PK w Kranju: Kranjec wygrywa, Kubacki na podium!

• 2011-07-02 20:45

Robert Kranjec skokami na 109,5 i 104m wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kranju (HS 109). Na drugim miejscu uplasował się Władimir Zografski (109 i 103m), a trzeci był Dawid Kubacki, który lądował na 104,5 i 105,5m.

Po pierwszej serii w czołówce znajdowali się Bartłomiej Kłusek (107m i 3. lokata) oraz Aleksander Zniszczoł (106m i 4. pozycja). Niestety w finale Kłusek nie wytrzymał presji i uzyskał zaledwie 96,5m (25. miejsce). Lepiej wypadł Olek Zniszczoł, który z wynikiem 101,5m zanotował spadek o dwa oczka i ostatecznie zajął 6. lokatę.

W czołowej "10" konkursu znalazł się Maciej Kot, który lądował odpowiednio na 104,5 i 102,5m, co dało mu 8. lokatę. Punkty wywalczyli dziś także Krzysztof Miętus (102 oraz 100m i 20. lokata) i Jakub Kot (103 oraz 96,5m i 24. pozycja).

Zawodów nie zaliczy do udanych Grzegorz Miętus który wylądował w pierwszej serii już na 96,5m i zmagania zakończył na 49. miejscu.

Naszym młodym reprezentantom serdecznie gratulujemy dobrego początku sezonu letniego!

Już jutro o godzinie 10-tej kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kranju.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego...»

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10759) komentarze: (72)

• Lestek weteran
    -

Brawo za podium dla Dawida i punkty reszty naszych reprezentantów. W sumie udany początek sezonu.

Wyniki ni sa zle, ale obsada tez nie najwyższych lotów. Trzeba miec tylko nadzieje, ze w przeciwieństwie do roku ubiegłego zima będzie lepsza od lata.

Brawo! Początek letniego sezonu obiecujący w wykonaniu naszej kadry młodzieżowej. Oby tak dalej! :)

• Luthor weteran

Brawo Dawid, mam nadzieję, że wnioski sprzed roku zostały wyciągnięte i w zimie się nie pogubi. ;) Cieszy postawa młodzieży - Zniszczoła i Kłuska. Bartek wprawdzie zepsuł drugi skok, ale wszystko jeszcze przed nim, rokuje dobrze. ;)

• kuba1998 doświadczony

Bartek Kłusek po udanym 1 skoku najprawdopodobniej się spalił i dlatego zajął 25 miejsce. Jego noty sędziowskie za drugi skok, przy odległości 95 metrów były następujące: 14.5 15.5 15.0 15.0 Łączna nota za styl wyniosła zaledwie 45.5 pkt, czyli była to najniższa nota za oceny sędziów w finałowej serii, jak i w całym konkursie. Może były to problemy w locie lub przy lądowaniu? Gdyby nie te niewątpliwe problemy przy lądowaniu byłoby raczej na peweno miejsce w czołowej dwudziestce. 16.0.

Ten wystep nasi zapamiętaja długo, po I serii o 3. miejsce rywalizowali Kłusek ze Zniszczołem, ostatecznie na podium wskoczył Kubacki, czyli co najmniej trzech Polaków może być bardzo silnych. Nie spodziewałem sie tego po tym składzie, jutro kolejny konkurs, potem weekend w Stams i polskie LGP.

najbardziej żal mi jest Kłuska..
    ale ogółem dobrze Polacy się spisali.
    Brawo dla Dawida :D

• Nisha bywalec

Cieszy mnie występ Kubackiego, podium z Kranjcem i Zografskim ładnie brzmi. ;)

Srodek lata a ja wciaz jestem spragnony skokow narciarskich. wreszcie jakies zawody:) to jest niesamowite jak ten Adam rzokochal ten kraj w tym sporcie:)

Dobry początek sezonu!

Szkoda Kłuska...Olek Zniszczoł mamy kolejną niespodziankę.
    Może pójdzie w ślady w Kubackiego z zeszłego roku. I Kubacki!

• Boy profesor

Ole Zniszczoł zaprezentował się fenomenalnie, w tym wieku naprawdę nie jest łatwo skakać z presją utrzymania miejsca na podium po I serii, na podium wprawdzie nie stanął, ale zajął doskonałe 6. miejsce. A przecież on nie jest oskakany w zawodach międzynarodowych. Wielkie brawa.

Za 2 tyg. najważniejsza impreza lata Lotos Poland Tour, miejmy nadzieję, że w kadrze A jest kilku lepszych od Kubackiego zawodników i możemy liczyć na dobre miejsca w wyższej lidze

• bunny weteran

Świetne wyniki Polaków, oby tylko tak dalej. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na wysoką lokatę Olka Zniszczoła.

Mam nadzieje, że nasi trenerzy pamiętają co było w zeszłym sezonie i teraz forma przyjdzie w odpowiednim momencie, czyli w zimie.

Akurat Prevca nie zostawił w pokonanym polu, choć miał go po I serii ale i tak ten wynik jest dla wielu starszych trudno osiągalny. Czy dogonił Murańkę.. wystarczy że będą prezentować podobny poziom i się tak rozwijac jak ostatnio, bo dotychczas była różnica. Zapowiadają się ciekawe LGP w Polsce, liczę też na Kłuska

Kłusek zaliczył frycowe, był wysoko i nie wytrzymał. Dawid przeprowadził udany atak, Maciek bez szału, Miętusy, co by nie gadać, nie zaszaleli.
    Brawa dla Olka, pierwsze punkty w CoC i od razu szóste miejsce, a w pokonanym polu zostawił np. Prevca. Chyba dogonił Murańkę.

• starysceptyk doświadczony

Tak dla zabawy klasyfikacja Pucharu Narodów dzisiejszego konkursu.
    Państwo, zajete miejsca, suma punktów i ilość punktujących zawodników.

1. Słowenia (1,4,5,9,11,15,17,22,26,29) 294 pkt (10 zawodników)
    2. Polska (3, 6, 8, 20, 24, 25) 156 pkt (6 zawodników)
    3. Bułgaria (2) 80 pkt (1 zawodnik)
    4. Norwegia (10, 13, 16, 19) 73 pkt (4 zawodników)
    5. Austria (7, 12, 18) 71 pkt (3 zawodników)
    6. Japonia (14, 21, 28) 31 pkt (3 zawodników)
    7. Niemcy (23, 30) 9 pkt (2 zawodników)
    8. Czechy (27) 4 pkt (1 zawodnik)

A Zniszczoła nikt nie chwali? 17-latek zdobył pierwsze punkty w PK, może niedługo zacznie z Klimkiem mieszać wyżej, tak jak w EYOF w Libercu skąd przywieźli złoto

• faucha bywalec

Źle nie jest:)
    Kubacki rulezz:P
    Kranjec- porównując go z Zografskim : szału nie ma.

Dla Roberta Kranjca było to już 11 zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego.