FIS Cup w Villach: Lukas Mueller wygrywa

• 2010-07-17 21:12

W sobotę na skoczni HS 98 w Villach odbył się pierwszy konkurs FIS Cup tego lata. Zawody zdominowali Austriacy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Triumfował Lukas Mueller (98,5 i 93m) przed Markusem Eggenhoferem (93,5 i 96,5m) oraz Thomasem Diethartem (95,5 i 94m).

Tuż za podium uplasował się Mackenzie Boyd-Clowes z Kanady (96,5 i 90,5m), a piątą lokatę zajął Stefan Thurnbichler (94,5 i 91,5m).

Czołową szóstkę zamknął Tomas Zmoray ze Słowacji (94 i 91,5m).

W konkursie nie wzięli udziału Polacy. Ciekawostką jest start 41-letniego Igora Sviridova z Kazachstanu, który zajął dziś jednak ostatnie miejsce.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup już jutro, na tym samym obiekcie.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego FIS Cup »

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5439) komentarze: (19)

• jozek_sibek profesor
    Kolejne 'olane" zawody przez nasz związek narciarki.

W poprzednim sezonie było tak samo

Na 11 rozegranych konkursów FIS Cup latem - opuściliśmy - 6.
    Na 15 rozegranych konkursów FIS Cup zimą -- opuściliśmy - 8.

Wynika z tego,że "zima" nie może być gorsza od "lata"?

Rozumiem rezygnację z dalekiej podróży,ale kiedy konkursy rozgrywanę są pod nosem - jak do tej pory startujemy w mniej niż 50% rozgrywanych konkursach!

@ Maciek5052

Spokojnie. PZN nie wysyła naszych zawodników nie tylko na konkursy Skandynawskie ale nawet do zamorskich krajów (jak kiedyś napisałem) do Niemiec!
    Wyjazdy na konkursy FIS Cup do Japonii dla Polaków to rarytas.

Konkursy zawodów III ligi (FIS Cup) rozpoczęły się w sezonie 2005/2006 z myślą startów młodych zawodników,którzy nie mają szans startów w PK.
    Konkursy mają charakter regionalny (startuje 20 zawodników gospodarzy i przeważnie zawodnicy najbliższych sąsiadów).
    Wyjątkiem do tej pory byli Austriacy - czesto wysyłając zawodników na 3 konkursy FIS Cup do Japoni.
    W tym sezonie ambitny plan "opanowania" tych konkursów zrobili Niemcy (Austriakom przeszło) - aktualnie zajmujacy 7 pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej!
    W pierwsze 36 zawodników klasyfikacj generalnej jest aż 8 zawodników Niemiec,którzy w tym sezonie mają przynajmniej 10 startów w tych zawodach - z wszystkich pozostałych krajów ............ani jednego!

Pamietam jak w I edycji tych zawodów na konkursy FIS Cup do Japoni pojechali młodzi Austriacy - M.Innauer i świeżo upieczony MŚ juniorów ............G.Schlierenzauer.
    Tak śię złożyło,że liderem FIS Cup przed konkursami w Japoni był nasz "stary" 30 letni zawodnik W.Skupień - 310 pkt (1, 1, 4, 3)w 4 startach!
    Wspomniany M.Innauer nieodpuscił i w konkursach Japońskich wyprzedził Wojtka w klasyfikacji generalnej.

Zao 1.03.2006 ------ 1.M.Innauer.2.G.Schlierenzauer
    Zao 2.03.2006 ------ 1.M.Innauer,6.G.Schlierenzauer
    Sapporo 4.03.2006 - 1.G.Schlierenzauer,9.M.Innauer

Ten ostatni konkurs to parodia - Japończycy limit 20 zawodników jako gospodarz wykorzystali w 2 pierwszych konkursach w Zao i w Sapporo mieli prawo wystawić tylko 10.

Konkurs liczący 16 zawodników - czy to normalne? Parodia.
    Dzień pużniej na zakończenie cyklu FIS Cup inni zawodnicy startowali w Zakopanem - 18 Polaków w punktowanej 30!
    W.Skupień zajmując 6 miejsce (przegrał z D.Kowalem i T.Tajnerem) umocnił tylko swoją 2 pozycję) nie mając szans na wygraną w generalce.
    Konkurs w Zakopanem wygrał R.Koudelka - 6 w generalce ( tak podaje nasz portal).

15.THURNBICHLER Thomas - Austria --- 43

Polska kadra młodzieżowa zamiast sprawdzić się na tle wymienionych zawodników została zmuszona do startu o czapkę gruszek w dumnie brzmiącym"Wielkim Pucharze Crunchips".

PZN

Ciekawe czy w następnym roku zamiast "Wielkiego" przecztam OGROMY lub GIGANTYCZNY "Puchar Crunchips" ,który przyćmi obsadą nie tylko FIS Cup ale i PK?

FIS Cup

Pierwsze międzynarodowe zawody dla sprawdzenia kadry młodzieżowej i brak PIENIĄŻKÓW?

Panie Prezesie A.TAJNER proszę zabrać głos w tej sprawie.

@ f@n

Pan A.Celej uznał,że od FIS Cup ważniejsze są zawody "Wielki Puchar Crunchips".
    Śmiechu warte!

• andbal profesor
    Turcy

Yuksel miał wcześniej punkty FC bo startował w LPK w Słowenii (we wszystkich trzech).
    Karta też miał wcześniej zdobyte punkty FC bo przecież startował w zawodach LPK w Velenje.

• and stały bywalec
    @mapiarzyk

Zamernik zdobył już wcześniej punkty w zawodach FC w dniu 17.02.2008 roku w Szczyrku. Tyle tylko że w PK mógł wystąpić do końca ówczesnego sezonu oraz w sezonie 2008/09. Cały sezon 2009/10 nie mógł. Teraz może 2010/11 oraz nastepnym 2011/12 o chyba że zdobędzie punty PK.

Letni Fis Cup

Przecież nie dokonano podziału zawodów FC na lato i zimę. Chyba, że przeoczyłem tą informację. Historycznie patrząc to taki podział nastąpi tak jak wcześniej podzielono PK. Zwłaszcza iż w lecie zaplanowane mamy 10 konkursów (no może nie w lecie lecz na igelicie) zaś w zimie tylko 14scie w tym 2 w Japonii gdzie trudno im zebrać 30stu zawodników pomimo iż sami wystawiają 20stu.