Pi±tek, 17 sierpnia 2012, 17:55

LGP w Hinterzarten: Nicolas Mayer wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie

Nicolas Mayer
Nicolas Mayer
fot. Tadeusz Mieczyński

Nicolas Mayer wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu LGP w niemieckim Hinterzarten (HS 108). Francuz uzyskał 98,5m. Na drugim miejscu uplasował się Danny Queck (100,5m), a trzeci był Lukas Hlava (100,5m).

Niespodziank± kwalifikacji była dyskwalifikacja Gregora Schlierenzauera za nieprzepisowy kombinezon. Gdyby nie to, Austriak z wynikiem 99,5m (121,0 pkt.) wygrałby serię.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Żyła, który oddał najdłuższy skok serii - 102m, jednak ze względu na korzystny wiatr, został sklasyfikowany dopiero na 5. pozycji (ex aequo z Michaelem Hayboeckiem).

W¶ród zawodników, którzy awans do konkursu mieli zapewniony, najlepiej wypadł Dawid Kubacki. Nasz reprezentant poszybował na 100,5m, przy bardzo niewielkim wietrze pod narty.

Maciej Kot uzyskał 95,5m, co było również niezłym rezultatem, zważywszy, że nasz zawodnik miał wiatr w plecy.

Krzysztof Miętus l±dował na 94,5m, co dało mu 29. lokatę, natomiast Bartłomiej Kłusek kwalifikacje zakończył na 32. pozycji (92m).

Pocz±tek konkursu indywidualnego mężczyzn dopiero w niedzielę, o godzinie 13-tej. Dzi¶ na starcie zobaczymy panie, a jutro odbędzie się konkurs mieszany.

Wyniki kwalifikacji LGP, Hinterzarten
Lp.StatusNrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 Q 51 MAYER, Nicolas FRA 98.5 119.2
2 Q 24 QUECK, Danny GER 100.5 118.9
3 Q 18 HLAVA, Lukas CZE 100.5 118.2
4 Q 21 KASAI, Noriaki JPN 101.5 116.8
5 Q 49 ZYLA, Piotr POL 102.0 116.6
5 Q 46 HAYBOECK, Michael AUT 99.0 116.6
7 Q 37 KRANJEC, Robert SLO 95.0 112.2
8 Q 45 SUZUKI, Sho JPN 96.5 112.1
9 Q 50 COLLOREDO, Sebastian ITA 98.5 111.6
10 Q 43 STJERNEN, Andreas NOR 95.0 111.3
10 Q 52 FREITAG, Richard GER 99.0 111.3
12 Q 14 ZAUNER, David AUT 99.5 111.1
13 Q 42 MATURA, Jan CZE 94.5 109.1
14 Q 17 JUDEZ, Dejan SLO 95.5 108.7
15 Q 31 VELTA, Rune NOR 96.0 108.2
16 Q 28 KORNILOV, Denis RUS 93.5 107.3
17 Q 32 BARDAL, Anders NOR 93.0 107.2
18 Q 30 PUNGERTAR, Matjaz SLO 94.5 106.4
19 Q 26 DESCHWANDEN, Gregor SUI 97.5 106.3
20 Q 8 KOUDELKA, Roman CZE 94.5 106.2
21 Q 29 MECHLER, Maximilian GER 90.5 105.6
22 Q 47 SAKUYAMA, Kento JPN 96.0 105.5
23 Q 39 FANNEMEL, Anders NOR 94.5 105.1
24 Q 4 JANDA, Jakub CZE 92.5 103.4
25 Q 27 BODMER, Pascal GER 94.0 103.2
26 Q 23 FRENETTE, Peter USA 94.5 102.1
27 Q 38 MABBOUX, Alexandre FRA 92.5 101.8
28 Q 48 KOBAYASHI, Junshiro JPN 94.5 101.1
29 Q 35 ZOGRAFSKI, Vladimir BUL 91.5 101.0
29 Q 10 MIETUS, Krzysztof POL 94.5 101.0
31 Q 34 BOYD-CLOWES, Mackenzie CAN 91.5 100.5
32 Q 44 KLUSEK, Bartlomiej POL 92.0 100.3
33 Q 2 DELLASEGA, Diego ITA 90.5 99.5
34 Q 22 CHOI, Heung-Chul KOR 90.5 99.0
34 Q 40 CHEDAL, Emmanuel FRA 90.5 99.0
36 Q 15 GRIGOLI, Marco SUI 93.5 98.2
37 Q 25 ROWLEY, Matthew CAN 95.0 97.7
37 Q 7 KIM, Hyun-Ki KOR 91.5 97.7
39 Q 41 ROMOEREN, Bjoern Einar NOR 89.0 96.2
39 Q 9 VASSILIEV, Dimitry RUS 90.0 96.2
41 NQ 33 HRGOTA, Robert SLO 88.0 94.8
42 NQ 19 JOHNSON, Anders USA 88.0 94.6
43 NQ 12 SKLETT, Vegard Haukoe NOR 87.0 93.8
44 NQ 1 KEITURI, Kalle FIN 86.5 89.3
45 NQ 16 DELLASEGA, Roberto ITA 88.5 87.8
46 NQ 5 ROMASHOV, Alexey RUS 85.5 87.1
47 NQ 11 LEVKIN, Yevgeniy KAZ 82.5 84.8
48 NQ 6 KARPENKO, Nikolay KAZ 83.5 78.4
49 NQ 13 PAERN, Illimar EST 79.5 75.1
PQ PQ 53 PREVC Peter SLO 98,5
PQ PQ 54 TEPES Jurij SLO 91,5
PQ PQ 55 KUBACKI Dawid POL 100,5
PQ PQ 56 NEUMAYER Michael GER 94,5
PQ PQ 57 HILDE Tom NOR 97
PQ PQ 58 WATASE Yuta JPN 96,5
PQ PQ 59 SHIMIZU Reruhi JPN 93,5
PQ PQ 60 AMMANN Simon SUI DNS
PQ PQ 61 WANK Andreas GER DNS
PQ PQ 62 KOT Maciej POL 95,5
DSQ NQ 3 SCHLIERENZAUER, Gregor AUT 99.5 121.0
DSQ NQ 20 PIKL, Primoz SLO 98.5 109.1
DSQ NQ 36 ROSLIAKOV, Ilja RUS 91.0 99.3


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (9534) ilo¶ć komentarzy: (22)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy100
2.RAUDASCHL ElisabethAustria80
3.PARK Guy-LimKorea60
4.PURKER ClaudiaAustria50
5.IHLE AlinaNiemcy45
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo P¦ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl