Sobota, 11 sierpnia 2012, 14:29

PK w Kuopio: Jan Matura zwycięzcą sobotniego konkursu

Jan Matura
Jan Matura
fot. Tadeusz Mieczyński

Jan Matura wygrał sobotnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio (HS 127). Czech w swoich próbach poszybował dwukrotnie na 125 metrów, co zapewniło mu dużą przewagę nad drugim - Fredrikiem Bjerkeengenem (119,5 i 123m) oraz trzecim - Andreasem Wellingerem (128 i 114m).

Polscy skoczkowie spisali się dziś przeciętnie. W czołowej "10" znalazł się tylko Krzysztof Biegun, który skakał na 120 i 116 metrów, co dało mu ostatecznie 8. lokatę. Na 11. miejscu sklasyfikowany został Grzegorz Miętus (117,5 i 114m), a 12. był Aleksander Zniszczoł (119,5 i 112m).

W drugiej serii nie poradził sobie Stefan Hula, który po niezłym pierwszym skoku na 118,5m, w finale uzyskał zaledwie 106m, i zajął 19. pozycję.

Jeszcze większy spadek zaliczył Andrzej Zapotoczny, który na półmetku konkursu zajmował wysokie, 7. miejsce po skoku na 122m. W finale nasz reprezentant lądował już na 96,5m i ostatecznie znalazł się dopiero na 24. lokacie.

Do finału nie awansowali Jan Ziobro, który lądował na 107 metrze, co dało mu 35. lokatę oraz Szymon Szostok, który spadł na 89,5m (50. pozycja).

Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego dopiero za miesiąc, w norweskim Lillehammer (8-9 września).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »



Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7956) ilość komentarzy: (28)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl