Euroliga - zwycięstwo Janka Ciapały

• 2003-09-30 22:15
W sobotni ranek 27 września, w stolicy Polskich Tatr rozegrane zostały zawody ligi skokowej i euroligi Zakopane – Poprad. Arena zmagań to trzy zakopiańskie skocznie: K35. K65, K85. Należy zaznaczyć, że nieobecna była spora grupa naszych juniorów młodszych, która uczestniczyła w Mistrzostwach Czech w Harrachovie. Niemniej we wszystkich konkursach brało udział bardzo wielu młodych zawodników z Polski i Słowacji.

Oto wyniki poszczególnych konkurencji.

Impreza rozpoczęła się konkursem na skoczni K35, rozgrywanym w kategorii wiekowej dzieci młodszych oraz dzieci starszych. Wśród roczników 94/96, jak zwykle, klasą dla siebie był dziewięcioletni reprezentant TS Wisła Zakopane – Klimek Murańka. Uzyskał on odległości 28 m i 29 m, a jego przewaga nad drugim w klasyfikacji, Jakubem Przybyłą z WKS/Regle wynosiła ponad 35 punktów (Kuba skoczył 24,5 m i 24 m) Trzecie miejsce zajął zawodnik Startu Krokiew Zakopane – Bartek Gąsienica Laskowy, który dwukrotnie wylądował na 23,5 m.

Zobacz pełne wyniki...»

W kategorii dzieci starszych również bez większych niespodzianek – zwyciężył, podobnie, jak w poprzedniej edycji, Grzegorz Miętus, zawodnik Startu/Krokiew Zakopane. Oddał on skoki na odległość 27 m i 27,5 m. Drugie miejsce zajął Andrzej Gąsienica z WKS/Regle, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Słowak Denis Sindler z Bańskiej Bystricy. Obydwaj skakali po 26,5 m, jednak Polak otrzymał wyższe noty za styl.

6SZCZEPANIAK PIOTRSTART/KROKIEW DZIANISZ922525,5137,3

O godzinie 11 przed południem rywalizacja przeniosła się na skocznię K65. Na starcie stanęło 30 zawodników. Wśród młodzików również zwyciężył faworyt – Jakub Kot z klubu Start/Krokiew Zakopane. Skakał daleko (63,5 i 64,5 m) i ładnie stylowo. Podobne odległości uzyskał drugi w klasyfikacji – Martin Sutor ze Słowacji, jednak otrzymał niższe noty za styl. Trzecie miejsce zajął Kamil Kowal, ale strata do lidera była już dość znaczna (ponad 30 punktów).

6DEMITRASZEK DAMIANTS WISŁA SP 29055,558,5217,5

W południe wszyscy kibice przenieśli się w okolce skoczni K85. Rozpoczęły się tu zmagania zawodników w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów młodszych zabrakło dotychczasowych faworytów – Roberta Staszela, Dawida Kowala i Piotra Chowańca. W tej sytuacji zwyciężył dwuboista LKS Poroniec – Andrzej Zarycki, przed dwoma reprezentantami Słowacji – Tatrikiem Bartakiem i Andrejem Zelenym z Bańskiej Bystricy.