Olimpijski konkurs firmy Viessmann: ostatni etap już trwa!

• 2010-02-24 02:49

Olimpijskie emocje związane z konkursami skoków narciarskich zaczynają już opadać, ale przed nami ostateczne rozstrzygnięcia Olimpijskiego konkursu firmy Viessmann współorganizowanego przez Skijumping.pl. Dziś rozpoczyna się siódmy, ostatni etap zabawy!

Zakończony w ten weekend, przedostatni etap konkursu należał do najtrudniejszych, pytania sprawiły wielu uczestnikom problem, o czym świadczy stosunkowo niewielka ilość poprawnych odpowiedzi. Dlatego z tym większą przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą VI etapu został użytkownik: maciekwms

Serdecznie gratulujemy!

Tymczasem konkurs trwa dalej, jeszcze tylko jeden etap dzieli nas od ostatecznym rozstrzygnięć. Przypominamy, że dla trzech najlepszych uczestników czekają narty carvingowe ufundowane przez firmę Viessmann.

Aby udzielić odpowiedzi na finałowe pytania, wystarczy kliknąć tutaj »

Odpowiedzi do VI etapu:
1. Birger Ruud jest najstarszym w historii indywidualnym medalistą Zimowych Igrzysk Olimpijskich w skokach narciarskich, Norweg zdobył srebro w wieku 36 lat. Które miejsce w tej klasyfikacji zajmuje 32-letni Adam Małysz, który w Vancouver został Wicemistrzem Olimpijskim?
B. 3

2. Ile medali w skokach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zdobyli Niemcy, indywidualnie oraz drużynowo?
B. 15

3. Janne Ahonen wciąż pozostaje bez indywidualnego medalu na ZIO, Fin trzykrotnie zajmował podczas olimpijskich konkursów czwarte miejsce na skoczni normalnej. Jaką najmniejszą stratę miał do medalisty olimpijskiego Janne Ahonen podczas tych konkursów?
A. 1 punkt

4. Simon Ammann jest drugim w kolejności najstarszym Mistrzem Olimpijskim w skokach narciarskich. Jak nazywał się najstarszy złoty medalista?
D. Jens Weissflog

5. Reprezentanci którego kraju zdobyli najwięcej medali w skokach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich?
D. Norwegii

6. Od których Igrzysk Olimpijskich, zdobywca złotego medalu w skokach narciarskich NIE zostaje automatycznie także Mistrzem Świata w skokach?