PK Pań w Falun: Seria zwycięstw Iraschko dalej trwa

• 2010-09-26 18:55

Daniela Iraschko wygrała po raz szósty z rzędu zawody Letniego Pucharu Kontnentalnego. Tym razem Austriaczka nie miała sobie równych na skoczni w Falun.

Dzięki zwycięstwu w Falun, Iraschko w klasyfikacji końcowej cyklu zajmuje pierwsze miejsce i w ostatnich zawodach sezonu letniego w czeskim Libercu wystartuje w żółtej koszulce liderki. Iraschko w Falun uzyskała 102 i 94m. Na drugim stopniu podium uplasowała się Jacqueline Seifridsberger z dwoma skokami na odległość 95,5m. Najniższy stopień podium zajęła reprezentantka USA - Lindsey Van, która lądowała na 91,5 i 92m.

Miejsce tuż za podium zajęła Jessica Jerome, która oddała skoki na odległość 86,5 i 91m.

Na uwagę zasługuje występ Rumunki Dany Vasilicy Haralambie, która podczas weekendu w Falun zdobyła swoje pierwsze punkty w klasyfikacji. Niestety w zawodach Polki nie startowały.

Ostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań odbędzie się 1. października w czeskim Libercu.