Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Grupa Azoty
Poniedziałek, 04 lutego 2008, 11:32

Puchar Kontynentalny w Braunlage przeniesiony do Hinterzarten

FIS
FIS

Wysokie temperatury i brak śniegu coraz bardziej dają się we znaki organizatorom zawodów w skokach narciarskich w tym sezonie.

Po odwołaniu zaplanowanych na miniony weekend konkursów PK Pań oraz FIS Cup w Ljubnie, dziś ogłoszono, że nie odbędą się również następne zawody Pucharu Kontynentalnego, w niemieckim Braunlage.

Przyczyną takiej decyzji jest oczywiście problem ze śniegiem. W tej chwili na skoczni leży bowiem zaledwie 7 cm nieubitego białego puchu, a prognozy na najbliższe dni zapowiadają dodatnie temperatury i opady deszczu.

Ostatecznie podjęto jednak decyzję, że zawody w Braunlange zostaną przeniesione do Hinterzarten (HS 108).

Pod wielkim znakiem zapytania stoją tymczasem konkursy FIS Cup, zaplanowane na 16 i 17 lutego w Szczyrku. Na razie bowiem wciąż brakuje tam śniegu lub chociażby ujemnych temperatur...

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5035) ilość komentarzy: (35)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
F. (*767.dip.t-dialin.net)
07 lutego 2008, 00:09

-

@Jadwiga, zapewniam w Hiza, przynajmniej na skoczni, śnieg jest jak najbardziej ;) tylko ta godzina zwodów w niedzielę... ugh =/
Henio (*195.26.24.12)
05 lutego 2008, 13:00

Skład na Hi"za-sekowania Klimka c.d.

Po co ciągną Hulę i Kota do Liberca - powinni startować w Hi'za przynajmniej byłyby szanse na jakieś pkty i ew.szukanie,próba zwiększenia limiti w PK?
Pewnie pkty w Hiza są w stanie zdobyć poza w/w tylko Bachleda ,Żyła,Mateja ,Rutkowski i .Klimek Murańka.
Ale oskładzie na CoC jak zwykle zadecyduje Nepotyzm mi8 prywata Apoloniusza!
xXx (*242.icpnet.pl)
05 lutego 2008, 12:31

-

To ja myślę że w składzie będzie Maciej Kot, Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal i Krzysztof Miętus, a po treningu z 7 odpadną: Jakub Kot, Dawid Kubacki i G. Miętus albo K.Kowal.
Adi.P. (*113.zana.trustnet.pl)
05 lutego 2008, 10:10

Na MŚJuniorów

możemy wystawić 7 zawodników , ale jedynie w treningach. Limit w zawodach to 4 z każdego kraju, poza Czechami , bo Koudelka broni medalu.
Usia (*170.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 lutego 2008, 09:12

No niestety juz znalazłam o Skalitem

Z portalu kombinacja norweska:
(informacja dotyczaca zawodów PŚB w KN na ten weekend)

Niestety potwierdziły się obawy Komitetu Organizacyjnego w Szczyrku i zawody Pucharu Świata B, które miały się odbyć w najbliższy weekend zostały odwołane po przeprowadzonej dziś kontroli naśnieżenia. W Szczyrku panują dodatnie temperatury, które uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie skoczni i tras na Kubalonce.
Usia (*170.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 lutego 2008, 09:09

-

No i Redakcjo, co słychac na Skalitem? Czy tam już trenuja nasi juniorzy przygotowujacy się do MŚJ a czy pozwolimy by nie mieli na MŚJ przewgi "swojej" skoczni?
Jadwiga (*217.153.109.30)
04 lutego 2008, 18:24

skoki narciarskie

A jak w Hinterzarten też nie będzie śniegu? To co zrobią?
Usia (*221.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 16:50

@globi

7 naszych na MŚJ? A to jakim cudem? Chyba może tylko 4 startować, bo reszta to raczej rezerwowi!
globi (*118.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 16:42

MSJ

MŚJ są w Szczyrku za 3 tygodnie a możemy tam wytawić 7 naszych mój drogi przedmówco
miszka (*z34.internetdsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 15:45

juniorzy

Czy mógłby ktoś wyjasnić mi, czy Ł. Rutkowski, Dawid Kowal mogą startować jeszcze w MŚ Juniorów.
Usia (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 14:06

@olek

http://www.skisprungschanzen.com/
Usia (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 13:57

@andbal

Podobno kasy na to nie ma... Tę skocznię do stanu używalności tej zimy doprowadziła grupa zapaleńców i miłośników skoków z Bańskiej Bystrzycy. Widocznie nikomu w Tatrach nie zalezy na reklamie tego regionu i nikt nie chce kasy na zawody wyłożyć a ludzie, którzy o nia dbają w swoim wolnym czasie wiadomo, że nie mają na to kasy.
dorota (*103.chello.pl)
04 lutego 2008, 12:45

-

@miel_ec... Ci, których interesują skoki, nie przykładają nadmiernej uwagi ani do gołych brzuchów pań, ani do nagich torsów panów. To trochę inna dyscyplina sportu :P, ale zdjęcie całkiem fajne, radosne:)
Usia (*w34.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 12:36

@lolopo... w sprawie zmiany miejsca zawodów

No dziwne trochę. Chyba że danych miast nie stać na takie zawody, bo to organizator pokrywa koszty zakwaterowania, posiłków i całych zawodów, dlatego niewielu się bije o PK czy FC. Co innego z PŚ skąd sa transmisje telewizyjne i sponsorom zalezy na reklamowaniu swojej marki.
Dlatego Otepaa, Strbskie Pleso, ... odpadają jako skocznie rezerwowe
lolopo (*190.gprs.plus.pl)
04 lutego 2008, 12:30

-

Czemu nie przenoszą zawodów do innych, ośnieżonych miast!? To taki problem, żeby zostali w Zakopanem? Albo kolejne konkursy w Sapporo? Albo przenieść gdzieś do Norwegii/Szwecji/Finlandii? Albo na nową skocznię K90 w Otepaa w Estonii? MUSZĄ ODWOŁYWAĆ!?
krzych (*185.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 11:51

-

do Liberca powinni pojechać Małysz , Stoch , Hula i Maciej Kot
(*-29.espol.com.pl)
04 lutego 2008, 11:48

Tutaj

http://www.coc-ski.com/aktuelles.php?seite=1
(*-29.espol.com.pl)
04 lutego 2008, 11:41

-

To jest niedorzeczne, w tym momencie temperatura w Braunlage wynosi -4,8 st C. Gdyby zaczeli nasnieżac teraz mogliby zgormadzic wystarczająca ilosc śniegu
Zawody
Puchar
Świata
PK
Mężczyzn
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
06.02.2016
godz. 20:10
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.QUECK DannyNiemcy521
2.DREHER MichaelNiemcy417
3.PRISLIC ErnestSlowenia359
4.SINKOVEC JureSlowenia334
5.RUDA AdamPolska325
7.LEJA KrzysztofPolska283
9.STĘKAŁA AndrzejPolska269
17.KANTYKA PrzemysławPolska237
20.PODŻORSKI ŁukaszPolska193
22.KUKUŁA ArturPolska150
24.JARZĄBEK DawidPolska146
39.MIĘTUS GrzegorzPolska95
39.KOT JakubPolska95
47.BIELA StanisławPolska72
55.MIĘTUS KrzysztofPolska61
70.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska40
75.BYRT TomaszPolska38
84.JANOTA KonradPolska30
116.KASTELIK DominikPolska16
126.GĄSIENICA AndrzejPolska12
132.PILCH TomaszPolska10
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.WINDMUELLER SabrinaSzwajcaria200
2.HUBER JuliaAustria140
3.STROEM Anna OdineNorwegia110
4.PURKER ClaudiaAustria95
5.HESSLER PaulineNiemcy80
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Harrachov HS100
11.03.2016
godz. 10:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia330
2.RAJDA KingaPolska304
3.SEIFRIEDSBERGER JacquelineAustria200
4.PAŁASZ MagdalenaPolska195
5.GRABNER LindaAustria160
8.SZWAB JoannaPolska145
11.CIEŚLAR PaulinaPolska132
25.KARPIEL KamilaPolska50
32.KIL JoannaPolska38
38.TWARDOSZ AnnaPolska29
47.PAŁASZ KatarzynaPolska20
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2016 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.