Środa, 18 lutego 2009, 19:50

EYOF Śląsk - Beskidy: Mamy pierwsze złoto!

Paweł Słowiok i Adam Cieślar na podium
Paweł Słowiok i Adam Cieślar na podium
fot. AK-Pol

Dwa medale wywalczyli polscy reprezentanci w konkursie kombinacji norweskiej rozegranym metodą Gundersena. Paweł Słowiok zdobył złoto, a Adam Cieślar - brąz. Zawodnicy oddali dwa skoki na obiekcie Skalite K95, a następnie biegli na dystansie 7,5 km.

Paweł Słowiok zajmował po części skokowej drugie miejsce i przed biegiem tracił do lidera Mario Seidla nieco ponad 1,5 minuty. Na trasie jednak systematycznie zmniejszał dystans dzielący go od Austriaka, a pod koniec biegu udało mu się wyprzedzić lidera. Tym samym do srebrnego medalu wywalczonego w sprincie, Paweł dołożył dziś złoty - w konkursie rozegranym metodą Gundersena. Trzeci po skokach, Adam Cieślar, nie dał się nikomu wyprzedzić na trasie biegowej i dzięki temu zdobył brąz. Natomiast najmłodszy w stawce, Andrzej Gąsienica, po raz kolejny zajął wysokie ósme miejsce.

- Jestem bardzo szczęśliwy - cieszył się świeżo upieczony złoty medalista Paweł Słowiok - Po skokach zajmowałem dobrą, drugą pozycję, ale miałem dużą stratę do pierwszego, Austriaka Mario Seidla. Na szczęście udało mi się odrobić tę stratę na trasie, choć nie było to łatwe. Dziś było trudniej niż w sprincie, dwa razy dłuższy dystans do przebiegnięcia i bardzo trudne warunki pogodowe. Przed startem założyłem sobie, że cały czas będę biegł równym tempem i przyniosło to bardzo dobre efekty.

Srebrny medalista, Mario Seidl, nie był do końca zadowolony: -Spodziewałem się... myślałem, że jestem na najlepszej drodze do złotego medalu. Ostatnia runda była dla mnie bardzo trudna. Słowiok mnie dogonił i w końcu wyprzedził. W zasadzie to nie wiem, dlaczego przegrałem ten bieg... - zastanawiał się młody Austriak.

- Mieliśmy małą nadzieję, że zdobędziemy złoto - przyznaje trener Seidla, Volker Pichler - Jak wiadomo pierwsze miejsce jest lepsze niż drugie. Był to bardzo trudny bieg. Mój podopieczny jest bardzo młodym, ale dobrym zawodnikiem. To świetny skoczek, osiągnął dobry rezultat na skoczni. Jednakże srebrny medal jest również świetnym wynikiem i jesteśmy z niego zadowoleni.

Adam Cieślar, zdobywając brązowy medal, udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników kombinacji norweskiej, startujących na Festiwalu. - W poprzednim starcie nie poszło mi dobrze. Byłem wtedy bardzo zły - wspominał Adam - Dziś nareszcie udało mi się zająć wysokie miejsce i bardzo się z tego cieszę. Oddałem dwa dobre skoki i utrzymałem trzecią pozycję na trasie. Biegło mi się ciężko, ponieważ panowały trudne warunki, a poza tym goniło mnie wielu zawodników. Jednak nie dałem się wyprzedzić i dzięki temu mam brązowy medal.

Powody do zadowolenia miał także trener naszej reprezentacji EYOF w kombinacji norweskiej, Mariusz Chrapek: - Nasi zawodnicy spisali się świetnie, cała trójka dobrze skoczyła i jeszcze lepiej pobiegła. Można im wszystkim pogratulować woli walki. Mamy dwa medale, ale cieszy też fakt, że wszyscy reprezentanci Polski znaleźli się w czołowej dziesiątce. Przed nami konkurs drużynowy. Rokowania są dobre, ale to jest sport. Jak będzie - zobaczymy.

Austriacy również doceniają polska ekipę i sądzą, że będzie trudnym przeciwnikiem w konkursie drużynowym: - Uważam, że polska drużyna aktualnie jest bardzo dobra - twierdzi Mario Seidl - Paweł Słowiok i Adam Cieślar są świetymi zawodnikami. Bardzo dobrze skaczą, a biegają jeszcze lepiej. Będą na pewno niezwykle mocni w zawodach drużynowych. Myślę, że są w stanie zdobyć medal.

W podobnym tonie wypowiada się Volker Pichler: - Polacy są bardzo mocni na Festiwalu i podczas wszystkich tegorocznych konkursów. Cały czas się rozwijają i z zawodów na zawody są coraz mocniejsi.

Czy Polacy staną na podium w konkursie drużynowym - okaże się już 20. lutego.Barbara Niewiadomska, Źródło: AK-Pol
oglądalność: (5148) ilość komentarzy: (1)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
24.11.2018
godz. 16:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 16:05
Sobota, godz. 16:30
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KLIMOW JewgienijRosja100
2.LEYHE StephanNiemcy80
3.KOBAYASHI RyoyuJaponia60
4.STOCH KamilPolska50
5.ZAJC TimiSlowenia45
6.ŻYŁA PiotrPolska40
8.KUBACKI DawidPolska32
23.WOLNY JakubPolska8
29.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl