Czwartek, 19 lipca 2012, 19:31

LGP w Wiśle: Kubacki wygrywa kwalifikacje, 10 Polaków w konkursie!

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
fot. Anna Szczepankiewicz

Kwalifikacje do pierwszego indywidualnego konkursu LGP w tym sezonie wygrał Dawid Kubacki, nasz reprezentant skoczył 122 metry i zgromadził 111,8 punktu.

Tuż za Kubackim uplasował się Yuta Watase, który uzyskał 126 metrów (107,3 punktu). Na trzeciej pozycji kwalifikacje zakończył Robert Hrgota, Słoweniec osiągnął 123,5 metra (106,1 punktu).

Na czwartej pozycji znalazł się Lukas Mueller po skoku na 119 metrów, a tuż za nim sklasyfikowano Bartłomieja Kłuska (118,5 metra). Szósta pozycja należała do Macieja Kota, zakopiańczyk zanotował 124 metry. W czołowej "10" konkursu kwalifikacyjnego znaleźli się też Michael Neumayer, Kento Sakuyama, Borek Sedlak i Mackenzie Boyd-Clowes.

W konkursie głównym zobaczymy aż dziesięciu biało-czerwonych. Z dobrej strony strony zaprezentowali się również Krzysztof Biegun (118,5m i 15. miejsce), Marcin Bachleda (115,5m i 20. miejsce), Krzysztof Miętus (118m i 22. miejsce). Mimo słabszego skoku do pierwszej serii zawodów awansował także Andrzej Zapotoczny, który skoczył 108,5 metra i zajął 39. miejsce. Kwalifikacji nie przebrnęli jedynie Klemens Murańka i Rafał Śliż.

Wśród zawodników, którzy start w zawodach mają zapewniony oglądaliśmy dwóch Polaków - Piotra Żyłę i Kamila Stoch, osiągnęli oni odpowiednio 111 i 109 metrów.

Po kwalifikacjach trener Łukasz Kruczek podjął decyzję, że w jutrzejszym konkursie drużynowym zobaczymy Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota oraz Kamila Stocha.

Wyniki kwalifikacji
Lp. Zawodnik Kraj Odl. Pkt
1 KUBACKI D. POL 122.0 111.8
2 WATASE Y. JPN 126.0 107.3
3 HRGOTA R. SLO 123.5 106.1
4 MUELLER L. AUT 119.0 104.0
5 KLUSEK B. POL 118.5 103.2
6 KOT M. POL 124.0 102.7
7 NEUMAYER M. GER 118.0 100.8
8 SAKUYAMA K. JPN 117.0 100.3
SEDLAK B. CZE 119.5 100.3
10 BOYD-CLOWE M. CAN 119.5 99.9
11 HAYBOECK M. AUT 123.0 99.6
12 KALINITSCH A. RUS 119.5 99.0
13 PUNGERTAR M. SLO 115.5 98.7
14 LOITZL W. AUT 115.5 98.3
15 BIEGUN K. POL 118.5 95.9
16 CHEDAL E. FRA 113.5 94.2
17 ZOGRAFSKI V. BUL 120.0 93.6
18 MATURA J. CZE 113.5 93.3
19 QUECK D. GER 115.5 93.1
20 BACHLEDA M. POL 115.5 92.1
21 CIKL M. CZE 112.0 91.0
22 MIETUS K. POL 118.0 90.4
23 WENIG D. GER 111.5 90.1
24 HILDE T. NOR 115.5 90.0
25 ZNISZCZOL A. POL 116.0 89.9
26 WANK A. GER 112.5 89.8
27 ITO K. JPN 114.5 89.0
MUOTKA O. FIN 110.5 89.0
29 KOBAYASHI J. JPN 112.0 88.4
30 COLLOREDO S. ITA 116.0 88.3
31 HAPPONEN J. FIN 113.5 87.4
32 HAJEK A. CZE 111.5 87.0
33 MECHLER M. GER 111.0 86.6
34 ROMOEREN B. NOR 112.5 85.4
35 HAZETDINOV I. RUS 109.5 84.1
36 JOHNSON A. USA 110.5 83.8
TEPES J. SLO 110.5 83.8
38 JUDEZ D. SLO 109.0 82.5
39 ZAPOTOCZNY A. POL 108.5 80.8
FRENETTE P. USA 108.0 80.8
41 NAGLIC T. SLO 107.0 80.6
42 MAYER N. FRA 104.5 79.3
43 KASAI N. JPN 109.5 78.1
44 SLIZ R. POL 107.5 77.7
45 STJERNEN A. NOR 110.0 76.4
46 SARDYKO A. RUS 104.0 74.6
47 LEVKIN Y. KAZ 103.5 73.2
MURANKA K. POL 101.0 73.2
49 FANNEMEL A. NOR 104.5 72.5
ZAUNER D. AUT 104.0 72.5
51 MORASSI A. ITA 106.0 70.5
52 MABBOUX A. FRA 99.5 70.1
53 CHAADAEV P. RUS 101.0 69.6
54 DESCOMBES V. FRA 100.5 67.2
55 LARINTO V. FIN 100.0 64.4
56 TOCHIMOTO S. JPN 98.5 64.3
57 KOROLEV A. KAZ 102.0 63.9
58 KARPENKO N. KAZ 96.0 50.4
DNS VELTA R. NOR
DNS AMMANN S. SUI


Paweł Guzik, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (14368) ilość komentarzy: (81)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 14:45
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl