Krajowe zawody w Rosji, USA i Niemczech

• 2012-01-30 10:55

W ostatnich dniach skokowa rywalizacja odbywała się nie tylko na arenach międzynarodowych, rozgrywano też, w Rosji, USA i Niemczech, zawody krajowe.

W ostatni weekend na skoczni 90-metrowej w Ufie na Uralu rozegrano konkursy z cyklu Pucharu Rosji. W sobotę wygrał Ilmir Hazedtinow po skokach 103 i 92 metry. Pierwsza próba Rosjanina to najdłuższy skok w historii tego obiektu. Hazedtinow pobił rekord, który od 2004 roku należał do Ildara Fatkullina i wynosił 101,5 m. Drugie miejsce zajął z ogromną stratą do zwycięzcy Aleksiej Romaszow, skacząc 93,5 i 93 m. Najniższe miejsce na podium zajął Egor Usaczew, który oddał próby na 95 i 87 m. Hazedtinow najlepszy był także w niedzielę, skoczył 96 i 95,5 m. drugie miejsce zajął Denis Wesełow (91, 88,5 m.), a trzecie Paweł Eremiewski (89, 90 m.)

Dwa konkursy rozegrano w amerykańskim Fox River Grove na skoczni K-70. Pierwszy z nich, sobotni, odbył się w ramach Jr & Sr Tourney JNQ. W kategorii seniorów wygrał Mike Glasder (79 m.), przed Cristianem Fribergiem (78 m.) i Brianem Wallece'm (77 m.). W niedziele na tym samym obiekcie rozegrano trzeci konkurs z cyklu USC Five Hills. Na podium nastąpiło drobne przetasowanie, tym razem triumfował Cristian Friberg (73 i 75,5 m.), drugi był Mike Glasder (73,5 i 75 m.), a trzeci Brian Wallace (74 i 74 m.). W niedzielę rozegrano tez dodatkowe zawody w formacie 'Longest standing' polegające na tym, iż startujący zawodnicy sami decydują z której belki będą skakać, a liczy się najdłuższy ustany skok. Tę rywalizację wygrał Janne Nordman skacząc 81,5 m.

Z nartami nie może się rozstać Georg Spaeth, który swoją formę próbuje odbudować w niższej rangi zawodach fisowskich oraz konkursach Pucharu Niemiec. W miniony weekend takowe odbyły się na skoczni w Schonach. Pierwszego dnia rywalizacji doświadczony reprezentant Niemiec oddając skoki na 102 i 98 m. przegrał z Felixem Brodaufem (100 i 99 m.). trzecie miejsce zajął Tobias Lugert (99 i 98 m.) W niedzielę zwyciężył Marinus Kraus (99 i 102,5 m.), który notami za styl wyprzedził Spaetha (100 i 103 m.) oraz Tobiasa Lugerta (98,5 i 101 m.)

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8085) komentarze: (29)