Na żywo:
  • FIS_CUP | Planica | seria próbna

    12:00 |Relacja FIS

  • LCOC | Planica | pierwsza seria konkursowa

    09:45 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Pi±tek, 03 lutego 2012, 18:57

P¦ w Predazzo: Koch wygrywa kwalifikacje, Schlierenzauer skacze najdalej

Martin Koch
Martin Koch
fot. Horst Nilgen

Martin Koch wygrał kwalifikacje do sobotnich zawodów Pucharu ¦wiata we włoskim Predazzo. Austriak poszybował na 130m. Polscy skoczkowie do konkursu awansowali w komplecie i jutro zobaczymy na starcie czterech naszych reprezentantów.

Wysok± dyspozycję utrzymuje Maciej Kot, który w swoim kwalifikacyjnym skoku uzyskał 125m i uplasował się na 8. miejscu. Przyzwoite skoki odnotowali także Piotr Żyła (121,5m i 24. pozycja) oraz Krzysztof Miętus (119,5m i 30. lokata).

Kamil Stoch, który awans do konkursu ma zapewniony, w swojej próbie osi±gn±ł 122m (czołowa "10" Pucharu ¦wiata skakała z obniżonego rozbiegu). Najlepszy skok oddał Gregor Schlierenzauer, który poszybował aż na 134,5m. Dobrze zaprezentowali się również Anders Bardal (129m) oraz Richard Freitag (129,5m).

Typowy dla siebie bł±d popełnił Andreas Kofler. Lider Pucharu ¦wiata nierówno wyszedł z progu i musiał ratować się przed upadkiem.

Pierwszy konkurs Pucharu ¦wiata w Predazzo już jutro o godzinie 16:00. Godzinę wcze¶niej rozpocznie się seria próbna.

Wyniki kwalifikacji w Predazzo, 03.02.2012
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 44 KOCH Martin AUT 130.0 136.2
2 49 SKLETT Vegard Haukoe NOR 129.5 134.5
3 45 HLAVA Lukas CZE 129.0 132.9
4 47 PREVC Peter SLO 128.5 132.0
5 34 HAPPONEN Janne FIN 125.5 129.5
6 48 AMMANN Simon SUI 127.5 129.2
7 25 GANGNES Kenneth NOR 125.0 127.8
8 20 KOT Maciej POL 125.0 127.1
9 23 HAUTAMAEKI Matti FIN 126.0 126.4
10 35 ZAUNER David AUT 128.0 125.6
11 15 ROMOEREN Bjoern Einar NOR 123.0 125.4
12 46 TAKEUCHI Taku JPN 128.5 124.9
13 39 JANDA Jakub CZE 123.5 124.8
14 38 MECHLER Maximilian GER 124.0 124.5
15 31 SINKOVEC Jure SLO 122.5 124.4
16 42 VELTA Rune NOR 123.0 124.1
17 24 FETTNER Manuel AUT 124.5 123.1
18 19 KOBAYASHI Junshiro JPN 122.5 122.5
19 33 DAMJAN Jernej SLO 122.0 122.2
20 43 NEUMAYER Michael GER 123.5 120.9
21 36 KORNIŁOW Denis RUS 123.0 120.2
21 21 ROENSEN Atle Pedersen NOR 122.5 120.2
23 41 KOIVURANTA Anssi FIN 122.0 119.9
24 40 ŻYŁA Piotr POL 121.5 119.7
25 11 KASAI Noriaki JPN 120.0 118.2
26 22 ZOGRAFSKI Władimir BUL 120.5 117.7
27 28 COLLOREDO Sebastian ITA 119.0 117.5
28 32 LOITZL Wolfgang AUT 120.5 116.8
29 37 TEPES Jurij SLO 123.0 116.7
30 13 MIĘTUS Krzysztof POL 119.5 115.9
31 29 WANK Andreas GER 119.0 114.2
32 26 WASILIJEW Dmitrij RUS 120.0 114.1
33 3 KARPIENKO Nikołaj KAZ 118.0 112.5
34 16 STJERNEN Andreas NOR 117.5 112.0
35 17 MATURA Jan CZE 115.5 109.1
36 14 TOCHIMOTO Shohei JPN 116.0 106.4
37 18 WATASE Yuta JPN 114.0 104.9
37 10 JUDEZ Dejan SLO 114.0 104.9
39 27 MORASSI Andrea ITA 113.5 103.6
40 2 MAEAETTAE Jarkko FIN 112.5 102.4
41 30 HOCKE Stephan GER 112.5 102.0
42 6 SARDYKO Aleksander RUS 112.5 100.9
43 9 SCHOFT Felix GER 111.0 98.9
44 12 KALINICZENKO Anton RUS 108.5 94.2
45 5 BRESADOLA Davide ITA 108.5 94.0
46 1 DELLASEGA Roberto ITA 101.5 78.9
47 8 KOROLIEW Aleksiej KAZ 96.0 70.2
48 4 SZUMBAREC Witalij UKR 96.0 68.5
49 7 DELLASEGA Diego ITA 88.0 49.9
PQ 50 FREUND Severin GER 115.0 PQ
PQ 51 KOUDELKA Roman CZE 122.5 PQ
PQ 52 KRANJEC Robert SLO DNS PQ
PQ 53 ITO Daiki JPN DNS PQ
PQ 54 FREITAG Richard GER 129.5 PQ
PQ 55 STOCH Kamil POL 122.0 PQ
PQ 56 MORGENSTERN Thomas AUT 125.5 PQ
PQ 57 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 134.5 PQ
PQ 58 BARDAL Anders NOR 129.0 PQ
PQ 59 KOFLER Andreas AUT 94.5 PQ


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (17413) ilo¶ć komentarzy: (63)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
20.01.2019
godz. 16:00
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:45
Niedziela, godz. 15:00
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria418
2.SEIDL FabianNiemcy386
3.NIETZEL JustinNiemcy339
4.RUPITSCH MarkusAustria264
5.LIENHER MaximilianAustria253
18.JUROSZEK KacperPolska141
54.KANTYKA PrzemysławPolska54
66.GRUSZKA MateuszPolska40
66.NIŻNIK AdamPolska40
69.BIEGUN KrzysztofPolska39
77.SKUPIEŃ DamianPolska34
87.STOSEL KacperPolska29
91.PILCH TomaszPolska25
132.JOJKO SzymonPolska5
141.CZYŻ BartoszPolska2
142.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 09:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs P¦ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Stefan Kraft
    99,99%
  5. Inny skoczek
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl