Johnsson i Hendrickson najlepsi w Mistrzostwach USA

• 2011-10-03 14:24

W minioną sobotę na skoczni K-70 w Fox River Grove rozegrano zawody o Letnie Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Wśród panów najlepszy okazał się Anders Johnsson, w kategorii kobiet triumfowała Sarah Hendrickson.

Johnsson oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie na 74,5 i 75,5 m. i z łączną notą 242 pkt. wyprzedził Nicka Fairalla, który dwukrotnie zaliczył odległość 73 m. i otrzymał notę 237,7 pkt. Trzecie miejsce zajął specjalista od kombinacji norweskiej Bill Demong (71,5 i 69,5 m. i nota 225,7 pkt.).

Tuż za podium znaleźli się koledzy Demonga z kadry kombinatorów, Bryan Fletcher i Todd Lodwick, a na szóstym miejscu uplasował się Peter Frenette.

Konkurs Pań po skokach na 68,5 i 73 metry wygrała Sarah Hendrickson (nota 227,8 pkt.). Na drugim miejscu z dużą stratą do zwyciężczyni uplasowała się Alissa Johnsson (65,5 i 67 m. i nota 203,5 pkt.), trzecie miejsce zajęła Jesicca Jerome, która za skoki na 64 i 65,5 m. uzyskała 197,4 pkt.