Puchar Solidarności: Śliż najlepszy również w sobotę

• 2011-09-24 20:38

Rafał Śliż wygrał drugi konkurs z cyklu Pucharu Solidarności, który został rozegrany w sobotę na Wielkiej Krokwi. Zawodnik KS Wisły Ustronianki uzyskał 119 i 121m, nieznacznie wyprzedzając drugiego - Marcina Bachledę (117,5 i 120,5m).

Na trzecim stopniu podium stanął Andrzej Zapotoczny, który lądował na 116,5 i 119,5m, a czwarte miejsce zajął Jan Ziobro (115,5 i 118m).

Piąty w dzisiejszych zmaganiach był Jakub Kot (116,5 i 113m), a szóstą lokatę zajął Łukasz Rutkowski, który osiągnął 111,5 i 116,5m.

Z dobrej strony zaprezentował się 17-letni Krzysztof Biegun (Sokół Szczyrk), który skokami na 106 i 119,5m zapewnił sobie 7. miejsce.

12.D.Urbaś ---------------- 17 i 10 = 040

Pod uwage byli brani zawodnicy,którzy choć 1 raz byli w ,,10,, konkursu.

*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2011-11-01 17:55:04 ***

• HKS profesor

@zur555

Kot nie zdobył nawet tylku punktów PK ile Rutkowski PŚ więc o czym Ty w ogóle mówisz? Zobacz co przed wejściem do kadry prezentowali Byrt czy Kłusek. Jako że interesujesz się kombinacja to zobacz jak prezentował się rok temu Pyclik, a jak prezentuje się po wylocie z kadry choćby na tle Kupczaka. Jakby juniorzy, a w zasadzie dzieci po 16-17 lat miały przeskakiwać kadrowiczów, to do zmian by prawie nigdy nie dochodziło...

• Davidsson doświadczony

jak oni chcą żeby na zawody przyszli kibice jak najlepszy zawodnik skacze po 120 metrów. to lepiej sobie przyjsc na trening za 4 zł i tam ogląda sie skoki po 130 metrów. zawodników tylko 49 ? to na puchar jesieni przyjeżdża około 70/80 zawodników. żenada.

• Boy profesor

Kiedyś ten Puchar Solidarności miał chyba większą rangę. Dzisiaj podawane są tylko jego wyniki długo po zakończeniu i to wszystko. Kibiców też musiała być garstka.

• Nikitt początkujący
    zur555

W pełni się zgadzam,przebudowa sylwetki zajmuje troche czasu i jest to meczące dla organizmu więcej czasu spędza na ćwiczeniach niż samych skokach także mysle że w zimie powinno to dać efekty i będzie już dobrze.J.Kot jako starszy z braci według mnei powinien juz meic jakies wieksze osiągniecia bo jakby na to nei patrzec Rutkowski juz takei osiągnięcia posiada i zasłużył sie w kadrze.

• Krecik doświadczony
    @zur555

Porównaj osiągnięcia obu skoczków. Łukasz zgromadził troche pkt PŚ, a Kot? Alina88 pisała, że Rutkowski ma teraz na celu zmienienie sylwetki i mocno trenuje. Na to potrzeba czasu.

• zur555 weteran
    HKS

A ty dalej o tym Kocie.
    Jak już to Ł.Rutkowski zajmuje miejsce innym. I skąd taka pewność ze Kojzar i Biegun gdyby trenowali z kadra skakali by lepiej?

Te zawody miały podobną obsadę do Pucharu Jesieni z 9 i 10 września, w II konkursie też wygrał Rafał Śliż przed K.Miętusem, Bachledą i Rutkowskim. Tylko w inauguracyjnym konkursie był 4, wygrał K.Miętus, drugi był Bachleda, trzeci Gąsienica-Kotelnicki. Następne zawody cyklu P.Jesieni będą 7-8 i 14-15 października w Zakopanem.

Brawa dla Andrzeja Zapotocznego, który po kontuzji prezentuje dobrą formę i wczoraj w drugim skoku doskoczył prawie do 130 metra, a dzisiaj podium i lepsze skoki od Ziobry, który punktował w LGP.

• Emil profesor

@spostrzegawczy. Czy mi się zdaje czy on jest najsłabszy ze wszystkich kadr? Na MP wygrał tylko z Ł.Rutkowski ale już na p. solidarności dwa razy z nim przegrał.

Na razie Kuba Kot jest od nich lepszy, więc powinien się dalej znajdować w kadrze. Kiedy młodsi zaczną skakać choćby blisko jego poziomu, to wtedy możnaby uznać, że starszy Kot jest już w młodzieżówce zbędny. Moim zdaniem w porównaniu z resztą kasry to skacze on na poziomie, który określiłbym "wystarczającym". Jeśli przez najbliższe 2-3 lata nie zrobi przynajmniej widocznych postępów, to będę za tym, aby wylądował tam, gdzie obecnie Śliż i Bachleda. Może wówczas skończyłby tak jak Piotr Żyła?

• piotr186 profesor
    HKS

"Przecież jakby się zamienili rolami (Kot w klubie, Kojzar i Biegun objęci centralnym szkoleniem), to by Kot został zmiażdżony i nie trzeba tutaj eksperta do takiej oceny." - to czyste gdybalstwo. Oceniać można jak są zawody w miarę silnej obsadzie. Takie coś jak Puchar Solidarności tym nie jest . Oceniać można nie po pojedynczych zawodach tylko po większej ilości zawodów. Po całym cyklu zawodów.

@piotr186

A jak chcesz porównywać pozakadrowiczów z Kotem jak nie na takich zawodach? Przecież jakby się zamienili rolami (Kot w klubie, Kojazar i Biegun objęci centralnym szkoleniem), to by Kot został zmiażdżony i nie trzeba tutaj eksperta do takiej oceny. No ale rozumiem, Ty uważasz, że muszą go przeskakiwać o 10 metrów.

HKS

Nie wyciągalnym daleko idących wnioskach po raczej słabiutko obsadzonych zawodach krajowych. i do tego letnich.

Po Pucharze Solidarności masz odpowiedź Piotrze komu zajmuje miejsce Jakub Kot. Kojazr i Biegun mimo, że nie są objęci centralnym szkoleniem wcale tak wiele nie tracą do doświadczonego kadrowicza.

Śliż chyba powinien jechać na ostatnie konkursy LGP, bo formę ma przyzwoitą. Przez oba dni oddał cztery najlepsze skoki.