Hofer ocenia miniony sezon

  • 2011-04-21 22:10

Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Walter Hofer jest bardzo zadowolony z minionego sezonu zimowego. W wywiadzie dla FIS Newsflash określił go nawet mianem "jednego z najbardziej udanych".

- Szczerze mówiąc, to był jeden z najdłuższych, najbardziej stresujących, zapełnionych i napiętych kalendarzy w historii! - ocenia Hofer - Dlatego byliśmy bardzo zaskoczeni, że udało nam się przyciągnąć prawie wszystkich skoczków do wszystkich zawodów. Dlatego można powiedzieć, że był to również jeden z najbardziej udanych sezonów. Dzięki dobrym warunkom pogodowym na prawie każdej skoczni, odbył się każdy zaplanowany konkurs i musieliśmy zmienić tylko jedną lokację, mianowicie Harrachov w grudniu. Po raz kolejny zanotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowanie zarówno w Internecie jak i w telewizji.

Mówiąc o największych organizacyjnych sukcesach minionej zimy szef skoków nie zapomniał o Zakopanem:
- Do największych sukcesów można zaliczyć Turniej Czterech Skoczni, FIS Team Tour, zawody w lotach narciarskich, a także pojedyncze wydarzenia, takie jak Zakopane, Klingenthal czy Planica. Należy również wspomnieć o wspaniałych Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym 2011 w Oslo.

Walter Hofer wypowiedział się też na temat przyszłości Pucharu Świata w świetle ostatnich spotkań podkomitetu w Zurichu:
- Przy planowaniu kalendarza komitet ds. skoków narciarskich kieruje się mottem "jakość, nie ilość", co oznacza że próbujemy ograniczyć ilość lokacji w celu odciążenia napiętego terminarza. Jeśli chodzi o wyposażenie i umiejętności skoczków, planujemy znów obniżyć nieco efektywność aerodynamiczną, kładąc większy nacisk na zdolności zawodników. Jednak najciekawsza wiadomość, którą z przyjemnością ogłaszam, to że pierwszy kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich pań jest już zapełniony. Po części będziemy organizować wydarzenia pań wraz z panami, ale zaplanowaliśmy także ciekawą serię wydarzeń wyłącznie dla pań. Odkąd MKOL ogłosił włączenie skoków narciarskich pań do programu Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014, jeszcze bardziej wzrosło zainteresowanie.


Adrian Dworakowski, źródło: Berkutschi.com
oglądalność: (11631) komentarze: (66)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    @piotr

    1. Nie tak często? no cóż klasyfikacja generalna PS mówi co innego.
    2010/11 - 4 Austriaków w pierwszej 10-tce + 12 Fettner i 13 Loitzl
    2009/10 - 5 Austriakow w 10 (2,3,4,6,8 miejsca) + 13 Zauner

    Jak widać bajki piszesz.

    2. Kombinezony za wielkie? Mierzyłeś je czy co? A morze masz miarkę w oku?

    3. Straszne oszustwo nie ma co, na pewno niesamowita różnica zrobiło kto skakał pierwszy, a kto drugi , tym bardziej, ze żaden przepis złamany nie został. Tym bardziej, ze wygrał i tak PS z dużym za pasem plus MS.

    4. Wiele razy widziałem, jak Hoffer rozmawiał z inny trenerami wie znów piszesz bajki.

  • piotr186 profesor
    pavel

    Nie przesadzaj.. znowu nie tak często jest 5 Austriaków w 10. Ale gdzie by byli Austriacy jakby nie Hofer który zapewnia im bezkarność? Te wszystkie kombinezony zdecydowanie za wielkie.. gdyby nie Hofer to austriaccy byłby już dawno zdyskwalifikowani...

    Wspomaganie w konkursach to tez ciekawska sprawa - wystarczy sobie przypomnieć pierwszy Engelberg z ostatniego sezonu... Czy oszustwo Morgensterna w drugim Engelbergu (które nie wątpliwe nie przeszłoby bez wsparcia ze strony Hofera)

    I wreszcie czy uważasz za w porządku ze podczas konkursów Hofer siedzi sobie w gnieździe trenerskim i rozmawia z Pointnerem (i tylko z nim)? Przecież mógłby porozmawiać np. z trenerem Niemców, Szwajcarów, Bułgarów (Winterlich) czy Koreańczyków (Danneberg) czy nawet z Hannu Lepistoe - oni wszyscy także mówią po Niemiecku....

  • granda6 doświadczony
    Malinka ma ruszyć w 1 weekend majowy.

    Jak podaje pan Wąsowicz na ox wyciąg powinien ruszyć już na początku maja. Napewno pojadę zobaczyć. Naprawdę czekam na jakieś dobre wieści bo ostatnio ich bardzo mało.

  • anonim

    @Emil

    No widzisz ?
    Twoja średnia się podniosła, z 0.6 na 1,2 .......:)
    Czyli już jest różnica.
    Poszperaj, jeszcze bo tych zmian było jednak chyba więcej:)
    Przy okazji sprawdzę Sapporo, bo spadali tam jak muchy , skacząc po 100 m .....musze zobaczyć czy nie doszło do podwyższenia belki lub obniżenia w tych dwóch dniach ale to przy okazji dziś nie mam na to czasu :)

  • Emil profesor

    Pomyłka w ostatnim konkursie w Planicy były 3 zmiany ale dwie nie miały żadnego wpływu na przebieg konkursu bo jedna była przed a druga po skoku na bule Korniłowa.

  • Emil profesor

    @Emil Wizualnie to człowiek jak jest do czegoś uprzedzony (chociaż te zmiany mi się też nie podobają) ma skłonność do przesady :)
    Konkursy indywidualne:
    1. Kuusamo 1 zmiana belki (1 seria)
    2. Kuopio 1 zmiana belki (1 seria)
    3. Lillehammer 2 zmiany belki (1 seria)
    4. Lillehammer brak zmian
    5. Engelberg brak zmian
    6. Engelberg 2 zmiany belki (1 i 2 seria po raz)
    7. Engelberg brak zmian
    8. Obersdorf brak zmian
    9. Ga-Pa 1 zmiana
    10. Innsbruck brak zmian
    11. Bischofchofen 1 zmiana (2 seria)
    12. Harrachov 5 zmian (1 i 2 seria)
    13. Harrachov 4 zmiany (1 i 2 seria)
    14. Sapporo brak zmian
    15. Sapporo brak zmian
    16. Zakopane 2 zmiany (1 i 2 seria)
    17. Zakopane 2 zmiany (1 i 2 seria)
    18. Zakopane brak zmian
    19. Willingen brak zmian
    20. Klingenthal 1 zmiana ( 1 seria)
    21. Obersdorf brak zmian
    22. Vikersund 4 zmiany (1 i 2 seria)
    23. Vikersund 3 zmiany ( 1 i 2 seria)
    24. Oslo brak zmian
    25. Oslo brak zmian
    26. Lahti 1 zmiana ( 1 seria)
    27. Planica 1 zmiana (1 seria)
    28. Planica 1 zmiana
    Daje to średnią 1,2 zmiany belki na konkurs.

  • anonim

    @Emil

    Nie chce mi się sprawdzać teraz ale wizualnie pamiętam, że było zmian belek na samych zawodach w trakcie całego sezonu o wiele więcej niż piszesz.
    Jeżdzili w górę i w dół, na lotach w Vikersund, podczas jednej serii zmieniali kilka razy a zawody trwały dwa dni.

  • skladak998 stały bywalec
    zmiany belek

    zgadzam sie z Wami... te czeste zmiany tzw. skakanie z belka to ingerencja w wynik konkursu.
    system ten powstal po to by belke zmieniac najczesciej gdy zmienia sie warunki na tyle ze trzeba by powtarzac na nowo cala serie, a tu masz... jeden skoczy daleko i juz belka w dol i doskonale wiedza ze np Schlierenzauer jak jest w formie to odpali skok nawet z krotszego najazdu i dostanie + iles pkt za belke a czasami nawet i wiatr...

  • Emil profesor

    @piotr186. Drużynówek nie liczyłem w ogóle. Po staremu też zmieniali belki pomiędzy grupami i pomiędzy seriami. Liczyłem tylko zmiany belki w trakcie serii. Podniesienie i następnie obniżenie belki w trakcie trwania serii w konkursie indywidualnym miało miejsce tylko raz w pierwszym konkursie w Lillehammer. Liczyłem wszystkie zmiany (np w tym Lillehammer policzyłem 2 zmiany mimo że pierwszy i ostatni skoczek skakał z tej samej)

  • piotr186 profesor
    Emil

    W samych tylko dwóch konkursach w Kussamo naliczyłem 9 takich zmian.. Rozegrano 4 serię i tu już wychodzi 2,25 zmian na konkurs..

    W samym tylko indywidualnym konkursie były przynajmniej dwie zmiany (w trakcie pierwsze serii i po pierwszej serii). A i ot nie wyklucza że było więcej zmian zmiany w pierwszej serii (np. najpierw skaczą z 4 belki potem kilku z 3 i ponowie 4 belka)

  • Emil profesor

    W PŚ i na MŚ w konkursach indywidualnych rozegrano 53 serie konkursowe w których zmieniano belkę łącznie 32 razy. To daje średnio 0,6 zmiany belki na serię. Strasznie dużo...

  • anonim

    O jeden z najbardziej udanych sezonów, niemożliwe ... ;) A co on już sobie zapomniał o zmienianiu belek co minutę, prawie na każdych zawodach? I wgl jak można dawać 3 konkurs Czechom - ja tego nie rozumiem! Zamiast nam dać bo u nas zawsze idzie wszystko dobrze i wspaniali kibice zawsze są, to nie ... Oj, zobaczymy co będzie w następnym sezonie, zobaczymy ! ...

  • starysceptyk doświadczony

    Dyskryminacja kobiet ? ciekawe.
    A jak chcesz zadekretować zainteresowanie jakąś konkurencja sportową. Nakazać żeby ludzie się interesowali?
    Pamiętam (kto jeszcze) jak na pocz lat 80 tych traktowano biatlon kobiet. Baba na nartach, no jeszcze, ale z karabinem ha, ha, ha.
    Zainteresowanie rozbudziły nie feministki, czy nakazy, tylko coraz wyższy poziom sportowy, oraz wspólne zawody z mężczyznami, w tym samym miejscu i czasie. Dlatego myśle że dla skoków pań bardzo dobrze zrobiłyby starty wspólne z mężczyznami, tzn w tym samym dniu najpierw konkurs pań, później panów.
    A co do Hopfera, działacze sportowi przypominją polityków, na okrągło, bez konkretów, broń Boże bez wyrazistych i kontrowersyjnych ocen.

  • Lestek weteran
    -

    "Ciekawe jak ty byś się czuł wielki panie, gdyby to tobie zabierano szanse na realizację marzeń."

    A kto im coś zabiera? To twarde prawa rynku - nie ma zainteresowania, nie ma sponsorów. Namówisz Billa Gates'a, żeby sponsorował LZS "Orzeł" Komaszyce Stare?

  • JA :D doświadczony
    @Skoczek12

    Wiem co to jest dyskryminacja, a 10 lat to ja miałam już bardzo dawno temu. Kobiety rzeczywiście nie prezentują jakiegoś wybitnego poziomu, ale zamiast je tak krytykować, to najpierw pomyśl, że one naprawdę sporo muszą poświęcać. Ciekawe jak ty byś się czuł wielki panie, gdyby to tobie zabierano szanse na realizację marzeń. A jeśli chodzi o tych, jak to byłeś łaskaw ująć,[....] to zapewniam cię, że jest ich znacznie więcej niż może to sobie wyobrazić twój mały rozumek.

    *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(36), 2011-04-23 17:04:52 ***

  • JA :D doświadczony

    Jeżeli chodzi o skoki narciarskie kobiet, to zwyczajnie jest mi przykro, że cieszą się tak nikłym zainteresowaniem. Szkoda, że w XXI wieku mamy jeszcze do czynienia ze zwyczajną dyskryminacją i to w państwach rozwiniętych.

  • gina profesor

    http://www.eurosport.pl/skoki-narciarskie/puchar-swiata -bez-ga-pa_sto2749335/story.shtml
    tylko w Engelbergu świateł nie muszą instalować.... stąd tylko jedna seria w jednym z konkursów... ale skoro Austriacy zajęli w nim I i II miejsce to jest ok....

  • Konrad stały bywalec

    Jak dla mnie to belki mogą być zmieniane więcej niż 3 razy jeśli wiatr w trakcie zawodów zmienia kierunek WIELOKROTNIE. Przykład- właśnie loty w Harrachovie- naprawdę tych zawodów inaczej niż zmienianie belki parę razy inaczej nie dałoby się przeprowadzić.

    Jeśli chodzi o w miarę normalne zawody to jak najbardziej max 3 razy można zmienić belkę. I to mnie czasem wkurza. Jak jakiś zawodnik skoczy dobrze czy bardzo dobrze to już jury obniża belkę. Za bardzo są niektórzy uczuleni na bezpieczeństwo.

  • Luthor weteran
    @Konrad

    Zgadzam się, ale co do belek powinno być wprowadzone ograniczenie - nie wolno w czasie zawodów zmieniać belki częściej niż np. 3 razy. Potem tworzą się nam takie dziwne konkursy, w których zawodnicy mają po +20, +30 pkt. na samym starcie. Od tego jest seria próbna, by dzięki niej ustawić optymalną bramkę na zawody. W konkursie powinno się zmieniać rozbieg tylko w nagłych przypadkach jak np. nieoczekiwana zmiana warunków.

  • Konrad stały bywalec

    Niestety nowy system wprowadzono zbyt szybko. Być może sprawdza się to jako tako przy zmieniającym się wietrze: czy to raz po narty czy z tyłu ale gdy mocno kręci, wieje z boku to już nie bardzo. Jedyny pozytyw to możliwość zmiany belki w trakcie zawodów, dzięki czemu konkurs nie byłby od początku restartowany. Dzięki temu odbyły się chociaż loty w Harrachovie.

    I właśnie najlepszym pomysłem byłoby w nadchodzącym sezonie wprowadzenie TYLKO zmiany belek aby nie przedłużać zawodów a system byłby testowany na razie w lato bądź w zimę np. w trakcie 2 serii treningowych które zawsze odbywają się przed kwalifikacjami.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl