Czwartek, 29 grudnia 2011, 17:54

TCS w Oberstdorfie: Trudne pary polskich skoczków

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

W pierwszej serii jutrzejszego konkursu, która zostanie rozegrana w systemie KO, zobaczymy wiele emocjonujących pojedynków. Nie będą mieli łatwego zadania polscy skoczkowie, którzy trafili na trudnych przeciwników.

Maciej Kot zmierzy się w czwartej parze z Robertem Kranjcem, a skaczący w 11. parze Aleksander Zniszczoł trafił na Taku Takeuchi.

Piotr Żyła powalczy o awans z Lukasem Hlavą, który w tym sezonie jest bardzo mocny, a nasz reprezentant nie skacze na razie w Oberstdorfie dobrze.

Aby awansować do finału Kamil Stoch będzie musiał skoczyć lepiej od Andreasa Koflera lub też liczyć na miejsce wśród "lucky losers".

Loteryjność dzisiejszych kwalifikacji sprawiła, że jutro obejrzymy wiele innych ciekawych pojedynków. Wolfgang Loitzl zmierzy się z Richardem Freitagiem, Janne Happonen trafił na Jure Sinkovca, a Atle Pedersen Roensen powalczy z Denisem Korniłowem. Problemy z awansem może mieć Simon Ammann, który jutro musi być lepszy od Rune Velty.

Początek pierwszej serii już o 16:30, a na 15-tą przewidziano serię próbną.


Lista startowa I serii konkursu w Oberstdorfie, 30.12.2011
NrZawodnikKraj-NrZawodnikKraj
26 KOUDELKA Roman CZE - 25 ZOGRAFSKI Władimir BUL
27 FREUND Severin GER - 24 WATASE Yuta JPN
28 HOCKE Stephan GER - 23 JANDA Jakub CZE
29 KOT Maciej POL - 22 KRANJEC Robert SLO
30 COLLOREDO Sebastian ITA - 21 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN
31 KASAI Noriaki JPN - 20 DAMJAN Jernej SLO
32 ROMOEREN Bjoern Einar NOR - 19 KOCH Martin AUT
33 WASILJEW Dmitrij RUS - 18 FETTNER Manuel AUT
34 KOBAYASHI Junshiro JPN - 17 KOIVURANTA Anssi FIN
35 LEWKIN Jewgennij KAZ - 16 MECHLER Maximilian GER
36 ZNISZCZOŁ Aleksander POL - 15 TAKEUCHI Taku JPN
37 HAUTAMAEKI Matti FIN - 14 ITO Daiki JPN
38 EISENBICHLER Markus GER - 13 SCHMITT Martin GER
39 EVENSEN Johan Remen NOR - 12 ZAUNER David AUT
40 GRIGOLI Marco SUI - 11 SCHLIERENZAUER Gregor AUT
41 MORGENSTERN Thomas AUT - 10 PREVC Peter SLO
42 FREITAG Richard GER - 9 LOITZL Wolfgang AUT
43 HAPPONEN Janne FIN - 8 SINKOVEC Jure SLO
44 ŻYŁA Piotr POL - 7 HLAVA Lukas CZE
45 ROENSEN Atle Pedersen NOR - 6 KORNIŁOW Denis RUS
46 AMMANN Simon SUI - 5 SKLETT Vegard Haukoe NOR
47 MEZNAR Mitja SLO - 4 VELTA Rune NOR
48 WANK Andreas GER - 3 HILDE Tom NOR
49 WINKLER David GER - 2 BARDAL Anders NOR
50 STOCH Kamil POL - 1 KOFLER Andreas AUT


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (22292) ilość komentarzy: (163)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl