Na żywo:
  • LPS | Zao | pierwsza seria konkursowa

    09:00 |Relacja FIS

  • LCOC | Planica | pierwsza seria konkursowa

    10:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Wtorek, 02 października 2012, 19:38

LGP w Klingenthal: Freund zwycięża w kwalifikacjach

Severin Freund
Severin Freund
fot. Anna Szczepankiewicz

Severin Freund skokiem na odległość 133,5 m zapewnił sobie zwycięstwo w serii kwalifikacyjnej do jutrzejszego konkursu skoków w Klingenthal.

Na drugim miejscu kwalifikacje zakończył zdobywca Kryształowej Kuli - Anders Bardal. Norweg uzyskał taką samą odległość ale dostał gorsze noty za swój skok. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został nasz zawodnik Kamil Stoch. Polak oddał skok na odległość 133 m.

Tuż za czołową trójką znalazli się Lukas Hlava (131,4 pkt), który lądował na 133 orazł Jaka Hvala (131,4 pkt) z taką samą odległością.

W jutrzejszym konkursie zobaczymy również Piotra Żyłę, który uzyskał 130 m i zajął 12. miejsce, Bartłomieja Kłuska, który ostatecznie był 27.

Niestety o sporym pechu może mówić Aleksander Zniszczoł, który sklasyfikowany został na 41.miejscu.

Z zawodników, którzy awans do konkursu mieli już zapewniony najdalej lądowali Andreas Wank oraz Tom Hilde, na 131,5 m. Dawid Kubacki, który także skakał w tej grupie uzyskał 127,5 m. Maciej Kot zrezygnował ze startu w kwalifikacjach.

Wyniki serii kwalifikacyjnej dostępne w formacie pdf

Wyniki kwalifikacji, Klingenthal
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 52 FREUND S. GER 133.5 133.7
2 61 BARDAL A. NOR 133.5 132.2
3 47 STOCH K. POL 133.0 131.5
4 57 HLAVA L. CZE 133.0 131.4
55 HVALA J. SLO 133.0 131.4
6 34 MORGENSTER T. AUT 128.0 130.8
7 36 SCHLIERENZ G. AUT 131.5 130.2
8 9 JANDA J. CZE 131.5 127.4
9 45 STJERNEN A. NOR 131.0 127.1
10 10 KOFLER A. AUT 127.5 126.8
11 54 FREITAG R. GER 130.0 126.6
12 51 ZYLA P. POL 130.0 125.4
13 27 FETTNER M. AUT 129.0 125.0
14 5 GEIGER K. GER 129.0 124.1
15 13 KOCH M. AUT 129.0 123.6
16 22 MUOTKA O. FIN 129.0 123.5
17 39 JACOBSEN A. NOR 127.0 121.7
18 49 HAYBOECK M. AUT 128.0 120.2
29 VELTA R. NOR 128.0 120.2
20 25 SCHMITT M. GER 126.0 119.2
8 ASIKAINEN L. FIN 129.0 119.2
22 43 MATURA J. CZE 126.5 119.0
23 48 DESCHWANDE G. SUI 127.5 117.6
24 24 CHEDAL E. FRA 125.0 117.2
25 58 KOBAYASHI J. JPN 125.5 116.8
26 15 HAPPONEN J. FIN 127.0 116.4
27 56 KLUSEK B. POL 126.5 116.3
28 44 ROSLIAKOV I. RUS 125.5 116.2
29 41 SUZUKI S. JPN 125.0 116.1
30 42 ITO K. JPN 125.0 115.1
31 40 SEDLAK B. CZE 123.0 113.4
37 PREVC P. SLO 124.0 113.4
33 30 KRANJEC R. SLO 124.0 112.9
19 WELLINGER A. GER 123.0 112.9
35 53 MAYER N. FRA 124.0 112.7
36 4 LEYHE S. GER 122.5 111.8
37 18 KORNILOV D. RUS 123.0 111.2
38 59 NAGLIC T. SLO 123.0 110.5
39 33 KOUDELKA R. CZE 123.5 110.4
40 7 MAEAETTAE J. FIN 123.0 109.9
41 26 ZNISZCZOL A. POL 121.5 109.5
42 21 NURMSALU K. EST 122.5 108.4
43 12 LEVKIN Y. KAZ 122.0 108.2
44 2 WENIG D. GER 121.0 108.1
45 23 KALINITSCH A. RUS 121.5 107.3
46 20 JOHNSON A. USA 121.5 107.1
47 31 GRIGOLI M. SUI 121.0 105.3
14 MORASSI A. ITA 121.0 105.3
49 38 ROMASHOV A. RUS 120.0 105.1
50 11 BRESADOLA D. ITA 120.0 103.7
51 50 SAKUYAMA K. JPN 120.5 103.5
52 60 PUNGERTAR M. SLO 120.0 103.2
53 6 DELLASEGA R. ITA 118.5 101.6
54 35 FRENETTE P. USA 118.5 101.3
1 SCHOFT F. GER 117.5 101.3
56 32 BOYD-CLOWE M. CAN 119.0 100.5
57 16 DESCOMBES V. FRA 120.0 100.3
58 28 MECHLER M. GER 117.5 99.3
59 17 PCHELINTSE A. KAZ 115.0 93.3
60 3 KRAUS M. GER 115.0 93.1
61 46 HRGOTA R. SLO 115.0 93.0
62 62 QUECK D. GER 131.0 0.0
PQ 63 ZOGRAFSKI V. BUL 131.0 0.0
PQ 64 FANNEMEL A. NOR 132.0 0.0
PQ 65 KUBACKI D. POL 127.5 0.0
PQ 66 HILDE T. NOR 131.5 0.0
PQ 68 TAKEUCHI T. JPN 128.5 0.0
PQ 69 SHIMIZU R. JPN 123.5 0.0
PQ 70 TEPES J. SLO 125.0 0.0
PQ 71 WANK A. GER 131.5 0.0


Anna Szczepankiewicz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6291) ilość komentarzy: (8)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl