PK Pań w Notodden: Daniela Iraschko zwycięża w pierwszym konkursie

• 2011-12-09 22:23

Daniela Iraschko zajęła pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w norweskim Notodden. Na kolejnych miejscach znalazły się Sarah Hendrickson i Jacqueline Seifriedsberger.

Daniela Iraschko w pierwszej serii oddała skok na odległość 98m. Taki sam rezultat uzyskała Sarah Hendrickson i na półmetku zmagań zajmowały ex aequo pierwsze miejsce z łączną notą 128,5 pkt. W drugiej serii Iraschko skoczyła 1,5 metra bliżej, ale w łącznej punktacji wyprzedziła Hendrickson o 1,5 pkt i z notą 259 pkt zwyciężyła.

Trzecie miejsce zajęła rodaczka Iraschko, Jacqueline Seifriedsberger. Oddała skoki na odległość 93 i 94,5m. Tuz za podium uplasowały się trzy reprezentanki Niemiec. Na czwartym miejscu była Melanie Faisst (94,5 i 92,5m), na piątym Ulrike Graessler (93 i 92m), a na szóstym Anna Haefele (90 i 91,5m).

W pierwszej dziesiątce znalazły się także sklasyfikowane ex aequo na siódmym miejscu Spela Rogejl (88,5 i 92m), skacząca dziś równo Anette Sagen, która oddała dwa skoki na odległość 90m, a także Evelyn Insam (90,5 i 91,5m).

Liderka PK Pań, Katja Pozun zajęła dziesiąte miejsce oddając skoki na 88 i 91,5m.

Kolejny konkurs PK Pań jutro w Notodden.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań...»

Maja Samolczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4881) komentarze: (13)