Sobota, 10 września 2011, 20:44

Puchar Jesieni: Rafał Śliż zwycięża w drugim konkursie

Rafał Śliż
Rafał Śliż
fot. Tadeusz Mieczyński

W sobotnich zawodach na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi (HS 134) najlepszy okazał się Rafał Śliż po skokach na 130,5m i 135m. Piątkowego sukcesu nie zdołali powtórzyć lider Pucharu Jesieni Krzysztof Miętus (121m i 138m) i Marcin Bachleda (124m i 128,5m), zajmujący niższe stopnie podium.

Trenujący obecnie poza kadrą Śliż zdecydowanie prowadził już po I serii, a zwycięstwem zrehabilitował się za wczorajsze miejsce za ,,pudłem''. Najdłuższy skok dnia oddał w serii finałowej Krzysztof Miętus (lot na 138m), ale wystarczyło to tylko do pokonania Marcina Bachledy. Tuż za podium uplasował się nieobecny wczoraj Łukasz Rutkowski (118,5m i 125,5m), jedyny w zawodach z cyklu o Puchar Jesieni reprezentant kadry A.

Dalsze miejsca w czołówce zajęli: będący wiceliderem po I serii Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (124,5m i 116m); tuż za nim był reprezentant kadry kombinacji norweskiej Tomasz Pochwała (117,5m i 123m) oraz 17-letni Mateusz Kojzar (118m i 120,5m), reprezentant złotej drużyny tegorocznych młodzieżowych mistrzostw EYOWF 2011 w Libercu do lat 17.

Podobnie jak wczoraj, ósme miejsce zajął pauzujący kilka miesięcy po operacji kolana Andrzej Zapotoczny (116,5m i 122m). Wysoką formę z ostatnich miesięcy potwierdził najmłodszy na belce Dawid Jarząbek (ur.1999), zajmując 19. miejsce po skokach na 106 i 106,5 metra.

W zawodach podobnie jak wczoraj nie startowała grupa kadrowiczów skaczących w Pucharze Kontynentalnym w Trondheim i większa część kadry A. Po wczorajszym upadku nie zobaczyliśmy reprezentanta młodzieżówki Jana Ziobro. W konkursie wzięło udział 49 zawodników.

Pełne wyniki konkursu w formacie PDF >>

Czołówka klasyfikacji Pucharu Jesieni po 2 konkursach:

1. Krzysztof Miętus        (1. i 2.)  180 pkt
2. Rafał Śliż              (4. i 1.)  150 pkt
3. Marcin Bachleda         (2. i 3.)  140 pkt
4. W. Gąsienica-Kotelnicki (3. i 5.)  105 pkt
5. Tomasz Pochwała         (5. i 6.)   85 pkt
6. Kamil Gałysa            (5. i 13.)  65 pkt
7. Andrzej Zapotoczny      (8. i 8.)   64 pkt
8. Mateusz Kojzar          (10. i 7.)  62 pkt
9. Szymon Szostok          (7. i 11.)  60 pkt
10. Damian Urbaś           (9. i 10.)  55 pkt
11. Łukasz Rutkowski       (- i 4.)    50 pkt

Następne zawody cyklu tradycyjnie na zakopiańskich obiektach zaplanowane są na 7-8 i 14-15 października.



Jerzy Kucharczyk, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6290) ilość komentarzy: (16)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl