Środa, 10 lutego 2010, 23:07

IO w Vancouver: Ammann w formie, dobre skoki Huli i Małysza (pełne wyniki)

Stefan Hula
Stefan Hula
fot. Natalia Konarzewska

Pierwsze oficjalne treningi na skoczni normalnej (K-95) w Whistler dobiegły końca. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Simon Ammann, świetnie skakał także Thomas Morgenstern, a z Polaków na wysokim poziomie skakali Adam Małysz i Stefan Hula.

I trening
Pierwszą serię treningową wygrał Stefan Hula, 24-latek uzyskał aż 108 metrów, ale należy zaznaczyć, że startował z wyższego rozbiegu niż czołówka. Drugi rezultat należał do Andersa Bardala (105,5 metra). Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Simona Ammanna, Szwajcar z krótszego najazdu zdołał poszybować na 104,5 metra. Dobre rezultaty mieli także Peter Prevc, Krzysztof Miętus, Martin Schmitt, Anders Jacobsen i Thomas Morgenstern - wszyscy lądowali na 103. metrze, ale skakali z roziegów o różnej długości.

Adam Małysz był 10. po skoku na 102,5 metra, był to trzeci wynik (po Ammannie i Morgensternie) z 18. belki. Nieco słabiej wypadli pozostali Polacy, Kamil Stoch skoczył 99,5 metra i był 30., a Łukasz Rutkowski osiągnął 98 metrów (36. miejsce).

II trening
Drgui trening należał do Janne Happonena i Andersa Jacobsena, Fin i Norweg skoczyli po 107 metrów. Kolejne wyniki zanotowali Simon Ammann (105,5m) raz Matti Hautamaeki i Thomas Morgenstern (po 105m). Siódmy po skoku na 104,5 metra był Anders Bardal, a ósmą lokatę zajęli ex aequo Harri Olli, Janne Ahonen i Adam Małysz, wszyscy lądowali na 104. metrze.

Wysoko w klasyfikacji znalazł się Stefan Hula, który po locie na 102,5 metra był 14. Łukasz Rutkowski tym razem zajął 22. miejsce (101 metrów), a Krzysztof Miętus (99,5m) oraz Kamil Stoch (98,5m) odpowiednio 39. i 43. miiejsce.

III trening
Trzeci trening wygrali ex aequo Simon Ammann i Thomas Morgenstern, obydwaj osiągnęli 106,5 metra. Po 104 metry skoczyli Martin Schmitt i Janne Happonen. Piątą pozycję zajął skaczący z wyższej belki niż czołówka, Stefan Hula, Polak zanotował 102,5 metra, czyli tyle samo co Peter Prevc, Kalle Keituri, Tom Hilde i Gregor Schlierenzauer. Adam Małysz został sklasyfikowany na 15. miejscu za skok na odległość 101 metrów.

Tym razem dobrze wypadł Kamil Stoch, czwarty zawodnik MŚ w Libercu lądował tylko pół metra przed linią wyznaczająca setny metr. Na 37. pozycji trening zakończyli Łukasz Rutkowski i Krzysztof Miętus (po 97,5 metra).

Wyniki I treningu w Vancouver, 10.02.2010
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Belka
1 23 HULA Stefan POL 108.0 25
2 36 BARDAL Anders NOR 105.5 22
3 69 AMMANN Simon SUI 104.5 18
4 25 HAPPONEN Janne FIN 104.0 22
5 31 PREVC Peter SLO 103.0 22
5 37 MIETUS Krzysztof POL 103.0 22
5 45 SCHMITT Martin GER 103.0 20
5 61 JACOBSEN Anders NOR 103.0 20
5 67 MORGENSTERN Thomas AUT 103.0 18
10 34 TAKEUCHI Taku JPN 102.5 22
10 64 MALYSZ Adam POL 102.5 18
12 2 JOHNSON Anders USA 102.0 28
12 46 HILDE Tom NOR 102.0 20
12 50 NEUMAYER Michael GER 102.0 20
15 3 READ Stefan CAN 101.5 28
15 19 KARPENKO Nikolay KAZ 101.5 25
15 29 PIKL Primoz SLO 101.5 22
15 58 UHRMANN Michael GER 101.5 20
15 63 AHONEN Janne FIN 101.5 18
20 26 KOUDELKA Roman CZE 101.0 22
20 57 BODMER Pascal GER 101.0 20
20 68 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 101.0 18
23 27 CIKL Martin CZE 100.5 22
23 28 KORNILOV Denis RUS 100.5 22
23 41 HAUTAMAEKI Matti FIN 100.5 20
26 21 IPATOV Dimitry RUS 100.0 25
26 22 SHUMBARETS Vitaliy UKR 100.0 25
26 51 WANK Andreas GER 100.0 20
26 60 ROMOEREN Bjoern Einar NOR 100.0 20
30 42 KUETTEL Andreas SUI 99.5 20
30 47 STOCH Kamil POL 99.5 20
32 15 KOROLEV Alexey KAZ 99.0 25
32 33 MEZNAR Mitja SLO 99.0 22
32 38 KEITURI Kalle FIN 99.0 20
32 59 KRANJEC Robert SLO 99.0 20
36 39 RUTKOWSKI Lukasz POL 98.0 20
36 56 ITO Daiki JPN 98.0 20
36 66 KOFLER Andreas AUT 98.0 18
39 30 KARELIN Pavel RUS 97.5 22
39 35 HLAVA Lukas CZE 97.5 22
39 54 OLLI Harri FIN 97.5 20
42 1 MITCHELL Eric CAN 97.0 28
42 4 ZMORAY Tomas SVK 97.0 28
42 14 CHOI Heung-Chul KOR 97.0 25
42 40 COLLOREDO Sebastian ITA 97.0 20
42 62 KOCH Martin AUT 97.0 20
42 65 LOITZL Wolfgang AUT 97.0 18
48 13 ALEXANDER Nicholas USA 96.5 25
49 43 DAMJAN Jernej SLO 96.0 20
49 44 TOCHIMOTO Shohei JPN 96.0 20
49 53 CHEDAL Emmanuel FRA 96.0 20
52 52 KASAI Noriaki JPN 95.5 20
52 55 EVENSEN Johan Remen NOR 95.5 20
54 18 KIM Hyun-Ki KOR 95.0 25
54 48 HAJEK Antonin CZE 95.0 20
56 16 DELLASEGA Roberto ITA 94.5 25
56 20 ROSLIAKOV Ilja RUS 94.5 25
56 32 MORASSI Andrea ITA 94.5 22
59 17 OKABE Takanobu JPN 94.0 25
59 24 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 94.0 22
61 8 LAZZARONI David FRA 93.5 25
62 12 LAZAROVYCH Oleksandr UKR 92.0 25
63 5 BOSHCHUK Volodymyr UKR 91.5 25
63 7 FRENETTE Peter USA 91.5 25
65 9 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 87.0 25
66 6 MORRICE Trevor CAN 84.0 25
67 10 CHOI Yong-Jik KOR 83.5 25
68 11 MABBOUX Alexandre FRA 80.5 25
DNS 49 JANDA Jakub CZE DNS DNS
Wyniki II treningu w Vancouver, 10.02.2010
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Belka
1 25 HAPPONEN Janne FIN 107.0 22
1 61 JACOBSEN Anders NOR 107.0 19
3 31 PREVC Peter SLO 105.5 19
3 69 AMMANN Simon SUI 105.5 17
5 41 HAUTAMAEKI Matti FIN 105.0 19
5 67 MORGENSTERN Thomas AUT 105.0 17
7 36 BARDAL Anders NOR 104.5 19
8 54 OLLI Harri FIN 104.0 19
8 63 AHONEN Janne FIN 104.0 17
8 64 MALYSZ Adam POL 104.0 17
11 46 HILDE Tom NOR 103.5 19
11 59 KRANJEC Robert SLO 103.5 19
11 68 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 103.5 17
14 19 KARPENKO Nikolay KAZ 102.5 22
14 22 SHUMBARETS Vitaliy UKR 102.5 22
14 23 HULA Stefan POL 102.5 22
14 38 KEITURI Kalle FIN 102.5 19
18 26 KOUDELKA Roman CZE 102.0 22
18 29 PIKL Primoz SLO 102.0 19
18 30 KARELIN Pavel RUS 102.0 19
21 45 SCHMITT Martin GER 101.5 19
22 28 KORNILOV Denis RUS 101.0 19
22 39 RUTKOWSKI Lukasz POL 101.0 19
22 42 KUETTEL Andreas SUI 101.0 19
22 52 KASAI Noriaki JPN 101.0 19
22 55 EVENSEN Johan Remen NOR 101.0 19
27 8 LAZZARONI David FRA 100.5 22
27 24 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 100.5 22
27 34 TAKEUCHI Taku JPN 100.5 19
27 53 CHEDAL Emmanuel FRA 100.5 19
27 60 ROMOEREN Bjoern Einar NOR 100.5 19
32 18 KIM Hyun-Ki KOR 100.0 22
32 43 DAMJAN Jernej SLO 100.0 19
32 50 NEUMAYER Michael GER 100.0 19
32 51 WANK Andreas GER 100.0 19
32 57 BODMER Pascal GER 100.0 19
32 62 KOCH Martin AUT 100.0 19
32 65 LOITZL Wolfgang AUT 100.0 17
39 5 BOSHCHUK Volodymyr UKR 99.5 22
39 13 ALEXANDER Nicholas USA 99.5 22
39 37 MIETUS Krzysztof POL 99.5 19
42 66 KOFLER Andreas AUT 99.0 17
43 20 ROSLIAKOV Ilja RUS 98.5 22
43 47 STOCH Kamil POL 98.5 19
43 56 ITO Daiki JPN 98.5 19
46 35 HLAVA Lukas CZE 98.0 19
47 2 JOHNSON Anders USA 97.5 22
47 15 KOROLEV Alexey KAZ 97.5 22
47 17 OKABE Takanobu JPN 97.5 22
47 32 MORASSI Andrea ITA 97.5 19
47 48 HAJEK Antonin CZE 97.5 19
52 4 ZMORAY Tomas SVK 97.0 22
52 12 LAZAROVYCH Oleksandr UKR 97.0 22
54 21 IPATOV Dimitry RUS 96.5 22
54 33 MEZNAR Mitja SLO 96.5 19
54 40 COLLOREDO Sebastian ITA 96.5 19
57 27 CIKL Martin CZE 96.0 19
57 44 TOCHIMOTO Shohei JPN 96.0 19
59 1 MITCHELL Eric CAN 95.5 22
60 14 CHOI Heung-Chul KOR 94.5 22
60 58 UHRMANN Michael GER 94.5 19
62 10 CHOI Yong-Jik KOR 94.0 22
63 3 READ Stefan CAN 93.0 22
63 16 DELLASEGA Roberto ITA 93.0 22
65 7 FRENETTE Peter USA 91.5 22
65 11 MABBOUX Alexandre FRA 91.5 22
67 9 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 90.5 22
68 6 MORRICE Trevor CAN 87.5 22
DNS 49 JANDA Jakub CZE DNS DNS
Wyniki III treningu w Vancouver, 10.02.2010
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Belka
1 67 MORGENSTERN Thomas AUT 106.5 18
1 69 AMMANN Simon SUI 106.5 18
3 25 HAPPONEN Janne FIN 104.0 20
3 45 SCHMITT Martin GER 104.0 18
5 23 HULA Stefan POL 102.5 20
5 31 PREVC Peter SLO 102.5 18
5 38 KEITURI Kalle FIN 102.5 18
5 46 HILDE Tom NOR 102.5 18
5 68 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 102.5 18
10 36 BARDAL Anders NOR 102.0 18
10 50 NEUMAYER Michael GER 102.0 18
10 59 KRANJEC Robert SLO 102.0 18
10 61 JACOBSEN Anders NOR 102.0 18
10 63 AHONEN Janne FIN 102.0 18
15 56 ITO Daiki JPN 101.0 18
15 64 MALYSZ Adam POL 101.0 18
17 28 KORNILOV Denis RUS 100.5 20
17 34 TAKEUCHI Taku JPN 100.5 18
19 54 OLLI Harri FIN 100.0 18
19 66 KOFLER Andreas AUT 100.0 18
21 26 KOUDELKA Roman CZE 99.5 20
21 29 PIKL Primoz SLO 99.5 20
21 43 DAMJAN Jernej SLO 99.5 18
21 47 STOCH Kamil POL 99.5 18
25 42 KUETTEL Andreas SUI 99.0 18
25 51 WANK Andreas GER 99.0 18
25 55 EVENSEN Johan Remen NOR 99.0 18
25 65 LOITZL Wolfgang AUT 99.0 18
29 8 LAZZARONI David FRA 98.5 20
29 24 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 98.5 20
29 41 HAUTAMAEKI Matti FIN 98.5 18
29 48 HAJEK Antonin CZE 98.5 18
29 52 KASAI Noriaki JPN 98.5 18
34 27 CIKL Martin CZE 98.0 20
34 30 KARELIN Pavel RUS 98.0 20
34 57 BODMER Pascal GER 98.0 18
37 37 MIETUS Krzysztof POL 97.5 18
37 39 RUTKOWSKI Lukasz POL 97.5 18
37 53 CHEDAL Emmanuel FRA 97.5 18
40 33 MEZNAR Mitja SLO 97.0 18
41 15 KOROLEV Alexey KAZ 96.5 20
41 18 KIM Hyun-Ki KOR 96.5 20
43 2 JOHNSON Anders USA 96.0 20
43 4 ZMORAY Tomas SVK 96.0 20
43 22 SHUMBARETS Vitaliy UKR 96.0 20
43 35 HLAVA Lukas CZE 96.0 18
43 58 UHRMANN Michael GER 96.0 18
43 60 ROMOEREN Bjoern Einar NOR 96.0 18
49 5 BOSHCHUK Volodymyr UKR 95.5 20
49 32 MORASSI Andrea ITA 95.5 18
49 62 KOCH Martin AUT 95.5 18
52 40 COLLOREDO Sebastian ITA 95.0 18
52 44 TOCHIMOTO Shohei JPN 95.0 18
54 17 OKABE Takanobu JPN 94.5 20
55 21 IPATOV Dimitry RUS 94.0 20
56 13 ALEXANDER Nicholas USA 93.0 20
57 14 CHOI Heung-Chul KOR 91.0 20
57 16 DELLASEGA Roberto ITA 91.0 20
59 20 ROSLIAKOV Ilja RUS 90.5 20
60 12 LAZAROVYCH Oleksandr UKR 87.0 20
61 11 MABBOUX Alexandre FRA 86.0 20
DNS 1 MITCHELL Eric CAN DNS DNS
DNS 3 READ Stefan CAN DNS DNS
DNS 6 MORRICE Trevor CAN DNS DNS
DNS 7 FRENETTE Peter USA DNS DNS
DNS 9 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN DNS DNS
DNS 10 CHOI Yong-Jik KOR DNS DNS
DNS 19 KARPENKO Nikolay KAZ DNS DNS
DNS 49 JANDA Jakub CZE DNS DNS


Paweł Guzik, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (62691) ilość komentarzy: (543)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
17.11.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 14:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska1443
2.FREITAG RichardNiemcy1070
3.TANDE Daniel AndreNorwegia985
4.KRAFT StefanAustria881
5.JOHANSSON RobertNorwegia840
9.KUBACKI DawidPolska633
13.HULA StefanPolska431
16.ŻYŁA PiotrPolska403
21.KOT MaciejPolska261
36.WOLNY JakubPolska73
73.PILCH TomaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kto wygra inauguracyjny konkurs drużynowego PŚ w Wiśle?
Norwegia
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Polska
    99,99%
  2. Norwegia
    99,99%
  3. Niemcy
    99,99%
  4. Nie mam zdania
    99,99%
  5. Japonia
    99,99%
  6. Austria
    99,99%
  7. Słowenia
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl