Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl STS - Zakłady bukmacherskie
Grupa Azoty
Poniedziałek, 04 lutego 2008, 11:32

Puchar Kontynentalny w Braunlage przeniesiony do Hinterzarten

FIS
FIS

Wysokie temperatury i brak śniegu coraz bardziej dają się we znaki organizatorom zawodów w skokach narciarskich w tym sezonie.

Po odwołaniu zaplanowanych na miniony weekend konkursów PK Pań oraz FIS Cup w Ljubnie, dziś ogłoszono, że nie odbędą się również następne zawody Pucharu Kontynentalnego, w niemieckim Braunlage.

Przyczyną takiej decyzji jest oczywiście problem ze śniegiem. W tej chwili na skoczni leży bowiem zaledwie 7 cm nieubitego białego puchu, a prognozy na najbliższe dni zapowiadają dodatnie temperatury i opady deszczu.

Ostatecznie podjęto jednak decyzję, że zawody w Braunlange zostaną przeniesione do Hinterzarten (HS 108).

Pod wielkim znakiem zapytania stoją tymczasem konkursy FIS Cup, zaplanowane na 16 i 17 lutego w Szczyrku. Na razie bowiem wciąż brakuje tam śniegu lub chociażby ujemnych temperatur...

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4803) ilość komentarzy: (35)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
F. (*767.dip.t-dialin.net)
07 lutego 2008, 00:09

-

@Jadwiga, zapewniam w Hiza, przynajmniej na skoczni, śnieg jest jak najbardziej ;) tylko ta godzina zwodów w niedzielę... ugh =/
Henio (*195.26.24.12)
05 lutego 2008, 13:00

Skład na Hi"za-sekowania Klimka c.d.

Po co ciągną Hulę i Kota do Liberca - powinni startować w Hi'za przynajmniej byłyby szanse na jakieś pkty i ew.szukanie,próba zwiększenia limiti w PK?
Pewnie pkty w Hiza są w stanie zdobyć poza w/w tylko Bachleda ,Żyła,Mateja ,Rutkowski i .Klimek Murańka.
Ale oskładzie na CoC jak zwykle zadecyduje Nepotyzm mi8 prywata Apoloniusza!
xXx (*242.icpnet.pl)
05 lutego 2008, 12:31

-

To ja myślę że w składzie będzie Maciej Kot, Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal i Krzysztof Miętus, a po treningu z 7 odpadną: Jakub Kot, Dawid Kubacki i G. Miętus albo K.Kowal.
Adi.P. (*113.zana.trustnet.pl)
05 lutego 2008, 10:10

Na MŚJuniorów

możemy wystawić 7 zawodników , ale jedynie w treningach. Limit w zawodach to 4 z każdego kraju, poza Czechami , bo Koudelka broni medalu.
Usia (*170.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 lutego 2008, 09:12

No niestety juz znalazłam o Skalitem

Z portalu kombinacja norweska:
(informacja dotyczaca zawodów PŚB w KN na ten weekend)

Niestety potwierdziły się obawy Komitetu Organizacyjnego w Szczyrku i zawody Pucharu Świata B, które miały się odbyć w najbliższy weekend zostały odwołane po przeprowadzonej dziś kontroli naśnieżenia. W Szczyrku panują dodatnie temperatury, które uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie skoczni i tras na Kubalonce.
Usia (*170.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 lutego 2008, 09:09

-

No i Redakcjo, co słychac na Skalitem? Czy tam już trenuja nasi juniorzy przygotowujacy się do MŚJ a czy pozwolimy by nie mieli na MŚJ przewgi "swojej" skoczni?
Jadwiga (*217.153.109.30)
04 lutego 2008, 18:24

skoki narciarskie

A jak w Hinterzarten też nie będzie śniegu? To co zrobią?
Usia (*221.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 16:50

@globi

7 naszych na MŚJ? A to jakim cudem? Chyba może tylko 4 startować, bo reszta to raczej rezerwowi!
globi (*118.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 16:42

MSJ

MŚJ są w Szczyrku za 3 tygodnie a możemy tam wytawić 7 naszych mój drogi przedmówco
miszka (*z34.internetdsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 15:45

juniorzy

Czy mógłby ktoś wyjasnić mi, czy Ł. Rutkowski, Dawid Kowal mogą startować jeszcze w MŚ Juniorów.
Usia (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 14:06

@olek

http://www.skisprungschanzen.com/
Usia (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 13:57

@andbal

Podobno kasy na to nie ma... Tę skocznię do stanu używalności tej zimy doprowadziła grupa zapaleńców i miłośników skoków z Bańskiej Bystrzycy. Widocznie nikomu w Tatrach nie zalezy na reklamie tego regionu i nikt nie chce kasy na zawody wyłożyć a ludzie, którzy o nia dbają w swoim wolnym czasie wiadomo, że nie mają na to kasy.
dorota (*103.chello.pl)
04 lutego 2008, 12:45

-

@miel_ec... Ci, których interesują skoki, nie przykładają nadmiernej uwagi ani do gołych brzuchów pań, ani do nagich torsów panów. To trochę inna dyscyplina sportu :P, ale zdjęcie całkiem fajne, radosne:)
Usia (*w34.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 12:36

@lolopo... w sprawie zmiany miejsca zawodów

No dziwne trochę. Chyba że danych miast nie stać na takie zawody, bo to organizator pokrywa koszty zakwaterowania, posiłków i całych zawodów, dlatego niewielu się bije o PK czy FC. Co innego z PŚ skąd sa transmisje telewizyjne i sponsorom zalezy na reklamowaniu swojej marki.
Dlatego Otepaa, Strbskie Pleso, ... odpadają jako skocznie rezerwowe
lolopo (*190.gprs.plus.pl)
04 lutego 2008, 12:30

-

Czemu nie przenoszą zawodów do innych, ośnieżonych miast!? To taki problem, żeby zostali w Zakopanem? Albo kolejne konkursy w Sapporo? Albo przenieść gdzieś do Norwegii/Szwecji/Finlandii? Albo na nową skocznię K90 w Otepaa w Estonii? MUSZĄ ODWOŁYWAĆ!?
krzych (*185.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 lutego 2008, 11:51

-

do Liberca powinni pojechać Małysz , Stoch , Hula i Maciej Kot
(*-29.espol.com.pl)
04 lutego 2008, 11:48

Tutaj

http://www.coc-ski.com/aktuelles.php?seite=1
(*-29.espol.com.pl)
04 lutego 2008, 11:41

-

To jest niedorzeczne, w tym momencie temperatura w Braunlage wynosi -4,8 st C. Gdyby zaczeli nasnieżac teraz mogliby zgormadzic wystarczająca ilosc śniegu
Zawody
Mistrzostwa
Świata
Puchar
Kontynent.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Falun HS134 (mężczyźni)
28.02.2015
godz. 17:00
Sobota, godz. 17:00
Sobota, godz. 16:35
Sobota, godz. 17:00
Aktualna klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PREVC PeterSlowenia1265
2.KRAFT StefanAustria1208
3.FREUND SeverinNiemcy1163
4.FANNEMEL AndersNorwegia1058
5.KOUDELKA RomanCzechy1021
8.STOCH KamilPolska616
18.ŻYŁA PiotrPolska326
43.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska75
47.ZIOBRO JanPolska52
52.MURAŃKA KlemensPolska35
52.KUBACKI DawidPolska35
61.KOT MaciejPolska17
74.HULA StefanPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska910
2.MANDL ZigaSlowenia730
3.KANTYKA PrzemysławPolska712
4.LEJA KrzysztofPolska548
5.PODŻORSKI ŁukaszPolska535
7.RUDA AdamPolska423
9.JARZĄBEK DawidPolska366
28.BIELA StanisławPolska181
41.KOT JakubPolska133
45.GUT PawełPolska119
54.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
83.KUKUŁA ArturPolska67
94.HEBEL SebastianPolska54
95.GĄSIENICA AndrzejPolska53
136.BYRT TomaszPolska29
169.MIĘTUS GrzegorzPolska15
169.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
179.KASTELIK DominikPolska13
179.JANOTA KonradPolska13
186.KOJZAR MateuszPolska10
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy435
2.HARALAMBIE DanielaRumunia391
3.WUERTH SvenjaNiemcy350
4.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
5.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
13.PAŁASZ MagdalenaPolska126
25.TWARDOSZ AnnaPolska98
26.RAJDA KingaPolska96
39.SZWAB JoannaPolska59
44.KARPIEL KamilaPolska50
50.KIL JoannaPolska44
Pełna klasyfikacja..»



Kroppa
2000-2015 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.