Mistrzostwa UKS: Kołodziej, Leja, Zniszczoł i Cieślar najlepsi w Wiśle

• 2009-03-14 20:34
Po konkursach w Szczyrku rywalizacja przeniosła się do Wisły, na skocznię w Łabajowie.

Tym razem najmłodszą grupą biorącą udział w zawodach byli juniorzy E (skocznia K35). Wśród nich złoty medal wywalczył Krystian Kołodziej, wychowanek Startu Krokiew Zakopane (31 m i 30,5 m), na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy UKS Błękitni Bańska Wyżna - Bartek Jarząbek (30 m i 30 m) i Dawid Jarząbek (28 m i 29 m).

W grupie juniorów D złoto wywalczył tym razem Krzysio Leja, który lądował na 35 m i 36,5 m. Za nim znalazło się dwóch skoczków UKS Orzeł Wilkowice, drugi był Kuba Wolny (35,5 m i 36,5 m), a trzeci - Damian Żyła (35 m i 37 m).

Na większym obiekcie (K65) rozegrano tylko jedną punktowaną serię. Wśród juniorów C wygrał Olek Zniszczoł z UKS Centrum Wisła po skoku na odległość 61 m. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Gąsienica z SMS Zakopane (60,5 m), a na trzecim - Rafał Polinkiewicz (60 m), również zawodnik zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W najstarszej kategorii wiekowej na podium stanęli zawodnicy z Beskidów. Złoty medal wywalczył Mateusz Cieślar (55,5 m), srebrny - Jędrzej Ścisłowicz (53,5 m), a brązowy - Artur Kukuła (53,5 m).