Na żywo:
[X] Zamknij
Środa, 17 marca 2010, 23:48

MŚwL w Planicy: Już jutro rano oficjalnie treningi (lista startowa)

Skocznia w Planicy
Skocznia w Planicy
fot. Tadeusz Mieczyński

Przed nami ostatni akcent tej zimy związany ze skokami narciarskimi. Już jutro w słoweńskiej Planicy przeprowadzone zostaną treningi oraz kwalifikacje do Mistrzostw Świata w lotach.

Do oficjalnych treningów przystąpi 70 skoczków, w tym sześciu Polaków: Rafał Śliż, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i Adam Małysz.

Choć od zakończenia Pucharu Świata minął niespełna tydzień, to formę poszczególnych zawodników na największej skoczni mamuciej świata zweryfikują dopiero treningi. Aktualnie grono faworytów do medali jest bardzo szerokie, główne role odegrać mogą: Adam Małysz, Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer, Robert Kranjec, Martin Koch, Harri Olli, Thomas Morgenstern, Anders Jacobsen, Bjoern Einar Romoeren, ale nie jest to lista zamknięta.

Na godzinę 9:00 zaplanowano rozegranie dwóch serii treningowych, a bezpośrednio po nich rozpoczną się kwalifikacje, do których każdy kraj będzie mógł wystawić maksymalnie czterech zawodników, a Austria pięciu, ponieważ ma aktualnego Mistrza Świata w lotach - Gregora Schlierenzauera.

Transmisję "na żywo" z kwalifikacji przeprowadzi TVP1 i TVP Sport, początek relacji o 10:50.

Wyniki możecie śledzić na żywo w naszej relacji live, klikając tutaj » W tym samym okienku prowadzimy naszą relację "Prosto z".

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do wspólnego komentowania skoków na naszym czacie ». Jednocześnie prosimy, by nie robić tego w komentarzach. Użytkowników prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

PROGRAM ZAWODÓW:
18.3.2010, czwartek
9:00 oficjalny trening
11:00 kwalifikacje

19.3.2010, piątek
14:15 seria próbna
15:15 pierwsza seria konkursowa
16:15 druga seria konkursowa

20.3.2010, sobota
9:00 seria próbna
10:15 trzecia seria konkursowa
czwarta seria konkursowa

21.3.2010, niedziela
9:00 seria próbna
10:15 pierwsza seria konkursowa

Lista startowa MŚ w Lotach w Planicy
NrZawodnikKraj
1 ULMER Christian GER
2 CHERVYAKOV Georgiy RUS
3 BALKAASEN Fredrik SWE
4 ZOGRAFSKI Vladimir BUL
5 LAMB Chris USA
6 ZMORAY Tomas SVK
7 ALEXANDER Nicholas USA
8 GRIMHOLM Isak SWE
9 KOZISEK Cestmir CZE
10 PAVLOV Bogomil BUL
11 SLIZ Rafal POL
12 FAIRALL Nicholas USA
13 OSHEPKOV Stanislav RUS
14 DELLASEGA Diego ITA
15 CHOI Heung-Chul KOR
16 TROFIMOV Roman-Sergeevich RUS
17 KARAULOV Ivan KAZ
18 GLASDER Michael USA
19 FREITAG Richard GER
20 KOROLEV Alexey KAZ
21 DELLASEGA Roberto ITA
22 KIM Hyun-Ki KOR
23 KARPENKO Nikolay KAZ
24 ROSLIAKOV Ilja RUS
25 HRGOTA Robert SLO
26 TEPES Jurij SLO
27 HULA Stefan POL
28 BACHLEDA Marcin POL
29 PIKL Primoz SLO
30 MUOTKA Olli FIN
31 MATURA Jan CZE
32 SEDLAK Borek CZE
33 TAKEUCHI Taku JPN
34 HAPPONEN Janne FIN
35 HLAVA Lukas CZE
36 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA
37 MORASSI Andrea ITA
38 MEZNAR Mitja SLO
39 FREUND Severin GER
40 RUTKOWSKI Lukasz POL
41 COLLOREDO Sebastian ITA
42 BARDAL Anders NOR
43 KEITURI Kalle FIN
44 TOCHIMOTO Shohei JPN
45 DAMJAN Jernej SLO
46 LJOEKELSOEY Roar NOR
47 SCHMITT Martin GER
48 HAUTAMAEKI Matti FIN
49 HILDE Tom NOR
50 STOCH Kamil POL
51 HAJEK Antonin CZE
52 NEUMAYER Michael GER
53 EVENSEN Johan Remen NOR
54 KASAI Noriaki JPN
55 ITO Daiki JPN
56 CHEDAL Emmanuel FRA
57 OLLI Harri FIN
58 ZAUNER David AUT
59 UHRMANN Michael GER
60 AHONEN Janne FIN
61 KRANJEC Robert SLO
62 ROMOEREN Bjoern Einar NOR
63 KOCH Martin AUT
64 JACOBSEN Anders NOR
65 LOITZL Wolfgang AUT
66 MALYSZ Adam POL
67 KOFLER Andreas AUT
68 MORGENSTERN Thomas AUT
69 SCHLIERENZAUER Gregor AUT
70 AMMANN Simon SUI


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (21190) ilość komentarzy: (157)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
20.01.2019
godz. 16:00
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:45
Niedziela, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria418
2.SEIDL FabianNiemcy386
3.NIETZEL JustinNiemcy339
4.RUPITSCH MarkusAustria264
5.LIENHER MaximilianAustria253
18.JUROSZEK KacperPolska141
54.KANTYKA PrzemysławPolska54
66.GRUSZKA MateuszPolska40
66.NIŻNIK AdamPolska40
69.BIEGUN KrzysztofPolska39
77.SKUPIEŃ DamianPolska34
87.STOSEL KacperPolska29
91.PILCH TomaszPolska25
132.JOJKO SzymonPolska5
141.CZYŻ BartoszPolska2
142.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Stefan Kraft
    99,99%
  5. Inny skoczek
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl