Murańka, Słowiok, Kot i Chowaniec najlepsi!

• 2003-09-16 14:12
W ubiegłą sobotę na obiektach zakopiańskiego COS odbyły się ogólnopolskie spotkania UKS, będące jednocześnie nieoficjalnymi mistrzostwami Polski skoczków i dwuboistów z najmłodszych kategorii wiekowych. Łącznie w imprezie pod Giewontem wystartowało 150 zawodników.

Wśród dzieci młodszych po raz kolejny dominował Klimek Murańka z klubu TS Wisła Zakopane. Za swoje skoki długości 28 m i 29,5 m otrzymał łączną notę 170 pkt. Wyprzedził on drugiego w klasyfikacji, reprezentanta Olimpii Goleszów, Sebastiana Szczypkę o 21,2 pkt. Trzecie miejsce zajął Kamil Byrt z KS Wisła Ustronianka.

6Krystian KarpielUKS Harenda Zakopane21,520,597,2

W kategorii dzieci starszych nie zawiódł świeżo upieczony mistrz świata - wiślanin Paweł Słowiok. Oddał on dwa ładne skoki na odległość 31,5 m oraz 32,5 m i bezapelacyjnie zajął pierwsze miejsce. Zwycięzca zawodów o Puchar Lata, Patryk Pokorski ze Szczyrku tym razem uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 17,3 pkt do zwycięzcy. Na trzecim stopniu podium znalazł się kolejny reprezentant Wisły Ustronianki - Tomasz Byrt.

6Mateusz BujokKS Wisła Ustronianka27,529164,9

Najlepszym młodzikiem został reprezentant klubu Start Krokiew Zakopane - Jakub Kot. Skakał on daleko i ładnie stylowo, dzięki czemu jego przewaga nad drugim w klasyfikacji, Mateuszem Cieślarem, reprezentantem Wisły Ustronianki wynosiła 8,3 pkt. Miejsca 3-4 przypadły w udziale braciom Skrobot, Kamilowi i Kacprowi, a na pozycji piątej uplasował się młodszy z braci Kotów - Maciej.

6Kamil KowalStart Krokiew Zakopane30,531,5194,7

Najstarsza grupa wiekowa - juniorzy młodsi - rywalizowała na Małej Krokwi o punkcie K65. Walka o zwycięstwo rozegrała się między czterema zawodnikami, którzy po pierwszej serii uzyskali zbliżone odległości w granicach 64 - 65 m. W finałowej rundzie najdalszy skok (68,5 m) oddał Piotr Chowaniec, dzięki czemu zasłużenie wygrał konkurs. Na drugim miejscu uplasował się prowadzący po pierwszej serii - Robert Staszel (skoki 65,5 m; 64,5 m), natomiast trzecia lokata przypadła w udziale Dawidowi Kowalowi (64; 64,5 m). O pechu może natomiast mówić Sebastian Toczek. W drugiej serii podparł swój daleki skok na odległość 65,5 m, przez co stracił sporo punktów i, w konsekwencji, miejsce na podium.