Wtorek, 09 lutego 2010, 19:10

IO w Vancouver: Składy ekip

Vancouver 2010
Vancouver 2010
fot. www.farm1.static.flickr.com

12. lutego rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Już następnego dnia w Whistler odbędą się kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni. Będzie to pierwsza rywalizacja o olimpijskie medale.

Warto przypomnieć sobie wszystkich skoczków narciarskich, którzy zmierzą się na nadchodzącej Olimpiadzie. O to poszczególne reprezentacje narodowe, podane w porządku alfabetycznym:

AUSTRIA: Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer

CZECHY: Martin Cikl, Antonin Hajek, Lukas Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka

FINLANDIA: Janne Ahonen, Janne Happonen, Matti Hautamaeki, Kalle Keituri, Harri Olli

FRANCJA: Emmanuel Chedal, Vincent Descombes Sevoie, David Lazzaroni, Alexandre Mabboux

JAPONIA: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Takanobu Okabe, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto

KANADA: Mackenzie Boyd-Clowes, Eric Mitchell, Trevor Morrice, Stefan Read

KAZACHSTAN: Nikolay Karpenko, Alex Korolev

KOREA: Heung-Chul Choi, Yong-Jik Choi, Hyun-Ki Kim

NIEMCY: Pascal Bodmer, Michael Neumayer, Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Andreas Wank

NORWEGIA: Anders Bardal, Johan Remen Evensen, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Bjoen Einar Romoeren

POLSKA: Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch

ROSJA: Dymitry Ipatov, Pavel Karelin, Denis Kornilov, Ilja Rosliakov

SŁOWACJA: Tomas Zmoray

SŁOWENIA: Jernej Damjan, Robert Kranjec, Mitja Meznar, Primoz Pikl, Peter Prevc

SZWAJCARIA: Simon Amman, Andreas Kuettel

UKRAINA: Volodymyr Boshchuk, Oleksandr Lazarovych, Vitalij Shumbarets

USA: Nicholas Alexander, Peter Frenette, Anders Johnson

WŁOCHY: Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega, Andrea Morassi


A to wyniki walki o medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006 roku:

Konkurs indywidualny HS 106: 1. Lars Bystoel (Norwegia), 2. Matti Hautamaeki (Finlandia), 3. Roar Ljoekelsoey (Norwegia), … 7.Adam Małysz

Konkurs indywidualny HS 140: 1. Thomas Morgenstern (Austria), 2. Andreas Kofler (Austria) 3. Lars Bystoel (Norwegia), … 14. Adam Małysz

Konkurs drużynowy HS 140: 1. Austria, 2. Finlandia, 3.Norwegia, … 5. Polska

PROGRAM ZAWODÓW:
10 lutego, środa
21:30 - Oficjalny trening

11 lutego, czwartek
21:30 - Oficjalny trening

12 lutego, piątek
18:00 - seria próbna
19:00 - kwalifikacje

13 lutego, sobota
17:30 - seria próbna
18:45 - pierwsza seria konkursowa (indywidulany, K-95)

16 lutego, wtorek
18:00 - oficjalny trening

17 lutego, środa
18:00 - oficjalny trening

18 lutego, czwartek
21:30 - oficjalny trening

19 lutego, piątek
17:30 - seria próbna
19:00 - kwalifikacje

20 lutego, sobota
19:00 - seria próbna
20:30 - pierwsza seria konkursowa (indywidualny, K-120)

21 lutego, niedziela
21:30 - oficjalny trening

22 lutego, poniedziałek
17:30 - seria próbna
19:00 - pierwsza seria konkursowa (drużynowy, K-120)

* wszystkie godziny podane według polskiego czasu



Alicja Bochenek, Źródło: www.vancouver2010.com
oglądalność: (20319) ilość komentarzy: (217)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 14:45
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl