Niedziela, 20 stycznia 2013, 21:07

Znamy składy poszczególnych reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów

Skocznia w Libercu
Skocznia w Libercu
fot. Tadeusz Mieczyński

Już w najbliższy czwartek na skoczni normalnej w Libercu najlepsi na świecie młodzi skoczkowie oraz skocznie powalczą o medale Mistrzostw Świata Juniorów. Na starcie rywalizacji staną przedstawiciele i przedstawicielki 23 krajów.

Do faworytów konkursu mężczyzn należą z pewnością Słoweniec Jaka Hvala, Niemiec Andreas Wellinger oraz Austriak Stefan Kraft, którzy z bardzo dobrej strony prezentowali się podczas zawodów Pucharu Świata. My liczymy na reprezentantów Polski, pamiętając że w swoich szeregach mamy v-ce Mistrza Świata z ubiegłego roku, Aleksandra Zniszczoła.

Rywalizację Pań będą próbowały rozstrzygnąć między sobą czołowe zawodniczki cyklu Pucharu Świata czyli Sara Takanashi, Sarah Hendrickson i Coline Mattel. W Libercu nie wystąpią reprezentantki Polski.

Oficjalne składy reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Libercu:

Czechy:
● Michaela Doleželová, Barbora Blažková, Michaela Rajnochová, Karolína Indráčková, Martina Joitová, Zdena Pešatová
♣ Vojtěch Štursa, Tomáš Friedrich, Filip Sakala, David Bartoš, Jan Souček

Bułgaria:
♣ Dejan Funtarow, Daniel Simow

Chiny:
●Xinyue Chang, Bing Dong, Cheng Ji, Xueyao Li, Qi Liu

Estonia:
♣ Martti Nõmme, Siim - Tanel Sammelselg

Finlandia:
♣ Jarkko Määttä, Antti Aalto, Aapo Lehtinen, Juho Ojala, Miika Ylipulli

Francja:
● Coline Mattel, Julia Clair, Lea Lemare, Marie Hoyau, Oceane Avocat Gros
♣ Ronan Lamy Chappuis, Paul Brasme, Julien Faivre Rampant, Sacha Gardet, Benjamin Raffort

Włochy:
● Evelyn Insam, Manuela Malsiner, Veronica Gianmoena
♣ Federico Cecon, Zeno Di Lenardo, Daniele Varesco, Alex Insam

Japonia:
● Sara Takanashi, Yuki Ito, Yuka Kobayashi, Jun Maruyama, Mizuki Yamaguchi
♣ Reruhi Shimizu, Shingo Nishikata, Tomoya Watanabe, Yukiya Sato

Korea Południowa:
♣ Je-un Park, Jeong-heon Si

Kazachstan:
♣ Akram Adilow, Szyngys Kalikow, Sabirzan Muminow

Łotwa:
♣ Kristaps Nezhborts

Węgry:
♣ Akos Szilagyi

Niemcy:
● Svenja Würth, Katharina Althaus, Anna Rupprecht, Ramona Straub, Lucienne Höppner
♣ Andreas Wellinger, Karl Geiger, Michael Dreher, Christian Heim, Tobias Löffler

Holandia:
♣ Oldrik van der Aalst, Ruben de Wit

Norwegia:
● Maren Lundby, Jenny Synnøve Hagemoen, Gyda Enger, Anna Odine Strøm, Synne Steen Hansen
♣ Mats Søhagen Berggaard, Sigurd Nymoen Søberg, Jonas Gropen Søgård, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Espen Røe

Austria:
● Katharina Keil, Cornelia Roider, Sonja Schoitsch, Chiara Hölzl, Michaela Kranzl
♣ Stefan Kraft, Thomas Lackner, Florian Altenburger, Philipp Aschenwald, Patrick Hermann Streitler

Rumunia:
● Dana Vasilica Haralambie
♣ Iulian Sorin Pitea, Valentin Robert Tatu, Eduard Torok, Remus Tudor

Rosja:
● Daria Gruszina, Aleksandra Kustowa, Stefanija Nadymowa, Adel Saifullina, Sofia Tichonowa
♣ Władysław Bojarincew, Michaił Maksimoczkin, Maksim Migaczew, Michaił Nazarow, Siergiej Szulajew

Polska:
♣ Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Grzegorz Miętus, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek

Słowenia:
● Urša Bogataj, Špela Rogelj, Katja Požun, Ema Klinec, Barbara Klinec
♣ Jaka Hvala, Cene Prevc, Anže Semenič, Anže Lanišek, Rok Justin, Matic Benedik, Ernest Prislič, Jaka Kosec

Szwajcaria:
♣ Luca Egloff, Pascal Kälin, Adrian Schuler, Gabriel Karlen, Killian Peier

Ukraina:
♣ Andrii Kłymczuk, Wołodymir Weredjuk

Stany Zjednoczone:
● Sarah Hendrickson, Nina Lussi, Emilee Anderson, Manon Maurer
♣ Brian Wallace, Christian Friberg, Nicholas Mattoon, William Rhoads

● - kobiety
♣ - mężczyźni

PROGRAM:

Wtorek 22. 1.
13:00h - Oficjalny trening pań
17:00h - Oficjalny trening panów

Środa 23. 1.
13:00h - Oficjalny trening pań
17:00h - Oficjalny trening panów

Czwartek 24. 1.
12:00h - Seria próbna pań
13:00h - Indywidualny konkurs panów
16:45h - Seria próbna panów
18:00h - Indywidualny konkurs panów

Piątek 25. 1.
13:00h - Oficjalny trening pań
17:00h - Oficjalny trening panów

Sobota 26. 1.
12:00h - Seria próbna pań
13:00h - Konkurs drużynowy pań
16:45h - Seria próbna panów
18:00h - Konkurs drużynowy panów



Adrian Dworakowski, Źródło: skoky.net
oglądalność: (11747) ilość komentarzy: (24)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberstdorf HS137
30.12.2018
godz. 16:30
Niedziela, godz. 16:15
Niedziela, godz. 16:15
Niedziela, godz. 15:25
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia556
2.ŻYŁA PiotrPolska445
3.STOCH KamilPolska365
4.GEIGER KarlNiemcy327
5.FORFANG Johann AndreNorwegia321
12.KUBACKI DawidPolska154
23.WOLNY JakubPolska61
32.HULA StefanPolska25
49.KOT MaciejPolska7
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
27.12.2018
godz. 17:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PEDERSEN RobinNorwegia275
2.LINDVIK MariusNorwegia200
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska199
4.HOFFMANN FelixNiemcy187
5.SCHMID ConstantinNiemcy135
11.WĄSEK PawełPolska82
21.STĘKAŁA AndrzejPolska56
30.MURAŃKA KlemensPolska42
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Park City HS100
19.12.2018
godz. 02:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy327
2.NIETZEL JustinNiemcy310
3.RAINER StefanAustria214
4.RUPITSCH MarkusAustria210
5.STEINER MaximilianAustria204
15.JUROSZEK KacperPolska126
32.KANTYKA PrzemysławPolska54
43.GRUSZKA MateuszPolska40
46.BIEGUN KrzysztofPolska39
58.STOSEL KacperPolska29
65.SKUPIEŃ DamianPolska21
89.NIŻNIK AdamPolska6
91.JOJKO SzymonPolska5
103.CZYŻ BartoszPolska2
105.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
12.01.2019
godz. 08:30
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy400
2.LUNDBY MarenNorwegia278
3.JAKOWLEWA LidijaRosja262
4.TAKANASHI SaraJaponia224
5.SEYFARTH JulianeNiemcy216
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto zostanie Mistrzem Polski w Konkursie Świątecznym na Wielkiej Krokwi?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Stefan Hula
Maciej Kot
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Inny zawodnik
Głosuj
  1. Piotr Żyła
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Dawid Kubacki
    99,99%
  4. Aleksander Zniszczoł
    99,99%
  5. Inny zawodnik
    99,99%
  6. Stefan Hula
    99,99%
  7. Maciej Kot
    99,99%
  8. Jakub Wolny
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl