Niedziela, 14 września 2003, 14:14

Janne Happonen mistrzem Finlandii

Janne Haponen<BR>nowy Mistrz Finlandii
Janne Haponen
nowy Mistrz Finlandii
W rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Finlandii w kategorii seniorów niespodziewanie zwyciężył Janne Happonen z klubu Puijon Hiihtoseura, zdobywając tym samym tytuł mistrzowski. Zawody odbywały się w Lahti na obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K116...

Janne Happonen skokami na odległość 122 i 117,5 metrów zdeklasował rywali, mając przewagę nad drugim w klasyfikacji Veli - Matti Lindstroemem z klubu Lahden Hiihtoseura (122,5 i 114 m) blisko 9,4 punktów. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Matti Hautamaeki (Puijon Hiihtoseura) lądując na 120 i 113,5 metrze, jednak jego strata do zwycięzcy była znacznie większa - prawie 14 punktów. Kolejne miejsca zajmowali Tami Kiuru (123 i 107,5), który w pierwszej serii zdołał uzyskać najdłuższą odległość zawodów, oraz Kimmo Yliriesto (113 i 115,5 m).

Zdecydowanie zawodzili dzisiaj faworyci i zarazem skoczkowie kadry A. Janne Ahonen broniący tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ładnym stylu rok temu, uplasował się dopiero na 15 miejscu, lądując na 109 i 97,5 metrze. Typowany do zwycięstwa, triumfator zawodów LGP w Predazzo oraz drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Akseli Kokkonen, również był daleko, dopiero na 9 miejscu (118 i 106,5 m).

Gratulujemy tytułu nowemu mistrzowi i życzymy mu równie dalekich skoków podczas nadchodzącego sezonu zimowego. Bo to że Janne Haponen ma ogromny talent, stwierdził sam Mika Kojonkoski, trenujący niegdyś ekipę Finlandii...

MIstrzostwa Finlandi K116 - seniorzy
L.pZawodnikI seriaII seriaPunkty
1Happonen Janne122117,5246,5
2Lindström Veli-Matti122,5114237,1
3Hautamäki Matti120113,5232,7
4Kiuru Tami123107,5229,3
5Yliriesto Kimmo113115,5224,7
6Nieminen Toni114114222,8
7Ylijärvi Janne113112,5216,8
7Lappi Arttu114,5111216,8
9Kokkonen Akseli118106,5212
10Pekkala Olli114106,5207,8
11Hautamäki Jussi109,5108,5200,8
12Salminen Pekka110106,5199,1
13Olli Harri115,598,5190,1
14Huuskonen Lassi109103185,5
15Ahonen Janne10997,5175,1
16Kilpinen Jan-Henrik101103168,1
17Pääkkönen Teemu9999156,8
18Heikkonen Jarkko102,598156,3
19Keituri Kalle103,592148,8
20Miettinen Juha9793139,9
21Huczkowski Herman93,593,5131
22Jussilainen Risto8599,5125
23Takeuchi Taku9786,5124,2
24Laakkonen Antti9586,5121,6
25Alakunnas Hannu10378118,7
26Ruuskanen Juha-Matti84,596117,3
27Lajunen Akseli80,598111,2
28Saastamoinen Joona8686100,5
29Hyytiä Pasi82,58595,4
30Taskila Mikko85,580,591,2
31Haapala Joonas80,58485
32Ikonen Tommi84,57881,9
33Hiukka Tommi80,583,577,6
34Moilanen Niko7978,572,4
35Kykkänen Jere757865,3
36Hakola Lauri768064,7
37Kaitainen Jouni000
37Summanen Teemu000
37Tallus Jaakko000
37Ikonen Joonas000
37Moisander Jani000


witeck, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6126) ilość komentarzy: (4)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl