Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    19:15 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Niedziela, 15 lutego 2009, 15:34

P¦ w Oberstdorfie: Finowie triumfuj±, Rosjanie drudzy!

Harri Olli
Harri Olli
fot. Alice Krebs
Finlandia wygrała niedzielny konkurs drużynowy P¦ w niemieckim Oberstdorfie (HS 213). Na sensacyjnym drugim miejscu uplasowała się ekipa Rosji, a Austriacy musieli dzi¶ zadowolić się dopiero trzeci± lokat±.

Finowie znokautowali dzi¶ rywali głównie dzięki fenomenalnym skokom Harriego Olli (199,5 i 221,5m).

Indywidualnie dobrze prezentowali się dzi¶ także Anders Jacobsen (192 i 209m), Dimitrij Wasiljew (190,5 i 203,5m) oraz Matti Hautamaeki (174,5 i 200m).

Austriacy, którzy skakali bez Gregora Schlierenzauera oraz Thomasa Morgensterna nie błyszczeli już tak jak chociażby w Willingen. Na zaledwie kilka dni przed Mistrzostwami ¦wiata w Libercu ekipa Alexandra Pointnera najwyraĽniej boryka się ze spadkiem formy.

Do finału nie awansowali Japończycy, którzy w Oberstdorfie startowali w rezerwowym składzie, oraz Amerykanie.

Cały cykl FIS Team Tour wygrali Norwegowie, wyprzedzaj±c o 51,6 pkt. ekipę Austrii oraz Finlandię (o 123,4 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu ¦wiata dopiero 7 marca, w fińskim Lahti. Już 20 lutego czekaj± nas emocje zwi±zane z pierwszym konkursem skoków M¦ w Libercu.


WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz nieficjalne wyniki indywidualne konkursu »
Zobacz aktualn± drużynow± klasyfikację Pucharu ¦wiata »


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (15230) ilo¶ć komentarzy: (83)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo P¦ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl