Czwartek, 19 marca 2009, 12:14

PŚ w Planicy: Kranjec wygrywa kwalifikacje, trzech Polaków w "10"

Robert Kranjec
Robert Kranjec
fot. Tadeusz Mieczyński
Robert Kranjec zwyciężył w kwalifikacjach do piątkowego konkursu na skoczni mamuciej w Planicy. Słoweniec uzyskał 215,5m i znacznie wyprzedził drugiego Andersa Bardala, który lądował na 207,5m.

Bardzo dobrze w serii kwalifikacyjnej spisali się nasi skoczkowie. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Małysz, który lądował na 209,5m. Tuż za nim sklasyfikowany został Kamil Stoch. Polak uzyskał 208,5m. W pierwszej "10" znalazł się także Łukasz Rutkowski, który oddał skok na odległość 202,5m. Na 17. miejscu był Stefan Hula, któremu do 200 metrów zabrakło zaledwie 1,5metrów.

W grupie, która ma zapewniony start i serię kwalifikacyjną może potraktować jako trening, najdalej skoczył Simon Ammann, który lądował na 209,5m. Faworyt oraz zdobywca Kryształowej Kuli Gregor Schlierenzauer oddał skok na odległość 208m.
W konkursie indywidualnym nie zobaczymy rekordzisty obiektu Bjoerna Einara Romoerena, który po skoku na 181,5m ostatecznie zajął 38. pozycję.

Wyniki kwalifikacji - 19.03.2009
LpNazwiskoImięKrajOdlNota
1KRANJECRobertSLO215.5213.6
2BARDALAndersNOR207.5202.5
3MAŁYSZAdamPOL209.5200.9
4STOCHKamilPOL208.5200.2
5KARELINPavelRUS203.5196.2
6RUTKOWSKIŁukaszPOL202.5195.0
7COLLOREDOSebastianITA202.5194.0
8KUETTELAndreasSUI202.0193.4
9HRGOTARobertSLO201.0193.2
10SIMONErikGER200.5191.1
11SKLETTVegard-Haukoe NOR 201.0 190.7
12KASAINoriakiJPN198.5189.2
13LARINTOVilleFIN198.0189.1
14LJOEKELSOEY RoarNOR197.5189.0
15HILDETomNOR199.5188.9
16TOCHIMOTOShoheiJPN199.0188.8
17HULAStefanPOL198.5188.2
18THURNBICHLERStefanAUT198.0187.1
19KORNILOVDenisRUS196.5186.3
20NEUMAYERMichaelGER199.0186.3
21DAMJANJernejSLO194.0183.8
22PIKLPrimozSLO194.5182.9
23ULMERChristianGER194.0182.8
24EVENSENJohan RemenNOR191.5180.3
25KOUDELKARomanCZE190.5178.6
26KOROLEVAlexKAZ190.0178.5
27DAMJANAnzeSLO189.5176.9
28SHUMBARETSVitaliyUKR189.5176.4
29WATASEYutaJPN188.5176.2
30UHRMANNMichaelGER188.5175.2
31CHEDALEmmanuelFRA186.5173.3
32MANDLRokSLO187.5173.0
33EGGENHOFERMarkusAUT185.5171.6
34HOCKEStephanGER184.5170.9
35ERIKSONJohanSWE185.0170.5
36ROSLIAKOVIljaRUS183.0168.6
37KOZISEKCestmirCZE184.5168.4
38ROMOERENBjoern EinarNOR181.5167.3
39VACULIKOndrejCZE182.0166.9
40KEITURIKalleFIN181.0166.2
41MORASSIAndreaITA183.5165.2
42BOSHCHUKVolodymyrUKR179.5164.4
43ITODaikiJPN178.5163.2
44DESCOMBESSEVOIEFRA179.0162.8
45MATURAJanCZE177.5161.5
46DELLASEGADiegoITA179.0159.3
47ALEXANDERNicholasUSA176.5158.8
48FARTUNOVPetarBUL175.0158.0
49FAIRALLNicholasUSA175.5157.6
50KARPENKONikolayKAZ174.5156.9
51ARENAndreasSWE173.5155.7
52URBANCRokSLO173.0155.6
53ZMORAYTomasSVK173.5155.2
54DELLASEGARobertoITA172.5151.0
55GLASDERMichaelUSA167.5147.0
56MEZNARMitjaSLO166.5146.3
57JUDEZDejanSLO163.5141.2
58JOHNSONAndersUSA155.0127.0
59TADICSasoSLO149.0121.3
60KOIVURANTAAnssiFINDNS 
61LAMYCHAPPUISFRADNS 
62MAYERNicolasFRADNS 
63KOFLERAndreasAUTDNS 
64HAUTAMAEKIMattiFIN198.0 
65KOCHMartinAUT202.5
66JACOBSENAndersNOR189.5
67VASSILIEVDimitryRUS197.5
68MORGENSTERNThomasAUT182.0
69SCHMITTMartinGER199.0
70OLLIHarriFINDNS
71LOITZLWolfgangAUT199.5
72AMMANNSimonSUI209.5
73SCHLIERENZAUERGregorAUT208.0

Wyniki za skoki.sport24.pl




Anna Szczepankiewicz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (19636) ilość komentarzy: (134)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl