Na żywo:
[X] Zamknij
Sobota, 29 października 2011, 21:30

Letni Puchar Kontynentalny kobiet subiektywnie i przeglądowo cz. 0 i 1

Anette Sagen
Anette Sagen
fot. Tadeusz Mieczyński

Pierwsza część podsumowania letniego to skoczkinie, które nie zdobyły żadnego punktu w letnich zawodach, bądź zdobyły ich bardzo mało (czyli zajęły miejsca od 31 do 54). Niektóre z nich zostaną w Pucharze Kontynentalnym, niektóre już niebawem wystąpią w Pucharze Świata.

Jako, iż to mój pierwszy artykuł na tej stronie przypomnę pokrótce oznaczenia zastosowane w artykule:
- w przypadku zawodniczek, które punktów nie zdobyły po nawiasie jest podana ilość startów (w nawiasie ilość dyskwalifikacji, bądź zawodów, w których dana zawodniczka nie wystąpiła), po średniku - najlepsze miejsce w sezonie
- w przypadku zawodniczek, które punkty zdobyły - w nawiasie ilość startów/ilość startów z punktami, po średniku najlepsze miejsce), zaś przy opisie konkursów w nawiasie po miejscu odpowiednio wynik pierwszej i drugiej serii
Dodatkowo także oznaczeniem COC lub coc objęte są zawodniczki, które zimą zdobyły punkty (COC), lub startowały w zawodach bez punktów (coc). W tej części komentarze wystąpią tylko przy niektórych zawodniczkach.

I. NIE ZDOBYŁY PUNKTÓW - 29 zawodniczek (kolejność - najpierw według ilości startów rosnąco, następnie alfabetycznie

Chiara Hoelzl (Włochy) / 18.07.1997 (1(1); 37) - Bischofsgruen 1 - 37, Bischofsgruen 2 - DSQ
Lea Wallewein (Niemcy) / 05.10.1992 (1(1); 52) - Bischofsgruen 1 - DSQ, Bischofsgruen 2 - 52
Janine Drechsel (Niemcy) / 02.08.1995 (2; 59) - Bischofsgruen 1 - 63, Bischofsgruen 2 - 59
Veronica Gianmoena (Włochy) / 25.10.1995 (2; 56) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 56, Bischofsgruen 2 - 60
Luisa Goerlich (Niemcy) / 21.12.1998 (2; 41) - Bischofsgruen 1 - 41, Bischofsgruen 2 - 53 - to najmłodsza ze wszystkich zawodniczek w minionym sezonie letnim. W Bischofsgruen miała ledwie 12 lat i 236 dni. Swoją drogą - w zawodach męskich taki wiek jest raczej nie do pomyślenia.
Melanie Haeckert (Niemcy) / 02.09.1994 (2; 47) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 47, Bischofsgruen 2 - 57
Jenny Synnove Hagemoen (Norwegia) / 23.02.1993 (2; 33) - COC - Trondheim 1 - 35, Trondheim 2 - 33 - pojawiła się tylko w ostatnich zawodach, za bardzo ich nie zwojowała, ale blisko punktów była.
Pauline Hessler (Niemcy) / 13.09.1998 (2; 34) - Bischofsgruen 1 - 36, Bischofsgruen 2 - 34
Silje Karlengen (Norwegia) / 26.06.1994 (2; 41) - COC - Trondheim 1 & 2 - 41
Nadine Kostner (Włochy) / 13.10.1992 (2; 53) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 53, Bischofsgruen 2 - 58
Manuela Malsiner (Włochy) / 15.12.1997 (2; 43) - Bischofsgruen 1 - 52, Bischofsgruen 2 - 43
Magdalena Pałasz (Polska) / 29.08.1995 (2(2); 62) - Bischofsgruen 1 - 62, Bischofsgruen 2 - 63, Oberwiesenthal 1 & 2 - DNS - Polki do światowej czołówki raczej się niestety nie zaliczają. Magdalena Pałasz zdecydowanie przegrywa rywalizację ze skoczkiniami z innych krajów.
Elisabeth Raudaschl (Austria) / 07.11.1997 (2; 49) - Bischofsgruen 1 - 54, Bischofsgruen 2 - 49
Anna Rieser (Austria) / 18.09.1997 (2; 48) - Bischofsgruen 1 - 50, Bischofsgruen 2 - 48
Karoline Roestad (Norwegia) / 12.06.1995 (2; 39) - Trondheim 1 - 40, Trondheim 2 - 39
Debora Schmidt (Niemcy) / 05.02.1997 (2; 43) - Bishofgruen 1 - 59, Bischofsgruen 2 - 56
Sonja Schoitsch (Austria) / 05.02.1997 (2; 43) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 43, Bischofsgruen 2 - 46 - te zawody w Bischofsgruen naprodukowały nam trochę zawodniczek w tej części podsumowania...
Silje Sprakehaug / 04.02.1991 (2; 33) - COC - Trondheim 1 - 33, Trondheim 2 - 34
Synne Steen Hansen / 1993 (2; 32) - COC - Trondheim 1 - 37, Trondheim 2 - 32 - jedna z bardziej tajemniczych zawodniczek, nigdzie nie znalazłem jej daty urodzenia

Anastazja Gładyszewa (Rosja) / 27.11.1987 (3; 33) - Zakopane - 33, Bischofsgruen 1 - 39, Bischofsgruen 2 - 50
Adelja Raszitowa (Rosja) / 03.05.1994 (3; 34) - Zakopane - 34, Bischofsgruen 1 - 61, Bischofsgruen 2 - 62
Jenny Rautionaho (Finlandia) / 26.07.1996 (4; 42) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 45, Bischofsgruen 2 - 44, Oberwiesenthal 1 - 43, Oberwiesenthal 2 - 42 - w każdym kolejnym konkursie była o miejsce wyżej - ciekawe...
Aleksandra Kustowa (Rosja) / 26.08.1998 (4(1); 32) - COC - Zakopane - 32, Bischofsgruen 1 & 2 - 42, Oberwiesenthal 1 - 42, Oberwiesenthal 2 - DNS
Lara Thomae (Holandia) / 29.04.1993 (4; 39) - COC - BISCHOFSGRUEN1 & 2 - 45, Trondheim 1 - 39, Trondheim 2 - 40
Sami Tuomitso (Finlandia) / 11.05.1994 (4; 38) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 55, Bischofsgruen 2 - 51, Oberwiesenthal 1 - 41, Oberwiesenthal 2 - 38
Joanna Gawron (Polska) / 30.05.1993 (5(1); 33) - coc - Szczyrk - 33, Zakopane - 35, Bischofsgruen 1 - 60, Bischofsgruen 2 - 54, Oberwiesenthal 1 - DNS, Oberwiesenthal 2 - 44 - kolejna nasza zawodniczka, która talent ma, ale z jakichś przyczyn (może też dlatego, że chyba kobiece skoki są u nas nieco zaniedbane) zupełnie nie radzi sobie w konfrontacji z innymi zawodniczkami
Joanna Szwab (Polska) / 17.02.1997 (5(1); 34) - coc - Szczyrk - 34, Zakopane - DSQ, Bischofsgruen 1 - 58, Bischofsgruen 2 - 61, Oberwiesenthal 1 - 45, Oberwiesenthal 2 - 40 - bodaj najlepsza z naszych skoczkiń, bardzo młoda (raptem 14 lat) i rokująca nadzieje. W słabo obsadzonym konkursie w Zakopanem mogła zdobyć punkty, ale - niestety - nieregulaminowy strój spowodował dyskwalifikację.
Tanja Kaverinen (Finlandia) / 17.01.1997 (6; 33) - Bischofsgruen 1 - 35, Bischofsgruen 2 - 37, Oberwiesenthal 1 - 35, Oberwiesenthal 2 - 33, Trondheim 1 - 38, Trondheim 2 - 35
Anastazja Weszekowa (Rosja) / 28.07.1995 (6; 31) - COC - Szczyrk - 31, Zakopane - 31, Bischofsgruen 1 - 51, Bischofsgruen 2 - 55, Oberwiesenthal 1 - 44, Oberwiesenthal 2 - 43 - Rosjanka w polskiej części cyklu była blisko zdobycia punktów, ale niestety nie udało jej się to. Tym samym zamyka tą część artykułu.

II. ZAWODNICZKI Z MIEJSC 31-54

54. Lucienne Hoeppner (Niemcy) / 20.07.1994 - 1 punkt (2/1; 30) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 44, Bischofsgruen 2 - 30 (28, 30)
52. Barbora Blazkova (Czechy) / 23.09.1997 - 2 punkty (6/1; 29) - Bischofsgruen 1 - 31, Bischofsgruen 2 - 36, OBERWIESENTHAL 1 - 29 (22, 29), Oberwiesenthal 2 - 35, Trondheim 1 - 36, Trondheim 2 - 35
52. Michaela Rajnochova (Czechy) / 30.05.1997 - 2 punkty (6/2; 30) - SZCZYRK - 30 (30, 30), ZAKOPANE - 30 (30, 30), Bischofsgruen 1 - 49, Bischofsgruen 2 - 35, Oberwiesenthal 1 & 2 - 37 - obie młode Czeszki skaczą na zasadzie "jakieś punkty się trafią" i faktycznie. Rajnochova nawet dwa razy punktowała, nic to, że na 30. miejscu.
50. Cornelia Roider (Austria) / 09.08.1994 - 4 punkty (3(1)/1; 27) - COC - Oberwiesenthal 1 - 40, Oberwiesenthal 2 - DNS, Trondheim 1 - 31, TRONDHEIM 2 - 27 (26, 28)
50. Sofia Tichonowa (Rosja) / 16.11.1998 - 4 punkty (4(2)/2; 29) - COC - Szczyrk - 32, ZAKOPANE - 29 (28, 29), Bischofsgruen 1 - 40, Bischofsgruen 2 - 29 (29, 29), Oberwiesenthal 1 - DNS, Oberwiesenthal 2 - DSQ - Młodziutka Rosjanka jest zdecydowanie najmłodszą, ze wszystkich zawodniczek, które zdobyły punkty COC w lato. W Zakopanem miała tylko 12 lat i 248 dni!

49. Anja Tepes (Słowenia) / 27.02.1991 - 5 punktów (4/1; 26) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 26 (29, 21), Bischofsgruen 2 - 37, Oberwiesenthal 1 - 38, Oberwiesenthal 2 - 34 - nazwisko ma bardzo dobre, prezentuje naprawdę dużą klasę, choć lato akurat miała nieco słabsze.
48. Dana Vasilica Haralambie (Rumunia) / 14.08.1997 - 6 punktów (6/2; 28) - COC - SZCZYRK - 28 (29, 27), ZAKOPANE 2 - 28 (27, 28), Bischofsgruen 1 & 2 - 47, Oberwiesenthal 1 - 34, Oberwiesenthal 2 - 39 - Młodziutka Rumunka jeździ regularnie na zawody, a w tych słabiej obsadzonych często zdobywa punkty. W zimię stanie przed szansą zdobycia punktów PŚ - co nie zdarzyło się żadnemu Rumunowi.
47. Gyda Enger (Norwegia) / 14.01.1993 - 7 punktów (2/2; 27) - COC - TRONDHEIM 1 - 28 (26, 29), TRONDHEIM 2 - 27 (29, 17) - Norweżka też lato potraktowała nieco ulgowo, stać ją bowiem na więcej.
46. Irina Taktajewa (Rosja) / 14.09.1991 - 9 punktów (6/2; 24) - COC - SZCZYRK - 29 (28, 29), ZAKOPANE - 24 (25, 25), Bischofsgruen 1 - 57, Bischofsgruen 2 - 39, Oberwiesenthal 1 - 35, Oberwiesenthal 2 - 41

44. Wendy Vuik (Holandia) / 25.11.1988 - 10 punktów (6/2; 26) - COC - SZCZYRK - 26 (25, 24), ZAKOPANE - 26 (24, 27), Bischofsgruen 1 - 38, Bischofsgruen 2 - 41, Trondheim 1 - 32, Trondheim 2 - 37 - Holenderki również, w przeciwieństwie do skoków męskich, liczą się w stawce. Może nie są w ścisłej czołówce, ale punktowane miejsca w nowym PŚ powinny być w ich zasięgu.
44. Veronika Zobel (Niemcy) / 10.11.1994 - 10 punktów (2/2; 25) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 27 (24, 29), Bischofsgruen 2 - 25 (21, 24)
43. Lucie Mikova (Czechy) / 21.09.1994 - 14 punktów (4/3; 25) - COC - SZCZYRK - 27 (26, 25), ZAKOPANE - 25 (26, 24), Oberwiesenthal 1 - 39, OBERWIESENTHAL 2 - 27 (25, 27) - Czeszka najniżej została sklasyfikowana z zawodniczek, które punktowały trzy razy w COC.
40. Maren Lundby (Norwegia) / 07.09.1994 - 20 punktów (2/2; 18) - COC - TRONDHEIM 1 - 18 (12, 21), TRONDHEIM 2 - 24 (27, 12)
40. Lindsay Van (USA) / 27.11.1984 - 20 punktów (2/2; 19) - COC - TRONDHEIM 1 - 19 (16, 19), TRONDHEIM 2 - 23 (21, 23) - niesamowicie ważna skoczkini - pierwsza mistrzyni świata w skokach narciarskich lato potraktowała bardzo ulgowo. Zobaczymy jak będzie zimą.
40. Svenja Wuerth (Niemcy) / 20.08.1993 - 20 punktów (4/4; 22) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 29 (28, 25), Bischofsgruen 2 - 22 (23, 20), OBERWIESENTHAL 1 - 28 (28, 26), OBERWIESENTHAL 2 - 25 (29, 18) - aż cztery razy zdobyła Niemka punkty, nigdy jednak nie było ich zbyt dużo, stąd niskie miejsce w końcowym rozrachunku.

39. Anette Sagen (Norwegia) / 10.01.1985 - 22 punkty (2/2; 19) - COC - TRONDHEIM 1 - 21 (21, 26), TRONDHEIM 2 - 19 (7, 29) - niby potraktowała lato ulgowo, jak wiele innych skoczkiń, niemniej Sagen ma chyba najlepsze lata już za sobą - rzadko nawiązuje już do czasów, kiedy walczyło z Iraschko o miano najlepszej.
38. Michaela Dolezelova (Czechy) / 12.07.1994 - 23 punkty (2/2; 18) - COC - SZCZYRK - 18 (15, 19), ZAKOPANE - 21 (21, 16)
37. Ramona Straub (Niemcy) / 19.09.1993 - 24 punkty (5(1)/3; 17) - COC - SZCZYRK - 22 (22, 23), Zakopane - DSQ, Bischofsgruen 1 - 30 (30, 30), Bischofsgruen 2 - 17 (13, 19), Oberwiesenthal 1 - 33, Oberwiesenthal 2 - 31
35. Jenna Mohr (Niemcy) / 15.04.1987 - 26 punktów (4/3; 21) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 25 (26, 23), Bischofsgruen 2 - 33, OBERWIESENTHAL 1 - 21 (22, 21), OBERWIESENTHAL 2 - 21 (18, 20)
35. Sabrina Windmueller (Szwajcaria) / 13.10.1987 - 26 punktów (4/4; 22) - COC – BISCHOFSGRUEN 1 - 22 (23, 20), Bischofsgruen 2 - 27 (29, 25), OBERWIESENTHAL 1 - 22 (27, 22), OBERWIESENTHAL 2 - 27 (26, 26) - latem pokazywała się tylko starsza z Windmuellerówien i sama w sobie robiła za drużynę szwajcarską.

33. Yurika Hirayama (Japonia) / 16.11.1990 - 29 punktów (2/2; 15) - COC - SZCZYRK - 15 (19, 9), ZAKOPANE - 18 (14, 23)
33. Katherina Keil (Austria) / 19.04.1993 - 29 punktów (2/2; 16) - COC - OBERWIESENTHAL 1 - 16 (11, 20), OBERWIESENTHAL 2 - 17 (14, 24)
32. Barbara Klinec (Słowenia) / 24.08.1994 - 33 punkty (4/4; 17) - COC - BISCHOFSGRUEN1 - 17 (16, 16), Bischofsgruen 2 - 18 (25, 12), OBERWIESENTHAL 1 - 27 (28, 24), OBERWIESENTHAL 2 - 29 (28, 28) - starsza z Klinecówien nie jest aż tak utalentowana, jak młodziutka Ema, ale wstydu słoweńskich skokom zdecydowanie nie przynosi. Słowenki należą do bardzo liczących się w światowych skokach.
31. Carina Vogt (Niemcy) / 05.02.1992 - 35 punktów (4/4; 12) - COC – BISCHOFSGRUEN 1 - 24 (25, 22), Bischofsgruen 2 - 12 (5, 18), OBERWIESENTHAL 1 - 30 (30, 28), OBERWIESENTHAL 2 - 26 (30, 11)

CDN



Jarek Gracka, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8632) ilość komentarzy: (85)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
21.07.2018
godz. 17:30
Sobota, godz. 17:40
Sobota, godz. 17:25
Sobota, godz. 16:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska1443
2.FREITAG RichardNiemcy1070
3.TANDE Daniel AndreNorwegia985
4.KRAFT StefanAustria881
5.JOHANSSON RobertNorwegia840
9.KUBACKI DawidPolska633
13.HULA StefanPolska431
16.ŻYŁA PiotrPolska403
21.KOT MaciejPolska261
36.WOLNY JakubPolska73
73.PILCH TomaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS97
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.EGLOFF LucaSzwajcaria180
3.SEIDL FabianNiemcy151
4.STEINER MaximilianAustria143
5.SCHIFFNER MarkusAustria135
11.JUROSZEK KacperPolska99
24.BIEGUN KrzysztofPolska39
28.STOSEL KacperPolska29
32.GRUSZKA MateuszPolska24
39.SKUPIEŃ DamianPolska13
50.NIŻNIK AdamPolska6
60.CZYŻ BartoszPolska2
61.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl