski, Dawid Kowal mogą startować jeszcze w MŚ Juniorów.
Usia (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 14:06

@olek

http://www.skisprungschanzen.com/
Usia (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 13:57

@andbal

Podobno kasy na to nie ma... Tę skocznię do stanu używalności tej zimy doprowadziła grupa zapaleńców i miłośników skoków z Bańskiej Bystrzycy. Widocznie nikomu w Tatrach nie zalezy na reklamie tego regionu i nikt nie chce kasy na zawody wyłożyć a ludzie, którzy o nia dbają w swoim wolnym czasie wiadomo, że nie mają na to kasy.
dorota (*103.chello.pl)
04 lutego 2008, 12:45

-

@miel_ec... Ci, których interesują skoki, nie przykładają nadmiernej uwagi ani do gołych brzuchów pań, ani do nagich torsów panów. To trochę inna dyscyplina sportu :P, ale zdjęcie całkiem fajne, radosne:)
Usia (*w34.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 12:36

@lolopo... w sprawie zmiany miejsca zawodów

No dziwne trochę. Chyba że danych miast nie stać na takie zawody, bo to organizator pokrywa koszty zakwaterowania, posiłków i całych zawodów, dlatego niewielu się bije o PK czy FC. Co innego z PŚ skąd sa transmisje telewizyjne i sponsorom zalezy na reklamowaniu swojej marki.
Dlatego Otepaa, Strbskie Pleso, ... odpadają jako skocznie rezerwowe
lolopo (*190.gprs.plus.pl)
04 lutego 2008, 12:30

-

Czemu nie przenoszą zawodów do innych, ośnieżonych miast!? To taki problem, żeby zostali w Zakopanem? Albo kolejne konkursy w Sapporo? Albo przenieść gdzieś do Norwegii/Szwecji/Finlandii? Albo na nową skocznię K90 w Otepaa w Estonii? MUSZĄ ODWOŁYWAĆ!?
krzych (*185.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 11:51

-

do Liberca powinni pojechać Małysz , Stoch , Hula i Maciej Kot
(*-29.espol.com.pl)
04 lutego 2008, 11:48

Tutaj

http://www.coc-ski.com/aktuelles.php?seite=1
(*-29.espol.com.pl)
04 lutego 2008, 11:41

-

To jest niedorzeczne, w tym momencie temperatura w Braunlage wynosi -4,8 st C. Gdyby zaczeli nasnieżac teraz mogliby zgormadzic wystarczająca ilosc śniegu
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Ałmaty HS106
20.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Hinterzarten HS108
09.08.2014
godz. 20:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.AIGNER ClemensAustria200
2.PEIER KillianSzwajcaria120
3.PODZORSKI LukaszPolska109
4.JARZABEK DawidPolska105
5.LACKNER ThomasAustria90
8.STEKALA AndrzejPolska60
11.HEBEL SebastianPolska46
14.KANTYKA PrzemyslawPolska32
18.LEJA KrzysztofPolska27
18.RUDA AdamPolska27
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.