Olimpijski konkurs firmy Viessmann - VI etap już trwa!

• 2010-02-16 16:50

Ciesząc się ze srebrnego medalu Adama Małysza w Vancouver, przechodzimy do kolejnego, szóstego już, etapu Olimpijskiego konnkursu firmy Viessmann.

Również piąty etap cieszył sie dużą popularnością wśród czytelników Skijumping.pl, co niezmiernie nas cieszy, podobnie jak ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi. Laureatem tego etapu został użytkownik: fortitudo.

Serdecznie grautulujemy wiedzy oraz szczęścia zwycięzcy!

Konkurs wkracza w końcową fazę, więc gorąco zachęcamy do rywalizacji, przypominając, że na zwycięzców czekają wysokiej klasy narty carvingowe ufundowane przez firme Viessmann.

Na nowe pytania można odpowiadać już od teraz, klikając tutaj »

Odpowiedzi do V etapu:

1. W dniu kiedy Gregor Schlierenzauer po raz pierwszy zdobył punkty Pucharu Świata, Adam Małysz odnosił kolejne zwycięstwo w zawodach. Które to było dla wiślanina zwycięstwo pucharowe w karierze?
B. 29

2. Gregor Schlierenzauer jest bezsprzecznie skoczkiem, który może pobić wszelkie rekordy, Austriak mimo młodego wieku ma na swoim koncie już 32 zwycięstwa w PŚ. Ile razy Austriak kończył zawody Pucharu Świata bez punktów?
D. trzy razy

3. Mika Kojonkoski (46 lat), niegdyś zawodnik, dziś jeden z najbardziej cenionych trenerów w skokach narciarskich. W jakim kraju Fin rozpoczynał swoją przygodę jako trener kadry narodowej?
C. w Austrii

4. W Klingenthal, Adam Małysz po raz 79. stanął na podium konkursu PŚ, Polak przegrał z Simonem Ammanem o 6,7 punktu. Jaką najmniejszą stratę do zwycięzcy miał Adam Małysz w zawodach, w których również stawał na podium?