Mistrzostwo Niemiec w kombinacji norweskiej dla Ackermanna

• 2003-07-26 07:12
W indywidualnym konkursie letnich Mistrzostw Niemiec w kombinacji norweskiej, zwyciężył-podobnie jak rok i dwa lata temu-Ronny Ackermann. Tytuł zapewnił sobie dopiero w konkurencji biegowej, nie dając rywalom szans. Trzecie miejsce zajął Jens Geiser, a tuż za nim uplasował się Bjoern Kircheisen.

Pierwszą konkurencję, czyli konkurs skoków, rozegrano na skoczni K-95. Po dwóch seriach prowadził Christian Ulmer (w ostatecznym rozrachunku zajął 7. miejsce i okazał się najlepszym juniorem). Następnie odbył się bieg na dystansie 15 kilometrów. Ronny'emu Ackermannowi, który po rywalizacji na skoczni narciarskiej zajmował drugie miejsce, zwycięstwo zapewnił dopiero dobrze rozegrany bieg.

10. Jens Kaufmann

Niemiecka gwiazda kombinacji norweskiej nie zawiodła swoich fanów. 26-letni Ackermann, wprowadził w życie powiedzenie "wszystko co dobre dzieje się trzy razy", gdyż Mistrzostwo Niemiec zdobył trzeci raz z rzędu. Oprócz triumfów w kraju, do osiągnięć tego zawodnika należy między innymi dwukrotne zdobycie PŚ w kombinacji norweskiej, tytuł Mistrza Świata zdobyty w Predazzo (2003 r.) oraz srebry medal olimpijski (Salt Lake City 2002). Od kilku lat jest jednym z najlepszych kombinatorów norweskich na świecie.

simimanka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4580) komentarze: (5)