PŚ Pań w Hinzenbach: W piątek kwalifikacje, konkursy w sobotę i niedziele

• 2012-02-03 01:32

Już w najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet w austriackiej miejscowości Hinzenbach. Nowy kompleks skoczni narciarskich gościł w październiku ubiegłego roku mężczyzn, którzy rywalizowali w Letniej Grand Prix. Teraz przyszedł czas na panie.

W zawodach wystartują wszystkie czołowe zawodniczki. Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Amerykanka Sarah Hendrickson, która wygrała inauguracyjne zawody w Lillehammer oraz zwyciężyła w czterech z pięciu konkursów. 17-letnia zawodniczka tylko w loteryjnym konkursie w Hinterzarten nie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Do faworytek zawodów zaliczana jest także reprezentantka gospodarzy Daniela Iraschko, która liczy na wsparcie swoich kibiców. Podczas konkursu mężczyzn pod skocznią w Hinzenbach zgromadziło się blisko 10000 kibiców. Jednym z marzeń Iraschko jest: "Aby pogoda w końcu była piękna, kiedy będzie transmisja w telewizji".

W walce o najwyższe laury powinna liczyć się także Japonka Sara Takanashi, która niedawno zdobyła złoty medal na Zimowej Olimpiadzie Młodzieży.

Zawody w Górnej Austrii przygotowywane są z rozmachem. Podobnie jak w przypadku zawodów panów, także i panie będą mieć ceremonię w namiocie pod skocznią ceremonię przedstawienia zawodniczek i trenerów w piątek po kwalifikacjach, a w sobotę odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych najlepszej "10".

Transmisję z sobotnich zawodów przeprowadzi stacja Eurosport, początek o 14:15.