Wtorek, 12 października 2010, 20:05

Polki delegatami technicznymi FIS!

FIS
FIS
fot. FIS

Agnieszka Baczkowska i Renata Nadarkiewicz pomyślnie zdały egzamin i dołączyły do grona delegatów technnicznych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Delegat techniczny FIS to najważniejsza osoba na skoczni podczas zawodów. Ponosi ona odpowiedzialność za prawidłowy przebieg rywalizacji, zgodny z przepisami ICR (International Competition Rules). Warto zaznaczyć, że dotychczas w gronie fisowskich delegatów (dla dyscypliny skoki narciarskie) znajdowała się tylko jedna kobieta - Chika Yoshida z Japonii, koordynatorka Pucharu Kontynentalnego.

Praca delegata zaczyna się już przed zawodami. Ma on wiele obowiązków, między innymi: sprawdzenie warunków organizacyjnych zawodów, sprawdzenie skoczni, weryfikację programu zawodów i inne. Delegat techniczny wraz ze swoim asystentem oraz kierownikiem konkurencji wchodzi w skład jury konkursu. W trakcie trwania zawodów musi przebywać na wieży sędziowskiej i być w stałym kontakcie z wymienionymi osobami funkcyjnymi, aby móc szybko i sprawnie podejmować decyzje dotyczące przebiegu rywalizacji. Po zakończeniu zawodów jest zobowiązany do przesłania raportu z konkursu do FIS Nordic Office.

Zanim Agnieszka Baczkowska i Renata Nadarkiewicz dołączyły do grona delegatów technicznych FIS, pełniły tą funkcję na szczeblu krajowym. Agnieszka Baczkowska związana jest obecnie ze Śląsko-Beskidzkim Związkiem Narciarskim (wcześniej TZN), natomiast Renata Nadarkiewicz - z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim.

Obecnie w FIS jest sześciu delegatów technicznych z Polski (w skokach narciarskich). Poza Agnieszką i Renatą uprawnienia te posiadają: Piotr Fijas, Jan Kowal, Marek Siderek i Ryszard Guńka.
Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6342) ilość komentarzy: (15)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl