PK w Kuusamo: Fettner wygrywa przeniesione z soboty zawody, jeszcze dzisiaj kolejny konkurs!

• 2009-03-22 12:01

Manuel Fettner wygrał przeniesione z soboty zawody Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo. Tuż za nim uplasował się Jon Aaraas a trzeci był Andreas Kofler. Jeszcze dzisiaj zostaną rozegrane ostatnie, finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego.

Manuel Fettner uzyskał dzisiaj 138,5 i 133,5 metra i zaledwie o 0,1 punktu wyprzedził drugiego w klasyfikacji Norwega Jona Aaraasa (138,5 i 134 m). Na ostatnim stopniu podium stanął kolejny z Austriaków, Andreas Kofler (130,5 i 138,5 m).

W fińskim Kuusamo pojawił się także lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Austriak Stefan Thurnbichler, który specjalnie na finałowe zawody przyleciał ze słoweńskiej Planicy i w dzisiejszym konkursie uplasował się tuż za podium (127,5 i 140 m). Jego główny rywal w zdobyciu trofeum, Czech Lukas Hlava, zajął 7. miejsce (130,5 i 129 m) i przed ostatnimi zawodami traci do Austriaka 87 punktów.

Polacy spisali się przeciętnie. Najwyższą lokatę zdobył Krzysztof Miętus, który po skokach na odległość 115 i 129,5 metra zajął 15. pozycję. W finale znaleźli się także pozostali Polacy Piotr Żyła (22. miejsce), Marcin Bachleda (23. miejsce) oraz Rafał Śliż (24. miejsce).

Jeszcze dzisiaj organizatorzy chcą rozegrać finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego. Start zawodów zaplanowano na godzinę 12.30 czasu miejscowego.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »
Zobacz aktualną klasyfikację Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL)»

Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7032) komentarze: (8)