Czwartek, 24 listopada 2011, 15:14

Adam Małysz ekspertem Eurosportu

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Klaudia Feruś

Najwybitniejszy polski skoczek narciarski zdradzi tajemnice poszczególnych skoczni, opowie nieznane anegdoty i podzieli się intrygującymi ciekawostkami z życia skoczków
z milionami widzów w Europie.

Dlaczego skocznia w Kuusamo jest dziwna? Co sprawiło, iż Simon Ammann zdeklasował rywali na igrzyskach w Salt Lake City? Z którym skoczkiem Adam Małysz zaprzyjaźnił się najbardziej podczas swojej kariery? Czemu latanie na "mamutach" jest przyjemne? Czy rozrzedzone powietrze może mieć na wpływ na sposób, w jaki zawodnik oddaje skok?

Orzeł z Wisły zdradzi milionom widzów tajemnice skoczni wpisanych w kalendarz Pucharu Świata, opowie wiele interesujących anegdot związanych ze skokami narciarskim. Wypowiedzi Małysza będą puszczane w 59 krajach, gdzie jest Eurosport i tłumaczone na inne języki. Kilkuminutowe materiały, w których nasz mistrz opowie o danej skoczni będą emitowane podczas relacji z konkursów Pucharu Świata, w czasie "wolnym od skoków", czyli podczas przerw miedzy seriami, bądź innych przerw technicznych.

Czterokrotny mistrz świata zadebiutuje jako ekspert Eurosportu już podczas pierwszego konkursu tegorocznego sezonu, który odbędzie się w fińskim Kuusamo, w sobotę 26 listopada. Fani będą mogli zobaczyć i posłuchać go w trakcie transmisji zarówno z rywalizacji drużynowej (początek transmisji w sobotę o godz.15:00), jak i indywidualnej (niedziela, godz. 13:15). Mistrz zdradzi między innymi, dlaczego uważa skocznię w Kuusamo za "dziwną".

"Król Holmenkollen" bardzo entuzjastycznie podchodzi do nowego zadania: "Bardzo się cieszę, że jako ekspert Eurosportu będę miał okazję przybliżyć >od kuchni< poszczególne skocznie milionom widzów w Europie i na świecie. Wielu kibiców skoków może poznać nowe aspekty tej dyscypliny sportu i po raz pierwszy usłyszeć o szczegółach, które często decydowały o sukcesie lub jego braku. To będzie ciekawe doświadczenie również dla mnie" cieszy się Adam Małysz.

Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający Eurosport Polska:
"Ponad 15 lat kariery skoczka oraz długie pasmo sukcesów czyni z Adama Małysza prawdziwą legendę tej dyscypliny sportu. Nikt nie mógłby być lepszym ekspertem, który na antenie Eurosportu przybliży tajemnice skoczni Pucharu Świata milionom kibiców w całej Europie. To pierwszy w historii sportów zimowych przypadek, kiedy to polski sportowiec staje się tej rangi konsultantem naszego kanału. Współpraca z Eurosportem stawia Adama Małysza w jednym rzędzie z takimi ikonami sportu jak Mats Wilander, Bode Miller czy Maurice Greene, którzy po zakończeniu kariery sportowej zdecydowali się podzielić swoim doświadczeniem z widzami Eurosportu w 59 krajach".

Adam Widomski, Redaktor Naczelny Eurosport Polska:
"Rozmowy z Adamem przeprowadzone przez Marka Rudzińskiego okazały się źródłem wielu ciekawych historii i anegdot. Wiele z nich było do tej pory zupełnie nieznanych kibicom skoków narciarskich. Okazało się, że Adam potrafi opowiadać w pasjonujący sposób o wszystkich elementach, które mają wpływ na wynik sportowy skoczka narciarskiego. Jego bagaż doświadczeń i wspomnień stał się niezwykle interesującym materiałem reporterskim, który z pewnością zaciekawi widzów Eurosportu".

Wzorem lat ubiegłych kibice skoków narciarskich zobaczą na antenie Eurosportu wszystkie konkursy sezonu zimowego. Dodatkowo Eurosport pokaże kwalifikacje do wszystkich konkursów.

Materiały prasowe EurosportMałgorzata Strojnowska, Źródło: materiały prasowe Eurosport
oglądalność: (8054) ilość komentarzy: (44)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl