PK Pań w Rovaniemi: Katja Pozun triumfuje

• 2011-11-29 21:10

Katja Pozun wywalczyła pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w fińskim Rovaniemi. Na skoczni Ounasvaaraa (HS 100) pokonała swoją koleżankę z drużyny Spelę Rogelj oraz Japonkę Sarę Takanashi.

Katja Pozun w pierwszym skoku uzyskała 87,5 m natomiast w drugim lądowała na 94,5 m i z notą 228,5 pkt wyprzedziła Spelę Rogelj. Druga na podium Słowenka oddała skoki na odległość 88,5 m oraz 93 m (224 pkt). Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Sara Takanashi ze skokami 87,5 i 92 m (219,5 pkt).

Tuż za podium uplasowała się kolejna reprezentantka Słowenii Ursa Bogataj, która miała takie same odległości jak Japonka, jednak jej skoki zostały niżej ocenione przez sędziów.

W konkursie wystartowało osiemnaście zawodniczek. Jednak na liście nie było reprezentantek Polski.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań...»

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4572) komentarze: (9)