PK w Pragelato: Severin Freund wygrywa zawody

• 2009-03-14 13:54

W rozegranych dzisiaj zawodach Pucharu Kontynentalnego we włoskim Pragelato triumfował reprezentant Niemiec Severin Freund, kolejne miejsca zajęli jego reprezentacyjni koledzy Danny Queck oraz debiutujący w Pucharze Kontynentalnym Nico Polichronidis. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajął 10. miejsce.

Severin Freund zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 135 i 132 metrów. Drugie miejsce wywalczył kolejny z Niemców, Danny Queck (133 i 131,5 m) a na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj mało znany zawodnik Nico Polichronidis (131,5 i 129 m).

Kolejne miejsca zajęli Czech Lukas Hlava (133,5 i 125,5 m), Niemiec Joerg Ritzerfeld (128,5 i 130 m) oraz Rosjanin Roman-Sergeevich Trofimov (134,5 i 121,5 m).

Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który zajął 10. miejsce po skokach na odległość 125 i 125,5 metrów. W finale znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów, Klemens Murańka, który zajął 16. lokatę (130 i 116,5 m) oraz Andrzej Zapotoczny, który uplasował się na 27. miejscu (123 i 107,5 m). Do finału nie awansował Grzegorz Miętus zajmując 36. miejsce (118,5 m).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego już jutro we włoskim Pragelato.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »