Clint Jones w dobrej formie

• 2003-07-13 11:23
Chevy Truck - zawody miały miejsce 4 lipca 2003r w Stanach Zjednoczonych, na Olympic Jumping Complex w Lake Placid. Olimpijczyk Clint Jones, z klubu Steamboat Springs, skakał najdalej w każdej serii i w rezultacie z przewagą 40 punktów wygrał konkurs. Jones wykonał skok długości 91 metrów w pierwszej serii. W drugiej znacznie się poprawił i skoczył na odległość 96 metrów. Za oba skoki uzyskał notę 246 punktów.

Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Tommy Schwall, który skakał jednak znacznie krócej, bo uzyskał odległości 83,5 m i 85 m. W sumie za oba skoki otrzymał notę 206 punktów.

Trzeci był, nieznany dotąd skoczek, Hartman Rector z Salt Lake City.

Zwycięzca zawodów Chevy Truck, Clint Jones, jest najmłodszym Mistrzem Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich (miał 15 lat gdy wywalczył ten tytuł w 2000 roku na skoczni K-112). Jest to, oprócz drugiego miejsca w Letnim Grand Prix 2002, jego największy sukces w dotychczasowej karierze. To właśnie w lecie osiągnął optymalną formę, co umożliwiło mu zajęcie miejsca na podium w ogólnej klasyfikacji. Clint zaczął skakać w wieku 5 lat-poszedł śladami starszego brata. W najbliższym czasie znowu go zobaczymy na europejskich skoczniach, bowiem weźmie udział w zawodach Letniego Grand Prix.

Jaala, źródło: US Ski Team
oglądalność: (5303) komentarze: (4)