Wielki Puchar Crunchips: Ziobro deklasuje wśród juniorów A, Byrt i Podżorski zwycięzcami w kat. junior B i C

• 2010-07-18 18:07

W drugim dniu zawodów o Wielki Puchar Crunchips w Zakopanem, przyszło skoczkom rywalizować w deszczu. Arenami zmagań były obiekty K65 i K85.

Juniorzy C wystartowali na K65. W tej grupie zdecydowanie zwyciężył Łukasz Podżorski, który w pierwszej serii oddał najdłuższy skok konkursowy na K65 - 70,5 m. W finale lądował na 67,5 m, czym przypieczętował swój sukces. Podżorskiemu mógł zagrozić Anze Lanisek. Mógł, ale upadł po skoku na odległość 69,5 m w pierwszej serii, przez co finał rozpoczynał z miejsca 10. W drugiej próbie lądował na 69 m, bez problemów, dzięki czemu awansował w klasyfikacji i udało mu się zająć 3. miejsce. Podżorskiego i Laniska "pogodził" Krzysztof Leja, który dziś po dwóch równych skokach na odległość 65 m zajął drugie miejsce.

Rywalizacja najstarszych zawodników - juniorów B i A odbyła się na Średniej Krokwi. W grupie juniorów B prym wiódł Tomek Byrt, który prowadził po pierwszej serii dzięki uzyskanej odległości 87,5 m. W finale lądował metr dalej, co przypieczętowało jego zwycięstwo. W równie dobrym stylu drugie miejsce wywalczył Grzegorz Miętus. Zawodnik AZS Zakopane uzyskał 86,5 m i 87,5 m. Jednak te odległości, przy świetnej dyspozycji Byrta, zwycięstwa dać dziś nie mogły. Trzecie miejsce na podium zajął Klimek Murańka (84 m i 83,5 m).

Jan Ziobro nie miał dziś sobie równych w konkursie dla juniorów A. Odległości jakie uzyskał budzą uznanie - 89 m i 90 m. Nie obyło się jednak bez przygód - pechowy upadek po wylądowaniu sprawił, że zawodnik złamał nartę. Na szczęście miało to miejsce poza strefą punktowaną i nie wpłynęło na oceny sędziów, które były bardzo wysokie. Walkę z Ziobrą próbował nawiązać Andrzej Zapotoczny. Po skoku w pierwszej serii na odległość 86,5 m, w drugiej zaatakował i doleciał do 88,5 m. Skończyło się to jednak upadkiem i stratą sporej ilości punktów. W efekcie zawodnik AZS Zakopane sklasyfikowany został na szóstej pozycji. Wiceliderem konkursu został Kamil Skrobot, który dwukrotnie lądował na 84,5 m, a trzecie miejsce zajął Paweł Słowiok (81 m i 86 m).

Sponsor zawodów uhonorował również najlepszego trenera zawodów. Został nim Jan Szturc, szkoleniowiec Wisły Ustronianki.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Pełne wyniki w formacie PDF

18.07.2010 Podium junior B18.07.2010 Podium junior B
18.07.2010 Podium junior C18.07.2010 Podium junior C
18.07.2010 Najlepszy trener zawodów - Jan Szturc18.07.2010 Najlepszy trener zawodów - Jan Szturc

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7632) komentarze: (19)