Czwartek, 29 listopada 2012, 19:13

P¦ w Kuusamo: Jaka Hvala wygrywa kwalifikacje, bez Kamila Stocha w konkursie!

Jaka Hvala
Jaka Hvala
fot. Sarah Braunias

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu ¦wiata w Kuusamo wygrał Jaka Hvala, Słoweniec, który wygrał obydwie serie treningowe w kwalifikacjach poszybował na odległo¶ć aż 145 metrów, za co otrzymał notę 148,4 punktu.

Na drugiej pozycji znalazł się Richard Freitag, Niemiec skoczył 139 metrów i do zwycięzcy kwalifikacji stracił 3,6 punktu. Trzecia lokata przypadła Taku Takeuchi, który oddał skok na 142 metry.

W czołówce znaleĽli się także dwaj bardziej do¶wiadczeni zawodnicy - Wolfgang Loitzl (129,5 metra) oraz Noriaki Kasai (133,5 metra).

Do konkursu głównego awansowało czterech Polaków. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Piotr Żyła (20. miejsce), który skoczył 128,5 metra. Zdecydowanie bliżej l±dowali pozostali Polacy - Maciej Kot (26. miejsce) osi±gn±ł 120 metrów, dwa metry dłuższy skok oddał Krzysztof Miętus (31. miejsce), a Dawid Kubacki (37. miejsce) zanotował 118,5 metra. Po dobrych skokach treningowych wpadkę zaliczył Kamil Stoch, Polak uzyskał zaledwie 106,5 metra i nie wyst±pi w sobotnich zawodach indywidualnych.

Z najlepszej "10" klasyfikacji Pucharu ¦wiata najdalej l±dował Peter Prevc - 139 metrów, ale Słoweniec skakał z dłuższego najazdu niż Gregor Schlierenzauer (138 metrów) i Simon Ammann (137 metrów).

Wyniki kwalfikacji
Lp. Zawodnik Kraj Odl. Pkt. Status
1 HVALA Jaka SLO 145.0 148.4 Q
2 FREITAG Richard GER 139.0 144.8 Q
3 TAKEUCHI Taku JPN 142.0 142.8 Q
4 LOITZL Wolfgang AUT 129.5 137.0 Q
5 KASAI Noriaki JPN 133.5 135.8 Q
6 KOFLER Andreas AUT 134.5 135.7 Q
7 KOBAYASHI Junshiro JPN 134.5 133.1 Q
8 VASSILIEV Dimitry RUS 134.5 132.0 Q
9 TEPES Jurij SLO 131.5 128.1 Q
10 KOCH Martin AUT 131.0 126.7 Q
11 SAKUYAMA Kento JPN 131.5 125.7 Q
12 WANK Andreas GER 129.5 124.7 Q
13 DESCHWANDEN Gregor SUI 129.5 124.1 Q
14 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 127.0 123.6 Q
14 NEUMAYER Michael GER 130.5 123.6 Q
16 KORNILOV Denis RUS 128.5 122.6 Q
17 ASIKAINEN Lauri FIN 128.5 122.4 Q
18 KRANJEC Robert SLO 124.5 120.8 Q
19 DAMJAN Jernej SLO 126.0 120.2 Q
20 ZYLA Piotr POL 128.5 118.5 Q
21 GEIGER Karl GER 126.5 116.3 Q
22 HLAVA Lukas CZE 124.0 116.2 Q
23 STJERNEN Andreas NOR 130.0 116.1 Q
24 NURMSALU Kaarel EST 127.0 114.4 Q
25 JANDA Jakub CZE 121.5 112.2 Q
26 KOT Maciej POL 120.0 109.0 Q
27 HAYBOECK Michael AUT 120.5 108.1 Q
28 MUOTKA Olli FIN 122.5 107.8 Q
29 HILDE Tom NOR 120.0 107.4 Q
30 VELTA Rune NOR 119.0 106.4 Q
31 MIETUS Krzysztof POL 122.0 105.9 Q
32 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 121.0 105.2 Q
33 QUECK Danny GER 120.5 105.1 Q
34 KALINITSCHENKO Anton RUS 122.5 104.8 Q
35 WATASE Yuta JPN 123.0 103.8 Q
36 ITO Kenshiro JPN 115.5 103.2 Q
37 KUBACKI Dawid POL 118.5 102.1 Q
38 PUNGERTAR Matjaz SLO 119.5 101.9 Q
39 KOUDELKA Roman CZE 117.5 100.9 Q
40 ROMASHOV Alexey RUS 114.5 98.0 Q
41 KULMALA Mika FIN 115.5 97.5 NQ
42 MAEAETTAE Jarkko FIN 115.5 96.1 NQ
43 SEDLAK Borek CZE 113.5 94.9 NQ
44 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 114.5 94.1 NQ
45 FRENETTE Peter USA 113.5 92.5 NQ
46 MATURA Jan CZE 114.5 91.6 NQ
47 NIEMI Sami FIN 113.5 90.8 NQ
48 JOHNSON Anders USA 110.5 88.1 NQ
49 COLLOREDO Sebastian ITA 109.0 84.8 NQ
50 STOCH Kamil POL 106.5 82.7 NQ
51 GRIGOLI Marco SUI 110.0 81.1 NQ
52 LARINTO Ville FIN 106.5 77.7 NQ
53 MORASSI Andrea ITA 102.5 73.5 NQ
54 CHEDAL Emmanuel FRA 103.0 72.7 NQ
55 VALTA Ossi-Pekka FIN 100.0 68.3 NQ
56 LAMY CHAPPUIS Ronan FRA 102.5 62.5 NQ
57 SOMMER Pascal SUI 91.5 51.5 NQ
58 MAYER Nicolas FRA 96.0 44.3 NQ
59 ROWLEY Matthew CAN 80.0 21.2 NQ
DSQ AALTO Antti FIN 103.0 71.1 NQ
- - - - - -
PREVC Peter SLO 139.0 PQ
WELLINGER Andreas GER 133.0 PQ
AMMANN Simon SUI 137.0 PQ
JACOBSEN Anders NOR 113.0 PQ
BARDAL Anders NOR 133.5 PQ
FREUND Severin GER 128.0 PQ
FANNEMEL Anders NOR 117.0 PQ
SCHLIERENZAUER Gregor AUT 138.0 PQ
MORGENSTERN Thomas AUT DNS PQ


Paweł Guzik, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (17825) ilo¶ć komentarzy: (82)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WˇSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl