Johnson i Spillane Mistrzami Stanów Zjednoczonych

• 2008-03-19 21:37

Na skoczniach w amerykańskim Park City rozegrano Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich.

W rywalizacji na skoczni HS 134 złoto zdobył Anders Johnson skokami na odległość 120 oraz 124,5m. Na drugim stopniu podium stanął kombinator norweski, Johnny Spillane (117 i 124m), natomiast brąz powędrował w ręce Nicka Alexandera (117 oraz 123m).

"To znaczy dla mnie bardzo wiele. Spodziewałem się, że będę czwarty, tak jak to miało miejsce przez ostatnie pięć lat, nigdy nie byłem bowiem na podium. Długo na to czekałem. Poczułem wielką ulgę, gdyż stanąć na podium to znaczy o wiele więcej niż być nawet na samym szczycie" - powiedział po zawodach Anders Johnson.

Na skoczni normalnej złoto wywalczył natomiast Johnny Spillane (92 oraz 91m), tuż za nim uplasował się Billy Demong (91 i 91,5m), który zajął trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w tym sezonie. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Johnson (91,5 i 90,5m), który stracił do Spillanea zaledwie 2,5 pkt.

Natalia Konarzewska, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (5214) komentarze: (12)