Czwartek, 19 marca 2009, 09:46

P¦ w Planicy: Olli i Ammann najdalej na treningach

Harri Olli
Harri Olli
fot. Tadeusz Mieczyński

Punktualnie o godzinie 09:00 rozpocz±ł się trening na skoczni mamuciej w Planicy. Najdalej skakali - reprezentant Finalndii Harri Olli (210 i 213,5m) oraz Szwajcar Simon Ammann (209,5 i 218,5m)

Pod słynn± skoczni± Letalnica w Planicy pomimo wczesnej pory zgromadziło się kilkaset sympatyków lotów narciarskich.

Nasi skoczkowie w treningach zaprezentowali się przyzwoicie. Adam Małysz uzyskał 196 i 203,5m. Kamil Stoch l±dował na 196,5 i 192,5m. Stefan Hula oddał skoki na odległo¶ć 180,5 oraz 205m. Łukasz Rutkowki, który po raz pierwszy skacze w Planicy 173 i 186,5m.

Z bardzo dobrej strony pokazał się kombinator norweski Anssi (190,5 i 214m) Kouivuranta.

Słabo zaprezentował się rekordzista obiektu Bjoern Einar Romoeren, który uzyskał zaledwie 90m w pierwszym skoku a w drugim 96m.

Wyniki I serii konkursowej
LpZawodnikKrajOdl
1Harri OLLIFIN210
2Simon AMMANNSUI209,5
3Ville LARINTOFIN207,5
4Noriaki KASAIJPN207
5Matti HAUTAMAEKIFIN205,5
6Pawel KARELINRUS202,5
6Johan Remen EVENSEN NOR 202,5
8Anders BARDALNOR200,5
9Roman KOUDELKACZE199,5
10Primoz PIKLSLO198,5
11Gregor SCHLIERENZAUERAUT198
12Robert KRANJECSLO197,5
13Robert HRGOTASLO197
13Vegard Haukoe SKLETTNOR197
15Kamil STOCHPOL196,5
15Emmanuel CHEDALFRA196,5
15Adam MAŁYSZPOL196,5
15Anders JACOBSENNOR196,5
19Michael UHRMANNGER195,5
19Martin SCHMITTGER195,5
21Wolfgang LOITZLAUT194
22Tom HILDENOR193,5
23Shohei TOCHIMOTOJPN193
24Michael NEUMAYERGER192
25Roar LJOEKELSOEYNOR191,5
26Jernej DAMJANSLO191
27Anssi KOIVURANTA FIN190,5
27Andreas KUETTELSUI190,5
29Anze DAMJANSLO188,5
30Jason LAMY CHAPPUIS FRA186
30Nicholas FAIRALLUSA186
32Denis KORNILOWRUS185,5
33Thomas MORGENSTERNAUT185
34Christian ULMERGER184,5
35Rok MANDLSLO184
36Stefan THURNBICHLERAUT183,5
37Ondrej VACULIKCZE183,5
37Markus EGGENHOFERAUT182,5
39Rok URBANCSLO181
40Stefan HULAPOL180,5
41Johan ERIKSONSWE180
42Ilja ROSLAKOWRUS180
42Daiki ITOJPN180
44Jan MATURACZE179,5
45Nikolaj KARPIENKOKAZ179
46Aleksiej KOROLEWKAZ178,5
46Yuta WATASEJPN178,5
48Mitja MEZNARSLO178
49Erik SIMONGER177,5
50Andreas ARENSWE176,5
50Kalle KEITURIFIN176,5
52Sebastian COLLOREDOITA176
52Vincent DESCOMBES-SEVOIEFRA176
54Saso TADICSLO175
54Stephan HOCKEGER175
56Diego DELLASEGAITA174
57Andrea MORASSIITA173,5
57Roberto DELLASEGAITA173,5
59Łukasz RUTKOWSKIPOL173
60Wolodymyr BOSZCZUKUKR172,5
61Nicholas ALEXANDERUSA171,5
62Cestmir KOZISEKCZE170,5
63Anders JOHNSONUSA169,5
64Tomas ZMORAYSVK168,5
65Witalij SZUMBARECUKR164,5
66Dejan JUDEZSLO162,5
67Michael J. GLASDERUSA160
68Petyr FYRTUNOWBUL142
69Nicolas MAYERFRA140
70Bjoern Einar ROMOERENNOR90
 Andreas KOFLERAUTDNS
 Martin KOCHAUTDNS
 Dmitrij WASILJEWRUSDNS
Wyniki II serii konkursowej
LpZawodnikKrajOdl
1Simon AMMANN SUI 218,5
2Anssi KOIVURANTA FIN214,5
3Harri OLLIFIN213,5
4Dmitrij WASILJEWRUS213
5Robert KRANJECSLO211
6Robert HRGOTASLO210
7Martin KOCHAUT209,5
8Stefan HULAPOL205
8Ilja ROSLAKOWRUS205
8Gregor SCHLIERENZAUER AUT205
11Adam MALYSZPOL203,5
12Anders BARDALNOR203
12Anders JACOBSENNOR203
1Pawel KARELINRUS201,5
15Johan Remen EVENSENNOR201
16Roar LJOEKELSOEYNOR199,5
16Kalle KEITURIFIN199,5
18Matti HAUTAMAEKIFIN198,5
19Daiki ITOJPN197,5
19Ville LARINTOFIN197,5
21Shohei TOCHIMOTOJPN197
22Markus EGGENHOFERAUT196,5
23Primoz PIKLSLO194
24Erik SIMONGER193,5
25Wolfgang LOITZLAUT193
26Kamil STOCHPOL192,5
27Jernej DAMJANSLO192
27Tom HILDENOR192
29Anze DAMJANSLO190
29Christian ULMERGER190
29Nicholas FAIRALLUSA190
29Denis KORNILOWRUS190
29Noriaki KASAIJPN190
34Stephan HOCKEGER189
35Wolodymyr BOSZCZUKUKR188,5
35Andreas KUETTELSUI188,5
37Saso TADICSLO188
37Jason LAMY CHAPPUIS FRA188
37Rok URBANCSLO188
40Stefan THURNBICHLERAUT186,5
41Łukasz RUTKOWSKIPOL186,5
42Rok MANDLSLO185
43Dejan JUDEZSLO184
43Martin SCHMITTGER184
45Sebastian COLLOREDOITA183,5
46Cestmir KOZISEKCZE182,5
46Jan MATURACZE182,5
46Michael NEUMAYERGER182,5
49Vincent DESCOMBES-SEVOIEFRA182
50Nikolaj KARPIENKOKAZ181,5
50Ondrej VACULIKCZE181,5
50Michael UHRMANNGER181,5
53Witalij SZUMBARECUKR180
53Roberto DELLASEGAITA180
53Roman KOUDELKACZE180
53Emmanuel CHEDALFRA180
53Thomas MORGENSTERNAUT180
58Michael J. GLASDERUSA179
5Johan ERIKSONSWE178,5
60Nicolas MAYERFRA177,5
60Andreas ARENSWE177,5
62Andrea MORASSIITA177
63Diego DELLASEGAITA175
64Tomas ZMORAYSVK173,5
65Yuta WATASEJPN172,5
66Nicholas ALEXANDERUSA171
66Anders JOHNSONUSA171
68Aleksiej KOROLEWKAZ170,5
69Petyr FYRTUNOWBUL163,5
70Mitja MEZNARSLO163,5
71Bjoern Einar ROMOERENNOR96
72Vegard Haukoe SKLETTNOR83
 Andreas KOFLERAUTDNS



Anna Szczepankiewicz, ¬ródło: skoki.sport24.pl
ogl±dalno¶ć: (18247) ilo¶ć komentarzy: (134)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl