Środa, 29 września 2010, 09:36

Pomóż skoczniom w Wiśle i wygraj plastron Małysza!

Adam Małysz z projektem skoczni w Wiśle Centrum
Adam Małysz z projektem skoczni w Wiśle Centrum
fot. Natalia Konarzewska

Adam Małysz już kilkakrotnie apelował o szybki remont skoczni w Wiśle-Centrum. Kompleks należący do KS Wisły Ustronianki jest w opłakanym stanie. Teraz skoczek włącza się do nowej inichatywy, która pomoże zebrać pieniądze na ten cel.

"Te skocznie są w tak fatalnym stanie, że chce mi się płakać, jak na nie patrzę. Remont jest pilnie potrzebny" uważa Adam Małysz. O kondycji obiektów, na których Adam oddawał swoje pierwsze skoki, pisaliśmy już wiele razy. Również o remoncie który zakłada właściwie budowę trzech zupełnie nowych obiektów.

W pozyskanie pieniędzy zaangażował się prócz klubu, PZN-u i Adama Małysza również burmistrz Wisły Andrzej Molin. "Na razie mamy ustną obietnicę pana marszałka Bogusław Śmigielskiego, że w przyszłorocznym budżecie sejmiku województwa śląskiego znajdzie się na ten cel milion złotych. Początkowo cały remont miał kosztować około miliona złotych. Wtedy zaplanowaliśmy, że koszty po około 1/3 mogłyby pokryć ministerstwo, województwo i gmina. Jednak teraz koszt wzrósł do około 3 milionów. Gminę nie stać na taki wydatek, ale myślę, że uda mi się przekonać Radę Gminy, by uchwaliła na ten cel 200, może 300 tysięcy" – powiedział burmistrz.

Ale oprócz środków z budżetu, klub postanowił zorganizować publiczną zbiórkę na ten cel. "Założyliśmy specjalne konto. Zachęcamy wszystkich kibiców, którzy zechcą wesprzeć klub finansowo w tym remoncie, by nam pomogli. Można wpłacać dowolne kwoty, choćby po kilka złotych. Te skocznie są niezbędne do szkolenia młodzieży a w tej chwili są już po prostu niebezpieczne. Na największej w tym roku nikt nie skakał, bo nie spełnia żadnych wymogów bezpieczeństwa" – powiedział prezes Wisły Ustronianki Janusz Tyszkowski.

Wiceprezes Donat Zniszczoł obiecał: "Wśród osób, które wespr.ą nas finansowo, choćby najdrobniejszą kwotą, zostaną rozlosowane nagrody: plastron z autografem Adama Małysza i darmowe bilety na konkursy skoków w Wiśle. Poza tym każda wpłata zostanie jakoś uhonorowana – jeszcze sie zastanawiamy, czy to będa jakieś cegiełki czy podziękowania w formie certyfikatu uczestnictwa w budowie skoczni" - powiedział Zniszczoł.

"Walczymy o te skocznie, bo to bardzo ważna rzecz. Mam nadzieję, że każdy prawdziwy kibic skoków narciarskich chętnie jakąś symboliczną kwotę tam wpłaci. To naprawdę nie muszą być duże pieniądze, każdy może to zrobić i nam pomóc. Wystarczyłoby, żeby 3% Polaków wpłaciło tam po 3 złote, to skocznie bez żadnych innych środków byśmy wybudowali! Tak działają największe fundacje w Polsce – powiedział Adam Małysz".

Klub planuje też inwestycję na swoim drugim obiekcie, w Łabajowie. Ma powstać tam nowa wieża najazdowa. "Cofamy progi o dwa metry, dzieki temu będzie nowocześniejszy profil - zgodny z nowymi wytycznymi FIS. Rozmiary obu skoczni zwiększą się również o około dwa metry. Następna rzecz to będzie przeciwstok, ale na to z powodów finansowych też musimy poczekać" - powiedział Donat Zniszczoł, wiceprezes odpowiedzialny za sekcję skoków narciarskich.

Łabajów to już ostatnia skocznia w Beskidach, której zeskok przecina droga. Wcześniej tak było w Biłej (zakmnięta), oraz na Skalitem i na Malince (przebudowane).

Marcin Hetnał

Jeśli chcesz wspomóc młodych skoczków z Wisły i przyczynić się do remontu skoczni a także wygrać plastron z autografem Adama Małysza, wpłać pieniądze na konto:
50105010961000009075832379 (ING Bank Śląski)
odbiorca:
Wiślańskie Towarzystwo Sportowe
z dopiskiem „Na remont skoczni w Wiśle-Centrum”


Marcin Hetnał, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (13543) ilość komentarzy: (11)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl