Jubileuszowy konkurs o Puchar Georga Thomy

• 2003-07-24 17:03
W miniony weekend po raz 35-ty rozegrane zostały zawody o puchar imienia słynnego kombinatora norweskiego, mistrza olimpijskiego z 1960 roku. Impreza miała miejsce w niemieckiej miejscowości Bad Griesbach. Oprócz licznego grona juniorów, w konkursie wzięli udział także znani zawodnicy z Niemiec, Austrii i Słowenii. Triumfował Peter Zonta, przed Damjanem Frasem i Balthasarem Schneiderem.

W zawodach wystartowało łącznie 150-ciu skoczków z ośmiu krajów. Kompletne reprezentacje juniorskie wystawili Austriacy, Słowacy i Polacy.

8. Michael Moellinger (GER)

Bardzo dobrze wypadł młody Jakub Kot, który w swojej grupie wiekowej zajął 2. miejsce. Jego koledzy: Kamil Kowal i Tomasz Gut, uplasowali się odpowiednio na 19. i 28. pozycji. W konkursie głównym 27. był Sebastian Toczek, 32. Wojciech Topór, a 63. Paweł Urbański.

Zawody oglądało 2 000 widzów.

Georg Thoma został mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej 43 lata temu, w Squaw Valley (USA). Jest wujkiem słynnego skoczka narciarskiego- Dietera Thomy. Obecnie mieszka w Hinterzarten i wciąż aktywnie zajmuje się sportem, a jego ulubioną dyscypliną jest kolarstwo górskie.

simimanka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5738) komentarze: (4)